Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

ZackSawyer

Clint Eastwood v roli drsného mentora avšak s obrovským srdcem, dává rady a pomáhá příteli. Postupně přehodnocuje vztah k lidem a ukazuje svou mistrnost. No mě se to tedy líbilo neskutečně moc, sedlo mi to a bylo to i slušně vtipné. Třeba taky přijdu ke Gran Torinu. ()

Helmut02

Upřímně. Tomuhle filmu jsem moc nevěřil. Očekával jsem zase něco hodně nadhodnoceného. Fakt je, že jsem od všech, kteří Gran Torino už viděli slyšel jen superlativy. Trailer byl také vynikající, ale tak nějak jsem tomu zkrátka nevěřil. Ta nedůvěra byla naprosto zbytečná. Gran Torino si svoji vysokou pozici na čsfd jednoznačně zaslouží. A co oceňuji nejvíc? Konečně jsem po dlouhé době viděl silně politicky nekorektní film. To dnes není příliš obvyklé. Každý si dává pozor, aby nikoho náhodou neurazil. No a pak ty filmy vypadají přinejmenším zvláštně. V druhé polovině silně ubývá humoru, což ale vyvažuje skvěle vygradovaná amosféra napětí. Nenalezl jsem snad jedinou věc, kterou bych mohl Gran Torinu vytknout. A to co předvádí Clint Eastwood ve svém věku. Klobouk dolů. ()

Melly.pro

Už je to nějakej ten pátek, co jsem hodnotil na csfd. Taky je to nějakej ten pátek, co jsem poprvé viděl Heartbreak Rigde. Ani nevím proč, ale já mu to drsňáctví prostě žeru. Gran Torinu na mě ze začátku působilo dost podobně, válečný veterán co se neusměje a všechny odbyde svím chraplavym hlasem. Pak ale film nabírá jiný spád a ačkoliv jsem čekal, že se Clint konce filmu nedožije, čekal jsem že veme pár lidí s sebou. O to hlubší pro mě byl konec. Clint si na točil další skvělý film, tak doufám, že stihne za zbytek svého života ještě aspon jeden. ()

aR3Zz

Naprosto skvělý zážitek. Clint rozhodně ještě nepatří do starého železa, právě naopak - tento snímek patří k jeho nejlepším. Dostal spoustu prostoru a náležitě ho využil. Chválit zde všechna pozitiva nemá smysl, ale zmíním jeden okamžik, který z filmu vyčníval, bohužel ve špatném slova smyslu - ke konci byl mladý Thao zamknut ve sklepě a já mu ani vteřinu nevěřil, že se chce dostat ven. Mizerný herecký výkon, který byl naštěstí pouze v této a několika málo dalších scénách. Žádný film ale není dokonalý a tak ani tato kaňka mnoho neubírá na jeho výtečnosti. 90% ()

chemicquei

Režisér hlavním hrdinou, ušil si hlavní roli přímo na míru... Všude, kde byl Walt, byla i vážně vypadající sranda nebo humorně pojatá vážná věc. To rozesmálo sál vždycky. Já měl úsměv roztaženej pořád. Ke konci jsem byl dojatej a překvapenej. Nic americky přehnanýho, po dlouhý době zase normální západní film. Z kina jsem odešel nadmíru spokojen. Hodnocení mluví za vše... ()

Utero

Vůbec by mě před shlédnutím nenapadlo, že to bude taková cool jízda plná skvělých hlášek a reálných pohledů na stupidní gangy. Clint jim to všem natřel jak se patří a celý film byl prostě skvělý a pro mě i dost sympatický. Je mi jedno, že ten film má díry. Já jsem byl slušně spokojený a nadšený. Stojí to za to! ()

Spiz

Vynikající film, skvělý Eastwood. Nechápu uživatele tuntavala všechny filmy s Eastwoodem hodnotí odpadem a argumentuje tím, že nemá Eastwooda rád, jednoduchá rada, nekoukej na ně a bude všem líp :D ()

asfalt

Eastwood dokáže byť premenlivý ako počasie, niekedy natočí film ktorý len prehrmí, no inokedy z toho vzíde riadne krupobitie ako v tomto prípade. Ak bude Eastwood pokračovať v takto načatej práci daľej, tak sa zaručene prepracuje do mojej Top 10. Bravo. ()

nurielka

Pri pohľade na Clinta Eastwooda som dokázala presne vycítiť čo spraví a aj to spravil, vedela som predpovedať čo povie a aj to povedal, vedela som vytušiť čo cíti a aj to cítil. A predsa na samý koniec vykonal to čo musel vykonať, a ja som pritom chcela pravý opak. Hlášky od neho som potrebovala počuť ako keď musí byť soľ v mori. Skľučujúci záver, po ktorom mi ostal na tvári hlúpy úškľabok ešte dva hodiny, a nad ktorým som sa zamyslela ako už dávno nie. Dokážem si predstaviť, že si to pustím znovu. Nedá sa to nepozrieť. ()

Jeand´Boa

Clinte, ty stařešino jedna...ty jsi ale sekáč...O tomto filmu vlastně nelze mnoho povědět - leda vychválit režiséra a herce, nebo převyprávět děj...Nelze o něm mnohé povědět, což je vlastně divné, neb pocitů zachová mnoho, člověk jest ním naplněn, člověk jest uchvácen...je to prostě krása... ()

Fulham

Nemam slov.... Ten film je proste od zacatku do konce dokonaly. Eastwooduv zivotni film! Pro me osobne je to jeden z nejlepsich filmu, jaky jsem kdy v zivote videl. ()

Adiemus

To, co zpočátku vypadá jako vylepšená verze příběhu Melvina Udalla z Lepší už to nebude se postupně mění skoro až v antickou tragédii. Bravo, Clinte. ()

savage3303

Gran Torino, možno len meno štvorkolesového miláčika hlavného hrdinu, ktorý to podstate všetko spôsobil. Príbeh vojnového hrdinu, ktorý je už znechutený dnešným svetom a celý ho nenávidý. Predsalen nemôže vo svojom okolý tolerovať miestny gangy, ktorý strpčuje životy susedov aj preto, že ubližuje jeho mladému kamarátovi. Všetko bolo dokonalé a odporúčam vidieť. Filmu nič nechýbalo, ale vôbec ma nezasiahol, aby som mohol udeliť najvyššie hodonotenie. Film si určite zopakujem pri prvej príležitosti. 4*. ()

kamil0606

Film, vďaka ktorému som sa začal viac zaujímať o ostatné Eastwoodove filmy. Po druhom zhliadnutí smeroval nekompromisne do mojej top 10 a dokonca čím viac ho pozerám tým viac ma uchvacuje. ()

Fat'Fatal

Gran Torino je opravdu nádherný film, kde se klaním před Eastwoodem, co ve svém věku pořád ukazuje. První půlhodina mě naladila na jeden z režijních i hereckých vrcholů nejznámější kovboje pod sluncem, a nepustilo mě to do posledního tónu jedné z nejlepších písní, co jsem kdy v titulkách skončil. Filmů tohoto typu si cením nejvíc, kdy mi zůstane v hlavě i srdci, a já si přesně vzpomenu na téměř jakýkoliv detail z filmu, i když jsem ho viděl zatím jen jednou. Gran Torino song mi tu pár dní bude hrát celkem často... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Stíba

Přirozenost. To je to, čím oplývají Eastwoodovi filmy a Gran Torino je co se přirozenosti týče zřejmě jejich vrcholem. Walt mi trochu připomíná Dereka z Kultu Hákového kříže, vývoj jeho osobnosti v průběhu filmu má řekl bych dost podobný charakter. A to je to co mě na Gran Torinu asi zaujalo nejvíc. Walt je podle mě chlap jak má bej - charakter, osobnost, vzor, sice s poněkud vyhraněnými, ale zato pevnými názory. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011