Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

yennefery

Tak tenhle film mě dostal. Nerozumím režii, ani hudbě, vlastně ani herectví, ale poznám, jestli mě ten film nějak osloví a dotkne se mě. V půlce filmu jsem si říkala, tohle že psychologický drama a ne komedie? Jeho humor mě naprosto dostával. Pak to ale přišlo, drsný střet s realitou a já i tu slzičku uronila. Což u mě znamená - tohle je sakra dobrý film a stojí za to ho vidět. Clint je pro mě zajímavější paradoxně víc, čím je starší... ()

benji66

Já nevím... Má to myšlenku, herecky i režisérsky je to téměř dokonalé, hudba nepřekáží, ale já se pořád nemůžu zbavit pocitu, že je multikulti agitka natočená na objednávku. Za mně tři body. Stydím se, ale nemůžu jinak... ()

milunech

Zahrát tak velký film na tak malém prostoru....zahrát takový příval emocí a citů, jak negativních tak pozitivních, ....teď přemýšlím, že slovo "zahrát" není to správné, protože mne ani na okamžik nenapadlo, že to Clint hraje, ale prostě tento film odžil. A závěr....podívejte se a škoda, že mne nikdo nevaroval, že si mám vzít kapesník. ()

Miki65

Jednoduchý příběh, zcela americké prostředí. Film s vynikajícími referencemi, takže mé očekávání bylo veliké. A musím říci, že jsem nebyl ani trošku zklamán. Mistrovský kousek, který dokáže chytit za srdce. Velká poklona Clintu Eastwoodovi, který zde působí dojmem že hraje sám sebe. Poněkud patetické finále filmu, které mu ovšem velmi sluší. 90%. ()

PORTER44

Skvělý film s Eastwoodem na to kolik mu je let.Akční film to vůbec není je to spíš hořká komedie se smutným koncem.Ale skvěle jsem se bavil,některé hlášky nejdou zapomenout.Mam tohoto herce rád už od westernů a pořád je to dobrý herec a režisér i ve stáří,stále drsňák. ()

rebel2009

Drsný Harry v důchodu...ale to není na závadu, naopak Harry vyzrál, filmá má spád, přerod z bručouna na ochraňovatele slabých je parafází na westerny,současně ukazuje rozdílnost kultur, tradic....a hlavně zlo musí být potrestáno. ()

Hanes749

Neskutečně silný příběh, tenhle film mě opravdu chytil za srdce a nepustil :) Clint Eastwood je opravdu mistr! Dál podle mě není co říct! ()

megadony

Gran Torino na mě působí velmi opravdově, drsně, surově... Žádné zbytečné řečičky, žádná zbytečná omáčka, zajímavý konec. Plus jako bonus tak šíleně nerudný a protivný dědek v podání Clinta Eastwooda, který v průběhu filmu tak nějak pookřává, což ho nepochybně dost štve :-) Film můžu rozhodně doporučit, je to záruka intenzivního zážitku. ()

len.tilka

Eastwood tu hraje přesně toho nevrlýho, nepříjemnýho, nepřístupnýho a unavenýho kreténa, kterýho byste v reálnym životě majzli nejradši přes ústa a čau, nikdy více žádná návštěva. Jenže tenhle film ho právěžě ukazuje z tý druhý strany, z tý v normálním životě naprosto nedostupnou, kde se dozvíte, proč je vlastně takovrej morous, dostane se vám překvápka, že i ON má nějaké ty city a dokonce se v překvapení občas přistihnete, že je vám ho i líto, když rozklepanej volá dětem, se kterými si nerozumí nebo když si hvízdají po jeho majetku a dokonce byste se s nim klidně někam vypravili, pokrafali a vůbec zůstali na véču u hmongských sousedů. Clint s cigárem, retrívrem Sárou, čupr bourákem v garáži plný nářadí, vzpomínkami z válek a s postupně rostoucí důvěrou k ostatním vám prostě musí vykouzlit úsměv na tváři, možná i soucit, naštvání nebo slzu. "NENE, UŽ MI TO NEDÁVEJTE! TO JSOU TY KNEDLÍČKY S KUŘETEM? TAK TO POTOM JO." ()

Onanista

Clint a jeho dokonalý hlášky plný rasistickýho humoru. Prostě sám sebe dokonale zrežíroval. Je to zkrátka super emotivní film, který je tak trochu jiný a nezbývá než ho vřele doporučit. ()

uberblix

Čím je Clint starší, tím je lepší, surovější a drsnější. Navíc si tuhle "pecku" ještě sám zrežíroval. Gran Torino beru jako vrchol jeho herecké kariéry. Tak něják si představuji, že příběh by mohl být klidně podle skutečné události a tím u mě vyvolává mnohem intenzivnější pocity. U scény, kdy Walta zastřelí jsem i trochu natahoval a to jsem chlap. Nádherný film, který mne vzal za srdce. 5* ()

Kozmeker

Mrzutý dedek ktorí pohŕda hádam všetkým čo sa dá a to hlavne svojou asi nevdačnou rodinou, je rasista a samozrejme je vojnový veterán ktorí má neuveritelné hlášky o ktoré není núdze vo filme. V dome mu zostal iba labrador kopa zbraní, krásne Gran Torino a vonku trávnik o ktorí sa rád stará. Za susedou má rákosníkov a vlastný syn ho chce dať do starobinca, to sa však skúsenému veteránovi nepáči. Skvelá atmosféra starého veterána ktorého na svete už nič dobré nečaká iba problémy okolia do ktorích sa nechtiac pripletie a z posledných síl to ešte skúsi vyriešiť. ()

ferda12

Clint Eastwood je ve formě!!! Po ''Milion Dollar Baby'' je tady opět další jeho film, opět fenomén. Hodně emotivně zaměřený film, který musí bavit kohokoliv. Je to jeden z filmů, který Vás dokáže na konci rozbrečet. Zrežírováno nádherně a Clint Eastwood jako Walt Kowalski - věčně naštvaný, starý dědek je prostě super. ()

Wladow

Výborná režije Clinta Eastwooda podpořená jeho klasickým hereckým uměním. Hlavní protagonista i přes svůj věk dokázal přivolat atmosféru "americké tvrdé školy", byť některé "drsné" scénky působí lehce kostrbatě. ()

smajki

Silný příběh válečného veterána, který má rád svůj klid a chce v klidu v sedě dožít v houpacím křesle na své verandě. Ovšem tuto idilu mu čím dál víc narušují noví sousedé původem z Asie, kterými hlavní hrdina vyloženě pohrdá i se silnými náznaky xenofobie. Jedná se opět o jeden z filmů, ve kterém hlavní hrdina zažívá přerod ze zapšklého, protivného a nesnášenlivého starce v muže, který se opět naučil žít mezi jinými lidmy a objevil v sobě už dávno zapomenutou lidskou stránku a schopnost pomáhat druhým. Přes všechny tlaky okolí ví co musí udělat, aby vyhrál svůj malý osobní boj s nepřítelem a díky té nejvyšší oběti tak přinese svým novým přátelům vytoužený klid a jednu nablýskanou káru. ()

vachyc74

Velice poutavý film do kterého jsem se zamiloval a dojal. Vynikající do morku kosti hloubavý příběh. Clint ve vynikající formě jak herecky, tak filmařsky a režijně. Musím smeknout a dát nejvyšší ocenění. Výborné,výborné, výborné. ()

Prokop23

Klynt Westwood, nezáleží na tom, že je mu už asi 115, hraje tvrďáka jako vždy. Tvrďáka s předsudky vůči negrům, žlutejm, rudejm, fialovejm a různejm jinéjm. Příběh, tak trochu po vzoru komančistického televizního uvádění filmů naší rudé minulosti, „nastavující zrcadlo“ nešvárkům dnešní společnosti. Na jedné straně umírající čtvrť, měnící se k nepoznání vlivem přistěhovalců, na straně druhé neústupný veterán, jež za posledních padesát let nezměnil své názory. A v garáži to parádní fáro, jako memento umu, šikovnosti a preciznosti generace předešlé, jež generace současná možná a zdánlivě pozbyla. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011