Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

jonny.net

Opravdu musím uznat, že Clint Eastwood umí hrát pěkně nerudného staříka. Ale hlavně jsem si říkal čím to, že má film tak vysoké hodnocení a nebyl jsem si jistý čím by mě mohl zaujnout... to vše však byly jen zbytečné předsudky, které jsem jsem si přinesl z filmů podobného typu a já si ho vychutnal se vším všudy až do hořkého/dobrého konce... 4,5 (matematicky zaokrouhleno na 5*) ()

SONYAGENT

Tento film jsem si dokoukal zhruba před hodinou. Těžko se mi bude usínat s myšlenkami jinde, než u tohoto filmu. Bylo na něm vidět, jak moc zkušeností Eastwood za celou kariéru získal. Jeho výkon byl naprosto fantastický a nabitý energií.. Každý podobný trhák se smutným koncem je pastvou pro oči a emočním zážitkem. Vystihl, co dnešní divák vidět chce a co ho donutí film pustit si pětkrát šestkrát do roka.. Bohužel se každý fanda zamyslí i nad tím, kolik takových filmů s Eastwoodem ještě v budoucnu shlédne. Čas je neúprosný.. Avšak jeho plakát mi bude na zdi viset pořád.. ()

Monyfik

Velký vlastenec Clint Eastwood, který bojoval ve válce v Koreji a nemá rád žádnou jinou rasu, kromě bílých Američanů, se nakonec "spřátelí" se svými asijskými sousedy. Film je vlastně o tom, jak má každý rád svou zem a hrdě si za ní stojí, ale nebere v potaz příliv imigrantů, kteří mohou být přátelé i nepřátelé. Záleží na postavení člověka, jak se zachová v nezvyklém prostředí národnostních migrací. Škoda závěru, kde hlavní hrdina umírá SÁM. ()

aciss

A já se vás ptám, za co tak vysoké hodnocení? Film měl poutavý příběh, který byl však notně ořezán. Proměna nerudného "old - school" týpka v hodného strejdu od vedle byla příliš rychlá. Potenciál má film velký, ale divák musí po celou dobu zatínat zuby nad tragickými rozhovory hlavních postav a přivírat oči nad přehráváním herců (samotné herecké výkony asiatů taky stojí za starou bačkoru). Klasická dnešní tuctovka, u které mi nebude vadit, že už jí nikdy neuvidím. ()

zurivymlok

Clinta Eastwooda jsem dlouhou dobu jako režiséra nijak zvlášť nemusel. Jeho režie je většinou taková nijaká - ničím nezaujme, ale také nedělá chyby. Proto jeho filmy stojí spíše na příběhu a scénáři. Právě poslední dobou začal natáčet filmy, které mají právě tyto dva atributy perfektní. Tajemná řeka a hlavně Million Dollar Baby jsou skvělé filmy, kterým se nedá vytknout vůbec nic. Taktéž Dopisy z Iwo Jimy jsou velmi zajímavý film. Proto jsem byl zvědavý na jeho nový snímek Gran torino a musím říci, že natočil opět vynikajicí dílo se zajímavým příběhem. Clint Eastwood má zde sice už pomalu smrt na jazyku, ale přesto neztratil nic na své drsností. Hlášky pronáší s takovou bravurou, že mu to člověk věří. Filmu nemohu vytknout naprosto nic a s klidným svědomím mohu ocenit 100 %. ()

Mangus

Skvelý, pomalší film, so starým Clintom, ktorý je na svoj vek však stále vo forme. Podľa názvu som čakal viac zápletky s autom, ale nekonalo sa. Film výborný, má svoju atmosféru, odráža osamelosť a zatrpknutosť staroby, ktorú zmení kontakt s mladými susedmi. Jednoduchá téma skvele spracovaná Clintom Eastwoodom, ktorý je režisér ako víno. Dozretý, až prezretý :-) a je to skvelé, nielen po režijnej, ale aj po hereckej stránke. ()

xhonza5

Být chlap je důležité. Být dobrý chlap něco stojí. Osamělý chlap, který nemá přátele, a ani rodinu na blízku. Navíc je vdovec. Ačkoliv nerad, najde si přátele v sousedství. Pro ty lidi, které nezná až tak dlouho, jak by mohl znát svou rodinu, která chce jen jeho majetek a auto, obětuje všechno co má. Co může být vzácnější než život. ()

red.rhino

Jak to ten starej pardál dělá? Nepateticky dojmout, poctivě pobavit. Dát duši postavě která zosobňuje absolutní vrchol a více jak důstojnou tečku za Eastwoodovými hereckými postavami a ostatně i za Eastwoodem-hercem. Klaním se a tleskám, pane! ()

airman2655

Od tohto filmu som očakával skutočne hodne, možno to bola chyba, lebo tento film sa mi javí skôr ako príjemný film na piatkový večer a nie ako film roka. Napriek tomu je to nesporne kvalitný film ale ja mám rád skôr iný druh filmov. Oceňujem ale podľa mňa skvele hrajúceho Clinta, jeho pomalá premena z nevrlého, zatrpknutého a neprístupného čudáka na príjemného pána ktorý sa navzdory minulosti dokáže spriateliť aj s ľudmi ktorých sprvoti nenávidel. Ale aj tak si zachováva v sebe čosi z jeho pôvodného "ja" a to je jeho tvrdosť a všadeprítomné rasistické narážky ktoré sú ku koncu filmu celkom milé. Je to veľkolepá Clintova rozlúčka ktorá je skutočne podarená, no napriek tomu mne až tak nesadla, preto dávam (70%) ()

AlBertzap

Přes to všechno, že z toho čouhala taková ta stará dobrá americká podbízivost, tak je to 5*. I když sám se přiznám, že ne jednoznačných. Nehledě na drobné chybky a smutný konec, který mohl dopadnout lépe, jsem si film docela oblíbil. Nebudu zase vychvalovat jak to bylo poučné a moralizující, ale vyzdvihnul bych skvěle nahrané škarohlídství Clinta Eastwooda! Starý a xenofobní veterán z Korey, který nesnáší nikoho, krom svého psa, je odloučen samotářskému životu ve čtvrti plných rákosníků. Tím chci říct, že se tento záměr opravdu povedl! Vrčení a rasistické nadávky forever!:D a po závěrečném veřejném předčítání závěti jsem se smál ještě dlouho... "pod podmínkou, že si na něj nenalepíš nějaký debilní plameny nebo buzickej spojler, jak to mají ostatní rákosníci..." - z toho jsem dlouho nemohl:D ()

josmart

Tady už nic nového nenapíšu. Každému je jasné, že C.E. se z chlapáckého kovboje postupně vypracoval na herce charakterních rolí a vynikajícího režiséra. Ale přece jen pár slov ... téma není nějak zvlášť originální, přináší ovšem pozitivní poselství o toleranci a je zpracováno takovým způsobem, že Vás prostě chytne. A u konce jsem si kupodivu výjimečně nebyl jist, co se stane ... tak je to správně. Jen tak dál Clinte. ()

FireBlader

Nemůžu si pomoct, ale prostě mi vadila předvídatelnost děje a scéna s černochama na ulici, kdy to "děda" s tim tvrďáctvím už fakt přeháněl. Ale jinak vcelku velmi příjemná podívaná, se spoustou silných stránek!. Třeba ještě hodnocení upravim po druhém zhlédnutí. Zatim tak 89% ()

Bartson

Vystartovat na mě takhle tenhle dědula, tak mám dost :-D. Clint Eastwood jak ho známe a máme rádi. Perfektně natočeno, mohu jen doporučit. Mimoto auto, které zde Clint vlastní, samozřejmě jde o Gran Torino...luxusní kousek, na který je také radost pohledět. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011