Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

DivX

Připadá mi to jako parodie na řadu Vetřelec. Smyslná Natasha Henstridge ukrývá ve svém těle jakýsi druh mimozemské bytosti, které by pořád jenom šoustalo a to nejraději s celou Amerikou. Jakési mezidruhové páření se v tomhle filmu mění na UFOPORNO! 60% (DĚJ *** AKCE ** HOROR * HERCI ** EFEKTY **) IMDb.com: 5,7/10 ()

DJ Rocco iNc

Myslím, že tento film je veľmi zaujímavý a čo je hlavné, líši sa svojím dejom a scenárom. To ma zaujalo najviac. Nádherná mimozemšťanka, ktorá loví mužskú populáciu k tomu aby otehotnela. Šťastný to muž až na to, že bohužiaľ stretnutie neprežije. Skvelé efekty, skvelé masky a dobré herecké obsadenie. ()

A.L.E.S.

Dojmy z filmu rozporuplné, ale vesměs kladné. Pokud se zaměřím na samotného mutanta, tam není co vytknout, po výtvarné stránce dokonalost sama. Mimozemšťan vypadá opravdu nádherně. Ovšem vzhledem k hereckému obsazení, jejichž role jsou skutečně uvěřitelné, nemá film ten správný nášlap. Jako u každého hororu má děj gradovat, ale tady jsou evidentně odpočinková místa, u nichž si můžu klidně dojít na záchod. Jakkoli mi byla dospělá Sil sympatická (jako dítě však sympatičtější), nemohl jsem si pomoct v tom, že občas neví, co hraje. A měl jsem pravdu, když jsem nahlédl do profilu, že se jedná o její prvotinu. Ale co do zvoleného tématu se jedná o jedno z těch lepších zpracování. A hladová myška věští, že se někde líhne pokračování... ()

lennyd

Před mnoha lety byla ze země do vesmíru vyslána zpráva o existenci lidského druhu, včetně lidského DNA. Z vesmíru přišla zpět zpráva s návrhem na úpravu lidského DNA. Vědci okamžitě začali úpravy zkoumat, a výsledkem jejich výzkumu je malá holčička Sil, která se zdá býti dokonalou. Jednoho dne se ale v laboratoři stane nehoda, a Sil se podaří utéct. Šéf výzkumu Xavier Fitch (Ben Kingsley) okamžitě dává dohromady tým, který se po stopě nyní již dospělé mutantky (Natasha Henstridge) vydává... Mutanta (-tku) jsem poprvé viděl před mnoha lety na nějaké příšerné videokazetě, a jediné, co jsem si z filmu pamatoval, byla právě Natasha Henstridge, nezřídka ve velmi minimálním oděvu. Nyní, s odstupem řádky let, jsem byl zvědav, jestli film přinesl i něco jiného - a zjistil jsem, že kromě vcelku zajímavého hereckého obsazení ani moc ne. Za příležitostně podívaní film určitě stačí, ale víc než průměr to není. Ještě snad, že mám pocit, že námět filmu se stal podkladem pro videoklip Maura Picotta - Komodo. ()

Phietros

Hvězdně obsazené, ale už né tak využité. Natasha Henstridge naprosto sexy a i po 20 letech je na co koukat a film neztrácí svou nadčasovost co se efektů týče. 60% ()

PetrPan2

Natasha Henstridge jako sexy zabijácká mutantka, která po světě vyhledává vhodné samečky se, kterými se chtě-nechtě musí spářit... a Michael Madsen je ji v patách aby ji ustřelil hlavu... ()

VanTom

I přes hvězdné obsazení šlo o sci-fi béčko jak vyšité - viz samotný námět "krásného" mimozemského mutanta (v lidské podobě má Natasha Henstridge opravdu co ukazovat, v té úchylné latexové Gigerově vizi už moc ne :-)), jenž se snažil spářit s jakýmkoli vhodným chlapem. Ale k dobré žánrovce něco chybělo - svižnější tempo, zaujatější režie, méně toporné dialogy, nekombinovat "nechutný" horor s psychologií či nevykrádat tolik Predátory a Vetřelce. ()

lykan9

Dokonalá béčkovina, která má všechno, co má mít. Má dokonce i něco navíc a tím je snad ta nejkrásnější monstrum, které se kdy v hororu objevilo. Natasha Henstridge je nádherná a s velkou pravděpodobností, bych se určitě stal její objetí. Dokonalost tohoto hororu však netkví jen v samotném mutantovi, ale v postupném podávání napětí, jednoduchosti vyprávění a výborným hvězdným obsazením. Mutant je tak skvělý, že je člověk v závěru až zaskočen, jak je možné, že závěrečný souboj vypadá speciálními efekty tak lacině. Když si však člověk uvědomí, že se jedná o laciný horor, tak musí uznat, že se vlastně jedná o dokonalost. ()

Kosmik 1

Docela pěkná mutantka co? :-) Natasha Henstridge je fakt kus a když je na scéně, tak jedině nahá a nebo toho na sobě zrovna příliš nemá. Což se pánům bude určitě líbit. Krom ní uvidíte Foresta Whitakera jako jasnovidce, který si svou roli hezky užíval. Bohužel to samé nemohu říct o Benu Kingsley. Další věc co mě štve, ale mohu si za to sám, že v CZ dabingu se objevuje počeštělý výraz programu S.E.T.I. a lezlo mi to pěkně na nervy. Ale někdy jsem jednoduše zdechlý číst titulky no. Jenže počešťování různých institucí, zkratek apod. mi fakt vadí. Jinak se jedná o vcelku průměrný sci-fi horor a v podstatě jde jen o vraždící mutantku a pokud není na scéně, tak se vůbec nic zvláštního neděje. Filmu chybí atmosféra. 60% ()

Braddy

V době uvedení filmu v kinech jsem byl v pubertě a všechno sci-fi mě fascinovalo, tak jsem na něj šel 3x! Dneska mám sci-fi stále rád, ale už dávám jen 3 hvězdičky. Přece jen to místy skřípe. I když Natasha je sexy! ()

herr_carter

Místy groteskní, ale jinak velice slušně koukatelná filmařina s okouzlující Natashou Henstridge a řadou známých herců (v roce 1995 vypadajících ještě značně neopotřebovaně - třeba takový Madsen)...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

Mutant v rovnovahe: "A" herecke tvare + Youngove noty + dynamicka rezia + Natasha = "C " scenaristika + odmrdany zaver + skarede efekty + rozlial sa atrament. Do predposlednej zasuvky, za tri. ()

Loki_Six

Xavier Fitch - We decided to make it female so it would be more docile and controllable. Preston Lennox - More docile and controllable, eh? You guys don't get out much. ()

borec999

Sci fi horor o žene, ktorá je napol človekom a napol mimozemským votrelcom, pri ktorom nechápem ako sa podarilo tvorcom nahnať do neho toľko, v tej dobe sa nebojím povedať priam až hviezd  a známych mien (Ben Kingsley, Michael Madsen,Forest Whittaker, Alfred Molina). O to väčšie prekvapenie, že nikto zo spomínaných vyslovene nehviezdi (Kingsleymu úloha vôbec nesadla a viditeľne sa s ňou trápil, Madsen bol maximálne priemerný) a najlepšie z toho nakoniec vyšli Whittaker, ktorý bol v postave senzibila vcelku uveriteľný, ale najmä Natasha Henstridge, ktorá bola v hlavnej úlohe ženy/mimozemšťanky veľmi pôsobivá. Efekty na dnešnú dobu trošku zostarli, ale sú ešte pozerateľné a relatívne okej, scenár ničím extra neprekvapil ale ani neurazil. Celkovo, Mutanta teda vnímam ako taký neškodný priemer, ktorý neohúril ale raz sa bez problémov určite vidieť dal. PS: finálna verzia Mutanta akoby z oka vypadla Alienovi (asi to bude tým že oboch navrhoval ten istý človek- H.R.Giger) 55% ()