Německo. Současnost. Učitel gymnázia Rainer Wenger se rozhodne během jednotýdenního projektu na téma „Státní formy“ vyzkoušet jeden pokus, aby zhmotnil studentům počátek diktatury. Pedagogický experiment s ničivými následky. Nejdříve to začalo neškodně s pojmy jako disciplína a pospolitost, ale během několika dnů se teorie změnila v praxi. Název projektu: Vlna. Už třetí den začínají studenti ty, kteří smýšlejí jinak, odstraňovat a ustrkovat. Když se situace na turnaji ve vodním pólu nakonec vyhrotí, rozhodne se učitel experiment zrušit. Příliš pozdě! Vlna se už dávno dostala mimo kontrolu… (oficiálny text distribútora)

kacer4

Pred pozretím tohto filmu ma priťahovalo len hodnotenie, keďže nemecké filmy vôbec nemusím. Ale po filme... Neviem ako ho opísať. Je to jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. Výborný scenár, herci, stupňovanie deja, konflikty, záver, pointa, ... Všetko po hromade, čo by mal vynikajúci film obsahovať. ()

Zirael

Die Welle jsem viděla v rámci hodin němčiny na gymplu v originálním znění. Nejzajímavější věcí na filmu je ta myšlenka, jak se může z inteligentních individuí během týdenního experimentu stát zfanatizovaný tupý dav. Místy z toho mrazí... ()

Nerdvana

Rouška iluzí padá a křehká lidská mysl teenagera je lapena kouzlem osobnosti. Snímek o tom, jak vratké je pojetí svobody a jak mocná může být autokracie, byť jen jako školní experiment. Rozhodně jedna z nejlepších věcí, co nám na festivalu Jeden svět promítli. ()

Pavlosos

Emocionálně silný film a především velmi pravdivý film, který dokazuje, že někdy stačí opravdu málo k velkému průšvihu. Tento film, jež jsem shlédl v rosickém kině Panorama jako náhradu za vyučování, jsem si okamžitě poté ještě stáhnul a znovu sledoval. Pro mne znamenal mnoho, hlavně proto, že je zasazen do studentského prostředí, díky čemuž jsem všechno pochopil téměř napoprvé. Řadím jej do kategorie protifašistických, jelikož samotný obsah filmu tomu silně nahrává. A prokázal mi ještě jednu skutečnost. Že jedny z nejlepších filmů jsou ty, co se ještě neokoukaly. Alespoň pro tento film to platí na 200%. Hodnocení: 100% ()

RealHonza

Film o tom, jak zdánlivě nevinný školní projekt může přerůst ve fašistickou sektu zfanatizovaných studentů, u kterých se postupně prohlubuje nenávist vůči ostatním. Bohužel při pokusu zastavit "Die Welle" je již pozdě a neobejde se to bez následků. Film má dobrý originální příběh a poukazuje na to, jak je snadné strhnout dav k extrémismu. ()

ZG2013

Film, který je odpovědí na otázku, zda je stále možný fašismus v Německu. Učitel v německé škole je až příliš ponořený do své práce, což se mu může nakonec vymstít. Skvěle zpracovaný film, který by se měl povinně promítat ve školách. ()

Merenre

Ze začátku jsem nevěřícně zíral a říkal si, co to proboha těm Němcům zase jebe? Napětí se le stupnovalo a film mě vtáhl. Je to poněkud prapodivné, ale také originální. Herci jsou dost nevýrazní, ale dá se to přežít. Není to žádná pecka, ale za zajímavou myšlenku, obstojné zpracování a "nenudění" diváka si ty 4 zaslouží. ()

moriero

Strhující mrazivý německý majstrštyk. Skvěle vygradovaný thriller s dech beroucí pointou...a vůbec tomu nevadila skutečnost, že se udál v 60. let, ale v tomto filmu se odehrával v současnosti. Téma je zkrátka nadčasové. Skvěle vybraný představitel drsného učitele ala Statham, kterého musely milovat, obdivovat a uctívat jak studentky tak studenti. Charisma je zkrátka mocnější zbraň něž revolver. ()

Goumen

Moc pěkný film ukazující jak snadno se dají lidi zmanipulovat a kam až to může dojít. Takovej školní fašismus posvěcený učitelem. Navíc je to podle skutečné události. ()

superzurda

Na konci knihy My děti ze Stanice ZOO Christianne F. říká, že mladí už nemají čemu věřit. Tenhle film ji dal nepřímo za pravdu. Asi opravdu stačí málo, aby se lidi začali chovat jako idioti. To mě na tomhle filmu baví ale i zároveň děsí a proto se na něj rád podívám ještě jednou. ()

Rust_Francis

Docela nenápadný německý snímek, který překvapí svou skutečností. Pedagogický experiment, který se vymkne z rukou. Ukázka toho, co málo stačí k tomu, aby vás lidi poslouchali na slovo. Že se historie nemůže opakovat? Kdo ví. ()

andrewXx

"Môže v Nemecku znovu nastať diktatúra ? Ja myslím, že nie." Sám by som dobrovoľne nikdy nešiel do nemeckej kinematografie, keďže nemám rád nemčinu ani veci s ňou spojené. Tento film mi bol nanútený na hodine psychológie a napriek mojim úvodným predsudkom som za to vážne rád. Die Welle výborne odsýpa, má super atmosféru a dobré obsadenie na čele s Jürgen Vogelom (a.k.a nemeckým Jasonom Stathamom :D ) Nenudil som sa a bol som zvedavý ako nakoniec nevinný experiment ktorý pomotal hlavy študentom dopadne. Filmu ale ubližuje jedna vec a to jeho dĺžka, v ktorej nestihne ukázať či povedať toľko, aby človek dokázal uveriť tomu, že sa niečo také naozaj môže stať. Pokus prebiehal na môj vkus veľmi krátko na to, aby tak rýchlo napredoval a posúval sa tam kam sa napokon dostal. Inak je ale Die Welle veľmi dobrým žánrovým osviežením ktoré môžem len doporučiť. ()

PatrikP4

Zajímavý experiment... Jürgen Vogel to zahrán naprosto skvěle, narozdíl od jiných... Je krásně vidět že i když je to experiment, tak stačí aby tomu pár lidí uvěřilo a pak strhnou ostatní + jeden který tomu věří naprosto a žije si svůj sen a pak to dopadne tragicky, jak jinak... Rozhodně je to hodně kvalitní... ()

warha

Krásná pohádka o tom jak jeden bezejmenný Führer chtěl/nechtěl vychovat novou armádu Schutzstaffelu a tím rozpoutal menší peklo. Bohužel film dokonale ukazuje a perfektně vystihuje jak a čím lze manipulovat s myšlením dnešních zdegenerovaných "dětí". Lidé zapomíná na historii a rádi opakují špatné kroky. Nebál bych se označit dílo za nadčasové. V rámci školní přednášky výborná volba a v "2015 náladě" povinně pouštět těm harantům ve škole. ()

Koropororus

Trochu bráno kvapíkem, ale to se dá odpustit, jinak film v plné kráse ukazuje jednoduchost jakou lze manipulovat s lidmi, jde z toho mráz po zádech, nehledě na to, že v současné době je toto téma hodně aktuální. Pěkný snímek, který by měl být žákům promítan v rámci výuky, aby si z toho mohl každý vzít to svoje. ()

rigby

Starší experiment posunutý do současnosti. Už původní příběh mě silně zaujal, a tak jsem byl zvědav na filmové zpracování. Možná to bylo trochu zklamání, ale příběh zůstal stále velmi silný, až neuvěřitelný. Jen ten závěr byl možná trochu přehnaný. Pro současného mladého diváka přijatelným způsobem podané, pro mne se mohlo přitlačit na pilu v psychologické stránce jednotlivých postav. ()

Cazzysvjet

Tohle i mně , rasistický xenofobní tupý hovado donutilo zamyslet nad tím , jak vlastně Áda Hajtlů dokázal zmanipulovat jinak celkem inteligentí Německé potomstvo. A přestože se zločiny Nacisty napáchané nedají odpustit, nyní se daj alespoň pochopit. Tedy ne zločiny, ale pohnutky. Třeba se to Hajtlovi vymklo z ruky stejně jak tady panu Profesorovi. Pěkný film! 85% ()