Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

halberdier

Začátek byl ještě celkem zajímavý a napínavý. Jakmile film změnil žánr, napětí se vytratílo a sledovali jsme tuctou zápletku, kterou lze vidět v mnoha jiných horrorech. Od Julianne Moore a Jonathana Rhys Meyerse jsem taky čekal víc. (5/10) ()

FEAR99

Už jen trailerová poznámka „od autora scénáře k filmu Identita“ ve mně vzbudila status očekávaného filmu. A jak Shelter dobře začne, tak bohužel špatně skončí. Postupem času totiž upadá do značného stereotypu a obyčejného průměru. A to jsem si první hodinku opravdu dost lebedil. Profesionální kamera, střih, herecké výkony. Všechno klape jak má, Julianne Moore si zase střihla super roličku a Jonathan Rhyes Meyers roste s každým dalším filmem. Navíc první půlka opravdu šlape i příběhově, kdy jsem netušil, co se bude dít dál a jak se to bude dít. Tvůrci se však v druhé půli dávají na cestu, na které jsem je už jen stěží mohl následovat. Napětí se vytratí, lekačky taky a co zamrzí nejvíc: Shelter začně nudit. A propad je to od napínavé první půlky docela propastný. Aspoň, že závěrečná scéna opět vyvolá jemný úsměv na rtech a trošku vylepší blbou druhou polovinu. Takže nakonec za pěkných 65 %, ale po suverénním začátku jsem přeci jen tajně doufal, že by to na ty 4* kápnout mohlo. Tak snad příště. ()

spawnxp

Nevěřící umřou na mor a půjdou do pekla, věříci nikoliv. Z fotky nějakýho čmoudu lze dostat zvukovou stopu "nadpřirozenýho jevu". Inu, inu... Navíc Julianne Moore je tak vše chápající, až to otravuje. Ambiciózní podprůměr. ()

kalysta

Skvělý, napínavý film. Oba představitelé hlavních rolí Julianne Moore a Jonathan Rhys Meyers hrají jak oživot. Scénař je poměrně nápaditý, byť ne úplně originální. Hudba hodně dobrá a finále dokonale mrazivé. Co chtít víc? ()

Ondrew

Cisty podriemer a keby som bol hnusny, tak by som povedal, ze ani to nie. Zacina to ako kvazi klasicky pripad schizofrenie, lenze ejha... pacient ma jednu, dve, tri... sto, tisic osobnosti??? Ehm, trosku prehanam, ale principialne to tak mohlo dopadnut. Tieto schizoidne epizody ma dokazali ako-tak zaujat zhruba prvu hodinu filmu, no co sa zacalo diat potom... to je uz trochu silna kava. Nezdravy nabozensky fanatizmus, nepochopitelne prepojenia a spojenia. Jedine, co film zachranuje, su herecke vykony (najma Julianne Moore sa do toho oprela) a dalsie pozitivum vidim v atmosfere, vdaka ktorej som to dokazal dopozerat do konca. Tak ci onak, viac nez 35% nemozem udelit. ()

veverysiak

Celý film stojí na výkone Julianne Moore, pritom sa nedá povedať, že by to bola dáka slabotina, lenže v príbehu mi dosť vadil neustály pocit, že všetko som už niekde predtým videl, možno tomu chýbal nejaký moment prekvapenia, možno bolo treba vyvážiť skvelú Julianne nejakým iným silným charakterom, takže 60%. ()

nightstalker

Horror jak má být. Začátek však nasazuje velice vysokou laťku, kterou se už ve zbytku filmu nedaří překonat, ba naopak film má slabá místa u kterých se může člověk chvilkama nudit. Naštěstí je vše propletené příběhem s nečekanými zvraty. Konec byl pro mě bohužel až moc předvídatelný. ()

Venceslao90

Natočené je to hezky, ale mě to prostě nebavilo. Ani příběh nehodnotím jako jeden z těch nejlepších. Pro mě zklamání, čekal jsem víc. 2,5* ()

david666

Solidní herecké obsazení a výkony J.Moore a J.R.Meyerse pozdvihují film na mírný nadstandard. Ačkoliv je zápletka (nejspíš?:-)) nereálná, myslím, že se tvůrcům vcelku dařilo budovat atmosféru a postupně gradovat příběh. Konec (pokud jsem ho teda dobře pochopil) každopádně potěšil. K hodnocení 4 chybělo málo. ()

Brenda.Ch

Průměr, ve všech směrech. Ohraný příběh, stokrát použité schéma. Koukatelné, ale zas tak moc nenadchne. Chybí tomu něco, co vyrazí dech, to by mělo být ve všech horrorech. :-) ()

Sofia_Straw

Film som sa rozhodla pozrieť najmä pre dosť protichodné komentáre. Premýšľala som, či je skutočne taký perfektný alebo naopak zostal nepochopený. Herecké obsadenie tohto snímku naznačovalo kvalitu. Julianne Moore aj podala výborný výkon, ani na chvíľu som nepochybovala o tom, že je skutočne forenznou psychiatričkou Dr. Carou Jessupovou. Horšie to bolo s jej filmovým partnerom Jonathanom Rhys Meyersom, ktorý je talentovaným hercom s výborným prejavom hlavne v biografických snímkach. Pristanú mu úlohy psychopatov a komplikovaných osobností i bohémov, no na výkon aký vyžadoval thriller Skrýša,....sa mi akosi nehodil.. Možno na druhýkrát... Vo filme sa postupne dozvedáme, že telo kňaza strácajúceho vieru po smrti oboch svojich detí sa stáva úkrytom pre duše ľudí, ktorí pod vplyvom nepriaznivých (nezvládnutých) životných udalostí stratili vieru v Boha a po smrti nenachádzajú pokoj. Duša kňaza je odsúdená na večné blúdenie... Tento film nie je o boji dobra so zlom, je o vine a treste..., o čiernej mágii, o tvrdom páde na dno, o viere, ktorá ak zostáva dostatočne silná, pomôže človeku prežiť a vzchopiť sa. Dr. Jessupová za tragických okolností stratila manžela. Táto udalosť však jej vieru ešte posilnila a upevnila. Hlboká a úprimná viera jej nedovolila ani počas straty ďalších blízkych padnúť na dno, aj keď balancovala na okraji.... Myšlienka filmu je krásna, no výsledný efekt jej spracovania trošku pokrivkáva, úroveň zvyšuje atmosféra neskorej jesene a herecké obsadenie. Film mal pôsobiť nadprirodzene a vytvoriť atmosféru posadnutia mŕtveho tela duchmi, čo sa v prvej polovici aj darilo - mala som príjemný pocit z dobre rozbiehajúceho sa psychologického thrilleru. V druhej polovici mi stačil pohľad na čarodejnicu a nadobudla som dojem, že čochvíľa odletí,... A čo vlastne táto postavička predstavovala? Predĺženú ruku Boha, vykonávateľa? Dno, na ktoré človek spadne a bez viery sa nevzchopí? Absolútne nevydarený prvok v konečnom dôsledku pôsobiaci nielen nevierohodne, ale aj smiešne, nakoľko sa film pohybuje v kresťanskom prostredí. Takéto kreatúry sa skutočne vyskytujú v rozprávkach a v tých necenzúrovaných sa aj podobne správajú... Tvorcovia si predsavzali priniesť divákovi zaujímavú tému, no akosi zabudli na náročnosť hodnoverného stvárnenia mystických a hororových scén, ktoré ešte nikto nikdy nedosiahol výlučne hereckými výkonmi,... to atmosféra tvorí základ mystiky a hororu,.. Čo k tomu dodať? Menej je niekedy viac... ()

johnnie78

Tohle byl rozhodně jeden ze zajímavějších filmů a nevadí mi ani skutečnost, že se v polovině trochu křečovitým oslím můstkem přehoupne do něčeho úplně, ale úplně jiného. Logika zde dostává opět na zadek a přiznám se, že jsem některé věci asi úplně nepochopil, ale i tak se mi Skrýš hodně líbí, má divnou, znepokojivou atmosféru, která dokáže diváka doslova vcucnout. I závěr byl docela dobrý, konec otevřený, už se točí další díl? ()

ludovit14

Ťažký film, ale vôbec nie zlý! Príbehovo dobre, réžia mohla byt sviežejšia a hlavne to malo byť viac napínavé- toto dielo bolo dosť nudne podane! Herecky to hlavný hrdinovia zvládli dobre- hlavne J.MOORE bola ,,cool''. Ako celok to stačilo len akosi na mierne lepší priemerný film. HOD:60%.PS: poučenie: veriť v boha! ()

Hannah1971

3* dávám za to, že mě ten film upoutal a strhl k tomu, že mi šrotovalo v hlavě kdo je kde + kdy a kde na mě zas kdo vybafne..?? Takže jedna hvězda za celkovou mrazivou atmosféru filmu, druhá hvězda za herecký výkon Julianne Moore a třetí hvězda za vyšinutý herecký výkon Jonathana Rhys Meyerse. PS. na satanistický filmy ani horory normálně nekoukám, protože se bojím! U tohohle filmu jsem se taky docela bála, ale dalo se to vydržet až do toho konce, protože jsem od začátku do konce nevěděla o čem to vlastně je :-) ()

NikaIn

Podľa mňa to bol excelentný film.Celý čas som bola v napätí a to odceňujem. Zimomriavky,očakávanie, napätie,zhrozenie a pocit údivu,tým všetkým som si prešla pri sledovaní tohto filmu.Pre mňa fantastický film plný zvratov.Dávno som tak napínavý film nevidela. ()

brasek

Film mi nesadol, veľa medicínskych rečí, zdĺhavé pasáže o ničom a žiadne skutky. Podľa mňa tu absolútne postrádame atmosféru hororu. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)