Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

Deratizer

U tohoto hororu se dá pocítít i strach a mrazení? Že jsem si nevšiml :-) Pro mě byl tento film nezáživný, utahaný a jako horor nudný, nestrašidelný. Zvláštní, že mnoha atmosférickým hororům se tu dostává nízké hodnocení a tato uzívaná slátanina si vede nadprůměrně. Ani nevím, za co dávám dvě hvězdy. ()

Mortishka

Film som skoro 2 krát odkladala s pocitom že sa budem nudiť ...mala som sa vykašlať na svoj pocit..konečne som si ho pozrela a musím teda úprimne priznať že ma to neskutočne bavilo. Mrazivé prostredie, úžasné herecké výkony. vynikajúci horor- thriller :) dávam **** veľmi uspokojivé . ()

rusty09 odpad!

Kdo tohle vymejšlel?Jakej krypl?Režísér přišel domů ve 4 ráno z pařby a vymyslel tuhle hovadinu, protože jinak nevim. Takovou nudu sem už dlouho nezažil. Vše co se ve filmu stalo není objasněno, kdo je ten člověk, proč to dělá, když se najde něco, že by to mohlo objasnit, když překonvertoval obraz na zvuk, tak z toho skoro nic není slyšet a vůbec v ničem to nepomůže, navíc si myslim, že každej z nás má doma konvertor z obrazu na zvuk žejo..:D Babka která něco vysaje z člověka a dá to džbánu?to sem dlouho neviděl takhle otřesnej film. ()

hEROic

celkem povedenej horurek s vybornou atmosferou, ktera sice misty pokulhava, ale i tak se drzi na slusne urovni... skoda jen, ze uz je to trosicku prekombinovany, ale zase je fajn, ze umiraji i hlavni hrdinove a stastnej konec se nekona :) necelych 65% ()

Heroine

Skoro bych nevěřila že to někdy napíšu, ale Rhys Meyers byl v téhle roli opravdu dobrý. Celkově herci jsou dobří, dobrá je celkem hudba, kamera... jinými slovy je to film technicky zvládnutý (což samo o sobě se u hororů vidí jen zřídka), ale co se týká zápletky mne velice zklamal. Kromě pár nelogických detailů (ve filmu se několikrát opakuje, že rok 1982 byl před 25 lety, je tedy rok 2007. A vůbec nikomu nepřijde divné, že paní která byla už v roce 1918 stará bába, je stále naživu...), ale celkově to otravování se ztrátou víry už mne vážně nebaví. Navíc když se zápletka ohání výrazy jako "všichni jsme Boží děti", jako argument na tvrzení, že dítě nemůže ztratit víru, protože je ještě dítě, ztrácí tím celkově na důvěryhodnosti. Škoda toho. ()

Hapretor

Na poli hororu opravdu nuda, a to velká. Měl to být detektivní thriller? Měl to být duchařský horor? Mělo to být náboženské drama? Netuším! Nedokoukal sem to. Jestli to bylo obsazením, dějem, dialogy, dabingem, trapnými rádoby napínavými scénami, taky netuším. ()

Fridecka

Horor, který upoutá a nenechá vás v klidu. Ale s realitou nemá naprosto nic společného, což je asi záměr, doufám. Alespoň to není další film s již nutně vyčpělým tématem rozpolcené osobnosti, kterou se snaží psycholog či psychiatr nějakým způsobem odhalit a najít podstatu poruchy či odhalit vraha nebo něco podobného. Rozpolcená osobnost tam sice je, ale trochu nečekaného rázu a pozadí je také jiné, již v dimenzi fantazie. A to je asi záchrana tohoto filmu. Podle popisu by se dal očekávat spíše thriller s kombinací krimi, ale je to parádní a ujetý horor od kterého neodtrhnete oči. A že hrdinům prakticky schází pud sebezáchovy a neplatí zákony logiky a racionálního jednání? To přece vůbec nevadí. ()

BOURQUE

Filmy, podobné ako Shelter, sme už to mali niekoľko. No vďaka celkom prepracovaného príbehu má spomínaný film svoje čaro. K tomu hlavne napomáha herecký koncert dvojice J. Moore J. R. Meyers. Film má ešte jedno veľké ponaučenie: keď stratíte svoju vieru, tak stratíte to svoje najcennejšie – dušu samotnú! PS: Záver je celkom drsný! Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

KNTRFKT

Schizofrenici,Transformeři a Krotitelé duchů v tomhle filmu spojili síly a vyprodukovali patosoidní brak popírající jakoukoli lidskou anatomii, tedy místo vertebrae/obratlovci, by bylo vhodnější v budoucích učebnicích biologie používat sousloví "transformující schizofrenik". Ačkoliv se autoři kryjí "hororem", což ve zkratce znamená, že můžeme na všechno nachcat a popřít i sami sebe, na druhou stranu se perou právě i s vlastní chutí narvat do dvou hodin snad z každého žánru aspoň kousek pyje, aby si vlk zašukal a koza při tom nechcípla. Jako celek to ale působí věru dementně. Místy zajímavý náhled do světa rozdvojených osobností, střídají cigánské čáry ve stanech, vraždící psychopat, blití popelu, samozvané policejní pátrání, rodičovská láska a archetyp matky. Místy by se ta atmosféra sice dala krájet, ale ve výsledku si připadáte jako kokot a neustále si kryjete záda, sledujíc tu patlanici před vámi ve strachu, že vám někdo bude chtít přes hlavu přetáhnout šprcku a celkový dojem tak umocnit. ()

MickeyStuma

Příběh začíná docela dobře, ale každou další minutou najednou skomírá a začíná se dosti táhnout. Julianne Moore si se svou rolí forenzní psychiatričky Dr. Cary Jessupové poradila dobře a dá se říci že i přesvědčivě. Jenomže to není nic platné, když se začíná stávat předností stále větší nudící klišé. Chtělo by to zkrátka nůžky a to zvlášť v druhé polovině filmu. Tam se to shazuje nejvíce. Jinak je scénář napsán vcelku zajímavě a tak je škoda takovéhoto zpracování. ()

Rathalos

Skryta identita prekvapila po kazdej stranke,vynikajuci namet,atmosfera,herecke vykony,hudba a k tomu vsetkemu to bolo aj strasidelne i napinave,velmi dobre natoceny a spracovany mysteriozny horor/thriller,nie je o com debatovat,kvalitny film...:-) ()

Skleni

Predvídateľné, nudné, sprosté a miestami aj nechutné... niet toľko spomínanej otázky boha a nereálnych obrazov o šialenom kňazovi, by sa to aj dalo. Takto len 39% ()

foundation

Ako naivne som si myslel ze ak film bude pokracovat v takom duchu ako zacal plus prihodi navyse nejaky aspon trochu decentny a zmysluplny zaver bude to vcelku velmi dobre pozeratelny thriller. Takto nezostava nic len sa smiat a smiat nad totalne dementnymi vymyslami ktorymi sa to cele od zaciatku postupne zacne plnit. Nehovoriac o tom ze ani ten samotny pribeh nie je bohvieco, je film domaraseny este viac odflaknutou reziou a niekolkymi scenami nad ktorymi som sa naozaj musel zasmiat a zatat pesti aby som to rovno cele nevypol. Naozaj ,,vynimocny,, film ktory este ku vsetkemu obohacuju take perly akoze nikto nikdy nechodi spat a vsetci dokazu byt hore 24/7. Julliana Moore sa dokaze teleportovat z miesta na miesto mihnutim oka a jej brat je dokonca taky frajer ze jednu smuhu na pocitaci dokaze vo svojom zazracnom pocitaci prekonvertovat na ZVUK ktory objasni cely pribeh, hoci taka malickost preco tam preboha ten zvuk bol uz sa nikto neunuva vysvetlit. Bohuzial to trosku reziser a scenarista v tych svojich tupych hlavach nedomysleli. Povodne som uvazoval nad 2 hviezdami ale ako to tu pisem si uvedomujem co za kolosalna sracka to naozaj bola. Nelogicnost sa da zniest u takeho filmu kde pribeh nehra ziadnu ulohu, nie u filmu kde ma pribeh byt jeden z jeho hlavnych tromfov. A ten zaver?. Radsej no comment. 20 percent. P.S. vyborny komentar kOCOUR..pod neho by som sa sfleku podpisal. ()

Rockerman

Ne příliš povedený horor. Těch proměn, kdy hlavní netvor vysává lidem duši bylo strašně moc a to se pak vytrácelo to překvapení a napětí. Jinak jsem se celkem bavil, ale tak nějak průměrně. Mrazení v zádech bylo jen občas. Pěkný, ikdyž už klasický byl úplný závěr. V době kdy se zdá, že zlo bylo definitivně poraženo a dobro přece jen zvítězilo, přijde jedno malé překvapení, které říká: Ne tak docela!!! Film nás navíc varuje, že není dobré se odklánět od Boha, protože ďábel číhá všude! ()

parabellum

Skrýš určitě není špatný film a ke konci je atmosféra hustááá jak mlha na blatech a k tomu parádní nehollywoodský konec, ale na jednu stranu musím totálně souhlasit s názorem Xmildena. Tak do očí bijící náboženská (katolická) propaganda byla až otravná (kdo nevěří musí umřít) a mě místy totálně znepříjemňovala atmosféru. Teda suma sumárum dobrý filmík, nebýt chvalme pána, mohlo to být o stupeň lepší. ()

Ondr@932

Horror mě absolutně nebavil. Podle mého to byla ztráta času. A ** dávám pouze za ten lepší konec jinak příště už radši ne! Dávám 4/10 ()

Bird_house

Směska hovadin.. Už dlouho jsem neviděl takhle špatnej film..!! Je to průhledné a prosté jako bulharská striptérka.. Jen pro zajímavost - proč je to zařazeno do sekce horor - co je tam tak hororového..? To jsem měl větší strach, když jsem šel poprvé do školy.. Herecké výkony konvergují k nule.. ()

rainman93

Na začátku jsem opravdu čekal thriller s psychologickou tématikou, ale Hannibal Lecter. Postupný posun, či spíše skok do hororu s křesťanskou tématikou, mě trošku rozladil, avšak nejvíc mě štvali dvě věci. 1) Smrt sympatického bráchy. 2) Neustále omílání krize víry a existence/neexistence Boha. Co se mi líbilo? 1) Atmosféra: opuštěná krajina jen sem tam s nějaký zapomenutým horalem. 2) Nápad s jedním tělem s mnoha dušemi (osobnostmi). 3) Ta blonďatá holčička (anděl) Babky, která, kdyby byla černošským albínem by byla ještě krutější. Takže tak, na nedělní odpoledne doporučuji. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)