Na jednom z ostrovov v Karibskom mori, kde stojí základňa námornej pechoty, sa už dlhší čas dejú zvláštne veci – miznú tu totiž dobre vycvičení americkí vojaci priamo zo strážnych stanovísk! Práve preto sem prichádzajú na príkaz značne znepokojeného velenia mlčanlivý Joe Armstrong (Michael Dudikoff) so svojím čiernym parťákom Curtisom Jacksonom (Steve James), aby všetko vyšetrili. Zistia, že za únosmi sú tajomní ninjovia, ktorí pracujú pre nechutne bohatého a mocného obchodníka s drogami. Ten z nich vďaka neznámej látke vyrába poslušné, nemysliace stroje, perfektne ovládajúce kung-fu, ktoré rozširujú jeho súkromnú armádu. Zneužíva na to revolučný objav profesora Sanborna (Ralph Draper), ktorého drží vo svojom sídle ako rukojemníka a núti ho k spolupráci hrozbami. Joe a Curtis budú musieť pri svojom pátraní bojovať nielen s armádou preprogramovaných ninjov, ale aj s nepriateľskými a značne skorumpovanými miestnymi úradmi... (TV Markíza)

bartias

Podobné jako Americký ninja jen v trochu jiných barvách. Dudikoff a jeho kámoš se dostanou na Havaj, ale ani tam nemají od ninjů a nekalých plánů pokoj. Opět málo propracované akční scény a infantilní produkce. ()

hans500

Druhý díl Amerického ninji je ještě koukatelný, ale měl být poslední. Dudikoff opět toporný a herecky nejhorší z celého obsazení. ()

Tomes83

Pokračování legendy mého dětství, nemůžu prostě hodnotit jinak! Samozřejmě, že dnes to vše působí celé spíše úsměvně! Ale kdysi to žral každý! ()

Aven

Dávám **, protože k těmto filmům jsem se dostal asi ve 12 letech, kdy mi přišli ninjové pobíhající po městě a házející po hlavním hrdinovi hvězdice celkem dobrou podívanou:) ()

Všivák

Celý film charakterizují nelogičnosti typu: Americký ninja zabije dva strážné. Každého s jedním mečem. Vezme si od jednoho meč a zahrání zajatce. Zajatci poté ukořistí další dva meče.. Zoufale necharizmatický Dudikoff mě tím svým ksichtem dováděl k šílenství a to nemluvím o parťákovi Jacksonovi. Ale, dokoukal jsem to.. ()

JohnSmith

I když je obecné hodnocení horší než u prvního dílu, já dávám 1*. Firstenberg potvrdil svou pozici jednoho z nejhorších režisérů, co znám. Dudikoff se trochu zlepšil v akci, ale pořád je to bída. Ještě že je tam sympaťák James. ()

Fox85

Jednička byla hrozná blbost bez logiky, ale tady si dala logika dovolenou. Absolutně stupidní zápletka, chování postav a spousta nesmyslné výplně ()

solskjaer odpad!

Tohle je hrůza hrůzoucí a nemá cenu se k ni více vyjadřovat. Tohle Dudikoffovy nikdo v mém okolí nežral ani v tom osmdesátémsedmém roce! ()

jondoe

Nebolo to o nic horsie a ani lepsie ako jednotka. Tri hviezdicky cisto z nostalgie a zo spomienky ze ma tieto filmy bavili ked som mal asi 13 rokov. :-) ()

xaver

Zase ten hodný ninja, který bojuje proti zlým ninjům v žoldů padoucha.Chápu, že se v USA nemohou točit jenom dobré filmy, stejně je tomu tak kdekoli jinde, ale těch naprosto primitivních a slaboduchých amerických filmů je tolik, že vyvolávají pochybnosti o intelektuální i mentální úrovni nejen amerických autorů ale i diváka. ()

KoRner

Nostalgicky zábavná blbosť plná zlých súbojov, deja a hereckých výkonov. Pred Dudikoffom človek až musí sňaď pomyselný klobúk dolu, keď si uvedomí akú kariéru v 80-tych rokoch tento herec bez nejakého hereckého, či bojového talentu urobil. ()

Haymar

Kdysi sem tenhle film obdivoval skoro stejně jako jedničku (jednak proto, že tehdy byl tenhle druh filmů zkrátka IN a také jich nebylo ještě moc), nyní - po mnoha letech, jsem si opět opět ověřil jak vrtkavý vkus JE - a především, jak moc špatný American Ninja 2 JE! Nyní jsem to paradoxně celý vůbec nechápal - elitní vojáci v barevných košilích někde v tichomoří?... genetičtí "vojáci" na ochranu drogového impéria?... ninjové pobíhající po pláži?... hysterická ženská... tajemný ostrov... dva drsňáci (black & white)?... to vše korunuje děsivě stupidní příběh, zběsilé vršení logických nesmyslů a hlavně - do očí bijící příšerné choreografie soubojů, hrozná kamera a neuvěřitelně nemotorný dudikoff... Prostě zoufalství! ()