Fairy Tail

• Japonsko Fairy Tail (viac)
TV spot
Japonsko, (2009–2019), 131 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hiro Mašima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura (viac)

Lucy je 17letá dívka, která touží stát se plnohodnotnou čarodějkou. Na své cestě potkává zvláštního chlapce jménem Natsu, který je členem neblaze proslulého čarodějného cechu Fairy Tail. Díky Natsuovi se Lucy stane členkou cechu, kde společně s Natsuem, Grayem, Erzou a Happym vytvoří nejsilnější tým. V tomto složení zažívají při plnění různých úkolů mnohá dobrodružství. (Hanyou)

Herr_Karotte

Vsichni o tom basni, ale mi to tak super zase nepripadlo. Bohuzel se, stejne jako v nekterych castech klasicke Fairy Tail serie, i tady setkavame s obcasnou nudou a spise hranim na city nez s akci... Nebylo to spatne, ale nebylo to ani dobre. ()

klichem

Vynikajúca a výbušná manga, ktorá má tie najlepšie prvky prebraté od svojich predchodcov (napr. naruta). hlavne postavy ktore postupne odhaluju svoju dusu, svoju minulost i svoju silu, ktora kazdym bojom zvacsuje. Fantastický svet, ktorý ma vela pravidiel a zakonitostí je tak isto premysleny do poslednej bodky. Velmi vydarené anime so skvelym humorov ale aj napinavymi bojovymi scenami. ()

Cchrerkk

Nájemná guilda řešící zakázky, ve kterých jde často o život. Byl to dobrý koncept, který zapadl balastem a faktem, že souboje jsou roztáhlé přes x dílů. Někdy dokonce skončí díl ve stejné situaci, ve které začal. ()

theFtip

Dokonalost-sama. Pro mě prostě nejlepší anime. I když je ecchi, tak bez přehnaného fan-servisu (jako třeba Highschool of the dead), souboje (například na magických hrách) jsou epické, a navíc jsem nenašel ani jednu postavu (kromě Minervy Orlando -_-) kterou bych opravdu nesnášel. Navíc i dojemné, jako díly s Lissanou, Imitatiou a tak. Za mě aspoň 120% ()

the.thomas

Tenhle prequel k Fairy Tail opravdu stojí za to skouknout. Člověk ani nemusí znát Fairy Tail, protože Zero se odehrává dávno před jeho dějem. Celý seriál jsem skouknul naráz jedním dechem a byla to super jízda, včetně výborného konce. Až mě trošku mrzí že bylo jen 10 dílů, ale právě i to dělá Fairy Tail Zero super anime, které se nazajídá. Všem vřele doporučuji. ()

Mikkail

[Emoce ★★★★★ | Děj ★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Po Narutovi druhé největší anime současnosti. Nejslabším článkem je bezesporu děj. Jednotlivé arky spolu vůbec nesouvisí a je trochu otravné se vždy seznamovat s novými záporáky, o nichž předem vím, že budou nakonec stejně poraženi. Hlavní dějová linie se Zerefem, Acnologií a Mavis přichází velice pomalu (a velice málo). Co chybí u děje, Fairy Tail mnohonásobně vynahrazuje na straně emocí, charakterů, grafiky a především hudby. V současné době neexistuje žádné mně známé kinematografické dílo, které by obsahovalo tolik hezkých soundtracků a emotivních scén, vedle nichž vypadá Titanic jako veselá parodie. A to říkám jako člověk, který má Titanic mezi oblíbenými filmy. Navíc, většina členů Fairy Tail mi přirostla k srdci a baví mě sledovat jejich životy bez ohledu na to, zda se jedná o filler nebo ne. Toto anime drží i další prvenství - nejhlubší a nejupřímnější kamarádské pouto dvou charakterů. Jedná se o Natsua a Happyho. ()

onemanga

Pro mně je FT menším bratrem Naruta, přesto když vyjde díl jsem u toho jak přilepený. Shrnu to po způsobu Shrekita. Daybreak arc: 2/5 Lullaby arc: 2/5 Galuna island arc: 3/5 Phantom lord arc: 3/5 Loke arc: 4/5 Tower of Heaven arc: 4/5 Fighting festival arc: 5/5 Oración Seis arc: 3/5 Edolas arc: 5/5, Grimoire Heart Arc: 4/5 OST: 5/5 Nejoblíbenější postavy: Gildartz, Mirajeane. Nejlepší jména: Mystogan, Purehito. Nejlepší OST song.: Mystogan no Theme. ()

HiccupIII

S počátku bylo tohle anime opravdu úžasný a moc se mi líbilo jak epickým scénami tak i příběhem kde mě čím dál víc zajímal Natsu a jeho minulost. Nevím proč ale Natsu mi připadal dost jako Naruto takový to nikdy se nevzdávám. No ale každopádně jak anime plynulo zdálo se mi dost jednotvárný nebo tak něco prostě se mi už moc nechtělo kliknout na přehrávač a sledovat. Někdy jsem chtěl video i přetočit abych viděl konec jelikož mě ti sebejistí záporáci začínali štvát a už jsem jen chtěl vidět tu scénu kdy leží na zemi. Ale byli tam i vtipné chvíle a když jsem nic nepřetočil občas mě čekalo i překvapení. Vidět to tak před dvěma nebo třemi lety asi bych to měl už dokoukaný. Skončil jsem přesně na 141 díle a tohle jsem napsal protože si myslím že to jen tak nedokoukám ale uvidím třeba mě to ještě překvapí. ()

Sakashi

Fairy tail je výborná záležitost. Je to mix tolika různých anime, ale to mu nedává nálepku plagiátora nýbrž nálepku naprostý originality, protože ze všeho vzniklo něco co se toliko liší. Celková myšlenka a koncept..navazující a držící se určitých forem. Z bodu A vždycky anime dojde do bodu B a nikdy jinam. Tam se zastaví a začne nový příběh od začátku. A přitom, když se zpětně podívám na bod A z té a té série a pak na bod B z aktuální, tak vidím souvislost, která mě velice těší. Jistě, sem tam by to chtělo někde ubrat a někde naopak něco přidat. Místy je to krkolomné a někdy o ničem ale je to tak miloučké a zábavné anime, že nejde nemít FT rád. ()

Anime2

Krásná atmosféra,hezká hudba a šílení hlavní hrdinové kteří zničí všechno do čeho se pustí :).Po Death Notu jsem potřeboval něco u čeho nemusím přemýšlet a můžu si pěkně vyprázdnit hlavu a smát se každý volovině. ()

Harroc

Já tomu říkám kouzelnější a zajímavější Naruto. Tady nehrozí, že budete 158 dílu poslouchat jak někdo někoho pomstí a potom po 10 min souboje je konec. Tady je to akce s rozumnou mírou řečí aspoň o něčem a ještě s úžasným bitevním hudbou. Postavy mají úžasné příběhy a často i velmi zajímavé a nenudí. Příběh plyne v celku svižně oproti jiným anime a zaručuji, že se nebudete nudit. Tohle je jedna z těch anime, která Vás přitáhne a nepustí. ()

Luciyen

Totální zklamání. Hvězdičku dávám je za to, že se to tedy rozhodlo pokračovat. Moc mě mrzí pozměněná kresba celého anime. Nevím, proč ta změna nastala a co si Hiro myslel, ale tímhle si zavařil u spousty sledujících. Kresba je nemastná neslaná, nebarevná, odfláklá. Magické kruhy? Kde jsou? Erzin postoj? To vážně? Vypadá přece jako chlap! Dvoumetrová Vendy? Ale no tak. Ba co hůř, i hudba už není to pravé ořechové, už od Magických her to nebyla žádná sláva. Navíc, anime je plné fanservisu, který mě už taky nudí. Je mi líto... ()

UncleMorty

Dle meho nazoru už vyšlo dostatek dílů na to, aby sem si mohl udělat celkový obrázek. Myslím, že se tenhle Prequel k Fairy Tail hodně povedl. Zaměření na jiné postavy a úzké spojení s děním v Anime celé serii jen prospívá a vytrhuje seriál z věčného stereotypu. Zároveň nám tvůrci dají možnost zjistit jaké byly ve skutečnosti počátky. Za mě na výbornou. ()

RoyBatty444

Štandardný šónen s nekonečným príbehom pokorovanie jedného nepremožiteľného nepriateľa za druhým. Občas veselé a zo začiatku aj dobre pozerateľné až sa to ojedlo S05E33. Chýba tomu väčšia hĺbka a nápaditosť. Postavy sú sympatické a dobre rozpoznateľné. ()

JeyJ

Občas se mi zdá že je to anime už zbytečně teatrální, brečí se tam každou chvíli nad kdejakou kravinou a je tam spousta scén kterým je přikládán podle mě daleko větší význam než ve skutečnosti mají. A po čase jsem se na ty srdceryvné scény stal alergický, protože se tam vpodstatě nikdy neumírá. Všechno končí dobře jak v pohádce. A to ještě víc ubírá těm scénám na vážnosti.. Je to dobré anime.. zábavné, zatím má "relativně" málo dílů.. každopádně na One Piece to nemá.. blíží se to spíš takovému Narutovi.. ()

BigBen87CZ

Když mi Fairy Tail doporučil kamarád, měl něco okolo padesáti dílů. Hned po prvním jsem ho kvůli vlezlé hudbě, uřvaným postavám a "Aye" odsoudil k odpadu. Jaký já to byl blázen !!! Dneska můžu s klidem říct, že nemám oblíbenějšího aktuálně běžícího anime a zároveň ho považuju za jedno z nejvtipnjších vůbec... hudba už mě neštve, ale baví (ono se musí chvíli dívat, aby člověk pochopil) ... postavy sou pořád uřvaný, ale teď se u všeho řehtám jako kůň ... aktuálně běží cca 150, díl a já oceňuju i spád děje, který opravdu odsýpá ... a je to zvláštní, ale oblíbil jsem si i Gajeela, kterej mi taky zprvu do oka nepad a v poslední době zjišťuju, že předěly s Juvií mě taky dostávaj do kolen ... mno, jen tak dál... ()

Kavarna

Fairy Tailu jsem udělil pět hvězdiček. Je vhodné pro všechny milovníky magie, epických bojů a zdánlivě nekonečných seriálů. Na provedení Fairy Tailu si mohu jen vychvalovat kvalitu animace a špičkový dabing japonských dabérů. Co se týče děje, zpočátku se může zdát, že je položen na principu: vyberou misi→ bojují→ vyhrají→ zase vybírají misi. Přestože nese tyto prvky, mohu Vás upozornit, že v rámci dlouhodobého sledování (já osobně jsem shlédl dosavadních 167 epizod) se vykresluje poměrně komplikovaná zápletka. Další skvělá stránka Fairy Tailu jsou charaktery postav. Během všech 167 dílů se krásně modelují jejich charaktery a přátelství. Velice tomu napomáhá i fakt, že Fairy Tail Vás přímo seznámí se všemi osobnostmi v cechu i mimo něj a v konečné fázi jste obeznámeni s povahami přibližně dvaceti osob, které se nepřekrývají. Uznávám, že záporné postavy mohly být lépe domyšleny (například Gerrard mi tam příliš nesedí), ale Fairy Tail hraje především na naivitu a dobré konce. Vřele všem doporučuji. ()