Fairy Tail

• Japonsko Fairy Tail (viac)
TV spot
Japonsko, (2009–2019), 131 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hiro Mašima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura (viac)

Lucy je 17letá dívka, která touží stát se plnohodnotnou čarodějkou. Na své cestě potkává zvláštního chlapce jménem Natsu, který je členem neblaze proslulého čarodějného cechu Fairy Tail. Díky Natsuovi se Lucy stane členkou cechu, kde společně s Natsuem, Grayem, Erzou a Happym vytvoří nejsilnější tým. V tomto složení zažívají při plnění různých úkolů mnohá dobrodružství. (Hanyou)

TV spot

prome

Fairy Tail je pro mě zatím těžké hodnotit. Nečtu mangu a tak nerozeznám fillery, ale tipuju, že ty nejslabší díly jimi budou. Nebo v to aspoň doufám. Nebýt pár slabších dílů, dal bych tomu plný počet. Zatím jsou to hodně silné 4*, protože u ostatních se bavím výtečně. Moje hodnocení se zatím vztahuje k 48 dílům a může se kdykoliv změnit. ()

jajsemja

Fíha... dalo to zabrat. Docela blbý nápad udělat jednu sérii o 175 dílech :D Prosím pěkně, 4200 minut, pokud se tedy nechcete dívat zrychleně, nebo na více dílů najednou. Hudba, napětí, akce. Nic tomu nechybí. A taky skvělou hudbu to má. Prostě srdcovka tento seriál. A abych nezapomněl, tak hudba, ta je fakt dokonalá! ()

Zíza

Není to špatné, třeba se - ze stránky humorné - u toho bavím víc jak u Bleache nebo Naruta. O Rebornovi nemluvě. Ale zase u toho neřežu jako u One Pieceu. Líbí se mi, že hlavní hrdina dokáže přemýšlet (teda to už se naučil i Naruto, ale že mu to trvalo... :-D) a není slabej; už od samého začátku patří k těm silnějším. Příjemná změna. Je tu spousta sympatických postav (např. Gray ^^) a holku tu nejsou (většinou) takové ty uřvané typu Inoue = další kladné body pro FT. Ale má to jednu zásadní chybu - prostě to není dostatečně napínavé a nezaujalo mě to natolik, abych se třásla na další díly. Když Nacu bojuje, tak vy podvědomně nějakým způsobem víte, že vyhraje, tak kde pak máte vzít to napětí? Prostě tak nějak cítíte, jak to dopadne. A souboje také nejsou kdovíjak skvělé. Což pro mě znamená bodíky zase dolů. Horší jak Naruto a One Piece, ale rozhodně lepší než Bleach. No, třeba mě to v budoucnu ještě překvapí (pozitivně). A třeba taky ne. ()

Zoey90

Při zhlédnutí prvních dílů mi bylo jasné, že tohle asi není nic pro mě - pohled na nějaké rádoby namakané postavy (typuji tak věkem pohybující se kolem 14 let) a děj, který nevypadá, že by k něčemu spěl. Teda hlavně celá myšlenka anime mi přišla jak Slayers přes kopírák - parta mágů někam furt jde, má neustále hlad a kam příjde, tam půlku města srovná se zemí,ale Slayers je moje srdcovka, tak těch 20 min čas od času obětuju. Rozhodně to není však něco, co bych vyhledávala, ale je to nakresleno dobře a je to takové ztělesněné milé "nekonečné" anime, kde jsou všichni sympatiční a v podstatě diváka ničím neštvou, ale také ničím neohromí. ()

Fordzy

Hiro Mashima se nesnaží přijít s ničím moc originálním, ale nevadí to. Naopak ve Fairy Tail chytře kombinuje moderní trendy (ano je přítomné Ecchi), částečně vykrádá "One Piece" (designem některých postav, humorem) a místo detailního popisování magického světa se spíše zaměřuje na dobrodružství se skvěle napsanými postavami (o žádné postavě nemohu říci, že by mi vadila, jednoznačně miluji všechny. Předně ženské postavy jsou skvělé). Příběhové zvraty tu hrají velkou roli (i když je Mashima jistě nemá vymyšlené dopředu a spíše si je vycucává z prstu, tak mi stejně vždy vyrazili dech). A často hrající na city - minulost postav bývá srdceryvná (což na mne taky zabírá). Atmosféra světa hodně připomíná Irsko, i skvělý metalově-irský soundtrack od mistra Yasuharu Takanashiho, tomu velice napomáhá. Hlavní partička postav je přehlídkou "přátelských" charakterů (jedny z nejlepších co znám) a je genderově vyvážená: Horlivý Natsu, Drsný Grey, Roztomilá Lucy, Charismatická Erza (moje favoritka .) a Kocour Happy. Jistě si každý vybere svého oblíbence. Hodnocení arců: Macao arc: 70% / Daybreak arc: 75% / Lullaby arc: 65% / Galuna Island arc: 76% / Phantom Lord arc: 85% / Loke arc: 88% / Tower of Heaven arc: 90% / Battle of Fairy Tail arc: 80% / Oración Seis arc: 85% / Edolas arc: 100% / Tenrou Island arc: 100% / X791 arc: 80% / Grand Magic Games arc: 95%. Fillery přeskočeny. Počet dílů (bez Fillerů): 137. Pokračování naleznete Zde ()

Galéria (2 062)

• Seriál je založený na manga předloze, kterou od roku 2006 kreslí a píše Hiro Mašima. (koxin)
  • Pečlivý divák může v každém díle spatřit minimaskota ukrývajícího se na pár vteřin náhodně v příběhu. Příkladem je japonský králíček vykukující za stromem či vznášející se medvídek v lacrimě. (Leachim_)
  • Erza Scarlet má přezdívku Titania. Tato přezdívka je převzatá ze "Snu noci svatojánské", kde je Titania královnou víl. (Harroc)