Fairy Tail

• Japonsko Fairy Tail (viac)
TV spot
Japonsko, (2009–2019), 131 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hiro Mašima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura (viac)

Lucy je 17letá dívka, která touží stát se plnohodnotnou čarodějkou. Na své cestě potkává zvláštního chlapce jménem Natsu, který je členem neblaze proslulého čarodějného cechu Fairy Tail. Díky Natsuovi se Lucy stane členkou cechu, kde společně s Natsuem, Grayem, Erzou a Happym vytvoří nejsilnější tým. V tomto složení zažívají při plnění různých úkolů mnohá dobrodružství. (Hanyou)

Fordzy

Hiro Mashima se nesnaží přijít s ničím moc originálním, ale nevadí to. Naopak ve Fairy Tail chytře kombinuje moderní trendy (ano je přítomné Ecchi), částečně vykrádá "One Piece" (designem některých postav, humorem) a místo detailního popisování magického světa se spíše zaměřuje na dobrodružství se skvěle napsanými postavami (o žádné postavě nemohu říci, že by mi vadila, jednoznačně miluji všechny. Předně ženské postavy jsou skvělé). Příběhové zvraty tu hrají velkou roli (i když je Mashima jistě nemá vymyšlené dopředu a spíše si je vycucává z prstu, tak mi stejně vždy vyrazili dech). A často hrající na city - minulost postav bývá srdceryvná (což na mne taky zabírá). Atmosféra světa hodně připomíná Irsko, i skvělý metalově-irský soundtrack od mistra Yasuharu Takanashiho, tomu velice napomáhá. Hlavní partička postav je přehlídkou "přátelských" charakterů (jedny z nejlepších co znám) a je genderově vyvážená: Horlivý Natsu, Drsný Grey, Roztomilá Lucy, Charismatická Erza (moje favoritka .) a Kocour Happy. Jistě si každý vybere svého oblíbence. Hodnocení arců: Macao arc: 70% / Daybreak arc: 75% / Lullaby arc: 65% / Galuna Island arc: 76% / Phantom Lord arc: 85% / Loke arc: 88% / Tower of Heaven arc: 90% / Battle of Fairy Tail arc: 80% / Oración Seis arc: 85% / Edolas arc: 100% / Tenrou Island arc: 100% / X791 arc: 80% / Grand Magic Games arc: 95%. Fillery přeskočeny. Počet dílů (bez Fillerů): 137. Pokračování naleznete Zde ()

Gogo333

Dostal jsem se k tomuto anime když to mělo přes 120 epizod. Z okolí jsem o tom slyšel, občas zahlédl modrou kočku s křidélky a tak jsem si řekl, že to zkusím. Docela rychle mě to chytlo a tak jsem skoukl prakticky všechny díly najednou. Bylo tam pár příběhu, který nebyli až tak zábavný ale do ostrova to bylo slušný. Po ostrově, kdy se posunuli v čase mě to přestalo bavit ale nějak jsem to dokoukal až k olympiádě cechů, kde mě to zase nehorázně chytlo a o to víc mě naštvalo, že to v tom nejlepším zrušili. Ke konci roku by mělo anime pokračovat, tak snad se pokračování dočkáme a nedopadne to jako s Bleach. Rád bych se totiž dozvěděl, co se stalo s těmi draky. ()

Darik

Úžasné anime, které mě přikovalo k židli, rozesmálo svým úžasným humorem, uchvátilo soundtrackem a dokonale citově připoutalo ke všem postavám. ()

Terezinka198

Dnešním dnem skončilo další dlouhé anime. Je to k nevíře, že tomu bylo skutečně 10 let. Tak nějak nevím, co napsat. Dlouhé seriály se velmi těžko hodnotí. Aspoň tedy mně. A hlavně, když se jedná o něco, co můžete označit za anime v jakési vaší "první vlně", kdy se vám vše líbí a nevidíte nedostatky. A i když máte načtenou mangu a říkáte si, že ten konec byl lehce vynucený, tak já prostě nemohu jinak a tu 5* stejně dám, protože upřímně - byla to jízda. Kdybych nečetla mangu a měla čekat, až seriál skončí úplně, ukousala bych si nehty nedočkavostí. Takhle mohu sice srovnávat, ale neudělám to, protože Fairy Tail je jedna velká záhada. Byla to skvělá jízda. Poetická otázka na závěr: Mají víly ocas nebo ne? :) ()

Kerbello

Nezvládl jsem to. Vím, že hlavní berličkou všech fanoušků je, že se to nesmí brát tak vážně, že je to hlavně pro pobavení a má to být klasický Shounen... ja nevím. Přišlo mi to hloupé a unylé. Asi mi tu chybí nějaký nadhled, který mi pomohl u Soul Eatera. Fanservis buší do všeho, co se hýbe, příběh mě nijak nesebral a snad se to ani nikam nehýbe. Přišlo mi to dětské a hloupé. Dvě hvězdičky za prvotní nápad a za prostředí. ()

Steel32

Zpočátku mě to tolik nezaujalo, teprve až postupem času si mě to začalo získávat víc a víc. Především napětí mi tak nějak chybělo, což se pak změnilo a každou další bitvou to bylo napínavější. Co se mi hlavně líbilo, byly postavy. Mým oblíbencem je už od začátku Natsu, na Fairy Tail je ale hlavně super,, že čím víc dílů jsem měla nakoukaných, tím víc se začal prohlubovat můj vztah k jednotlivým postavám a tudíž i k celému seriálu. Humor tu nechybí, u nějakých scének se dá dobře zasmát a rozhodně se u toho dá zabít spoustu času, protože od toho nejde odejít. ()

jajsemja

Fíha... dalo to zabrat. Docela blbý nápad udělat jednu sérii o 175 dílech :D Prosím pěkně, 4200 minut, pokud se tedy nechcete dívat zrychleně, nebo na více dílů najednou. Hudba, napětí, akce. Nic tomu nechybí. A taky skvělou hudbu to má. Prostě srdcovka tento seriál. A abych nezapomněl, tak hudba, ta je fakt dokonalá! ()

Radek.SCH

Vydržel jsem přesně 2 díly. Není to strašné a dementní jako Pokémoni (i když se tu taky vyřvávají blbé názvy technik), ale jen neskutečně jednoduché a triviální. Ať už po dějové stránce, nebo (nejspíš v budoucnu) vývoji postav. Prostě šablonovitá záležitost, kterou můžu doporučit tak maximálně lidem do 15-ti. - 50 % ()

HDeer

Tento animovaný seriál ma zaujal akousi zvesťou o vyobrazení magického sveta. Rýchlo som však pochopil, že na to aby som v ňom mohol bádať, potrebujem oveľa viac trpezlivosti, než naozaj mám. Seriál v mnohých smeroch postráda originalitu, kúzla vôbec nepôsobia impozantne a celé prevedenie je zľahka zabalené do infantilného obalu, ktorý v porovnaní s iným anime tentokrát dráždi. Najväčším problémom sa mi zdá fakt, že hlavné postavy ani vlastne nemajú cieľ, pre ktorý by dané dobrodružstvo podstúpili a iba tupo predstierajú svoj vyšší účel pod záštitou ich slávnej guildy. ()

Haide

Po dlouhé době krásně osvěžující anime, u kterého se bez jakéhokoliv přemýšlení mohu pobavit. Samozřejmě budu asi něco jiného říkat po 200 dílech (vzhledem k manze jich bude daleko více), ale to mě v tuto chvíli nemusí zajímat. Prvních 60 dílů je velmi příjemných, ale sledovat dál mě to v tuto chvíli už nebaví. Někdy se však k tomuto anime určitě vrátím. ()

sarkareifova

Takže za prvé Fairy Tail je nejpší a za druhé kdo říká že je to pitomost, tak nemá ale vůbec pravdu. Každá dějová linie ať už je to třeba Galuna, Edolas, Tenroujima nebo Bitva o Fairy Tail je neskutečně napínavá, plná zvratů a totálně nečekaných situací. Děj Vás natolik pohltí, že když postavy pláčou, tak pláčete taky, když se smějou smějete se taky, když jsou šťastní jste šťastní taky, ale hlavně o ně máte v jednom kuse strach. Nejde o to jak dobré jsou animace nebo grafické provedení postav, ale o to co nám Fairy Tail chce vlastně sdělit a to, že nikdy není nic úplně ztraceno a největší silou je síla přátelství. Když tohle všechno shrnu, tak nemám na Fairy Tailu co vytknou a můžu jen a jen chválit a říct Fairy Tail jen tak dál :D AYE ()

Shrekito

Já seriál beru spíše jako, jak už tu bylo řečeno, takový slabší hybrid mezi One Piecem a jinými šóneny. První dva story arky jsou opravdu slabé, pak se to postupně rozjíždí. Navíc seriálu sice dost oproti manze ubližuje cenzura(hlavně krve), nadruhou stranu většinu toho získává zpátky díky výbornému soundtracku. Takanashi se zde opravdu překonává. Daybreak arc: 2/5 Lullaby arc: 2/5 Galuna island arc: 3/5 Phantom lord arc: 4/5 Loke arc: 3/5 Tower of Heaven arc: 4/5 Fighting festival arc: 5/5 Oración Seis arc: 3/5 Edolas arc: 5/5 Tenroujima arc: 4/5 X791 arc: 3/5 OST: 5/5 Nejoblíbenější postavy: Gajeel, Erza, Pantherlily Nejlepší OST track: Jaaku no Tsuchioto, Hagane no Hakunetsusen, Sannin no Dragonslayer, Erza vs Erza, Main theme Děkuji uživateli Onemanga, díky kterému jsem si vzpoměl, že jsem zapoměl napsat Oblíbené skladby z OST ()

ElChe

Nemohu jinak než dát 5*. Atmosféra světa Fairy Tail mě ohromila hned na začátku a pak už jsem se nechal unášet kouzelným světem kouzelníků. Je zde jistá podobnost s One Piece, ta ale seriálu neubírá na jeho náboji. Nejedná se totiž o žádnou lacinou kopii převedenou do jiného prostředí, jen postavy jsou si v některých ohledech podobné a to spíše po výtvarnické stránce než po stránce povahové, i když i zde by se daly najít jisté podobnosti. ()

Koonix

[] Všetky Openingy a Endingy (1-13) OP/ED (14) [] Skvelé anime, ktoré ma síce nezaujalo hneď od začiatku, ale s pribúdajúcimi časťami sa len a len zlepšovalo. Postavy sú sympatické a nezameniteľné, každá z nich dostáva presne toľko priestoru, koľko potrebuje. Nikto si tu nebude mať problém nájsť svojho favorita, u mňa to bol (prekvapivo:) hlavne Natsu, ale aj Erzine občasné "podivné správanie" ma vedelo dostať do kolien. A samozrejme super-kawaii Wendy, čo viac si priať? Fairy Tail je naivný, kladné postavy vždy takmer bez ujmy zvíťazia, a milosrdný je aj k záporákom, ktorí umierajú len v nevyhnutných prípadoch. Ale ani raz som sa nepristihol že by mi to nejako výraznejšie vadilo, neviem si predstaviť aké by to bolo keby sme prišli o nejakú z tých obľúbených postáv, tak nech len pekne prežívajú :) OST považujem za jednu z najlepších vecí čo som doteraz počul, v spojení so skvelými bojmi je postarané o vynikajúci audiovizuálny zážitok. A je obrovská škoda, že to skončilo zrovna v tom najlepšom :( Snáď sa časom dočkáme aj druhej sezóny:) ()

Shredder

V zahranicni zname a popularne anime, u nas nanestastie stale lieta pod radarom. Ano, ma to viacere podobne elementy ako jeho znamejsi bratrickovia - Naruto, Hunter x Hunter, Bleach a dalsie. Osobne to neberiem ako negativum, kedze potom ako som dopozeral uvedene anime (a zas tyzdnove cakanie na novy diel) som prave nieco podobne hladal. Opat mame komickeho hlavneho hrdinu a jeho partiu kamaratov, ktori sa vecne navzajom doberaju, ale ked ide do tuheho, bez vahania polozia svoj zivot. Miesto cakry, ci nenu tu tentokrat mame magiu, no princip ostava rovnaky. Fairy Tail ma jednu obrovsku vyhodu oproti svojim znamejsim konkurentom a to tu, ze takmer nie je nakazeny fillermi. Vsetci poznane ten pocit ked Naruto vyzera ako x-ta nekvalitna epizoda pokemonov a este aj diely zalozene na mange su 5% manga a 95% donekonecna opakovane sentimentalne motivy (Naruto sam na hojdacke, rozhovory so Sasukem a podobne). Fairy Tail nestraca cas s takymito zalezitostami, vdaka comu dej rychlo napreduje a nie je priestor pre nudu. Suboje a jednotlive arcs su dostatocne zaujimave, animacia prijemna, hudba od skveleho skladatela Yasuhara Takanashiho (ktory komponuje aj skladby pre Naruto: Shippûden) je vynikajuca a emocionalne scenky aj bez vyrazneho citoveho vydierania ucinne. Pokial sa anime podobneho typu neviete nabazit, urcite to nevzdavajte po par castiach (spociatku to vyzera len ako slaba napodobneni veci, co ste uz videli predtym) pretoze kvalita sa casom zvysuje a mnoho casti beriem ako pozitivum, nakolko malo casti ma potesi len vtedy, ked serial zacne nudit alebo rapidne straca kvalitu. Humor mi taktiez sadol (dokonca ma bavi aj niektorymi uzivatelmi tolko nenavideny Happy), takze nemam prilis dovodov na stazovanie. ()

MartinTerran

Dlouho jsem zvažoval jestli se do tohoto anime pustil, hlavně kvůli počtu dílu, ale nakonec jsem se rozhodl, že ho zhlédnu a rozhodně se to vyplatilo. Hned po pár dílech jsem si hlavní partičku zamiloval ať už se jedná o natvrdlého, odvážného a výbušného Natsua, exhibicionistického a chladného Graye, tvrdou a mocnou Erzu, mladou a hezkou Lucy či snad provokativního "kocoura" Happyho. V seriálů je hodně akce, dost magie (je to přece jen fantasy anime), mnoho vtipných hlášek, někdy až zabíjejících! EDIT: 2. řada se pokračuje v duchu řady první, ale zdá se mi, že jsou zde delší a propracovanější jednotlivé příběhové bloky což je samozřejmě jen dobře. Jinak se toho moc nezměnilo a to je dobře protože seriál je super tak jak je. Snad jen přibylo pár nových postav. Jen nechápu proč nechali tak otevřený konec. EDIT 2: Závěrečná řada je jak jsem očekával velká. Mnoho akce, bojů, hrdinství, obětování a hlavně přátelství a sem tam i vtipné hlášky. Boje jsou někdy až přehnaně megalomanské, ale z podstaty postav to dává smysl. Je zde také "milión" zvratů. Také se zde dozvíme dost informací z minulosti a dovysvětlí se cokoliv co by vám mohlo vrtat v hlavě. Seriál se pěkně uzavře a nic snad nezůstane nevysvětleno. Samozřejmě jsou zde všichni členové Fairy Tail, avšak jistých změn dostáli. Také se tu objeví všichni ostatní mágové z jiných cechů, se kterými jsme v průběhu seriálu již setkali. Openingy a endingy jsou rozličné a nemohu říct, že by se mi vyloženě nelíbily, i když to není mnohdy můj šálek čaje - ovšem ty rockovo/metalové jsou nejlepší. Za mě super zakončení skvělého seriálu se vším co má mít. Podle mě je to 2. nejlepší anime co jsem kdy viděl. Tento komentář musím zakončit Happyho hláškou: "Aye!" Hodnocení: 1.řada: 96/100, 2.řada: 98/100, 3.řada: 100/100, Celkem: 98/100. ()

Lucilay

Když neberu ohled na to, že je to podle mangy, tak konec je takový useklý. V jedné minutě shrnou, co se dělo po založení Fairy Tail, kdo byl dalším mistrem a tak. Třeba bude jednou další náhled do minulosti. Mě by i zajímala dobrodružství Mavis a dalších mistrů, než jsme se dostali do přítomnosti. ()

Gantai

Viděl jsem kolem 200 dílů, to bych měl mít asi přehled. No, tohle anime je tak neskutečně nudné a předvídatelné, až je to smutné. Nechápu, jak může mít 82%, když jediná výplň je ještě nudnější filler a fanservice. Lituju, že jsem to dokoukal tak daleko a radši nekouknul na Evangelion nebo Cowboye Bebopa. Po 200 dílech se to příběhově nikam nedostalo, kromě toho, že většina hrdinů oproti ostatním zestárla o 10, potom se stala nějaká ta sračka s olympiádou, která stejně příběh nikam neposune. Jeden arc za druhým je jenom o probojování se do dalšího arcu. Hrdina je strašně sláb, padouch strašnej silák, nakonec dostane pan Succu Dregnyl neskutečnej power up a dokáže porazit záporáka, protože SÍLA PŘÁTELSTVÍ, což dává rozum. Padouši jsou tak směšní, že to ani není možný, nikdo za celou délku seriálu neumřel, ba i postavu, co umřela před začátkem seriálu se prostě revivela a vlastně se nic znova nestalo. Nejhorší populární dlouho vycházející shounen, jediná věc, co je dobrá, je soundtrack, kterej je neskutečně repetetivní a kdokoli říká, že tohle je nejlepší anime...KYS. Takhle shit taste můžou mít jenom největší plebové. ()