Komedie o dobře utajených dětech, ďábelském plánu a o tom, jak se to nakonec stejně provalilo.  Najdou se v životě lidském situace, kdy se všechno nějak zamotá. Lidé, zvláště dokud jsou ještě mladí a nezkušení, se někdy rozcházejí a scházejí příliš rychle, a následky mohou vyjít najevo až za mnoho let. V tomto konkrétním případě vyšly najevo ve chvíli, kdy si Gábina a Petr usmysleli, že se vezmou. Všechno by bylo bývalo v pořádku, kdyby si otec Petra a matka Gábiny během vzájemného seznamování neuvědomili, že se vlastně dávno znají a co hůř, že jejich děti jsou doposud dobře utajení sourozenci. Chyba se stala a co teď s tím. Jak dostat mladé od sebe aniž by oni sami, a zvláště zbylí členové rodin, pojali podezření? Ano, je třeba vymyslet ďábelský plán… (oficiálny text distribútora)

quixote

To mělo být vtipné? Hlava mi nebere, jak renomovaní herci mohli vzít roli v takovém paskvilu. Bakalářské příběhy „ze života“, ať už psané diváky nebo fingované, došly, tak přišel čas si už jen vymýšlet co největší bláboly. Tato fekální story nám byla předložena jako lehká komedie, ale je to spíš absurdita k pláči. Souhlas s Theresií: Nechutné. ()

ostravak30

Když pominu příšernou kameru, tak čtveřice Stašová - umí skvěle zahrát ty překvapené, nic nechápající a zoufalé ksichty, Dušek - je vtipný sám o sobě, Holubová - ta prostě umí zahrát vtipně jinak naprosto na nervy jdoucí osobu, a Klepl - umí být vtipný i tam, kde by to jinak vtipné být nemuselo, to všechno zachraňovala. I situace, kdy se v podstatě doslova bavili o ho.ně, byly úsměvné. Celá záminka by také mohla být humornější, kdyby se z ní dalo vytěžit víc, ale jak jsem čet v zajímavostech - 6 dní a dvě kamery jsou prostě ani ne týden a dvě kamery. Škoda té mnou nepochopené zápletky s šíleným řidičem a toho konce. Otec je v podstatě rád, že jedno z dětí není jeho, ale hlavně tím vůbec není šokovaný, nechce vysvětlení a s klidem to přijímá. ()

DaViD´82

Aneb sice o hovně (no pardon), ale aspoň zábavně. Z dvojice televizních povídek Kukačky/Stop jsou právě Kukačky tím lepším počinem. Jak herecky, tak především scénářem. Pozvolnější rozjezd a zbytečné autobusové anabáze tomu ubírají body. Ve výsledku ani výrazněji nevadí, že je to vlastně taková klasická bakalářská povídka. ()

castor

Vtipná a vyvážená komedie patří k tomu lepšímu, co televizní obrazovka nabízí. Neobyčejně vzrušující pátrání po dosti bizardní poruše, která je ve skutečnosti jen velmi netradiční pastí a výmyslem rodičů dvou mladých milenců, kteří si několikrát padli na hlavu na tobogánu v aquaparku, aby si padli i do oka a zanedlouho si zkoušeli, jak jednomu i druhému padnou svatební prstýnky. Jenže k přerušení vztahu mají rodiče docela DOST vážný důvod!! Pointa je skutečně šťavnatá, dialogy scénáristky Olgy Dabrowské výborné a ¾ hodinka uteče jako voda. Zásluhu na tom mají zejména přesně obsazení herci: spolehliví Klepl, Prachař nebo Issová a skutečně znamenití Dušek, Stašová a Holubová. Víc takových povídek!! 80%. ()

PORTER44

Vydařené jak hereckým obsazením a jejich hereckými výkony tak dobře vtipným příběhem,na jedné straně rodiče Petra a na druhé straně rodiče Gábiny a když se rozhodnou že se Petr s Gábinou vezmou a jejich rodiče se vzájemně seznámí zjistí jejich rodiče že jsou jejich děti asi sourozenci aby se rozešli vymyslí si že Gábina trpí jistou úchylkou a nastrojí to tak aby je rozeštvaly ale mladí se nechtějí vzdát,nakonec to dobře dopadne. ()

• Když jedou Eva Holubová a Jaroslav Dušek spolu autem, je vidět, že SPZ Duškova vozu je zrcadlově otočená. Záběr byl digitálně obrácen a SPZ tedy začíná obrácenými čísly. (JSSVLVKMK)
  • Z natáčení této inscenace se dostala do rukou nejmenovaného bulvárního deníku svatební fotka mladých hrdinů z filmu. Deník ji však vydával za skutečnou svatbu Jakuba Prachaře a Marthy Issové, kteří spolu v době natáčení již takřka dva roky chodili. Oba dva, nic netušící, byli zahlceni gratulacemi. Jakub tuto fámu nějaký čas přiživoval. Vše prasklo ve chvíli kdy Martha dle svých slov "vyměkla" a uvedla věci na pravou míru. (DaViD´82)