Centrum zábavné tvorby České televize přichystalo v rámci projektu Nadměrné maličkosti povídku situovanou do doby, kdy králem diskoték byl Pavel Horňák a jedním z mála povyražení pro tehdejší studenty byly chvíle strávené na lyžařském výcviku. Na tzv. lyžáku se dá prožít ledacos první sex, první láska, první zkušenosti s alkoholem, první cigareta, ale také něco, co jen tak někdo nezažije. Jedinečnou příležitost zjistit co ještě jiného se dá prožít na horách, než to, co známe z hitů Sněženky a Machři, či Snowborďáci, máte díky povídce scenáristy a režiséra Jaroslava Pozziho Hypnóza. Kromě osvědčených hereckých hvězd typu Viktora Preisse, uvidíte Vojtu Kotka, Jiřího Mádla, ale i řadu dalších mladých nadějných herců. (oficiálny text distribútora)

Trainspotter

Velice průměrný televizní film s obvyklým námětem lyžařských kurzů doby předrevoluční, kde mládež ochutnává pocit odloučení od rodičů a s tím spojené jisté kratochvíle. Jenže povyražení v podobě hypnózy je ve ztvárnění Jiřího Mádla, který tímto svým velice zdařilým výkonem polepšil reputaci, velice zajímavé. Ačkoliv co je to za herecký výkon čumět do blba, ale je třeba to taky počítat. Viktor Preiss je v roli obvyklého vedoucího kurzu oproti jiným průměrný, za to však velice dobrý je Šteindler coby "ochotný" správce chaty. Závěrem snad jen malé kostatování, že tento krátký film splňuje svou roli zabíječe nudy dobře. ()

Adman

Film je na úrovni studenta třetího ročníku filmové vysoké školy (FAMU). Celkově to vyznívá jako když se sešlo na horách pár lidí, řekli si že natočí nějaký ten film o lyžařské výcviku, který se nakonec musel dodělávat na poslední chvíli aby se to všechno stihlo. Jinak vše ostatní, jako začátek a konec, jasně dané příběhové linie zde jsou. Jednotlivé postavy mají své charaktery kterých se drží, zkrátka námět a i scénář, jsou velice povedené. Co se týče herců ve vstahu k příběhu se dostáváme k něčemu mezi "Sněženkami a machry" a "Snowboarďáky". Všechno tu zachraňují ftipné a humorné scény, kterých tu je naštěstí tak akorát aby to vykompenzovalo ostatní hluboké nedostatky. Právě toto je ten hlavní důvod mého hodnocení. ()

Hwaelos

Ultimátní bizár ve všech ohledech - od scénáře až po střih. Aneb i v televizním filmu můžeme bejt světoví a vystřihnout subtilní metaforu pomocí montáže "výstřik Jirky Mádla - záběr na utrhnutou lavinu". O sekvenci, kde se cyklicky střídá do rytmu hypnotického odpočítávání záběr na kyvadlo z řetízku a záběr na dívčí prsa, ani nemluvě. Je to vlastně vtipný, jenom takovým tím způsobem, kdy nevíte, jestli je vám trapno víc z toho, co se děje na plátně nebo z toho, jak to vypadá. ()

Dudek

Film, který se snažil marně napodobit legendární Sněženky a machry, tedy alespoň v charakterech několika postav. Dále jsou zaráženící otřesné herecké výkony, které nejsou vůbec přesvědčivé. Snad jen Jiří Mádl, dokázal předvést skoro brilantně člověka v hypnóze - byl tak přesvědčiví, že bych mu dokonce i uvěřil, že je vosková figurýna ()

darm

Mno, docela povedená záležitost. Námět vskutku originální, což je určitě asi to největší plus. Mádl zahrál zhypnotizovaného skvěle, až jsem se místy divil, fakt jsem mu to věřil. Jako komedie zase film fungoval jen místy, což asi tak úplně záměr nebyl, no ale budiž. Spousta vtípků je povedených, ale po některých pokusech jsem neměl ani tu nejmenší chuť se usmát. Ale pořád z toho zůstal docela zajímavý filmík, který neurazí, spíš slušně pobaví, na odreagování jako dělaný. No, ale hrozně mě štvaly takové ty vsuvky do zimní přírody jako z nějakého dokumentu o floře Krkonoš, to se tam myslim si fakt nehodilo :) Anebo záběr na alpskou lavinu, taky dost mimo mísu...50-55%. ()