Věhlasný specialista na srdeční choroby doktor Hidemann je s lehkou srdeční příhodou dopraven do vlastní kliniky. Krátce před již delší dobu odkládanou operací se se svým kolegou doktorem Mayfieldem baví o jejich společných pokusech s novým lékem pro pacienty trpící srdeční vadou. Mayfield se domnívá, že provedli již dostatek pokusů a s objevem chce vystoupit před veřejnost. Hidemann je opačného názoru a trvá na prodloužení testovací lhůty. Zdravotní sestra Sharon Martin se navíc domnívá, že se Mayfield pouze přiživuje na slavném jméně svého kolegy. Vtom kliniku zasáhne tragická zpráva. (oficiálny text distribútora)

Colonist

Leonard Nimoy je velmi chladnokrevný vrah, navíc téměř trojnásobný. Columbo má celý díl zdravotní problémy (se žaludkem, alergie) a dokonce ho zase jednou uvidíme i rozzlobeného a tápajícího. Columbo je zde na Nově dabován Petrem Haničincem. ()

radektejkal

Příběh plný nití, na kterých ale visel špek, na nějž se doktůrek chytil (obdoba rivahovy recenze). A propo, pokud jsem tomu závěru dobře rozuměl: Druhou operaci chtěl doktor šít opět vstřebatelnými nitěmi, ale když zjistil, že ho Colombo sleduje, použil nevstřebatelné nitě. U Colomba se tedy našly ty vstřebatelné. Je to tak? ()

lekr

Nejlepší epizoda hned po Labutí písni!! Falke je skvělý a Nimoy mu byl důstojným protihráčem a dokázal, že kromě Spocka ze Star Treku umí zahrát skvěle i záporné role!! ()

filmmovier

Poručíka jsem viděl naposledy v celku už před mnoha lety (tak třeba osm až deset...) a tenhle díl mě zajímal z jednoho prostého důvodu. Leonard Nimoy. Jako záporák. Zločinný steh je po všech směrech dokonalá Columbovská epizoda (nebudu srovnávat, jelikož prakticky nemám s čím). Peter Falk je tradičně geniální, vtipný, mazaný, ukecaný, tady navrh nemocný a rozčilený, ale Leonard Nimoy je lepší. Chladnokrevný, nesmírně inteligentní, bez téměř jakýchkoliv emocí a hlavně rozdíl mezi jeho chirurgem a panem Spockem je praktický nulový. Zápletka je velice, velice chytrá, zločin nesmírně promyšlený, pointa složitější a závěrečných deset minut s naprosto fantastickou hudbou je naprosto geniálních. Skutečně luxusní závěr. Veliká, veliká paráda. Columbo tápe (jakože fakt) a Leonard Nimoy to všechno skoro vyhraje. Skoro. K tomuto se určitě vrátím! Tohle je jasně za plný počet. ()

Master19

V podstatě jediný počin Leonarda Nimoye mimo Star Trek, který jsem viděl a je tu opravdu démonický. Je až škoda, jak krátkou dobu je věnováno rozuzlení a zobrazení toho, že doktor Mayfield prohrál... ()

Autogram

Columbo svoj zanedbaný výzor úspešne stupňuje. V nemocničnej epizóde ho zasiahli všetky možné choroby, až je ťažko povedať, čo je naozaj a čo len hrá na oklamanie páchateľa. Zložitú hru hrá aj vrah a keď si to takto komplikuje, tak nech sa nečuduje, že mu na to Columbo príde. Tentokrát ide o najkomplikovanejšieho a zároveň najdivnejšiho vraha a z toho vyplýva aj divný nepravdepodobný príbeh. U mňa prvá dvojhviezda pre Columba, slabá epizóda, ktorá je tu obľúbená asi len kvôli Star Treku. –––– Já bych se tím netrápil, poručíku, chyby děláme všichni. –––– Chirurg takovou chybu nemůže udělat. Rozpustné nitě mají úplně jinou barvu. ()

DocBrown

Kvůli zajímavému nápadu s rozpustnou nití a samozřejmě úžasnému Nimoyovi (asi nejlepší jeho role mimo všudypřítomného Spocka) jedna z nejlepších epizod. Columbo na Nimoyovu vraždu nemá důkazy, ale zatlačí ho do rohu tak, že musí prozradit svůj pokus o vraždu doktora Hidemanna. Docela bych rád viděl tu soudní dohru. ()

Yardie

Jeden z nejlepších dílů. Takových 90%. Velmi charismatický, nepříjemný, abnormálně chytrý záporák a vynikající zápletka. Snad poprvé jsem taky viděl Columba popustit uzdu hněvu. Stejně jako ve většině kvalitních dílů i zde je pár vtipných situací, výborné vyšetřování a zde navíc abnormálně povedené finále a usvědčení. Tohle se hodně povedlo - od začátku do konce. Howgh! ()

thunnus

jeden z nejlepších Columbů. Tentokrát proti našemu detektivovi stojí inteligentní a chladnokrevný Dr. Mayfield a to znamená, že to Peter Falk bude mít hodně těžké, ale samozřejmě že nakonec najde nějaký nenápadný důkaz a přípaad úspěšně vyřeší. Pro mě jeden z nejpovedenějších dílů. ()

waits

Doktor Hidemann není takovej dobrák jako ostatní, které Colombo obvykle podezřívá - přiliš nekomunikuje, Colomba se snaží nepokrytě vystrnadit z nemocnice, zajde tak daleko jak to jen jde a dokonce se mu podaří Colomba přmět k přímé výhružce. Kvalitní (startrekovský) zločinec s výhrou nadosah. ()

majec4

Fakt super cast, ktora musi zaujat aj nefanusikov Colomba. Je tu vobec niekto taky? Nimoy tu hra fakt riadneho zlosyna, ktory sa nestiti nicoho. Ten tah so sitim bol skvely, skoda pre neho, ze mu na to porucik prisiel. Pribeh je fakt super vystavany a vcelku neodhadnutelny, kedze nam vo vzduchu vysi jedna rozpracovana vrazda. Ked priratam ten porucikov agresivny vystup voci vrahovi, tak mam opat o jednu 5* colombovku viac. Este aj ten tah s ukrytim dokazu bol brilantny, no vsimavy porucik znovu vsetko odhali, aj ked v tomto pripade o 5 min 12. ()