Katastrofický horor přivádí na svět jednu z nejpůsobivějších příšer filmového průmyslu. V roce 2003 se svět dozvěděl o strašlivém zemětřesení, které smetlo z povrchu zemského část Tokia a s ním i tisíce lidských životů. O dva roky později je v troskách nalezena kamera, která patřila dvěma nezvěstným americkým dokumentaristkám. Kazeta, kterou v ní najdou, začne odhalovat děsivé tajemství. Zničení japonské metropole nemá na svědomí přírodní pohroma, ale něco úplně jiného. Něco, co nelze nazvat jinak, než „monstrum“! (oficiálny text distribútora)

Warle odpad!

Jsem naivní debil. Hledal jsem Monstrum (Cloverfield), pro jistotu to ještě hledám v originálním názvu. Sehnal jsem, mělo to správný obal, správný obsah, tak jsem do toho šel. Po 30 minutách filmu jsem si ale říkal, kde kurva je Lizzy Caplan a proč to vypadá jako naprostá splaška, vždyť to má dobrý ohlasy.. Tak jsem chvíli hledat a zjistil jsem, že koukám na tohle. Sebral jsem veškerou odvahu, nafackoval jsem si a rozhodl se, že to dokoukám. To byla chyba. Osudová. NENÁVIDÍM kameru, která skáče jako kdyby někdo něco točil na starou nokii.. Nebo spíš jako by někomu spadl telefon, padal z nějakýho útesu a do toho stále natáčel. Film naprosto o ničem, s nulovou hereckou zdatností a celkovou nedostatečností. Strašný. Už nikdy. Věřím tomu, že i japonský porno s chobotnicemi by bylo více snesitelný. ()

buzzwoody

Právě jsem se trapně nechal obalamutit tím, že jsem se na polovinu filmu díval jako na Cloverfield. Kino Barrandov vysílá Monstrum (stejný název jako český Cloverfield) a dokonce ze stejného roku. Chvíli jsem věřil tomu, že Tokio je jen pasáž a pak se to střihne na New York, ale to by Barrandov musel někdy koupit práva na kvalitní film, což nikdy neudělal. Není to zas tak hrozné, spíš neskutečně zbytečné a nudné. Teda ta první polovina. Druhou nehodlám sledovat. ()

Flopik odpad!

V programe bolo napísané Monstrum, tak som si povedal: Cloverfield som nevidel rád si to pozriem. Po pár minútach bolo všetko jasné. ()

Hyger odpad!

Chvíli jsem doufal, že půjde o Cloverfield... Na DVD bylo ale tohle. Začátek nuda, pak ta rozklepaná kamera, takže jsem to raději vypnul. ()

Kolssteyn odpad!

Když dva dělají totéž, není to totéž, ...jak se říká. A příkladem může býti toto a The Blair Witch Project. (Ale musím říci, že Sarah v hlavní roli zas takové "Monstrum" není, titulní je obrázek je pravděpodobně k DVD přikládán omylem). :) ()

alambert odpad!

Vůbec nechápu, co je tohle za výtvor. Kor vzhledemk tomu, že existuje ještě jeden film, taky Monstrum, taky americký, taky z roku 2008, s podobným dějem, jen o poznání lépe udělaný. To je nějaká zvláštní náhoda ne? ()

animario odpad!

Cca v půli filmu povídá jedna z protagonistek té druhé, že by se té kamery měli zbavit, protože je ta (malá-lehká-ruční-digitální) kamera zbytečnou zátěží...aha. Jakkoli to byl stupidní nápad, měli to udělat. Každopádně, japonci kteří nebyli do natáčení týhle nudný jakože "dokumentární" slátaniny zasvěceni, se museli víc než slušně bavit pohledem na 2 americký pipiny, který běhaj po Tokiu a nastřídačku natáčej vyděšený detaily svých obličejů z monstra, který je "tam někde venku". ()

MickeyStuma odpad!

Potvora s chapadly, která je za celý film vidět pouze třikrát sotva vteřinu a která vypadá jako po obrně, likviduje Tokio a příšerně u toho řve. Mockbuster na stejnojmenný velkorozpočtový film je taktéž natočen ve stylu found footage. Námět by nebyl špatný, byť je neoriginální, ale je to tak příšerně natočený, že považuji filmový materiál za zcela zbytečně zničený. Špatné střihy evokují zhovadilost hlavních představitelek a nelogičnost jejich činů. Před potvorou utečou z města, prolezou jeskyní, aby se nakonec vrátili zpět. Sledováním této zhovadilosti je ztráta času. VAROVÁNÍ: SLEDOVÁNÍM TOHOTO SNÍMKU HROZÍ DUŠEVNÍ ÚJMA ()

Dárius

Jedna jediná *,a to jenom pro ucházející poprsí jedné z protagonistek.Filmag ví jak se zbavit těhle příšerností-narve to do balíčku,navrch vystrčí ucházející film a je prodáno. ()

Enceladus odpad!

V živote som nevidel väčšiu vykrádačku iného filmu ako bol tento. Cloverfield skopírovaný do posledného detailu a k tomu natočené tým najidiotskejším spôsobom ako sa dalo. Úplne rozhádzané a neprehľadné, kedže sa každých 10 sekúnd objavili nieekde inde. Ešteže občas začujem nejakú policajnú sirénu alebo výkrik, keďže väčšinu času ani nemám poňatie čo sa deje, pretože aj keď išlo o efekt, kamera je tak roztrasená, že nedokážem sa na to ani pozerať a všetko pripomína iba šmuhy. A oháňať sa tým, že som američanka človeku určite život nezachráni. Aspoň sa to odohrávalo v Japonsku, pretože USA sa stalo pre takéto katastrofy magnetom. ()

Acrobat odpad!

Do prdele. Dokonalý zážitok sklamania ako podmazu k rozprávaniu sa s partnerkou o pracovnom dni. Nemôžete myslieť vážne tie herecké kreácie, ktoré ak niekto zje, nemôže urobiť lepšie. Kamerový strih akože natáčania na video je výsmechom aj amatérskych oteckov točiacich záhradnú party. Celkovo sa priživovanie na úspešnom koncepte v malom rozpočte nemôže skončiť dobre. Toto je dôkaz namiesto sľubov. (videné 18.04.2018, TV Barrandov) ()

RypavaDvojka odpad!

Tak tohle bylo asi to nejhorší co jsem zatím viděl... Chapadýlko na obalu vypadalo skvěle a já jsem si říkal, že by to mohl bejt fajn nature horor s nějakým monstrem, třeba chobotničkou co vyleze ze země, já se zasměju a dám 20-40%. Prdlajs. Dvě reportérky se rozhodly, že si udělají výlet do Japonska a tam natočí reportáž. Jenže tam ze země vyskočila příšera. (Která ani jednu scénu nebyla vidět, možná se sem tam mila guma co měla imitovat chapadlo). A hlavní námět filmu je ten, že ty dvě … slečny … pobýhají jak telata sem a tam a řvou do kamery:" My jsme Američanky, kde je americká ambasáda??? My jsme Američanky, kde je americká ambasáda???" Od 40 minuty jsem dal speed 2,0 abych to byl vůbec schopen dokoukal. Plně zasloužených 0%. Nikdy víc! ()

Guran odpad!

Jaká drzost a ubohost natočit něco takového? Film jsem přetáčel z místa na místo, když jsem zjistil, že je to amatersky dělané, jak kamera, tak herecké výkony atd. Hollywood musí být taky parta kreténů, když schválí natáčení takovýdle hovadiny, která si dle mého názoru nemohla vydělat žádné peníze, ani jednu korunu bych jim za tuto trapnost nedal. Holky, styďte se! Kr*vy jedny bl*ý! ()

OPGMan odpad!

Bohužel jsem si tuto hrůzu původně taky spletl s Cloverfieldem. Je to pokus o jeho levnou kopii. Ruční kamera tady byla dovedena do nekoukatelného extrému s neustálými výpadky obrazu, záběry do země nebo na lívance obou hereček. Ty se motají po městě a vedou sračkové řeči, akce je tu nulová a z monstra nejde vidět prakticky nic...Můj první a snad i poslední "film"/průjem od Asylum. A ten oficiální text distributora??? Kurva,mějte trochu soudnost... ()

B3n odpad!

Kategória odpad je sito s najväčšími okami. Zachytí len tie najväčšie kusy. A tento kúsok bol teda veľký... Videl som ale aj oveľa horšie. Toto sa dalo aspoň dopozerať, aj keď si neodnášam z toho nič. K filmu nemá význam písať nič, je to horor, ale iný, ako mysleli tvorcovia. ()