Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

DHDV

Knižní předlohu jsem nedočetl, jelikož se řadím mezi náročnější čtenáře. Takže nebudu rozebírat podobnost kniha/film. Příběh byl lehký a nekomplikovaný a rozhodně se počítá (doufám) s pokračováním. Herecké výkony byly dobré „ale jen dobré“ docela hercům pomáhala celková stylizace a masky. Hodně se divím, od Ačkového obsazení by sem čekal lepší výkony. Hutchersona čeká velká budoucnost, po filmu Most do země Th. ho očekávám velmi brzo mezi novou filmovou elitou a dle mého názoru jen čeká na nějakou výraznější roli. Je pravdou, že film se veze na úspěchu stmívání apod. Ale tento film považuji za daleko kvalitnější. Abych se přiznal, moc jsem ho nezaregistroval. Věděl jsem o něm, ale mediální masáž Stmívání tento film úplně zazdila. Což je škoda. Tento film není nijak výjimečný ale v dnešní době podobných „horůrků“ nabízí kvalitnější a inteligentnější zpracování. Těším se na pokračování a dávám 4 hvězdy za stylizaci, masky, přehlednou kameru a za vlasy J.C Reillyho. ()

Bohnice05

Na filmu by měle být nálepka: "Volná adaptace. Prosím nesrovnávejte s knihou!" Když se tak divák zařídí, čeká ho výborný film. ()

BathoryMan

Nemastný - neslaný upíri pre stupidnú americkú mládež.Len sa čudujem že sa takej koňine upísalo tolko mojích oblúbencov (Reilly,Dafoe,Watanabe..). ()

Olík

Zfilmování prvních třech knih Darrena O'Shaughnessyho nehodné knižní předlohy ani hereckého obsazení. Ani téměř cameo role osazenstva Cirkusu Monstruoso obsazené známými herci (Krakowski, Hayek, Dafoe, Jones) ani John C. Reilly v roli jako pro něj jako stvořené nezmění fakt, že film působí jako poudačka čtená dětem před spaním. Naprosto nevyužitý potenciál, ale dobře se při tom usínalo. ()

IvcaG

Taková podprůměrná oddychovka, u které by se dal velice zajímavím způsobem využít potenciál příběhu, kdyby scénář byl napsán trochu, špíš hodně jinak. Čekáním na to jak příběh vlastně dopadne, jakým směrem se dál bude odvíjet už od čtvrtky filmu přesně víte, dobro vždy vítězí nad zlem a Vám nezbyde nic jiného než jen sledovat jak Vás ten film v podstatě nebaví a koukáte jen kvůli vousaté Salmě, která nakonec moc porstoru nedostavá... Na konci s vypětí všech sil udržet víčka v otevřené poloze zjistíte, že to bude mít další a další pokračování a celý příběh toho dílu se dal odvyprávět za 20 minut... 35% ()

sadlokan

Takže lahůdková upířina,jako kdyby ponořil do krve kameru někdo z dílny Mistra Cormana.Cirkus je výborný prostředí"z nedávných časů",mistr Hrůzly vám předvede svého jedovatého pavouka a již se více neproberete ze záhadných a strašlivých snů! ()

hororwatch

Průměr jak vyšitej. Na znuděné odpoledne v práci to je dobré na utíkání času, ale pochybuju, že mi něco zůstane v paměti jen co dopíšu tenhle komentář. To je právě ono. Film ničím neupoutal, nebyl ničím originální, ale zas v něm byla nadsázka, což je dobře. John C.Reilly to odehrál sympaticky a tak celkově to vedl on. Ikdyž to působilo naivně a zcela zjevně to byl druhořadej film, alespoň neurážel nijak mojí inteligenci. lepší dvě. ()

Rockerman

Tento horor pro děti mě příliš nenadchnul. Ve snaze o originalitu se to chvíli tvářilo jako ten nejtemnější horor, ale místy to připomínalo jen nepovedenou parodii. Celé to bylo rozhárané a ani ten příběh nebyl bůhvíjaký. Takže body uděluji za pár dobrých momentů a pár hezkých zrůdiček. ()

Raziel_cz

Podle plakátu jsem se bál, že to bude kravina, ale popravdě jsem příjemně překvapený. Film sice spadá do stejné škatule jako Harry Potter a spol., kupodivu s ním však stejně jako s Čarodějovým učněm nemám problém. Reilly, Watanabe, Dafoe, Stevenson a další si užívají extravagantní role, a i když někteří z nich znatelně přehrávají, ve výsledku to tak nějak nevadí. Vlastně je to docela prdel. Trochu mě mrzí, že nezadaptovali i pokračování. ()

MickeyStuma

Není to natočeno po vizuální stránce špatně, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že tomu chybí něco, co by upoutalo pozornost. Dějová stránka se místy dosti vleče a atmosféra dějství tím dostává značně vale. Dramatizace, napětí či nějaká akce tomu prostě chybí a tak únava během sledování a nezájem o tento film se dostaví velice rychle. Snímek je sice určen pro mladé diváky, ale řekl bych, že tohle je moc ze sedadel nenadzvedne. ()

Skleni

Bohužiaľ v tomto filme sa stali osudným dva momenty. Prvým bol výber hl. hercov. John C. Reilly nieje moc vhodným upírom. Skôr povaľačským, tupím nevlastným bratom. to áno :)... ale toto nie. Ani ostatné postavy nestáli za vela. Druhou chybou filmu je urýchlený príbeh, ktorý má jasné pokračovanie, no na to je kladený taký dôraz, až to budí dojem: "toto bude mať mrte pokračovaní a bude ako Narniaaaaaaaaaa!". Neviem prečo ale fakt mám taký dojem. No ovšem mimo to je to jednoduchý, oddychový, a miestami zábavný film. 60% ()

Jeand´Boa

Knihy už samy o sobě nejsou ničím velkolepým, ale své kouzlo mají...film bohužel převzal vše, jen to kouzlo nikoliv...netvrdím, že každý, ale já rozhodně zklamán byl... ()

Yojimbo

Taková laccinější odnož fantasy příběhů pro náctileté. Vykrádá to sice kdeco, ale příjemně se na to kouká, obzvláště pokud jde o chvíle v cirkusu zrůd. Jelikož jde o počátek delší "ságy", moc se toho nestane a končí to otevřeně. Tak jsem zvědavý, jestli se dočkám i pokračování... ()

Filmárik

Teda naozaj nečakané prekvapenie. Zo začiatku sa to vo mne bilo kedže na jednej strane mám rád všetko čo smrdí vampirizmom (myslel som si to aj po prečítaní Twilight a okamžite som vytriezvel po takmer nečitateľnom Nove) no na druhej strane nenávidím z hĺbky duše pavúky ale Madam Octa bola naštastie render takže to šlo. Pôvodne som to tipoval na výplach kidfantasy ale nič také sa nekonalo a so všetkého najviac mi to pripomínalo Big fish mixnutú s Tetou. Čo sa týka skupiny divákou pre ktorú je film určený tak dá sa povedať že všetkým vekovým kategóriam a nakoľko sa síce nejedná o žiadny slasher tak aj PG-13 sa mi zdalo miestami diskutabilné. Narážam najmä na postavy Corma Limbs a Alexander Ribs, ktoré síce boli skvelé a originálne ale pre detské publikum dosť morbídne no ako vyslovený zápor filmu to nepovažujem. Napriek všetkému mi je ľúto komerčného prepadu ktorý by si zaslúžili iné braky, dúfam že to ale producenti nevzdajú a viac zainvestujú do pokračovania (ak vôbec). ()

cerbygerby

Spíš než horor je to ta komedie... cirkus zrůd a všelijakejch bytostí, Salma Hayek s fousama..atd., no ale celkově to docela pobavilo, ale znovu bych to vidět nemusel. ()

LyBerion

Film bez nápadu se zajímavým provedením, který bohatě postačí na zkrácení večera. John C. Reilly byl jako upír perfektní a Salma Hayek s vousy je taky fajn. Původně jsem chtěl dát hvezdičky dvě ale rakev s repráky si zaslouží hvězdičky tři. ()

candy_daze

Dost průměrné zpracování naprosto perfektní předlohy. Knihy o Darrenu Shanovi jsem už od mala zbožňovala, kam se na to hrabe Harry Potter? Ale když už jsme na filmové zpracování čekali takovou dobu (o jeho natočení se spekulovalo snad od roku 2004),mohlo se to podařit o dost líp. Moje představy se většinou dost rozchází s těmi režisérovými. Za jediné vcelku povedené postavy považuji Lartena Hroozleyho a hadího chlapce Evru. Taky to mohlo být o dost temnější. Film mě celkem pobavil, ale vzhledem k předloze to mohlo být o dost, ale opravdu o dost lepší. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)