Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

Mikita

Pokračování z toho čiší na sto honů. Je to okaté, až to bolí, ale přesto se Upírův pomocník od přípravy půdy pro pokračování místy i odtrhne, a pak je i kouzelný. Upřímně mi nesedí některé postavy z podivného cirkusu, ale jinak jsem docela příjemně strávila 108 minut. Obrovským, opravdu obrovským překvapením byl pro mě John C. Reilly. Příjemný film, který pod slupkou fantasy a odlehčeného světa občas skrývá i zajímavé rozporuplné vztahy. Bohužel je to až moc jednoduché a možná i zaměřené na mladší publikum. Trochu vtipu, kreativity a pohrávání si se zápletkou by filmu neublížilo. Takhle je to takový průměr. PS: Zapamatovat si....Josh Hutcherson...padouch i sympaťák. ()

Dr. Hawkeye

Vlastně pořád váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Rozhodně mi to nepřišlo tak špatné, jako místní většině, jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji jen nepatrný výsek z mnohem většího celku, kterého se však nedočkám. A to mi vlastně docela vadilo. Filmu by spíš slušel háv několikadílné série, kde by byly vysvětleny motivace hrdinů mnohem hlouběji, než v tomto poměrně svižném, přesto však poněkud ošizeném, filmu... ()

type_B

ZAčátek dobrý - už úvodní titulky jsou moc pěkné. Atmosféra fajn, ani to není moc teenage. Kabinet hrůz a deformovaných lidiček taky stojí za to... Tak v čem je problém? 1) Postavy jsou nezajímavé. 2) Hlavní hrdina je takový typický Danny z Karate Kid a to včetně vzhledu. 3) je to moc dlouhé. 4) Nevzbuzuje to chuť se koukat na další díly. Podle mě ne moc zajímavé béčko. ()

Thomassi

Celkem originální příběh o upírech a vampírech a dvou kamarádů, kteří si ale vyberou každý jinou stranu. A přichází boj. Dobře se na to dívá, protože směsice všech těch zrůd od chlapa s dvěma břichy až po hadího muže a spousty dalších dodává filmu velkou pestrost a jak pro menší, tak pro dospělé je to taková strašidelnější pohádka. Kromě postav mě ale celkem nic jiného nezaujalo. Příběh se vlekl a neměl žádné zvratové okamžiky. Od začátku bylo jasné co se stane a jak to všechno skončí. Knihu jsem nečetl, tudíž nemůžu srovnat. 3* hodnocení ještě zachraňují známí herci a dobré herecké výkony. ()

m@rz

Nuda. Plno kecání. Žádná akce. Příběh opravdu nepřekvapí. Typická zápletka s trochu originálním začátkem a sem tam nějakým prvkem. ()

FilmFan24

Tak nějak opatrně předložený první film zamýšlené další už bůhvíkolikáté série pro teenagery. Tentokrát je ale vše více zaměřené na celou rodinu. No nevím, jak bude a pokud vůbec bude projekt úspěšný. Režie tak nějak přešlapuje a na konečném výsledku je až moc znát, že se stříhalo, aby film byl přístupný. Každopádně ale zábavný film je. Jenom si tak říkám dostat scénář do rukou takový Tim Burton a postavu upíra Lartena Crepsleyho (J. C. Reilly) hrát tak Johnny Depp, to by bylo jiné kafe... ()

AlistairMir

Tak tady máme takovej milej rodinej filmek kterej je super pro všechny ženy co si musí holit tvář, nebo mají velké vyceněné zuby nebo pro tlusté černochy...všichni se dočkají zjištění že jsou vlastně frajeři. A co my ostatní? Ale jo dá se to celkem v pohodě máme tu pavouka co vypadá jako spiderman upíra dva kámoše co se rozkámoší spoustu zrůd holku s vocasem kterej se jí postaví když jí maník políbí (teda abych to vysvětlil ona má opičí ocas) pak tu je hadí muž, vlkodlak, velká hlava a spousta jinejch jako pan Orlando "mámpasjakovosa"Jones a nakonec hrůzostrašný pan Sud. No fakt vypadá jak sud...že to zní děsně stupidně? Vím...ale je to v pohodě relax a pokud patříte k těm co mají děti ve věku cca 6-10 let tak sklidíte úspěch a manželka Vás večer odmění...doporučuje 7 zrůd z 10 ()

Dexter1

Povedzme si úprimne je to blbosť. Ale je to tak veľmi príjemne pozerateľný film. Skvelé efekty, nejaká tá akcia, celkom sympatické postavy a kúsok tohu humoru. Ak by som si mal vyberať medzi Twilightom a Cirquem du Freak tak 1001-krát vyberiem Cirque. ()

Dubro

Vo svojej kategórií rozhodne slabší cirkus, určený zrejme pre oko diváka, ktorý ešte nevyrástol z rozprávok starej matere. Šteky, ktoré má Willem Dafoe a ani nabitý korzet zarastenej Salámky Hájek nezmažú slabé výkony oboch mladých tiežupírov. Trochu temnejšie prevedenie by filmu určite pomohlo a ak nejakým zázrakom sa filmárom podarí zosmoliť aj ďalšie tri plánované časti, zrejme to už bude bez mojej účasti. Päť lomeno desať. ()

Mikarda

(obsahuje spoiler) Ukamenovat scénáristu! Bála jsem se bohužel oprávněně :( začátek sice v pohodě, vypadalo to nadějně, ale jako velká fanynka Shannovy ságy jsem měla chuť křičet, když se tam nasádloval Pan O.Sudd, Darren se muckal s tou ,,opicí" a Steve ze sebe dělal blbce. Tak to prostě nemělo být! A jako se stalo u Eragona, tak i tady chyběly některé důležité momenty (třeba Sam!! Jatka! Ervé!!). Ale až na ten scénář to bylo fajn. Moc mě potěšil Chris, protože zahrál Darrena přesně tak, jak jsem si ho během čtení knih představovala, díky Chrisi. Kdo nečetl knihu, ať mu nenadává! A i když jsem si pana Hroozleyho představovala vzhledově jinak, tak John C. Reilly jeho postavu dobře zvládl, taky díky. Dafoe mě děsil, to neměl. Tím u herců radši končím. Průměrná pohádka, škoda, potenciál knih spláchnut do záchodu. ()

Gereth

Vůbec ne tak špatné, jak bych od naivní teenagerovské báchorky očekával. Samozřejmě se neobejdeme bez nějakého toho hereckého zaškobrtání hlavně v obou hlavních dětských rolích a budeme si muset přetrpět i několik nepřirozených dramatických proslovů, ale to je problémem většiny podobných filmů. Spíše mě otravoval zbytečně dlouhý rozjezd, který sebral všechen čas, jež mohl být věnován vývoji postav po osudových proměnnách. Potvory a celá cirkusová atmosféra se mi až na výjimky líbila, J.C Reilly jakožto lehce aristokratický mentor se svými drobnými výstřelky mi výborně seděl do celkové představy, M.Cerveris se svou oslizlostí rozhodně nic nepokazil a zlí upíři ... no mohli být i horší. Výkony více či méně slavných herců ve vedlejších rolích mi přišly poněkud mdlé, ale moc se neukazovali, takže jsem se jimi ani nenechal moc rozladit. Jakožto bezbolestné zabití 108 minut výborná volba. // 70% ()

fmash

Předlohu jsem jen tak letmo ozkusil jazykem, ale to se nedá. Nebo dá, znám i dospělé, kteří to četli, ale já na to nemám. K Upírovu pomocníku jsem proto přistupoval s o to větším despektem, leč čekalo mě spíš příjemné překvapení. Celkově film působí dost nízkorozpočtově, čemuž je potřeba se přizpůsobit, akční scény nic moc atd., ale po výtvarné stránce si zase tolik nezadá ani s Burtonem a teen romantika je ucházející. Přiznávám, že lehce nadhodnocuji, zaokrouhluji nahoru, ale při těch místních procentech si to můžu dovolit. Pro rodiče s dětmi dobrá věc. ()

Reesam

Originalita za 1, začátek taky zajímavý, ale dále dějová linie, která lze předpokládat. Není to typ filmu, který bych si chtěla přehrát znovu. ()

maverick10

Nesmyslne slatanina o detskych upirech. Twilight melo alespon milostnou linii - tohle nema nic. Scenar je otrepanejsi nez politicke sliby, pribeh nicim neprekvapi a hlavni hrdina je toporny jak pytel brambor. A ke vsemu nam tvurci nechavaji otevreny konec, jakoby cekali, ze jsme snad nateseny na dalsi dil. ()

applause

Že by to bylo špatné to ne, ale 4* si rozhodně nezaslouží. Vcelku průměrný film se zajímavým dějem, líbilo by se mi pokračování. ()

M.i.k.e

v první půlce bizarní,ujeté a zábavné.Škoda,že v té druhé,kdy by měl film gradovat,mu trošku dochazí dech.Čekal sem daší upírárnu pro náctileté ve stylu Stmívání,ale nakonec sem velmi mile překvapen.John C.Reilly je tradičně velmi dobrý a k zahození nejsou ani drobné roličky Kena Watanabeho a hlavně Willema Dafoea,který by si zasloužíl víc prostoru.Celkem mě překvapuje,že CDF zatím nefiguruje v plánech české distribuce.Svoje diváky by si určitě našel...s přimhouřeným okem a díky první polovině je to za slabší 4 a 70% ()

Chen

Chybí mi tu výraznější dynamika, spousta postav je nevyužitých a souboje jsou nemastné neslané. Ale černý humor funguje, John C. Reilly mi přijde jako vhodná volba a atmosféra je občas docela slušně mrazivá. Přesto jsem doufal, že výsledek bude o něco kvalitnější. ()

HappySmile

No vůbec netuším, proč je v popisku filmu, že je to horor, když s tím to nemá vůbec nic společného. Je to taková fantasy, která si najde své diváky mezi dětmi, puberťáky i dospělými. V rámci svého žánru je to dobře a chytlavě natočené, upírský příběh zasazený do "cirkusového prostředí" je servírován jako atraktivní podívaná, kde nechybí akce ani humor. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)