Televizní minisérie HBO natočená podle literární předlohy Evana Wrighta - reportéra časopisu Rolling Stone, který jako člen 1. rozvědky námořnictva zaznamenával své zážitky z průběhu první vlny amerického útoku na Bagdád v roce 2003.  Generation Kill je televizní minisérie HBO vycházející z literární předlohy Evana Wrighta z roku 2004, která se zaměřila na prvních čtyřicet dní války v Iráku. Sedm epizod líčí skutečné osudy mladých vojáků a jejich zážitky z předvoje americké invaze, nazvané Operace Svoboda pro Irák, kdy zápolili s nedostatečnou výzbrojí, s nekompetentním vedením důstojníků i s nejasnou bojovou strategií. Ewan Wright se účastnil této válečné operace jako člen 1. rozvědky námořnictva a napsal o jejím průběhu řadu článků pro časopis Rolling Stone.
Seriál těží též ze zážitků dvou vojáků, kteří se této operace osobně zúčastnili - jsou to seržant Eric Kocher a kaprál Jeffrey Carisales, kteří při natáčení působili jako konzultanti. Třetí člen rozvědky, seržant Rudy Reyes, jenž v seriálu vystupuje, hraje sám sebe. V hlavních rolích uvidíme Alexandra Skarsgarda, Jamese Ransoneho, Starka Sandse, Lee Tergersena, Jona Huertase ad. (oficiálny text distribútora)

zla.ovce

Velmi realistické zachycení úvodních bojů Američanů v Iráku. Nepochybuji o tom, že to tam takhle skutečně vypadalo - mariňáci, kteří se téměř rozbrečí z toho, že si pořádně nezastříleli, neschopní nadřízení, žádné přesuny z jedné veleakce do druhé, vypatlaní mariňáci a jejich dialogy o "ničem" a u těch přemýšlivějších pocit bezmoci z toho, že Irák sice osvobodili, ale obyčejným lidem nijak nepomohli. A ještě k tomu je celý seriál téměř bez americké propagandy!! ()

Achilleus1

Škoda, že to malo len 7 dielov, pretože toto bol vynikajúci seriál, ktorý človeka prakticky vtiahol do atmosféry vojny. Vynikajúce hlášky, skvele zahrané od všetkých hercov, výborná réžia a scenár. Človek niekedy nevedel čo si má myslieť a to niekedy nevedeli ani samotní vojaci. Bola ukázaná hlúposť a krutosť niektorých oficierov. Takto nejako si predstavujem vojnový film resp. seriál, ktorý opisuje skutočnosť. A toto bolo skutočné až až. Keby som to mal porovnať s oscarovým The Hurt Lockers, tak každá jedna časť Generation Kill je lepšia. Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. ()

lee.loo

Ze začátku Generation Kill vypadá neúnosně ukecaně (sama jsem to při první snaze o shlédnutí po prvním dílu vzdala), ale právě v tom je podstata tohohle seriálu. Pokud na to přistoupíte a podíváte se na všech sedm dílů, budete rádi, protože tohle dílo se v dnešní době nevidí často. Když už tady přijde akce, stojí za to, jinak je to sonda do života mariňáků, kteří si sice chtějí zastřílet, ale sami pořádně netuší, kde jsou, neví, s kým bojují a v podstatě proč. Řešíte jejich malé či velké osobní krize, nevěřícně s nimi kroutíte hlavou nad jejich nadřízenými a jejich nesmyslnými rozkazy, více či méně chápete jejich chování. Na druhou stranu to jsou vesměs obyčejní chlápci, kteří mluví, jak jim zobák narostl a dost často je divák svědky opravdu kuriózních scén nebo dialogů (Icemanovo "dumping under pressure" je toho zářným příkladem). Kolem a kolem, je to prostě výborná záležitost hlavně pro ty, kteří pod pojmem válečný seriál nevidí jenom krev a rozstříkané vnitřnosti! ()

Sylvin

Již po prvním díle jsem tomu naprosto propadla. Trochu jsem s tím počítala, vzhledem k mé zálibě ve válečných filmech + seriálech, ale netušila jsem, že mě to chytne tak moc. Reyovy kecy zbožňuju a je to udělaný tak reálně, že si nedovedu představit, jak to natáčeli. Nějak mi nejde do hlavy výjev chlápka pobíhajícího s kamerou a režiséra říkajícího: Tohle se nepovedlo, chlapi, dáme tu scénu ještě jednou... Až tak dobrý mi to přijde. ()

JardaBauer

Realistický a nekompromisní pohled na současnou podobu americké armády a invazi do Iráku. Seriál v podstatě neříká, co je dobře a špatně, nezaujímá žádný postoj a nechává na divákovi samotném, aby si udělal svůj vlastní obrázek. I tak z něj armáda nevychází příliš vítězně, což se ukazuje postojem samotných vojáků na konci poslední epizody. Herci jsou precizní a například postava Alexander Skarsgårda a to, jak tuto postavu ztvárnil, je téměř nezapomenutelné. ()

Ludo444

Moc boja a akcie v Generation Kill nenájdete. Ale vojny, tej je tu kopa. Moderný konflikt z pohľadu amerického vojaka plus pohľad do vnútra jednotky so všetkými jej rozličnými osobnosťami. Celé to s mierneho odstupu sleduje reportér, ktorý sa to snaží pobrať. K tomu vás Generation Kill naučí, že najväčší nepriateľ bojovej jednotky je absencia záchoda. P.S. Brad Colbert je sekáč. ()

BlueFourOne

Tohle neomrzí ani po x-tém shlédnutí celé minisérie. Neskutečně ironické. Kupy ujetých dialogů, kupy ujetých situací, které mě vždy pobaví. Nenajde se zde drama, patos nebo akce. Líbí se mi ona ukázka demence bez cenzury a to důstojníků, velení a celkové organizace. Mám dojem, že větší obavy měli mariňáci ze svých nadřízených, než z nepřítele. A tu to je všechno krásně zobrazováno, hlavně Kapitán Amerika a nejen on. GK sedí i k filmu Mariňák od Sama Mendese, mnohými aspekty. Za mě 5* pro tenhle velkolepý satirický výlet do Iráku, skrze reportéra Evana Wrighta, docela mezi mariňáky zapadá :-) ()

Dzegr

(1) "All Hitman 2 Victors: observe everything, admire nothing." (2) Na konci seriálu a celý invaze: "To byla sranda. Tak jakou zemi obsadíme teď?" (3) "Z normálního života mi nic nechybí... jedinou výjimkou je moje kolo, to mi chybí. Rychlost, samota a nikdo se mě nemůže dotknout." ()

helrohir

Generation Kill je pomerne zriedkavým zjavom na poli vojnových seriálov/filmov. Ak teda vezmem do úvahy hlavne americkú produkciu. Pôsobí totiž takmer autenticky a vštepuje nám veľmi realistickú predstavu, ako to mohlo v prvých dňoch invázie do Iraku vyzerať. Síce tu absentuje nejaká poriadna akcia, ale tak tomu bolo aj v skutočnosti, čiže nič neprikrášľovať ani nezveličovať je určite rozumný krok. Rovnako tak vyhýbanie sa pátosu a typickému americkému patriotizmu je vec, ktorá si zaslúži palec hore. Na druhej strane je však ich púť pretkávaná len občasných vzrušením alebo niečím naozaj zaujímavým, a tak sa dajú niektoré epizódy považovať za nudnejšie. Čo sa týka hlavných postáv, tak miesto hrdinov bez bázne tu máme partiu vymletých, občas hlúpych a veľmi jednoduchých chlapcov, čo je v podstate typická vizitka priemerného príslušníka (nielen) US armády. Napriek tomu si vás ich životný príbeh získa a po zhliadnutí celej minisérie sa niektoré ich kroky a činy dajú pochopiť. Takým malým plusom je pre mňa aj pár šťavnatých hlášok, ktoré ma úprimne pobavili. 70%. ()

ibex

Výborné, výborné, výborné. V některých ohledech i o kousek lepší než Bratrstvo neohrožených. A ten výborný černý humor mě dostal. ()

Runespell

Jako pacifistka jsem až do tohoto seriálu NIKDY neviděla nic, co by mě nadchlo pro válku, boj a nebo samotnou představu vojáků.Díky nekonečně a neuvěřitelně sprostým, drsným a vtipným chlapcům od mariňáků mám ale novou oblast zájmu a nemohu za to poděkovat než smrtelně charismatickému sgt Colbertovi, jehož hlášky typu " that was pretty fuck*ng ninja" hned tak nezapomenu. Jeho velmi silnými spoluhráči jsou za všechny např. lut. Fick, který byť působí v mnoha scénách jako by mu bylo 12, má své vlastní neodolatelné kouzlo někoho, kdo stojí mezi dvěma bandami idiotů a dokáže s klidným, trpkým úsměvem na tváři vytvořit řád z chaosu. Pouhých 7 dílů z produkce HBO jsem sledovala s doslova zatajeným dechem a zcela vtažena do děje jsem si uvědomovala čím vším procházejí lidé po tom, co někdo někde vyhlásí že válka je dobrý nápad. Seriál obsahuje nemálo urážek rasy, sexuality, náboženství a všeho, co si umíte přestavit jako slušné a normální. Střílecích scén je tak akorát. Tihle pánové jsou tak cool, že se řežou o vlastní jazyk, ale to jim rádi odpustíte po prvním díle tak jistě - jako že je slunce nade mnou. Jediné malé doporučení - pokud jste jako já - najděte si někde informace o vojenské terminologii, protože až po tom, co jsem si vynašla co znamenají věci jako: Roger that,Oscar Mike nebo vysvětlení podle jaké logiky se hlásí které auto, jsem byla zcela v obraze. ()

chrustie

Bratrstvo neohrožených z iráku, které přikove diváka ke gauči a pustí ho za cca. hodinu a pět minut.. Ve filmu funguje americká armáda úplně stejně, jako obdobné složky v české republice, což mě apsoň trochu uklidnilo. Zasloužených 5*. ()

Efreeti

Tehnle seriál popisuje válku v zálivu z pohledu "obyčejných emerických vojáků" - většinou nejsou hrdinové, nejsou příliš chytří, nejsou příliš vychovaní, většinu času nudně tlachají o blbostech, používají příliš "homoerotického humoru", ale prakticky neustále zpochybňují rozkazy nadřízenych a téměř nikdy se nezapojí do akce. Nepochybuji, že Generation Kill je blízko realitě, bohužel je ale především strašně daleko ZÁBAVĚ. Nemyslím tím, že by mi chyběla akce, ale narozdíl od (například) snímku JARHEAD, jsem nedokázal nalézt tolik zajimavých momentů aby to ospravednilo ty nekonečné minuty(a snad i hodiny) nudy ()

Umpa-loomp

Po pozretí 3 epizód: Generation Kill je asi najrealistickejší seriál čo som doteraz videl a ťažko vôbec uveriť, že niečo takéto na poli seriálov vzniklo. Atmosféra vojny v Iraku je jedným slovom uveriteľná. P.S.: Naozaj pevne dúfam, že si svoju kvalitu udrží až do konca ! Po dopozeraní zvyšných dielov svoj koment ešte doplním. ()

cigicigi

Po Band of Brothers dalsi podareny kusok z dielne HBO. Najviac sa mi pacila fraza: Otazka: A co se tam vlastne stalo? Odpoved: Tomu bys neuveril... ()

SKA

hodně mě to bavilo, škoda jen že nebylo víc akce, vůbec nelituji času strávený nad tímto seriálem a doporučuji ostatním, 87% ()

Unterschleif

Vynikajúci seriál "zo zákulisia" invázie do Iraku. Nechýba tu ani akcia ale hlavné sú dialógy a to čo sa odohráva medzi pešiakmi a nadriadenými. Zaujímavý ale nie zaujatý pohľad na vojnu. ()

Salgafo

Dovolím si malé přirovnání....Band of brothers na středním východě.:)))Akorát tady víc zaměřují na denní problémy..válečné scény jsou trochu v pozadí..:))ale podle mě je to jen dobře..Válečných scén už kinematografie zažila hodně..:)) Po shlédnutí všech dílů si říkám ,jak je vůbec možné že se američané dostali vůbec tak daleko..:)))Vždyt to byli jen samé omyly...samé střelby do vlastních řad..stupidní rozkazy shora... Nejvíc se mi líbila postava Icemana..:)))hlavně ta scéna kdy poznal že blížící se konvoj je jen město..:))) Je škoda že to mělo tak málo dílů..zasloužilo by si to ještě jednou tolik Podle mě jeden z nejlepších seriálů vůbec.. ()

Yambo

Asi největším kladem tohoto seriálu je objektivita. Nesnaží se ukazovat ve válce zrůdnost amerického nebo iráckého režimu, dokonalosti amerického (nebo iráckého) režimu. Zrůdnost války, nebo oslavu bratrství v boji. Nic takového. Ukazuje realitu tak jak je a rozhodnutí je na divákovi. Ve válce se dějí špatné věci. Nedějí se často plánovaně, jsou souhrou nešťastných okolností. A je na vás, zda z toho obviníte systém nebo jednotlivce. Další věcí je asi taková nějaká sonda do života vojáků, jakou jsem ještě jinde neviděl. Vojáci jsou chlapi a jejich řeč je jadrná. Jsou to lidé a každý den musí tam kam chodí i anglická královna. Mají nějaké potřeby. A nejsou svatí. Tak jako jinde jsou mezi nimi i špatní lidé a také idioti a pokud se kombinace obojího dostane na veliteský post, tak to stojí krev. V Bratrstvu neohrožených bylo víc akce, bylo tam více vojenské taktiky (té povedené), více hrdinství, ta válka asi měla taky větší smysl, možná proto to stavím výš. Četa v akci byla naivnější, asi s menším rozpočtem a s velkým počtem dílů se vyčerpala, asi proto to stavím níž. Co mě v tomhle seriálu vadilo nejvíc byl zmatek v postavách. Do konce jsem se pořádně nevyznal v družstvech, velitelech. Podobný ksichty. Prostřihy z různých akcí. Byl v tom bordel. (Napadá mě v téhle souvislosti jedno jméno - Sekora) ()

Sin410

Naprosto boží minisérie, hodně keců a hodně akce. ( v mezích ) Libí se mi syrovost toho všeho, humor hrdinů, stupidita v armádě, všuipřítomná stupidita velení a hlavně dusno, totální dusno které v nich vře. I když jsou to mariňáci jsou to i lidi a podle toho se tak chovaj. Pro mě tento snímek ukázal dost fikce i pravdy na to aybch byl spokojený. Výběr ne příliž známých herců je podle mě dobrý krok. Hudba i kamera je super. Je to téměř jako bratrstvo ale v Iráku chybělo málo a zcela by se mu vyrovnalo. Vážně dobrá série, stálo to za to a za čas se na ni rád podívám znovu. ()