Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa 0verseer k tomuto seriálu (53)

Rizikový příplatek (2012) (S05E03)

Kšeft sa znova rozbieha a po búrlivom štarte pokračuje tretia epizóda menším ukľudnením. ()

Padesát jedna (2012) (S05E04)

Trochu škoda, že na zápletku je opäť využívaný vzťah Skyler a Walta, dúfam že situácia ohľadom fingovanej štenice nebude presunutá na druhú koľaj. Zdá sa, že Mike vtedy predsa len urobil chybu, keď ju ušetril... ()

Mrtvý náklad (2012) (S05E05)

Skyler pri odchode Walta: "Out burying bodies?" "Robbing a train." Na konci epizódy som sa s prepáčením zmohol len na: "kuuuuuurva"... ()

Odkup podílu (2012) (S05E06)

Skvelá epizóda, večera Jesseho u Whiteovcov bol pekný trapas, plus záver opäť nenechal diváka chladným. ()

Řekni mé jméno (2012) (S05E07)

Dokonalé. Od úvodu- "Say my name." "Heisenberg." "You're goddamn right." , cez diabolské presvedčenie Jesseho Waltom, kde bol Walt na záporácky rovnakej úrovni s Darth Vaderom, keď presviedčal Lukea, aby spoločne ovládli Galaxiu (lepší kompliment už asi vážne nejde vystrúhať) až po priam poetický skon jednej z hlavných postáv v závere. Ten osobne radím medzi top momenty na filmovom, či ak chcete seriálovom plátne aké môžete vidieť.'Tlieskam Schnauzovi za réžiu a scenár spolu s Gilliganom, Catlinom a Gouldom. Páni, ďakujem za tento masterpiece. ()

Proplouvání nad tím vším (2012) (S05E08)

Za ten záver to ani inak ako 5* ohodnotiť nejde, som zvedavý ako s týmto odhalením Hank naloží. Každým pádom skvelý spôsob ako prinútiť diváka pozrieť si ihneď ďalšiu epizódu. ()

Krvavé peníze (2013) (S05E09)

Tik-tak-tik-tak udalosti v závere seriálu pripomínajú bombu, ktorá zákonite musí vybuchnúť a ovplyvniť všetky postavy. Rovnako ako predchádzajúca epizóda aj táto skončila práve v tom najlepšom. ()

Zahrabáno (2013) (S05E10)

Skvelé, ale po vzhliadnutí ma napadla myšlienka, prečo Walt so Skyler už dávno s toľkými peniazmi nevyužili Saulovho Zmizíka, po tom, čo ich Hank odhalil. ()

Doznání (2013) (S05E11)

Keď som pri Waltovom priznaní počul meno Schrader a videl Hankovu šokovanú tvár musel som vypsknúť smiechom. Záver mi trochu uchádza, keďže Jesse vie, že to boli konvalinky a nie ricín, takže hneď púšťam ďalšiu epizódu. ()

To'hajiilee (2013) (S05E13)

Pozrite sa hore vpravo na hodnotenie a nie je potreba žiadnych dalších mojich superlatív. ()

Ozymandias (2013) (S05E14)

Nekutočné! Táto epizóda musí citovo vyžmýkať každého diváka ako poslednú handru. Nepamätám sa, že by som doposiaľ na filmovom (či seriálovom) plátne videl niečo dramatickejšie, hektickejšie či smutnejšie. Nie je snáď jedinej z hlavných postáv, ktorej by mi nebolo po zhliadnutí Ozymandias-a ľúto. Na konci poslednej časti mi bolo ľúto Walta, pretože napriek tomu, že sa snažil skončiť a konečne viesť pokojný život ho sled udalostí stiahol pod hladinu ako najsilnejší vír, aký si dokážete predstaviť. Na začiatku tejto zase Hanka, pretože takýto koniec si vážne nezaslúžil, rovnako ako všetkými manipulovaný Jesse, ktorý vlastne posledné udalosti spôsobil a aj napriek tomu sa naňho nemožno hnevať. To, čo tvorcovia robia s jednotlivými postavami a vlastne aj divákmi je neľudské. Teda neľudsky geniálne. ()

Žulový stát (2013) (S05E15)

Pokiaľ si spomínate na Waltov guľomet v kufri v jednej z predošlých epizód je vám asi jasné k čomu sa v poslednej epizóde schyľuje. Walt pochopil, že keď si nemôže najať zabijáka, musí sa ním (znova) stať. A ja mu proti tým zmrdom držím prsty. Za Hanka, Gomiho, Jesseho a jeho dievča! ()

Felina (2013) (S05E16)

Čo napísať k poslednej časti najlepšieho seriálu všetkých dôb? Asi to, že po jej vzhliadnutí som cítil veľké zadosťučinenie zo záveru a zároveň akúsi prázdnotu z toho, že predsa ide o definitívne poslednú epizódu Breaking Bad. Veľká vďaka Bryan Cranstonovi, Vince Gilliganovi, Aaron Paulovi a všetkým, ktorí sa na tomto seriáli podieľali. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis