Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (33)

Průchod (2011) (S04E11)

Epizoda s největším počtem ikonických scén. ()

Střetnutí (2011) (S04E13)

Tímhle končí jedna velká kapitola a začíná epický závěr. ()

Rizikový příplatek (2012) (S05E03)

Fucking Todd. Přísahám, že tohle musí být jedna z nejnenáviděnějších postav vůbec. ()

Padesát jedna (2012) (S05E04)

Proč vlastně Walt potřebuje otsourcovat methylamine, když podle toho mexického borce, který vařil pro cartel, si ho každý správný chemik dokáže namíchat sám? ()

Odkup podílu (2012) (S05E06)

Scéna s večeří nemá chybu :). ()

Řekni mé jméno (2012) (S05E07)

Hodně velké zklamání z Mikeova konce. ()

Proplouvání nad tím vším (2012) (S05E08)

S osmou epizodou začíná jít všechno do kytek, poprvé se totiž na scéně objevují Nacisti. Jedno jim ale musím přiznat – do svých rolí se opravdu vtělili, začal jsem je nesnášet už od první chvíle. A kdo by mohl zapomenout na scénu, kdy Hank konečně zjistí, že Walt je Heisenberg? Jeden z nejikoničtějších momentů a určitě top 3 filmových záchodových scén, pokud něco takového jako záchodová scéna existuje :). ()

Krvavé peníze (2013) (S05E09)

Začíná hodně přitvrzovat. Waltovi docvakne, že Hank ví o jeho minulosti a dojde na slavnou potyčku v garáži. i když vím, jak to celé dopadne, neubírá to nic na napětí. Dean Norris je fenomenální herec. ()

To'hajiilee (2013) (S05E13)

Začátek totálního konce. ()

Ozymandias (2013) (S05E14)

Epizoda, na kterou jsem se při druhém zhlédnutí Breaking Bad těšil nejvíc, ale když přišla, tak jsem ji odkládal, co to šlo. Domeček z karet se nadobro zbortil. ()

Žulový stát (2013) (S05E15)

Miluju, když se filmaři drží zlatého pravidla „show, don't tell“. Jak divákovi řekneme, že uběhlo spoustu času a Walter na tom není dobře? Jednoduše si sundá čepici a bum, najednou má vlasy a vousy. A když leží na posteli, z prstu mu spadne snubní prsten, takže je hned jasné, že zhubnul (částečně kvůli chemoterapii, částečně kvůli nedostatku výživného jídla). A teď už je jen na divákovi si domyslet, kolik času asi uběhlo. Žádné vodění za ručičku. ()

Felina (2013) (S05E16)

Geniální zakončení seriálu, děkuji. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis