Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (33)

Perníkový tatko (2008)

Až na druhé zhlédnutí jsem konečně dokázal ocenit bravurnost a promyšlenost seriálu. Snad jediná postava, která mi nesedla a vlastně ani neměla v seriálu co dělat byl Walter Jr. Jako jediný se vlastně nikam neposunul a kdyby se všechny jeho scény vyškrtly, vlastně by se nic nestalo. ()

Pilotní díl (2008) (S01E01)

Až na druhé zhlédnutí jsem si dokázal pilot Breaking Bad vychutnat a strašně se těším na další epizody. Gilligan mistrně pracuje s poučkou „show, don't tell“ a kromě toho se může pochlubit prakticky neprůstřelným scénářem. Jednání postav dává naprostý smysl, což se v dnešní seriálové tvorbě už tak nenosí (ano, pomrkávám na tebe, Rings of Power!). Hned na úvod se toho stane fakt hodně. Walt zažije krizi středního věku, dozví se, že umírá na rakovinu, zažije obrodu a začne vařit pervitin s Pinkmanem (Aaron Paul je prostě úžasný). ()

Kočka v pytli... (2008) (S01E02)

Po adrenalinovém pilotním dílu jsme hodně zpomalili, ale to neznamená, že se nic moc neděje, protože jeden z padouchů, které se Walter v sebeobraně pokusil udusit v karavanu, se probudil. Walter a Jessie se teda musím vypořádat nejen s mrtvolou, ale taky s očitým svědkem. Highlight je nákup kontejneru, kdy Jessie zkouší velikost a telefonát Skyler se vzkazem na záznamníku :). Naprostá dokonalost je pak závěrečná scéna s vanou. ()

... a pytel je v řece (2008) (S01E03)

Třetí díl si pamatuju dodnes už od prvního zhlédnutí, protože se skoro celý odehrává ve sklepě, kde se Walter snaží přijít na to, co udělat s přeživším gangsterem. A Gilligan to zase vyřešil naprosto skvěle. Jediné, v čem zatím trochu plave, je vysvětlení Walterovi absence. ()

Muž s rakovinou (2008) (S01E04)

Pokud jsem se doteď obával jedné věci, teda toho, jak Walt vysvětlí svou absenci a podivné chování, tak mi vlastně vůbec nedošlo, že má rakovinu :). Která se řeší v právě v tomhle díle, kdy Walt vyjde s pravdou ven. A zároveň s tím se nám začne rýsovat hlavní motivace, proč Walt chce vařit pervitin – aby měl peníze na léčbu. ()

Šedá hmota (2008) (S01E05)

Jessie si zkouší najít práci a Walt se zase pere s faktem, že si bude muset půjčit peníze, aby mohl nastoupit do léčby. Velmi očistná epizoda. ()

Schovávaná (2009) (S02E06)

Here comes trouble. Jessie se pokusí vyhrožovat závislákům, co mu ukradli meth a Walt si zase musí poradit s Gretchen. Jeden průser za druhým :). ()

Radši volejte Saula (2009) (S02E08)

Bob Odenkirk jako Saul Goodman pozvedl tuhle show na zcela novou úroveň. Všechny jeho scény jsou zlato. ()

Mezi nebem a zemí (2009) (S02E11)

Doslova přelomová epizoda. Začátek spolupráce s Gusem a cesta do pekla pro Jessieho. Musím říct, že na druhé zhlédnutí jsou epizody jako tahle opravdovou třešničkou na dortu. ()

Znovuzrození (2009) (S02E12)

Nevím proč, ale na téhle epizodě mi nejvíc lezla krkem Krysten Ritter jako peněz chtivá závislačka. Zahrála to skvěle :). Ale čekal ji strmý pád. ()

ABQ (2009) (S02E13)

Každý pěje chválu na Cranstona, ale Aaron Paul je naprosto úžasný. Každopádně naprosto zbožňuju, jak si tvůrci dokázali poradit s propletením a vyřešením všech dosavadních dějových linek. Závěr je samozřejmě naprosto strhující. Cliffhanger jako sfiňa. ()

Už ne (2010) (S03E01)

První epizoda začíná pěkně zostra, když se Walter konečně přizná Skyler ke všemu a Jesse opouští léčebnu. ()

Kůň bezejména (2010) (S03E02)

Saul dokáže vždycky zvednout náladu a pizza na střeše je prostě... pizza na střeše. ()

Už zase (2010) (S03E05)

Každá série je definována jedním momentem, který posune příběh na úplně novou úroveň. A když Walt dostane nabídku vařit v nové laboratoři, začíná nová kapitola. Kromě toho Hank konečně natrefí na solidní stopu, když se mu podaří spojit RV s Pinkmanem. ()

Moucha (2010) (S03E10)

Totální bizár, definice prázdného děje a naprosté utrpení. V laborce je moucha, musíme ji zabít. Tečka. Vůbec mě nepřekvapilo, když jsem v kolonce Režisér zahlédl jméno Rian „Zdecimoval jsem Star Wars“ Johnson. ()

Městečko Abiquiu (2010) (S03E11)

Jsme třetí epizodu před koncem a chápu, že tyhle záležitosti jako praní špinavých peněz musíme probírat, ale už mi to začíná připadat moc natahované. ()

Season 4 (2011) (S04)

4. série měla na můj vkus až příliš mnoho hluchých epizod a pokud bych měl něco vytknout, tak by to byl Hank, který se vždy rád podělí o policejní záležitosti, které by si měl nechat pro sebe. ()

Otevřený dům (2011) (S04E03)

Hank se konečně vrací do formy :). ()

Problémový pes (2011) (S04E07)

Posledních pár minut je radost sledovat, Hank je zpátky na scéně a je to prostě frajer. Ale zbytek epizody je bohužel fakt nuda. Už těch výplňových epizod bylo moc. ()

Salut (2011) (S04E10)

Já si prostě nemůžu pomoct, ale scéna, kdy Jesse vaří pro mexický kartel je jednou z nejlepších vůbec.. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis