Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Lukkyn

Hodně dlouho jsem si tohle šetřil a můj odhad byl správný. Je to naprostá pecka, bomba, nářez, cool, a ve všech ohledech to překonalo všechny seriály co jsem do teď viděl. Ostatně od Vince Gilligana tvůrce mých milovaných Akt x bych žádnou srágoru nečekal. V tomhle seriálu se povedlo snad všechno. Začíná to vhodně zvoleným přostředím Nového Mexika.Herci více či méně známý jsou naprosto úžásní a to všichni. Těžko se tu hledá v tomhle ohledu slabý článek. Příběh učitele chemie , zkrachovalce a průměrného člověka ,který si mohl žít na vysoké noze , jenže prodal podíl dnes miliardové firmy , kdysi za 5 táců svým společníkům a nyní žije z průměrného platu v průměrném domě s lehce podprůměrným vozem. Život mu má uštědřit další ránu v podobě rakoviny plic. Léčba stojí ranec , Walt je ješitný od bývalích společníků nechce ani floka. Osud opět zasahuje a potkává bývalého žáčka Jesseho. Kriminální cesta Walta Whitea alias Heisenberga začíná.Jeho oborem se stává perník - v usa nazýván metamfetamin. S každou další sérii se kupí lži , a Walt stoupá v hierarchii kriminální obce. Děj je neuvěřitelně propracovaný, těžce nebo mnohdy dokonce nemožně předvídatelný.Je zde krásně vidět jak s jídlem roste chuť. A ikdyž má Walt možnost skončit , chce jet dál a vydělávat víc. Postupem času odhodí všechny morální zásady a dokáže přejít i zabití nevinného dítěte. Smyčka se postupem času uzavírá a Walt stahuje do svých problémů všechny kolem sebe!!!Každá série začíná tam , kde předchozí skončila a to v okamžiku nějakého důležitého zvratu.Seriál působí velice uceleně a já jsem v něm nenašel žádnou byť sebemenší připomínku!!!!Tohle se bude v mých očích těžko překonávat!!!! ()

Ravencreast

Takovýhle seriál dlouho nic netrumfne. Vývoj a propracovanost postav je neskutečná. 100% - nejlepší drama seriál co jsem měl čest vidět. All hail Haisenberg ! ()

Nortizop

Je mi líto, že průměr mých hodnocení (založený na hodnocení jednotlivých dílů) mi dal 4*, protože bych to nejradši opravil na 5* když to porovnám s jinými hodnocení seriálu, ale tak už to někdy bývá za slepou lásku k seriálu si nechcete připustit nebo se snažíte přehlédnout slabší epizody, když ty ostatní jsou natolik perfektní a veškeré šmouhy jsou mnohokrát přetřeny těmi dobrými díly. (Nejlepší díly: Pilot a poslední díl 1. série | 2. série: díly 1,7,8,9,12,13 | 3.série: 6,7,9,12,13 | 4.série: 5,7,8,12,13 | 5.série: většina dílů. Nejvíc se mi líbily ambiciózní a temné konce dílů zlomových událostí (SPOILER: smrt Gala Boettichera, smrt Gustava Fringa, Waltův zoufalý smích potom co zjistil že je v koncích, hádka po telefonu se Skylar, a třešnička na dortu toho všeho Waltova pokojná smrt v přítomnosti toho co je mu nejbližší: chemie "Chemistry is the study of matter, but I prefer to see it as the study of change." citát který je metaforou celého děje. ()

agentkenny

U tohoto dokonalost nezná mezí. Naprosto a jednoznačně nejlepší krimi seriál, u kterého máte nutkání věřit, že se jeho příběh skutečně stal. Zde je hlavně ukázka toho, čeho je člověk schopný v závanu zoufalství, jenž vede k proměnám, činům a k neschopnosti s nimi přestat. Za mě jasných 5* - už i za ty skvělé herecké výkony. W.W. 4EVER - https://www.youtube.com/watch?v=8h-iAZBtNrs ()

RoyBatty444

Niečo silnejšie ale aj zvrátenejšie som v seriály nevidel. Vraždí, díluje, klame a fetuje sa tu. Všade je prítomný silný morálny odkaz a inteligentné spracovanie. Herecky je to lahôdka, aj keď neskôr Aaron Paul začne byť v svojich prejavoch natoľko repetitívny, až mi to začalo vadiť. Niektoré momenty sú natoľko psychicky deštruktívne, že som neraz zvažoval dopozeranie seriálu. Silne morálne založeným jedincom seriál nemôžem odporučiť. Pre tých, ktorý majú laťku vyššie je to jasné odporúčanie. Nič nie je dokonalé, ale ak seriál osloví už nepustí. ()

domceek

Tak uz som sa pridala k Breaking Bad maniakom a beriem to uplne seriozne, zajtra kupujem tricko Los Pollos Hermanos, kazdeho zacnem nutit, nech si to pozrie a kazdy den najdem aspon jednu prilezitost citovat vety, povedane v seriale. No pockat, teraz som si uvedomila, ze si nerobim prdel. ()

Smartynko

Dlho som otáľal pozrieť si to aj napriek mnohým odporúčaniam. Potom som sa presťahoval do UK, zaplatil si Netflix a nevedel som čo pozerať po večeroch tak som začal a neprestal som pozerať až kým som nezistil, že do práce už pôjdem nevyspatý. Nesmierne chytľavý seriál s dokonalou zápletkou a perfektne vyváženými postavami. Každá z postáv zohráva v príbehu svoju rolu, nikto nie je iba do počtu. To čo sa začne ako celkom komický seriál v priebehu pár častí prejde plynule do plnohodnotnej drámy plnej zvratov a nečakaných situácií. Každý komu som tento seriál odporučil sa "namotal" a skončil tak isto ako ja - nevyspatý v práci na druhý deň. ()

mckrek7

4 nebo 5? Bezesporu je to skvělý seriál, ale stále si myslím, že na GoT to nemá: Samozřejmě, že když jsem obrovský fanda GoT, tak to ani stejně vynikající být nemůže, ale nedokážu si představit, že bych dal GoT a BB stejnou známku. Nejdřív jsem se na to koukat ani nechtěl, ale neměl jsem moc co dělat, a uzavřel jsem sázku, takže jsem byl donucen se na to podívat. Ale nějak mě to chytlo. Pokaždé jsem se musel kouknout na další díl, postupem času vás příběh uchvátí, a přemýšlíte, co se stane dál. Avšak jak se někomu může povést, aby se vám znechutila hlavní postava? Ke konci mě to trošiličku nudilo a skoro jsem měl tendence přeskakovat, ale poslední díl byl vynikající. Třešnička na dortu. Opravdu zajímavý příběh. 90% ()

Tumbik

Jeden z nejlepších seriálů co kdy spatřily světlo světa. Každá epizoda je natočena s precizností, herecké výkony jsou jako z jiného světa (hlavně Walt a Jesse), scénář je propracovaný do posledního detailu. Neskutečně silný příběh. Kdo by si byl pomyslel, že se z obyčejnýho chemikáře střední školy vyklube nejlepší vařič perníku v celý USA (a to navíc s čistotou 99,1%)! Téměř v každém díle je cítit neskutečné napětí, které následně nečekaně naprosto epicky dokonale vyvrcholí... To, že Bryan Cranston získal Globe není rozhodně žádná náhoda, troufám si tvrdit, že jsem ještě nikdy v žádném jiném seriálu neviděl tak dobře zahranou postavu. Globe by si zasloužil i Aaron Paul, protože jeho role byla neskutečně dobře zahraná ve všech ohledech, nezapomenutelný výkon... mrzí mě, že ho nezískal, protože tohle se nevidí každej den... Další pro mě nezapomenutelná postava je Saul, který je zahrán bravurně. Není divu, že dostal vlastní seriál... :) Příběh se od první série pomalu posouvá dopředu a nakonec dosahuje neskutečného hektického tempa posledních svou sérií. Čím dál více graduje a graduje, postavy se objevují, umírají, odcházejí... Vše je vyřešeno na hranici geniality... Tímto tento neskutečný seriál směle a s hrdostí mezi nejlepší seriály všech dob! Nezapomenutelné... od prvního dílu až do posledního je to neskutečná jízda, úžasné drama bez jediné chybičky... Nedá vám to spát, musíte pořád přemýšlet nad tím, co se stane... Pak se většinou všechno stane tak, jak byste si to nepředstavili ani v těch nejdivočejších představách... Většinou se všechny Waltovy pečlivě vymyšlené plány pokazí. A právě v tom má tento neodolatelný seriál své kouzlo... Nikdy nevíte co čekat, každý díl vám dá něco nového do života, nebo vás hluboce citově zasáhne... Precizní, dokonalé, vynikající, neskutečné, úžasné veledílo bez jediné chybičky... Dokonalé, dokonalé a ještě jednou dokonalé... Tento seriál miluju asi stejně, jako feťáci v Albuquerque milují Waltův perník... Neskutečné drama plné akce, napětí a neustálého strachu... Kdybych měl možnost, dal bych tomuto seriálu šest hvězd...NESKUTEČNÉ! DOKONALÉ! VYNIKAJÍCÍ! ÚŽASNÉ! ()

Sheemass

Skvělý seriál, originální příběh, luxusně podaný, nečekaný vývoj jak postav, tak i děje a pravděpodobně nejlepší seriál, který jsem měla prozatím možnost vidět. Celý seriál stojí na výkonech dvou hlavních představitelích, Br. Cranston a Aar. Paul jsou ve svých rolích naprosto dokonalí a drží celý seriál až dokonce. Ať už je některá série slabší nebo silnější, ve výsledku se jedná o legendární dílo. ()

moniii

"Breaking Bad" (do češtiny přeloženo směšně jako Perníkový táta) mi byl doporučen z mnoha zdrojů jako nejlepší seriál všech dob, a tak jsem do něho šla s mnoha očekáváními, což není nikdy dobré. V některých momentech je nabytý akci a napětím - a to tolik, že jsem to musela občas na pár dní pozastavit, jinak by mi vypadaly všechny vlasy na hlavě... oproti tomu jinde se nudně vleče až pomalu není chuť pokračovat. Osobně mám stále svoje oblíbence jinde, i přesto dávám pět hvězd a to hlavně za vývoj postav, dokonalé psychologické vykreslení a některé scény, které se mi zaryly pod kůži na dlouho. ()

Naby

Ze se jedna o super serial bylo jasne celkem brzo. O zajimave zvraty a prekvapeni taky nebyla nouze. Zaroven zajimavy serialek i na zamysleni. Urcite k doporuceni, pokud mate radi akcni serialy. Nicmene ve 4 serii uz to pomalinku zacina pokulhavat a zacina to byt cim dal tim vice predvidatelne. Celkem 4,3* ()

james11

Uměl bych si představit, že dám celému seriálu pět hvězdiček, jenže to by třetí a čtvrtá série musely vypadat drobet jinak. První a druhá sezóna byly skvělé, tak jaké jsou a kompletně si mě získaly. Bohužel třetí a čtvrtá byly pro mě utrpení, na seriál jsem se koukal spíš ze setrvačnosti (a jsem za to rád, že jsem vydržel kvůli páté sérii). Můj problém se třetí a především se čtvrtou byly neskutečně nudné fillery... a že jich tam bylo. Tyhle dvě série zkrátit každý díl o 15 minut a bylo by to perfektní. Takhle to ale byly neskutečně nudné desítky minut o ničem. Zároveň to taky bylo období, kdy mě štvali obě hlavní postavy. Vždy jsem se přikláněl buď k Jessemu nebo k Walterovi, ale někdy v téhle sérii bylo chování obou tak šílené, že jsem nepřál už ani jednomu z nich. No, naštěstí jsem vydržel a dostal se do páté série. To je neskutečný nářez, měl jsem obavy, že 16 dílu bude zase moc a bude to jen rooooooztahaný děj, kde se nic nebude dít, ale to jsem se mýlil. Celá série je ve skvělém tempu a podle mě je to nejlepší série ze všech. P.S. Walterovo "NOTHING!" mě snad bude děsit ještě pár dní. :) ()

SONYAGENT

Klenot mezi seriály o záporácích hrdinech. Promyšlená story, která Vás drží od 1. do poslední serie v rauchu. Psal to tu každý, ale to season finale ?? Absolutní fantazie a totální námrd ()

Yamatosan

Zpočátku jsem nesdílel všeobecné nadšení (možná pro můj obecný odpor k hype), leč chytilo mě to brzy a již nepustilo. Má to občas slabší chvilky, ale je jich překvapivě málo, a herecký koncert, kteří zde předvádí opravdu mnozí, je dost maskuje. Jeden z nej seriálů ever! ()

eMSiKi

Tento seriál zraje jako víno. Z obyčejného středoškolského učitele se stane numero uno ve vaření perníku. Poslední série byla doslova "kulervoucí". Děj byl patřičně ukončen a všechny dějové linky vyřešeny. Takhle se dělá konec seriálu. S jistotou můžu říct, že je to nejlepších seriál své doby. Takové upoutání pozornosti diváka se jen tak nevidí. A herecké výkony? Tak ty byly fantastické. Kdyby šlo, dám více než 5*, protože tenhle seriál si to patřičně zaslouží. ()

Dosty85

Čtvrtá a pátá série je fakt mazec! Kdyby i první 3 byly tak úžasné, jako poslední dvě, dal bych plný počet. Osobně hodnotím 4,5*! ()

Neel

Po shlédnutí dokonalého pilotu jsem si řekla, o čem sakra bude celých 5 sérií. A dočkala jsem se něčeho, co nemá v mém seriálovém žebříčku obdoby. A to byla laťka nastavena hodně vysoko... Užasná nepředvídatelnost děje, vývoje vztahů a osobností postav. Napříč celým seriálem nenajdete snad jedinou postavu, která nebyla aspoň jednou totálně v prdeli. Následný herecký koncert zbožňuji. Depresemi vyšťavená Anna Gunn, raněný Dean Norris i Gus a jeho face off... Ústřední dvojici jsem si musela nechat nakonec... Bryan Cranston se pro roli vyloženě narodil, i když v poslední sérii jsem ho už nemohla vystát, hlavně po jisté události s konvalinkami. Pro mě zůstává vítězem vynikající Aaron Paul, jehož postava feťáckého usmrkance, který je osudem zkoušený, ale přesto všechno kluk s citem... Plný počet, bez debat. Yeah bitch! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis