Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

sigiMAN

Mám to za sebou celé a musím povedať, že piata séria bola dokonalá s ešte dokonalejším koncom. Mr. White to u mňa (a asi nie len u mňa) dokonca dostal do štádia, kedy som tak trochu chcel aby ho nakopali. Keď si teraz pustím len tak prvý diel z prvej série, úžasný vývoj postavy a vlastne aj všetkých ostatných. Takže celkovo 95 % (5 % dole za to, že občas boli niektoré veci úplne zbytočné naťahovanie bez nejakého zmyslu). Let´s cook Mr. White. ()

Meon

Výborný seriál, ktorý rozhodne stojí za prezretie. Zo začiatku ma to až tak nebralo, ale postupom času to prerástlo do obrovskej závislosti, a 5sérií som pozrel v priebehu 2/3 týžňov. Napriek tomu som bol celý čas na štyroch hviezdach (vedľajšie postavy mi nepripadali moc sympatické či zaujímavé, niektoré boli dokonca otravné, a miestami nudné časti by sa tiež našli) a o piatej ma presvedčilo až bravúrne finále...Vážne, takýto kvalitný záver som v seriály dlho nevidel a splnil všetky moje očakávania. S čistým svedomím by som to mohol zaradiť medzi najlepšie drámy čo som videl. PS. Dexter stále vládne :) Obľúbené postavy : Saul Goodman, Walter White ()

cinies

Ačkoli zápletka se může zdát v první chvíli naprosto stupidní, autoři s ní dokážou neskutečné divy a donutí diváka připoutat k obrazovce (nebo křeslu, chcete-li). V první sérii jsou role jasně dané, víte kdo je chudák, který dělá zoufalé činy, víte kdo je padouch i kdo brání spravedlnost. Časem a s dalšími díly a sériemi se ale z chudáka stává lstivý obchodník a já zjišťuji, že se pro mě z nešikovného padoucha stává hrdina. Awesome!! ()

jarmil8

První dvě série jsou výborné, ale autoři se nevyhnuli mnoha hluchým místům a scénáristickým kličkám tahajícím diváka za nos (úvodní scény vs. rozuzlení na konci). Navíc to do této chvíle vypadá, že Bryan Cranston táhne seriál sám. To s třetí sérií víceméně končí a začíná napínavá jízda, která mě nepustila až do konce 4. série. Dosud otravný Aaron Paul nemá moc příležitostí k exhibicím a Anna Gunn se stará o zábavu. 5. série pár dílů vypadá jako nastavovaná kaše, ale co se vyřešit má, vyřeší se do důsledku a je to temné, smutné a opět strhující. Jen jsem nepochopil obecnou nenávist ke Skyler White :-D ()

Frosty_CZ

Narozdíl od Dextera, zde je konec excelentní. Nechci spoilovat, ale máte se na co těšit. Zkrátka 5* bez přemýšlení. Vytkl bych jen až moc natáhnuté dialogy, někdy opravdu zcela zbytečné. (V 5. řadě, kdy je ta scéna s auty, hraje písnička od Knife Party - Bonfire. Dodnes mě neomrzela :) ) ()

Radim98

Breaking Bad je takový perfektní model seriálu. Vzor pro všechny jeho nástupce, protože takhle by se to mělo dělat-s poctivostí, s citem, s vážností a úctou k samotnému dílu. A za to čest všem jeho tvůrcům, kteří makali na 100% a jejich snaha je vidět. Ale jak už to s takovými perfektními úkazy bývá, chybí i BB tak trochu duše. 5 skvělých sezón, které mají koncepci, skvěle napsané postavy-a přesto. Ani jednou se nedostavil ten chvějivý pocit, který jsem několikrát zaznamenával například u nakonec zmršeného Dextera. Ani jeden šok, jaké jsem zažíval u Homelandu. Zkrátka mi chybí něco navíc, něco co by vzbuzovalo touhu to celé vidět ještě jednou. Ze slabších stránek bych vypíchl snad jen tu jedinou podstatnou, kterou je hodně prvoplánová postava Hanka-švagra-člena DEA, která už od první řady dává jasně na srozuměnou, kam celá hlavní zápletka BB povede a hodně tak kazí samotný prožitek. Možná i to je důvod absence emocí nebo překvapení jak jsem uvedl výše. Ze silných stránek naopak určitě stojí za zmínku jedno z nejlepších seriálových finále-to by Waltovi mohl například již zmíněný Dexter opravdu tuze závidět! ()

Murder_Inc

Seriál, ktorý sa na nič nehrá od úžasného začiatku, ktorý ma až tak vtiahol do deja, že prvé tri série ušli ako voda. Postavy sú vykreslené do najmenších detailov a chemické kúsky Heisenberga sú esami v rukáve. Kvalita je kvalita a za kvalitu sa platí, toto pravidlo je známe aj vo svete narkotík. Nuž, vzdávam hold perníku, chemickým reakciám, kartelu a všetkým zápletkám, ktoré vždy vedeli správne dochutiť tento seriál. Prakticky všetky série sú dokonalé, okrem štvrtej. Štvrtá séria pôsobí na mňa unavujúcim dojmom, upadá tam akcia, seriál stagnuje a je ako keby umelo naťahovaný. Všetko ale napraví séria piata a "grande finale". A heslo na záver - aj keď si vo vate, tak radšej: "Better call Saul". ()

skarsely

Splnené nad očakávania! Dávka nervozity, adrenalínu, strachu, hnusu, družnej rodiny ... wau. Klobúk dole. Aj keď sa posledná séria už nedala skoro ani pozerať..Chápem, trebalo to ukončiť, ale bohato mi stačilo dianie v prvých 4 sériách. Neuveriteľne prešpekulovné scény ľudského strachu, súdržnosti, zúfalstva. Heisenberg forever! Standing ovation! Rozhodne sa na to pozriem znova. ()

Getready

Ako študenta chémie ma tento seriál veľmi baví a môj interest o chemiu sa každým dielom zvyšuje. Čo mi trochu vadí sú "opúšťacke" stavy Jesseho a Skyler. Dá sa povedať, že celý seriál ťahá len Walt a jeho túžba zbohatnúť. ()

Andy11

1. série tento sériál teprve rozjíždí a když už jsem u těch sérií, tak mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít. ()

Resko

Ako ohodnotiť pár vetami 5 úžasných sérii??? Mám pocit, že spolu s Waltom som sa bál ale aj zbieral odvahu a chu, že so Skyler som mal výčitky a tušil odhalenie, s Jesim prežíval vnútorné boje a s Hankom bol odhodlaný na všetko prísť. Seriál, ktorý vás chytí a už nepustí. Ani jedna jediná časť nenudí, ani jedna sa nedá vyhodiť, nie je prázdne miesto! (no dobre, možno časť Fly, na ktorej sa doteraz nemôžem sám so sebou dohodnúť, či bola geniálna alebo hrozná) Postavy, dej, prostredie, všetko je uchvacujúce ale úplne najlepšia je tá premena postáv a hlavne porovnanie Dr. White, (keby sa stretli jeho verzie z prvej a poslednej série, bolo by to zaujímavé) a Jesse. Keď štartovacia dráha oboch je niekde úplne inde a končia presne na opačných stranách. Prepracovanosť a dokonalosť ani nie deja ale postáv a ich premena v priebehu seriálu je úžasná a dáva mu stále nový dych. Veľké uznanie tiež hereckým výkonom, so svojimi rolami sa herci dokonale zžili. PS: Odkedy som začal sledovať Breaking Bad môj pohľad na našu chemikárku bol stále horší a horší :D ()

Entity

Dnes jsem si dala maraton zbytku páté série, takže jdu hodnotit, dokud je divácký zážitek čerstvý :). Breaking Bad je jedinečný námětem, vývojem postav (u jedné z něj až mrazí v zádech), jeho hlavní předností je to, že donutí člověka přemítat, jak se to bude vyvíjet dál, jaký zvrat může nastat... Nechci z děje nic prozradit, jen řeknu, že se mi nikdy nestalo, abych postupně začala tolik nenávidět hlavní postavu. Nejvíc strhující pro mě byl závěr třetí série, přišel mi jako dokonalá šachová partie v kriminálním provedení :). Z celkového finále mám trochu rozporuplné pocity, nemám ráda sladké happy endy, ale tohle se zdálo až moc přepálené na opačnou stranu. P.S.: Výborná volba soundtracků pro každou sezónu. P.P.S.: Jestli Aaron Paul někdy dostane cenu za celoživotní přínos, jsem si jistá, že (i když to bude třeba až za padesát let) na něj někdo z publika zařve: Yo, BITCH! ()

WikingVik

Tak tento seriál mě zaujal od začátku. Jen jsem si ho nedovedl pořádně zařadit. Jestliže totiž začne životem zklamaný středoškolský učitel a zároveň starostlivý otec od rodiny vařit drogy, je to nářez a nevíte co si o tom myslet. To vše je okořeněné jeho spolupráci se studentem, který nebyl ve škole zrovna hvězdou. Potom přijde likvidace těla prvního mrtvého a vy si říkáte … to je komedie, nebo nějaký film pro zábavné poučení teenagerů? Omyl. Časem se seriál překlopí do docela surové honby za prachy a hlavně přežitím. No a kdo chce přežít, musí zabíjet. Nicméně ani ten kdo zabil, si nemůže být jist tím, že nebude zabit. Nakonec přišel konec posledního dílu a já jsem si musel přiznat, že tenhle seriál nebyl jen pro teenagery, ale práve naopak perfektně popsal různorodé mezilidské vztahy včetně jejich důsledků. Jak se říká, cesta do pekel je dlážděna dobrými umysly. Škoda jen trochu dlouhých dialogů pana učitele v rodině, zejména s manželkou. ()

Jeliik

Kým na slovensku vyčíňajú telenovelové seriály. Vo svete sa vzmáhajú seriály ktoré ďaleko prevyšujú našu tvorbu. Breaking Bad je jedným z nich. Dokonalé dejové zvraty, herecké výkony, hudobný podmaz. Všetko spolu funguje dokonalo. Ešteže nie sme odkázaný iba na našu tvorbu. ()

andrej2000

Walter White mi dlouho zůstane v paměti.....Myslím, že finále asi ani jinak dopadnout nemohlo. 5.série absolutně vyhrocená a diváka nenechá vůbec v klidu. Shlédl jsem ji asi za 2 dny. Za mě 5 *****. A prosím, ať přijde něco obdobného!!!! ()

Poga

Pravdepodobne na dlhú dobu asi najlepší seriál. I. a II.séria 90%, III. a IV. séria 80%. Posledná V. séria je absolútne top. 105% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis