Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

dragon94

Zajímavě pojatý seriál, jenž v sobě míchá několik žánrů dohromady. Ovšem postupem času se začíná neustále opakovat kolotoč stejných věcí ve vztahu mezi hlavními postavami, jenž mimochodem výborně, ale skuteně výborně zahráli Bryan Cranston a Aaron Paul. Příběh se točí okolo vaření drog, ale není to jen o tom. Je to hlavně o přeměně charakterů hlavních postav, která je dokonale psychologicky stvárněna. Všemi oslavovaná 5tá série mi nepřišla zase tak skvělá. To 4tá série se mi líbila více. A ten závěr jsem si představoval úplně jiný, navíc je v seriálu tuna nudných scén a dost vyplňujících epizod, proto jen 4* 75%. Ale rozhodně to stojí za to :-) na tomto seriálu je něco příjemně návykového. ()

Herzeleid

Prvotřídní seriál a výborným námětem. Neustálý vývoj posouvá děj stále dopředu až do monstrózního finále. Doporučuji zhlédnout. ()

vyfuk

1. série: Celosvětový fenomén Breaking Bad patří údajně k jednom z klenotů seriálové tvorby. Co na to říct? Působivé, vtáhnutelné, všechno. Breaking Bad vás dokáže zabavit téměř v každém ohledu. Chemie je sice tak trochu těžké učivo, ale nikdy nemůže upřít, že prohloubené a také i zábavném... celkem zajímavé téma. Spojte to s jednoduchými problémy, vtipy a s dalším peprným tématem (a to s drogami) a dostanete něco jako Breaking Bad, či-li naprosto epický zážitek v podobě sedmi dílů první série tohoto otvíráku do světa drog, do světa Breaking Bad. ()

svobik

Epizoda Ozymandias je asi to nejlepší, co jsem kdy v televizní tvorbě viděl. Neskutečně vyhrocený, brilantně zrežírovaný a samozřejmě skvěle odehraný. Nejpodstatnější ale je, že Breaking Bad je jedinej případ seriálu, kterej svou kvalitou postupně stoupá, místo aby stagnoval nebo (ještě častěji) klesal. ()

TheRoller

"METH=DEATH" 1. SÉRIA: Väcšina dobrých vecí v živote je buď nezdravá, alebo zakázaná. Alebo obe. Že by to platilo aj o drogách, ktoré sú aj nezdravé a aj zakázané, pochybujem, ale veľa ľudí je zjavne opačného názoru, keďže tento biznis neskutočne fičí a je tak perfektným námetom na spracovanie vo forme seriálu. Moja stredoškolská učiteľka mala pravdu - chémia je skutočne všade a nedá sa bez nej zaobísť a Breaking Bad demonštruje túto myšlienku hneď v úvodných sekundách ukazujúc, že značky chemických prvkov sa nájdu aj v každom (normálnom) mene (u mňa štyrikrát). Prvá séria nám ukazuje, ako sa "obyčajný" stredoškolský učiteľ dostáva do obchodu, ako tomu hovoríme my, feťáci, s péčkom. Škoda len, že sa musel spriahnuť s najväčším idiotom, ktorého kedy učil a nechal ho dokonca rupnúť. Divácky je to pravdepodobne atraktívnejšie a otvára to viac možností (zlyhanie v základoch chémie, ako je rozoznávanie laboratórnych pomôcok, fatálne použitie HF a pod.), ale ja si to viem predstaviť aj z opačného konca, že by Waltov parťák v chémii extrémne vynikal... Páči sa mi, že chémia je v seriáli na vysokej úrovni - ako po strane teoretickej, tak aj po strane praktickej, netočí sa len okolo srandy so sumárnym vzorcom C10H15N, ale dáva priestor aj iným, najmä efektným, srandičkám a poukazuje tak aj na zaujímavú (opäť by bolo vhodnejšie použiť slovo "efektnú", lebo chémia je zaujímavá celá) stránku tejto krásnej prírodnej vedy a dychtivého mladého chemika môjho razenia to dokáže neskutočne potešiť. Ďalším výborným ťahom tvorcov, ktorý presne zapadá do dejovej línie, resp. z nej logicky vyplýva, je strata vlasov a teda holá lebka hlavného hrdinu. Jednak vyzerá viac drsne a cool, súci daného biznisu, a jednak sa s vlasmi až nechutne moc podobal na otca jedného dievčaťa, s ktorým to nevyšlo a to vám bol dobrý debil, takže všetky palce hore. Herecké výkony na čele s hlavnou postavou výborné! Asi jediné negatívum je, že z času na čas nevidíme to, čo by sa vidieť oplatilo (aspoň zmienku v podobe pár záberov o zbavení sa druhého tela) a naopak opakovane v dlhších sekvenciách vidíme to, čo sme už videli (začiatok druhej série). RozBeh to má Každopádne kvaLitný, nie tak dyNamický ako pri iných Seriáloch, naPriek zlej Rakovine Nikam sa Neponáhľajúci a z Počutia mám info, že zAujímavé to ešTe len začne Byť. Prvá sérIa za 85%.___ 2. SÉRIA: Tempo trošku pridalo, ale len o pár gramov, teda nie tak, ako by som očakával. Opäť párkrát nepotešilo nezobrazenie potrebného, od pointy čiernobielych začiatkov epizód som taktiež očakával viac (bral by som aj výrazný zlom, radikálne riešenie ako prišlo napr. v Dexterovi, čo sa týka vedľajších postáv). Jediným bodom, ktorý si zaslúži vyššie hodnotenie ako pri prvej sérii je záver predposlednej epizódy a Waltova reakcia na umierajúcu, ktorú je možné záchrániť (a v dôsledku jeho rozhodnutia sa stane obrovská katastrofa, ktorú by som si na jeho mieste pripisoval za vinu...trápne, čo?). Ako celok však nevidím výrazné momenty, ktoré by druhú sériu postavili nad tú prvú. Dokonca to začína byť trocha "nuda" na úrovni, neprináša to to, čo by som od toho čakal - výrazné, nečakané zvraty v deji. Keď to už konečne vyzerá, že niečo príde, tak nič... Väčšinu najlepších seriálov som zapínal časť za časťou, lebo som sa nevedel dočkať, čo bude ďalej. Breaking Bad zapínam časť za časťou, pretože čakám, kedy už konečne niečo príde, čo môže byť taktiež dobrý ťah, ale neviem si predstaviť to obrovské sklamanie a najmä premrhanie tak dobrej postavy, ak nepríde nič. Taktiež mi chýba celkový nárast kvality seriálu, o ktorom sa toľko hovorí. Zatiaľ, s ťažším srdcom ako pri prvej sérii, zostávam pri 85%.____ 3. SÉRIA: Tak, celý čas som bol presvedčený, že pôjdem nižšie na 80%, ale posledné 2 časti boli konečne husté, takže zostávam pri 85% a vkladám veľkú nádej do nadchádzajúcej série. 4. SÉRIA: Tak, ku štvrtej sérii sa nedá povedať nič iné ako - KONEČNE! Konečne to začalo mať grády, konečne som začal púšťať časť za časťou nie preto, že "no, fajn, tak ako to pokračuje..." s pomerne znudeným výrazom, ale kvôli nedočkavosti a tej krásnej potrebe vedieť, čo je ďalej, ktorá sa dostavuje pri kvalitných seriáloch. Zároveň som ešte nevidel seriál s tak dobrými vedľajšími postavami - Jonathan Banks, Bob Odenkirk, perfektný Giancarlo Esposito a moja najobľúbenejšia vedľajšia postava je Hank Deana Norrisa. Na viacerých weboch som videl, že postava Jesseho je medzi ľuďmi obľúbenejšia ako Walter, čo som celkom nechápal, ale teraz už chápem. Úplne. Fakt neskutočný prerod postavy, ale kým sa väčšinou hovorí o Waltovi, u mňa je to Jesse, kto si zaslúži potlesk. Chudák chlapec, že radšej nezostal u svojho trápneho sajrajtu s chilli. To, čo dokáže zahrať a vyjadriť Aaron Paul je priam neskutočné. K posledným trom alebo štyrom epizódam sa nedá povedať nič iné ako "well, that escalated quickly". Celá séria skončila tak (vzhľadom na to, že som si už zvykol na zmenu istých vecí a na veci ako také bez vysvetľovania), že by mi nerobilo problém, ak by sa celý seriál týmto skončil. Ešte je tu ale celá jedna séria, ktorá dúfam nebude krokom späť. Tá je však ospevovaná zo všetkých najviac, takže poďme na to... Štvrtá séria na 95% ______5. SÉRIA: Takže 5% vás, bratia Česi, fičí na péčku? No toto... Piata séria mala svoje dobré momenty (vlaková lúpež asi najlepší moment celého seriálu) a aj svoje muchy (dobreže nie polovicu tretej sérii naháňali v labáku jednu muchu kvôli kontaminácii a tu im nerobí problém variť celé dávky v domoch, ktoré sú určené na deratizáciu? Really?!). Ako celok fajn, ale že by to bol najlepší seriál aký som kedy videl... Že by to bol druhý alebo tretí najlepší seriál aký som kedy videl... Ani záver nie je taký ohromný, ako väčšina tvrdí. Celý seriál vlastne len názorne ukazuje na konkrétnom príklade, prečo Don Corleone nemal záujem ísť v drogách a to bol iný čávo. Čo by ste čakali pri obyčajnom učiteľovi chémie, že ako to skončí? Postavy síce výborné, ale preniknúť hlbšie som vedel len k Jessemu (skúste si predstaviť ten život po tom všetkom čo sa stalo, to by bol Spin-off seriálu...) a z časti k Hankovi. Aaron Paul osobitne najlepší seriálový herecký výkon, aký som videl. Piatu sériu by som hodnotil na 90% po dávke metanfetamínu, objektívne je to 85%. Priemer zo všetkých sérii je 87%, čo by sa malo zaokrúhliť na 90% a dať tak päť hviezd, ale to by sa mi ťažko zaspávalo. Neviem sa jednoducho zbaviť otázky, k čomu to všetko (dej seriálu, nie seriál samotný) bolo dobré... 85% Najlepší moment: Ako som už spomínal - vlaková lúpež a scéna, v ktorej sa Walt prizeral, ako zomiera (nevinný) človek. () (menej) (viac)

Ichabod

Asi budu jen opakovat už mnohokrát vyřčené o tom jak skvělý seriál Breaking bad je. Postavy jsou všechny napsané skvěle a vedle hlavních asi osmi hrdinů, kteří působí uvěřitelně a budete všem víceméně fandit, tak tu je ještě řada naprosto extrémně vymazlených vedlejších postav, které jsou jak z jiného světa. Tyto vedlejší postavy jsou třeskutě vtipné nebo naprosto mrazivě děsivé. Seriál je mnohdy emočně brutální, šokující zvraty nebo jednoduše napínavé momenty v tomto seriálu působí naprosto autenticky. Scénář k tomuto seriálu je asi obecně nejlepší mezi těmi "over the top", protože za vším je cítit uvažování hlavních protagonistů a dopady jejich rozhodnutích divák vycítí velmi krátce na to a tohle mrazení "co bude dál" nebo "tak teď se to asi posere" na BB je obrovským tahounem. Cranston a Paul jsou bezkonkurenční a jedni z nejcharismatičtějších postav co na TV lze vidět. Po čtyřech sezónách, kdy pátou a všude opěvovanou tu nejlepší mám před sebou už teď bych dal víc jak maximum, nebo bych zpětně přehodnotil ostatní seriály, co jsem dosud viděl. S BB si dal někdo obrovskou práci, skvělá kamera, hudba, ale hlavně scénář psaný s obrovským citem a hloubkou v mnoha odvětvích (chemie, rakovina, rodina, kartely, drogy). Po všech dílech je opravdu těžké se rozloučit, na druhou stranu, všechny postavy již nejsou těmi co na začátku. To co tady osud nadělil všem postavám a jak je změnil je jednoznačně mezi seriály na absolutním vrcholu co se týká vývoje postav a to díky dokonalým hercům. Jedna z nejlepších sérií všech dob. ()

wenca

První seriál co hodnotím až po závěrečném dílu.. všechny jsem shlédnul tak nějak najednou.. a super :) Seriál je strašně reálný a to je podle mě jeho největší přednost. ()

šerminator

listopad 2015 - shlédnuté dvě série: koukatelný seriál, pěkně vyplňující volný čas, není to žádná extra bobma a na konci každého dílu není WOW efekt, který nutí si pustit ihned další díl. Nicméně hlavní hrdinové-nehrdinové mi taknějak přirostli k srdci a fandím jim. Pro mě tam je ale málo překvapení a pro mě ftipnějších scén je jak šafránu (nejvíc zatím propadnutí vany stropem, nebo hláška zahraj Jethro Tull)____Po shlédnutí celého seriálu zůstávavám na 3*. Ono to celkově není až tak můj typ seriálu. Je to sice vcelku dobré, koukatelné, ale místy jsem se musel přinutit se na to vůbec dívat. V páté sérii to začne jít až moc hopem aby se konec seriálu naskládal do jedné série. ()

orionn12

Asi všichni víme o dokonalosti, kterou Breaking Bad má. Tak progresivní vývoj postav, po letech neklesající kvalita, dialogy, které se skoro vždy dají citovat... Dokázal bych psát stejné aspekty, jako u své recenze na Pulp Fiction. BB je naprostý strop seriálové a televizní tvorby. 10/10 ()

Ementaler86

Učitel chemie právě zjistí, že má rakovinu plic a tak udělá to, co v takové situaci udělá každý. Začne vařit pervitin se svým bývalým studentem. Tím začíná příběh plný drog, násilí, praní špinavých peněz, karavanů, smažených kuřat, cinkajících dědků a psychicky labilních mexičanů. Pan Bílý byl nejlepším drogovým kuchtíkem v oboru a nebýt neúprosné stolice jeho švagra, bývalo by mu to i prošlo. ()

Narcis

Další seriál kterému dominuje jedna perfektně propracovaná postava a další ji perfektně doplňují. Jak v jednom rozhovoru prohlásil Wentworth Miller - tyto hrdiny seriálů např. 24 hodin, Lost, The Shield spojuje hlavně to, že ty které považujeme za kladné hrdiny mají vlastnosti těch špatných. Walter White není vyjímka - stačí se hloubš ponořit do světa drogových dealerů a hned se začnou vršit mrtvoly. Od prvního scény jsem věděl, že se jedná o další seriálový unikát. To čeho si na tomto seriálu vážím nejvíc, že nepůsobí tak dějově vykonstruovaně (jako 24 hodin, Alias, Prison break) a je zde zcela minimální množství dějových náhod a situací ze kterých hrdinové vyváznout jen pomocí štěstí. Řešení neřešitelných problémů zde působí ještě realističtěji než ve zmíněných 24 hodinách a Prison breaku jelikož není potřeba zázrak, ale jen a pouze čistá inteligence - typický příklad je ten jak se Walter a Jessie v karavanu zbavují vytrvalého Hanka. Od té doby si dávám pozor abych měl mobil neustále nabitý a v něm aspoň několik spolehlivých "čísel" ... Ten rok čekání na 4 serii byl k nevydržení ... p.s. scéna s "prožranou" vanou je tak geniální nápad, že hromadu seriálů strká do kapsy ... ()

Masrii

Skvělý napínavý seriál již od první epizody...když se projdete po jednotlivých epizodách, poznáte, jak se Walter White změnil. Z milujícího otce, manžela a učitele chemie, který by neublížil mouše, se během pár dní stane osoba vařící "meth", za parťáka má feťáka a život mu visí díky rakovině na vlásku. Kdo by byl řekl, že na konci čtvrté série už bude mít na svědomí několik životů. Jako v mnoha jiných případech se mi i tady zamlouvají další postavy "záporáků", první to byl agresivní a nepředpokladatelný Tuco a poté ho nahradil na první pohled sympatický majitel řetězce fastfoodů, ale v hloubi chladnokrevný vrah a hlavní drogový dealer Gustavo. Kvalita na sebe navazujících dílů se poměrně drží ve stejné rovině, až na slabší první sérii. Po zhlédnutí poslední série není jiná možnost, než znovu zvýšit mé hodnocení o poslední hvězdu. Vše to do sebe nádherně zapadá, dokonce i místy matoucí začátky episod. Až nyní jsem si uvědomil, jak brilantní je kamera celého seriálu. Finální díly jsou přervané zvraty a napětí panuje až do poslední chvíle. Bravo! 1.série - 80%, 2.série - 100%, 3.série - 90%, 4.série - 100%, 5. série - 100% ()

Linkyc

Nemá cenu se tady moc rozepisovat, chválou to tady zavání ze všech stran. Nikdy jsem na tohle nechtěl koukat, protože jsem se opravdu moc bál toho českého názvu. Myslel jsem si, že je to nějaká střelená pohádka. Ale lidi, překonejte ten strach a kouněte se na to. Nikdy nebudete chtít, aby ten seriál skončil. Momentálně asi to nejlepší v seriálovém světě. ()

Elhruso

Tento seriál je jeden z mála seriálů, který mě chytil hned v pilotním díle. Požitek ze seriálu se stále zvětšuje a projevují se zde výborné herecké výkony, zejména Bryan Cranston, na kterém je opravdu perfektně vidět, co se musí Waltovi v hlavě odehrávat.I když je první série dobrá, tak je to slabý odvar od toho, co se vyvíjí dále. 5/5. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis