Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa P_Neubauer k tomuto seriálu (14)

Season 1 (2008) (S01)

I přesto že jsme se do hlavního tématu pořádně ponořili už v prvním díle tak seriál pro mě působí jako by od druhého do pátého dílu jen stavěl základy a opravdu začal až v šestém (předposledním) díle 1. série, což mi přišlo trochu pozdě. I tak ale neustále rozebírá zajímavá témata a zajímavě s nimi pracuje. Na konci 1. série ani nebylo žádné odhalení co by nás mělo navnadit na další sérii, prostě kde to skončilo tam to skončilo a já si mohu mezi sériema udělat pauzu. Kvůli některým vleklým epizodám ubírám jednu hvězdu, i tak se ale jedná o velmi kvalitní matroš. 80% ()

Pilotní díl (2008) (S01E01)

Rychlejší rozjezd než jsem čekal. Zajímavá témata a načrtnutí postav, tak asi jedna docela vtipná situace, naopak nějaké drsné, za mě jeden z nejlepších pilotů co jsem kdy viděl, i když se první polovina trochu táhla. 85% ()

Kočka v pytli... (2008) (S01E02)

Tady to trochu zpomalilo a zaseklo se u pro mě ne tak zajímavého tématu, ale kvalitu si to furt drží, jen se to tentokrát táhlo celou epizodu. 75% ()

... a pytel je v řece (2008) (S01E03)

Opět docela pomalé tempo, ale závěr Walterovo linky ve sklepě doveden k dokonalosti. 75% ()

Muž s rakovinou (2008) (S01E04)

Sledovat psychické dopady jak rakoviny tak drog je sice zajímavé, bohužel to furt oddaluje to hlavní téma které mě zajímá. Naštěstí to vypadá že to vyla jen příprava před 3 posledními díly 1. série. 80% ()

Šedá hmota (2008) (S01E05)

To na co se už od konce prvního dílu těším přišlo až na konci a docela random, ne že by to před tím nebylo zajímavý, ale rozhodně to nebylo to co první epizoda prezentovala jako hlavní náplň seriálu a jako výstavba pro tu hlavní náplň to pro mě taky moc nefungovalo. 65% ()

Mělo by to být bez násilí (2008) (S01E07)

Zajímavá témata a humor (kterého je tu značce víc než dříve) silně vyvážil nezajímavou linku se Skylar. 90% ()

Seven Thirty-Seven (2009) (S02E01)

Fantastický začátek nové série. I přesto že vím o některých postavách že neumřou tak o něm mám stejně strach. Baví mě sledovat jak Hanka a Jeeseho vyděšené k smrti (doslova) tak také Hanka jak se vyžívá v brutálních smrtích, a přitom slouží jako psychická podpora pro snad celé jeho okolí. Tuco mě sice baví, ale po téhle epizodě už má podle mě svůj peak za sebou a doufám že jeho příběh brzo uzavřou. 95% ()

Na rožni (2009) (S02E02)

Úžasný díl plný napětí, hlavně v druhé polovině. Cink cink 90% ()

Bodnutí mrtvé včely (2009) (S02E03)

Tempo výrazně zpomalilo, řešili se méně zajímavé věci, i když je fakt, že v porovnání s koncem minulé epizoda musí být skoro všechno nuda. 70% ()

Na dně (2009) (S02E04)

Dost pomalá epizoda, i přesto v druhé polovině ale dost zajímavá. 75% ()

Ztratné (2009) (S02E05)

O něco zajímavější než dva předchozí díly. 85% ()

Schovávaná (2009) (S02E06)

Docela solidní epizoda, na to že se tam skoro nic nestalo 8/10 ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis