To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

NagatoPein

Insta Oscar 2020. Veľmi pekne napísané, zahrané a so spoločenským presahom. Silné individuálne momenty a vhodné prestrihy so skutočnými zábermi. Za mňa najlepší Sorkinov film. ()

floppy4

Extrémne nudne zrežírovaná "based on true story" kauza zo súdneho prostredia. Bál som sa, že to bude celý čas len tie kecy zo súdnej siene, našťastie tam sem tam strihajú aj throwback momentky a mihnú sa aj reálne archívne zábery a tak je to stráviteľné, no dve hodiny som mal problém pri tom obsedieť, lebo tomu chýbajú také tie autentické momenty, ktoré vženú do pozerania nejakú emóciu. Tu sa snažili viac krát tlačiť na pílu hudbou a prestrihmi no pôsobilo to hodne prvoplánovo. Myslím však že za posledné roky čo sa točia tieto ľavicovo liberálne snímky obhliadajúce sa na čierne momenty americkej histórie, tu už boli oveľa lepšie kúsky čo som videl napríklad už len Blackkklansman, Detroit alebo Green book. Toto bolo tak minimálne o kategóriu horšie a režisér ukázal, že takto sa to robiť nemá. A aby som nezabudol, tak starý dobrý americko patriotistický cringy pátos na záver nemohol chýbať. ()

Zaks

Ďalšia do série antivietnamských agitiek spojená až moc okato vsuvkou s bojom proti utláčaniu čiernej rasy. Rád si pozriem inteligentné súdne procesy s historickým podtónom, tu som však mal pocit, že sledujem až príliš zinscenovaný príbeh, kedy hneď od prvej sekundy bolo jasné, kto sú tí dobrí sympatickí antisystémoví bojovníci a kto sú tí zlí zákerní predstavitelia US governmentu. Fajn bol vizuál kombinovaný zrejme s reálnymi zábermi z minulosti, tiež výkon Cohena, no azda najlepší bol vo svojej roli obhajca Mark Rylance, síce s trochu divne sediacou parochňou :-) Zaujímavé a sympatické zároveň bolo netlačenie príliš na pílu, väčšina nepríjemných vecí bola v náznakoch, občas sa však predsa len niečo mihlo. Ale jedna záverečná silná scéna mi prišla dosť málo na film o emóciách... ()

micska

nechápu, proč z toho všichni tak učůrávají. To už se budou točit jen tyhle netflixí "sitcomy" a žádné pořádné filmy? ()

McGuffin

Tradičně předvedený Chicagský tribunál, The Trial of the Chicago 7 vypráví o sporu demonstrujícího kolektivního hrdiny a státu. O soudním a především politickém sporu. Stát má na své straně moc a je zlý, kolektivní hrdina asi pravdu a je hodný. Dlouho se předvádí, že stát při vyhraje, nakonec ale prohraje. Katarze. Jenže jak vše dopadne, je bohužel jasné brzy. Udělat ze státu toho zlého a z demonstrantů toho správného ještě před úvodním titulkem a dorazit to už prvním následujícím obrazem není zrovna taktické. https://www.macguffin.cz/ ()

evita_

Keď raz máte politickú objednávku na súdny proces, ten obžalovaný (resp. celá partička) sa môžu aj na hlavu postaviť a neurobia v zásade vôbec nič.Ukážkou toho bol aj ten absolútne zaujatý sudca, čo bolo až tak očividné, že vám to len spôsobovalo nervy. Teda minimálne mne. Vyzdvihnúť musím jednoznačne postavu advokáta obžalovaných. Bol to pán. Bojoval čo to dalo. Ale tu sa opäť vrátim k úvodu - keď raz máte politickú objednávku, ani celý zástup dobrých advokátov vám nepomôže. Celé dve hodiny boli naplnené, žiadna nuda, vtipné dialógy, realita zo súdnej siene. Takéto filmy jednoznačne môžem. ()

tehol

SPOILER ◘◘◘ az na ten uplny zaver, ktery byl dost cringe (to bouchani do stolu kladivkem, vseci tleskame a ta vitezna hudba really?) to bylo naprosto spickove. zahrano, zrezirovani, napsano a predevsim vybrano (to tema). ()

Brigitte

Svižné soudní drama i s humornými prvky, skvěle natočeno, zahráno, ale dějově nadsazeno, trošku o ničem, zbytečné, rozhodně to neposadí na zadek. ()

MatyRock

Z pokojných protestů v Chicagu se stalo bitevní pole. Bitevním polem se následně stává soudní síň. V té trávíme největší čas filmu. Flashbacky doplněné autentickými záběry a fotkami jsou pastvou pro oči. Pan Sorkin natočil film, jenž skvěle funguje a hlavně nezačne nudit (což by možná někdo očekával, poněvadž se film odehrává z 80% v jedné místnosti). Dramatičnost je výborná a na diváka se přenáší snad v každé minutě. V momentě, kdy neznáte příběh a co se tehdy stalo, tak je příběh ještě silnější. Zakončení ve stylu amerického filmu, občasné zdramatizování skutečných událostí a úplné výmysly scénáristů k těmto typům filmů prostě patří. Připočítám-li skvělé herce v čele s Redmaynem (nemudlovský chytač zvířátek), Cohenem (kazachstánský šéfis) a Gordonem-Levittem (staronový Robin) tak to vidím na 8z10. ()

Petrval

Výborné historické soudní drama s dokonalými hereckými výkony.Překvapivě umirněný S.B. Cohen a překvapivě neotravný E. Redmayne(za mně nejlepší jeho role), vše do sebe zapadající. Je až k neuvěření co se 60- 70 letech dělo v demokratické Americe a jak právo dostávalo na frak. A. Sorkin to opět skvěle dokázal přenést na naše obrazovky. Velice silné 4* ()

zajpton

Konvenční jak Brno.. Sorkinovi dialogy baví a udrží pozornost celý film, to je ale vše čím film zaujme. Postavy jsou zábavné na úkor uvěřitelnosti a dramaturgie tak jednoduchá, že to ke konci začne lézt krkem. Podívaná (jen) na večer, bohužel. ()

Morgane

Behem sledovani filmu mi neustale behalo hlavou, jak je vubec mozne, ze se podarilo natocit neco tak dynamickeho, napechovaneho napetim a navic hvezdne obsazeneho, a to zpusobem kdy kazdy herec dostava prostor, ktery mu nalezi, a pritom se netre s ostatnimi. Skutecna lahudka! ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)