To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

tomo41

"Winning elections, that's the first thing on your wish list? Equality, justice, education, poverty and progress, they're second? [Tom Hayden] If you don't win elections, it doesn't matter what's second." Akoze dobre. Sorkin dialogy vie. A ukazuje, ze vie aj viacej. Len prave pri nom by som vo filme cakal nejaky naozaj silny moment alebo dialog. No a nedockal som sa. ()

Gastovski

Herecky i formou provedení velmi dobře zfilmovaná rekonstrukce událostí v USA v letech 1968/69. Je to však takový typ filmu "divácky vděčný", kterému nemáte moc co vytknout, ale zároveň si na něj už za pár dní ani nevzpomenete. Slabší 4*. ()

TheSpearCZ

Všichni víme, že Aaron Sorkin je zárukou kvalitně napsaných scénářů, do toho tady i režie, ke které nemám absolutně co vytknout, řemeslně se na to kouká krásně, každý z herců tu dostane svůj prostor a vyvolá to ve Vás i velké emoce, díky kterým budete strašně přát hlavním postávám, aby to pro ně všechno dobře dopadlo, ale pořád ve mně brouzdá pocit, že tomu něco chybělo, že tomu Sorkin mohl něco přidat, což je pro mě u jeho scénářů poprvé co mám takový pocit. Jakoby to po dokoukání vyšumělo do prázdna. Každopádně se tady pořád bavíme o velkém nadprůměru a doufám, že si to nějakého toho Oscara odnese. Lepší 4* ()

Saur.us

Soudní drama, když se dobře napíše, je záruka úspěchu. A platí to i pro Chicago 7. Hvězdně obsazené, skvěle napsané a až na závěr rozumně zdramatizované. ()

jasanka

Hvezdicka dolu za rozvleklou prvni treti u az polovinu. Pak to ale bylo dokonale, skoda toho zacatku. Neustale jsem se rozcilovaly nad blbosti a soudcem. ()

warrenur

Uz dlho som za film neudelil plnu "supu". Tento, z ulic a zo sudnej siene, si to plne zasluzi. Technicka stranka, hviezdne obsadenie, silne odkazy z procesu, o ktorom som si kedysi zo zaujimavosti, co-to vyhladal, proste mnohe. Plne odporucam. Velkolepa vec len s obcasnym "USA-nadsenim, ci uznanim chyby-klise", ktore vsak apson nie je otravne. 90% ()

TORTERAjirka

Už dlouho jsme tu neměli nový film z prostředí soudní síně. Tím spíše film, který se nebojím označit jako špičkový. Herecké výkony jsou excelentní, způsob výpravy je rychlý, svižný a nemá slabá či hluchá místa. Některé momenty vás naopak k obrazovce přilepí na dlouhé minuty a vzpomenete si na ně i dlouho po tom, co vyjedou závěrečné titulky. Většinu diváků také překvapí až nečekaná autentičnost a moc doporučuji si přečíst skutečný přepis, protože ukazuje, jak moc se tento film blížil realitě. ()

Rathalos

K tomuto filmu netreba rozsiahle komentare,perfektna americka sudna drama podla skutocnej udalosti,ktora nema absolutne ziadnu chybu,som nadmieru spokojny...:-) ()

TETŘEF

Je to takové jednoduché a plytké v kontextu dnešní doby. Ale možná taky něco jako maximální urgence umělce k netflixovému publiku v době voleb. ()

Kulda24

Co víc si můžeme od takového filmu přát. V Chicagském tribunále je zmíněn další z jedněch nejznámějších a kontroverzních soudních procesů. Aaron Sorkin je vynikající scénárista a toto je opět geniálně napsané a velice šikovně poskládané do sebe. Je to plné emocí a pro normálního diváka to bude jako horská dráha, kdy jednou to s obžalovanými vypadá dobře a poté se přehoupneme a je to špatné. To se ve snímku změní aspoň dvakrát, a díky tomu to drží tempo. Byl jsem mile rád, když jsem zjistil, že film velice rychle ubíhá a byl u konce ani jsem se nenadál. Herci jsou zde velice sympatičtí a svoje kvality dokazují naplno. V tomto hluchém kinematografickém období musíme být rádi za každý takto nadějný snímek. Moc pěkná podívaná! 90% ()

char_t

Herecké výkony na šest Oscarů: Redmayne, Rylance, Baron Cohen, Gordon-Levitt, Keaton, Langella... Tohle se prostě musí vidět. Ale přesto ještě výš hodnotím scénář a režii Aarona Sorkina, kterého už rozhodně musíme počítat do nejužší Hollywoodské špičky. Ještě že o téhle části amerických dějin v našich končinách moc nevíme, takže jsem mohl zůstat v napětí doslova až do závěrečných titulků. Za mě letos jasný oscarový favorit. ()

CaptainCzech

Snímek založený na nespravedlnosti, dialozích u soudu, retrospektivně přehrávaných situacích doplněný komentářem a navíc hustá atmosféra, která je nasáklá po celou dobu filmu. Jo, tak to si dám rád. Herecké výkony jsou na vysoký úrovni, nejvíce mě zaujal Sacha Baron Cohen, který dokázal být jak vtipný, tak i dramatický. Film má spád, tak že vám uteče velkou rychlostí. Je tu vidět že celkový systém justice v USA je založený špatně a manipulace je tu na denním pořádku. Je jasné, že ne vše bylo ve skutečnosti tak, jak nám tu bylo ukázáno, ale ani se moc neodbočovalo. Po celou dobu filmu jsem byl v tenzi z toho jak to celé dopadne a to je velké plus. Soudce byl fakt zm.d, ale bylo vidět že i pouhá loutka výše postavených politiků. Za mě pěkné 4*. ()

agassi68

Úvod bol strhujúci no postupom času mi tie právnické kľučky odviali vietor z plachiet. Aj keď netvrdím, že to nie je moja chyba. Upliesť a zrežírovať niečo takéto dokáže však len len zopár ľudí na svete.. ()

Kopi1

Perfektně napsané a zrežírované. Druhá část je místami opravdu dech beroucí. Právnické věci moc nemusím, ale zde bylo výborné napětí a skvělé zahrané charaktery (nejvíce na mě zapůsobil asi Mark Rylance). Nečekal jsem, že budou zpracované i celé velké protesty s násilností policie a k tomu i originální snímky, chvílemi to bylo opravdu hrozné, ale divákovi to přiblížilo tyto události. Nad bizarností některých výroků soudce jsem jenom beznadějně koukal asi jako spousta lidí. Sice už tento film znovu asi nezhlédnu, ale za mě si zaslouží 5 hvězd (a nominaci na Oskara) za skvěle napsané dialogy, prostředí a skvělé herce. ()

Evander

Chicagský tribunál je výbornou, a hlavně skvěle napsanou konverzačkou. Na film se dobře dívá a děj příjemně ubíhá. Významné role jsou podle mě vhodně obsazeny. O celé kauze jsem před zhlédnutím tohoto filmu vlastně ani moc nevěděl, takže mě i obohatil. Jediná zásadnější věc, kterou bych filmu vytknul je, že pro mě je rozhodně pouze na jedno zhlédnutí. Nenapadá mě žádný důvod, proč si film pustit znovu. 80% ()

ozeki

Sorkin je úplně jinde. "Politiku" a její zákulisí má v malíku a dokáže ji mainstreamovému divákovi podat tak lahodným způsobem, že si ještě 3 dny po shlédnutí chrochtá blahem. Herecky je to extraliga a pochybuju, že jsem letos viděl něco lepšího. Má to drive, má to spád, napětí, humor, prostě všechno. Konečně má člověk u Netflixu v záplavě všemožných sraček pocit, že ty kiliány neháže do hajzlu. Pokud by vyprodukoval 2 filmy podobné úrovně každý měsíc, budu spokojenej jak lehátko na pláži. ()

tomik99

Těch filmů z prostředí politického procesu v čase přibývá, ale asi nikdy to nepřestane nudit, když tu máte událost podobající se tomu, co se skutečně v roce 1968 dělo. Dvě hodiny strávíte v jedné soudní síni, přesto tu nechybí napětí a dokonce i vtipy, po kterých se mnohdy daleko více smějete než u leckteré komedie. To vše za přítomnosti skvělého zvěromága Eddieho Redmaynea a Josepha Gordon-Levitta. Netflix zkrátka zná svou cílovku a ví, jaké filmy se budou lidem líbit, a které uspějí. A i když se tento film může zdáti být hrou na jistotu, tak vám garantuji, že si ho užijete (pokud alespoň umíte trochu číst rychle titulky). ()

Hartigan

Za mě pronuděné dvě hodiny o tématu, které mi bylo úplně u prdele, a proč by taky v roce 2020 nemělo být? Ve výsledku se servíruje nabubřele strojené drama, které usilovně touží po cenách, ale reálně si ho podruhé nikdo nepustí. Každopádně pro havlisty a zaprodance USA, fotící se několikrát denně na instáč s vlajkou omotanou kolem sebe, se očividně podle aktuálních procent, včetně začlenění do žebříčku "Nejlepších filmů", jedná o solidní potravu u většiny atakující plnou palbu. V důsledku současně vypleněné nabídky pro mnohé rovněž film roku. Trochu šok z přijetí ostatních, tady se nacházím na opačné straně, ale radost z filmu přeji každému. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)