To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

Mikino00

Soudní drama je nepochybně dobře sepsanou, zahranou i natočenou záležitostí, která neztrácí na tempu. Jen se neleze zbavit menšího rozladění. Film totiž místy poněkud přespříliš cíleně tlačí na emoce diváka a tak nějak upozaďuje a bagatelizuje historické pozadí celého procesu. Jinými slovy, stejně jako je soudce přesvědčen o vinně či nevinně, nemá ani divák tuto volbu, přiklonit se postupně na stranu obžalových, protože karty jsou možná zbytečně od začátku jasně rozdány. Jen tak mimochedem, Redmaynevo herectví a projev mi neskutečně pijí krev. ()

Zombi

Parádní soudní drama, jaké tu dlouho nebylo, a ne jen proto, že filmů ze soudní síně se už moc netočí. Parádní vizuál, kamerové záběry, skvělí herci a nečernobílé postavy, snad vyjma soudce, který je čiré justiční zlo. Bezvadné poskládání příběhových střípků a prolínání událostí kolem sjezdu demokratů do soudní síně a zpět. Ano, scénář je prostě vymazlený a jeho realizace také. Film je přitom zábavný a často i vtipný, přitom ke konci opravdu pořádně napínavý.Zasloužených 5 hvězd. ()

aLPaC

Jistě kvalitní film o soudním procesu, o kterém jsem předtím nikdy neslyšel. Scény ze soudní síně a přítomnosti později doplňují záběry z minulosti, z oné osudové demonstrace. Skvělí herci podávají skvělé výkony. Jediná vada na kráse je ta současná americká "BLM" móda, kdy všichni policisté jsou zlí a všichni demonstranti a v případě BLM rabijící, anarchisté, kriminálníci a prostě veškerá současná levičácko liberální mládež, co si myslí, že můžou všechno. Když už i "Policajt ze školky" je "morálně špatný", je tu asi něco špatně. ()

filipvrbik

Velmi zajímavé soudní drama s fantastickými hereckými výkony. Působí to i hodně dobově, nic se zbytečně nevysvětluje ( cože je škoda, zas tak starý, abych si to pamatoval nejsem) - no, každopádně uvidíme, kolik nominací na Oscara to promění.. Cameo Michaela Keatona skvělé a konec dokonalý...90% ()

Ollie235

,,This is the Academy Awards of protests and as far as I'm concerned it's an honor just to be nominated." Skvěle natočené soudní drama, které si mě získalo hned od úvodních minut. Hlavní postavy mají potřebné charisma, díky čemuž jim divák musí v jejich boji držet palce a s napětím čekat jak to celé dopadne. Kdybych měl vyzdvihnout jeden herecký výkon, pro mě samotného trochu překvapivě bych zvolil Sachu Barona Cohena, který zase jednou dokázal, že zvládá i vážnější role (navíc jeho postava formální prostředí soudní síně obohatila několika dobře mířenými vtípky). Nejen jemu ale i celému snímku budu na letošních Oscarech držet palce. A na závěr ještě jedna nadčasová hláška, kterou lze bez obtíží aplikovat i v našich končinách: ,,I think the institutions of our democracy are wonderful things, that right now are populated by some terrible people." ()

bobstock

Obhajoba či přiznání zakyslé (ne)demokracie Ameriky v 68 roce. Tří měsíční soudní tribunál zachycuje snímek A. Sorkina skvěle zrežírovaný a napsaný k potěše davu. Pro milovníky dlouhých soudních řízení, ve kterých bojujete za elementární pravdu, kterou se tehdejší státní zřízení snažilo tak odporně potlačit. ´´all world is watching us!´´ Teda krom Čechoslováků, kteří se tou dobou nerozhodli emigrovat a řešili příjezd sovětských ´´osvoboditelů.´´ 85%  +za výkony Rylance, S.B.Cohen ()

dezert

Nejčistší Sorkin - ale taky nejslabší. Pořád je vynikající scenárista a jeho dialogy nemají chybu, ale taky je přinejlepším velmi průměrný režisér a to ve výsledku sráží celou chicagskou sedmu. I scény, které jsou jinak scenáristicky strhující (a že jich tam je) a v režii Boyla nebo Finchera by byly nezapomenutelný, se tady díky Sorkinově režii nedokážou odlepit od země. Vyloženě pak hoří v každé scéně, která má být trochu akční, útok na kopec si v ničem nezadá s průměrnou inscenací ČT (to není pochvala). Měl by svoje scénáře nechat natáčet zkušené režiséry a pak bychom se možná mohli dočkat dalšího mistrovského díla. Přesně mezi 3* a 4*, zaokrouhluju dolů, protože Eddie Redmayne. ()

Muel

| Netflix | Sorkin váli. Dialógy opäť vyšperkované do posledného detailu, skvelé herecké obsadenie, najviac zahviezdili Cohen, Redmayne a Rylance. Jeden z nich tú nomináciu na sošku musí získať. Na to, že je film prakticky celý jeden dialóg, nestalo sa mi, že by som sa strácal. Tempo je šialené. Ale filmu to prospieva. Autentické prestrihy na reálne udalosti veľmi potešili. Overall veľmi spokojný. 4 a pol. | Hodnotenie: 8/10 | ()

petikacka

Přiznám se, že mi tento skutečný soudní proces zůstal dokonale utajen, ale asi je to tím, že nežiju v Americe nebo proto, že nejsem novinář...Přesto mě tento film dokonale dostal...Mám ráda soudní dramata hlavně proto, že většinou vždy vypadají naprosto beznadějně ovšem nakonec "pravda většinou zvítězí"....Tady je to umocněno i tím, že je tu opravdu plejáda sqělých herců byť v malých rolích...Nejvíc mě dostal Borat a pak soudce Frank Langella, který si tu střihnul naprosté hovado bez morálky a skrupulí...I přes dost dlouhou stopáž jsem nemohla od filmu odtrhnout oči...No klobouk dolů pane Sorkine u mě dobrý...Za mě 98% ()

Atheas

Dobré to bylo. Nebo spíše dobře provedené řemeslo. Nevím čím to je, ale v novějších filmech tuto prvoplánovost vidím čím dál častěji. Útok na diváka a sázka na jistotu začíná být novodobým standartem. Chybí originalita, srdce, jiskra, cokoliv. Je to doslova odpočinkový film, který pobaví, ale nedá člověku důvod si jej natrvalo zapamatovat. ()

kamil.i

Zo sorkinovskej vykecávačky v úvode sa postupne vykľula mimoriadne silná dráma o zlyhaní demokracie. Samozrejme s odkazmi na trumpovskú Ameriku. The Trial of the Chicago 7 je dôležitý film, ktorý si zaslúži "nielen" Oscara za scenár a niektorý z hereckých výkonov (osobne fandím Rylanceovi), ale aj pozornosť mladších ročníkov ako súčasť študia o demokratických systémoch a ich nedostatkoch. ()

TheSpearCZ

Všichni víme, že Aaron Sorkin je zárukou kvalitně napsaných scénářů, do toho tady i režie, ke které nemám absolutně co vytknout, řemeslně se na to kouká krásně, každý z herců tu dostane svůj prostor a vyvolá to ve Vás i velké emoce, díky kterým budete strašně přát hlavním postávám, aby to pro ně všechno dobře dopadlo, ale pořád ve mně brouzdá pocit, že tomu něco chybělo, že tomu Sorkin mohl něco přidat, což je pro mě u jeho scénářů poprvé co mám takový pocit. Jakoby to po dokoukání vyšumělo do prázdna. Každopádně se tady pořád bavíme o velkém nadprůměru a doufám, že si to nějakého toho Oscara odnese. Lepší 4* ()

Pawlisman

Vtipné, poučné a především začátek strhující. Někdy příliš přehrávané a teatrální, ale i přesto povedený počin, ačkoliv těch u soudních věcí a snímků najdeme určitě lepší a propracovanější. Zde i humor a moderní pojetí, ale proč ne.. ()

majec4

Sorkin je pre mna extra zaruka kvality. Vedel som ze to bude dobre hned ako som sa dozvedel, ze za tymto projektom stoji on. Pacilo sa mi, ze dej bol pretkany realnymi archivnymi zabermi z protestov. Tak isto sa mi pacil casting, kde vybrali fakt trefnych protagonistov. Filmu fakt nemam co vytknut z mojho pohladu. Mozem vyslovit jedine obavu, ze kedy si znovu pozriem podobne dobru kecacku? ()

Fifer

V podstatě dokonalé soudní drama, kde září zejména Sacha Baron Cohen. Snad jen úplný konec je až příliš přeslazená americká Coca Cola. Ale Amíci to tak mají rádi no. Byl jsem nadšený i z předchozí Sorkinovy Velké hry. Nicméně téma války ve Vietnamu je přece jen zajímavější než příběh jedné holky, co pořádala pokerové turnaje. Takže v tomto ohledu si Sorkin zvolil lepší námět. Jediná vada možná tkví v tom, že Černí panteři (viz wikipedie) z toho filmu vycházejí až jako moc velcí sympaťáci. Přitom Bobby Seal žádný neviňátko nebyl a jeho kolegové měli na svědomí desítky vražd a napadení (i on sám byl v podezření, že si objednal vraždu svého soka). Je s podivem, že v titulcích nezazní píseň Grahama Nashe, která přímo reflektuje připoutání Bobby Seala v soudní síni. Že by byla moc drahá? "So your brother's bound and gagged/And they've chained him to a chair/Won't you please come to Chicago": https://www.youtube.com/watch?v=Y548Ome_oa8 ()

theSaint

Klasický příklad dokonale čisté práce. Až příliš. Řemeslně perfektní, emočně slabota, režijně "zpohodlnělé". Tenhle "neškodný" přístup mě šíleně nudí. ()

Mackoun

Psal jsem dlouhej komentář o ničem a tak jsem ho zase smazal - ve zkratce: celkem dobrý a místy dokonce i vtipný (ačkoliv by neinformovanej divák mohl dle barvitosti scén a postav očékavat víc komedie, než se mu ve skutečnosti dostane). Nudit se každopádně nebudete. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)