Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

salahadin

Ehm, tak netuším, jestli jsem viděl stejný film jako uživatelé čsfd, ale upřímně se mi chce grcať. Raimi má opravdu vzácný dar udělat jednu mrazivou scénu (byť velmi, velmi lacinou a stokrát omletou jako říční oblázek), aby na ni našrouboval festival videí Vomitcon. Asi to má být záměrně hororovo-směšné, ale ta babka s přišpendleným okem, vyjebanými zubními protézami následně žužlající bradu bankovní úřednice, to jsem málem vyzvrátil i já cheesecake s džusem. A tak to bohužel pokračuje dál. Ach ty knoflíky, vedou se s nimi války a občas zafungují i jako předmět doličný pro nějakého toho filmového bubuáka. No pojďme dál - funus babky byl taky libový, Vomitcon neskončil, Raimiho prostě náhlé, nervově řízené perorální vyloučení tráveniny ze žaludku, způsobené křečovitými stahy svalstva břicha a bránice, fascinuje! Jaký smysl má tenhle prvek v celém filmu, mi zůstalo utajeno. Ehm, další scénáristická perla - co odpovíte týpkovi, když vám řekne, že abyste zahnali bubuáka, musíte realizovat krvavou oběť, třeba kuřátko?? No jasně! Odpovíte: "Ani náhodou, vole! Já su vegetarián!" :-D :-D A já bejt ten cyp, řeknu: "To nemusíš jíst, děvenko, klidně to pak hoď do kontyše, zítra si to vyzvednou pracovníci čínské restaurace a udělají z toho Mao-šleh!" Dobře, beru, Raimi netočí čistý žánr (horor), přidává prvky absurdního humoru. Možná i vědomě. Ale mně se tohle spojení nelíbí, ani trochu. A to prosím uznávám, že několik scén je mrazivých á la pusa na jižním pólu. Taky mě dostala jedna lekačka, která se evidentně inspirovala v Sám doma, až na to, že Marvovi nevyletěly oči z důlků :-D Raimi je fakt idiot.....:-)))))) No ale úplná pecka je až v závěru, takový lidový tanec nad ohýnkem, to jsem se nasmál víc než při regulérní komedii!!! No a úplnej finiš na hřbitově s dárkem v podobě jistého předmětu asi nebudu vůbec komentovat, tohle je horor, který si užijete asi jen v partě na chatě, s vydatnou zásobou jointů, piva a lehkých....záclon. No tak jest....achjo. S Raimim končím. Něco jiného je rukopis, něco jsou pravopisné chyby. U Raimiho bych použil jednu známou repliku: "Šmankote, Bavorov s malým B, blbe, di vod toho!" ()

666teen

Děvenka v bance nakrkne starou bábu a bratři z Raimi rozpoutají palbu složenou z lekaček, nočních můr, větrných vírů, hmyzu v hlavě,halucinací, mrkajících zákusků a jednoho Velkokozla. Hlavní hrdinka by ve finále problémy s Lamií možná vyměnila za problém s vlastní labií minora. ()

Cappuccino

Môžem prehlásiť, že som sa pri Drag Me to Hell dobre bavil. Čo by malo byť v rámci sledovania filmov celkovo plus, ale pri hororoch možno aj mínus, keďže tam ide zábava bokom. Preto hodnotím tromi poctivými hviezdami. Záver bol navyše celkom predvídateľný, i keď aj tak dosiahol plánovaný "wow feeling" (aspoň u mňa). ()

Ruut

Před pár desítkama minut jsem viděl film, kvůli kterému píši recenze. Film, kvůli jakým jsem ochoten protrpět kvanta strašných blábolů ... nesmyslů, nudných kravin. Film, ze kterého sálá radost z filmařiny. Film, který natočil někdo, kdo opravdu má talent. Film, který se vrací ke kořenum žánru a nádherně si hraje s klišé. Film, který bortí veškerá očekávání. A hlavně film, díky kterému Ti odpouštím Same tu hroznou trilogii o pavoučím floutkovi. Stáhni si mě do pekla! P.S. Už na vás někdy spadla mrtvola, aby se vám pak následně vyzvracela do pusy? Sam Raimi je zpět ... ()

S.Quentin QUALE

Sama Raimiho plně respektuju, taky mám rád jeho Evil Dead, ale ten má prostě smůlu, protože tohle je pro mě nejlepší Raimiho film. Jeho návrat po dlouhé době k hororovému žánru je dokonalý stejně jako svěží vánek, který tímto snímkem zavanul v čarodějnickém subžánru. Směsice čarodějnictví, proklínání a následného hauntingu je nadupaná děsivou atmosférou, lekačkama a důvtipem, takže já tuhle vysoce konzumní záležitosti doporučuju všema deseti, nejlépe pak na dlouhé zimní noci. Scéna se schodama je jednou z nejlepších z branže house haunting. Snad se od Raimiho ještě něčeho podobného dočkáme. Plná palba! ()

Allien.9

Po dlouhé době tu máme zase film, který si označení HOROR opravdu zaslouží. A kdo za ním stojí? Samozřejmě nikdo menší než Sam Raimi, neboli režisér dokonalé horrorové série Evil Dead. Prostřednictvím "Stáhni mě do pekla" se můžeme alespoň na chvíli vrátit do doby, kdy bylo cílem horrorů útočit na lidskou psychiku. A ne způsobovat zvracení... Skvělá atmosféra začíná prostřednictvím úvodní (a značně nepříjemné) scény, pokračuje během celého filmu a končí se závěrečnou scénou, která mě více než mile(?!?) překvapila. Délka filmu je tak akorát, díky čemuž se nemáte možnost nudit. Navíc - ve střehu vás neustále udržuje až neuvěřitelné množství lekaček, které chvílemi opravdu zvedají ze židle... Plusem je i obsazení snímku, protože oba hlavní představitelé jsou sympatičtí, ale co je důležitější, jsou chytří. Konečně žádní vypatlaní teenageři. Díky! ()

HAL

Kašlat na zmutované pavouky, TOHLE je Sam Raimi na kterého se chci dívat. Praštěný a záměrně béčkový komediální horor bez kompromisů, tak jako kdysi byly Evil Dead... a snad jednou znovu budou. 8/10 ()

misterz

Jedno treba uznať. Raimi vie stále točiť perfektné atmosferické filmy, u hororov to platí zvlášť. Wan by mal asi premýšľať nad súkromným doučovaním a stráviť s ním nejaký ten čas, možno by sa niečomu priučil a nespoliehal iba na šťastie - vyjde/nevyjde. Nie sú tu síce nejako zvlášť strašidelní bubáci alebo extra gore efekty, ale atmosféra tu bola tak hustá, až som ďakoval všetkým svätým, že nie som na mieste hlavnej hrdinky. To, v akej hroznej desivej sračke sa ocitla tu bolo skoro hmatateľné a ten hrozný pocit vydržal až do konca filmu. Pokiaľ išlo vo filme o tento nepríjemný pocit, tak to vyšlo na sto percent. 80/100 ()

2-Xtreme

Klasický duchársky mainstreamový horor so starou legendou v Raimiho šate. Tento film je dôkaz toho, že keď sa aj takto sto krát pranej látky chytí niekto zručný dokáže z toho vytrieskať to čo iný nie a dokáže z toho spraviť vrchol (sub)žánru). Raimi skvelo pracuje so známymi klišé scénami, ba dokonca ich natočil s toľkým nadhľadom, že keby sme niečo také videl v inom horore len sa pousmejem. Som rád, že Sam a jeho brat Ivan zostali tak ako veľa fanúšikov hororu poznamenaný Evil Deadom a zahrnuli do filmu tie svoje prvky. Telesné tekutiny, pri ktorých som miestami až s údivom pozeral a pomyslel si "to snáď nie"(samozrejme v tom dobrom), a ako inak samotný záver filmu, ktorý bol taký aký som očakával a taký som si vždy prial aby bol. Ani chvíľku som neuvažoval o nižšom hodnotení a celkovo sa jedná zatiaľ o najlepší horor roku, bo dokonca aj pekných pár rokov dozadu. Aby som film len nechválil, tak jeden zápor: PG13! škoda tohto raitingu, pretože boli miesta kedy by som uvítal akési pritvrdenie(treba čakať až na unrated director´s cut DVD) a takýto raiting dovolí ísť do kina každému kto si zaplatí :( Raimi ma stiahol do hororového neba. PS: tie skurvené pubertácke deti čo sedeli predo mnou : ZHORTE V PEKLE!!! [Videl v Kine] ()

Omnibus

"Zadlužená, hnáty křivé... pod plachetkou osoba. Uslintaná, oko divé... hlas vichřice podoba!"  Ruku na srdce, zaměstnali byste Christine ve vaší bance? Já tedy ne! Měkkosrdcatá altruistická vegetariánka, neznalá knihy Exekuční kladivo na čarodějnice, povinné to četby finančních poradců, trestuhodně dlouho váhající, než pošle cikánskou čarodějnici do dža, resp. s bezďáky pod most. Navíc, práce ve Wildshire Pacific Bank má svá specifická rizika. Nespokojení klienti vás proklínají, jako urvaní z řetězu rvou vaše knoflíky, trhají vám chomáče vlasů a snaží se vám ukousnout bradu... nebo alespoň oslintat a ožužlat bezzubými dásněmi! Brrr... A nasrat špatnou osobu, phenas phuri daj s krhavým okem a nevábně vyhlížející zubní protézou, to mívá fatální následky, dyk more. Stín pekelného kozla, kopání kopyt do dveří, hrnce a pánvičky tancující čardáš a neustálý průvan v baráku i v peněžence. Malý průvan v krámku jasnovidce a pořádnou vichřici v peněžence v secesní vile profi vymítačky, která jde po démonech jako posedlá slepice po flusu. A ohledně výsledku exhumace bez legrace: Čačaľipen, more. Kam jinam než do pekla patří sexy čůza, vraždící roztomilá koťátka! Nejzábavnější vymítání, které jsem kdy prováděl. Pět vyhnilých zubů cením. ()

DJ Obelix

Poslednímu dílku Sama Raimiho dávám poctivé čtyři. Po prvních nadšených reakcích jsem byl natěšený jak na první výplatu, ale s postupem času, kdy i hodnocení postupně střízlivě, můj zájem lehce opadal. A vyplatilo se. Přistupoval jsem k filmu střízlivě a nakonec musím říci, že jsem se ani chvíli nenudil. Klasika žánru z toho jistojistě nebude, ale poctivá práce mistra Sama zde znát je, navíc zde hraje i můj oblíbenec Justin Long, zazní tu nefalšovaná čeština a je tu i kozlík šikula. Co víc si přát :-) ()

liskam

Obrovský plus tohohle filmu je jeho hudba. Ta se totiž opravdu povedla. Navíc mě příjemně potěšil konec a několik opravdu lekavých scén. Ale na druhou stranu mě opravdu zklamal scénář. Dlouho jsem neposlouchal od hlavních hrdinů takovéhle blbosti. Divím se, že to vůbec dokázali natočit. Za mě 65% ()

kingik

Je to vynikající a v mnoha ohledech velmi originální horor. Sam Raimi svou režií dokazuje, že se v tomto žánru umí výborně pohybovat. Děsivé prokletí, které stihne hlavní hrdinku Christine poté, co cikánské čarodějnici nevyhoví s posunutím hypotéky, spustí řetězec originálních scén, které jsou velmi působivě natočeny a i velmi dobře zahrány. Sam Raimi nakonec udělal dobře, že původně zamýšlenou Ellen Page nahradil talentovanou Alison Lohman, a ta se mu za to odvděčila velmi sugestivním hereckým výkonem, který diváka plně pohltí a nepustí. Vedle ní takový Justin Long působí vyloženě nezajímavě, a k nepřehlédnutí je i Lorna Raver v roli zlé čarodějnice. Řada scén je dost působivě a originálně natočena a jsou solidně děsivé, vrcholem je seance vymítání zlého ducha, a to si režisér Raimi, který je i spoluautorem scénáře, nechal v rukávu i příjemně nečekané závěrečné rozuzlení, které nemá chybu. Ostatně celý tenhle horor stál za to. Mé hodnocení: 100% ()

k212

Pane Raimi S. béčkový háv vám víc než sluší, on k vám tak nějak patří, byť by mohl býti oproštěn digitálně příšerných příšer a nahrazen o třídu vyšší surreálností! Hutně černohumorný, okořeněný hyberbolizovanými splatter výjevy, taky (o)krásnou dvojicí mladých neokoukaných tváří, které ladí do úžasných kompozic, k tomu ruchové excesy a hudební laskominky, úžasně cynický závěr. Není to sice dokonalé, není to extra originální, ale mimochodem extrémně zábavné. 80% ()

Payushka

U takovychhle filmu mam vzdycky problem rict, jestli byl genialni, a nebo naopak priserny. Raimi skutecne umi, pracuje s klise podobne jako v Evil Dead a celkove vas nutne vydesi. Jenze ja, krehka duse (ach), jsem pak jenom odpocitavala minuty do konce. Ne ze by Stahni me do pekla nebylo kvalitni, jenze to je natolik desive, ze me samotnou to proste nebavilo. Trpela jsem :) ()

Aknah

Tak za prvé si musím udělit zlatého bludišťáka za to, že jsem to dokoukala, protože jsem srab největší a tohle prostě nedávám :) ale zvládla jsem to! Jinak průměrná hororová kravina, která je přitažená dost za vlasy a já věřim na leccos :D Poslední scéna hodně hustá. ()

Šakal

Začnu ihned konstatováním.......The Evil Dead je pouze jedno! A hlavně bych vůbec nesrovnával tyto snímky. Označení žánru horor/ thriller zde opravdu není na místě, ba dokonce ani horor/ komedie, nýbrž komediální ( horor ). Věděl jsem, co asi tak můžu očekávat a těšil se hodně, nicméně musím přiznat, že to Sam tentokráte s tou humornou stránkou přehnal ( na druhou stranu " bez mučení " přiznávám, bavil jsem se KRÁLOVSKY ) a spolu se mnou i celý sál. Já osobně bych však uvítal, větší upřednostnění hororové stránky. Přitom Sam to stále umí ( v navození atmosféry je skutečný mistr), ale právě, když se člověk začínal ponořovat do příběhu, tak následně propukl v nekontrolovatelný smích. Co mě mile překvapilo, to byl výkon Alison Lohman. Opravdu povedený výkon. Její chvilková proměna z hodné a milé dívky při scéně, kdy stojí s lopatou nad hrobem, opravdu parádní podívaná ( tohle Raimi umí). Naproti tomu nevýrazný Justin Long, to bylo velké zklamání ( pokud se dá o něčem takovém mluvit, když člověk ani nic velkého od něj nečeká). Skoro se mi nechce věřit, že by si ho Sam vybral sám. Co musím naopak vyzvdvihnout je výborný zvuk, střih a kamera. Co říci závěrem: trošku se to ve mně pere, jak film ohodnotit. Rozhodně jsem nešel z kina zklamán ( bavil jsem se náramně ), viz scény soubojů Christine s bábou nebo když Christine chtěla " darovat " knoflík a vybírala adepty. Děda s kyslíkovou maskou, to jsem se řezal neskutečným způsobem a přistihl se , že křičím , tak tohle už Same přeháníš :o) Nicméně musím zároveň dodat, že nový Raimiho snímek bych raději uvítal v poněkud temnější podobě. 3* jsou málo vzhledem ke způsobu ( kvalitě) natočení. Výsledný " ortel " slabší 4*! p.s. již teď se těším na oživení kultu The Evil Dead za rok, uvidíme......... ()

InJo

Po druhém zhlédnutí mám dojem, že kdyby se Raimi vykašlal na většinu pokusů o humor (ono ho tam beztak zas až tak moc není) a některé lekačky (hlavně na ty se šátkem), mohla z toho být malá žánrová lahůdka. Strašidelné je to totiž chvílemi až abnormálně, s nechutnými chuťovkami si Raimi tyká od svých začátků (i když občas jsou až moc samoúčelné), děj se žene neustále kupředu a nemá žádné do očí bijící mezery a nedostatky, s čímž také souvisí, že stopáž filmu je naprosto adekvátní. Nejpřekvapivější je ovšem to, že zde výborně fungují snad všechny postavy a vztahy mezi nimi, přestože žádný z herců si patrně nikdy doma Oscara na poličku nevystaví. Nikdo se tu nechová jako úplný idiot, není tu jen do počtu a Alison Lohman a Justin Long jsou sice na první pohled nevýrazný a nudný, ale přesto velmi sympatický pár (tak trochu doufám, že ze mě jednou bude taky tak chápavý a obětavý partner, jehož hraje Long), který mě dost bavil i v těch mála klidných pasáží. Dokonce jsem se přistihl, jak Alison fandím při scéně rodinné večeře, když ji slovně dusí budoucí tchýně. ;-) Raimi by mohl zkusit natočit seriózní drama s psychologicky propracovanými postavami. Pokud by se nevzdal svých (dříve již ověřených) režijních postupů, některých trademarků a především svého zápalu, mohl by vzniknout snímek, který by byl tematicky závažný, uvěřitelný a přitom řízný (a tudíž ne otravně vznešený a uchcaný). 70 - 80 % ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)