Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

cukorek

Spielberg určite patrí medzi významných a kvalitných režisérov uznávaný veľkým počtom filmových nadšencov, napriek tomu z jeho veľkého množstva známych filmov na mňa zapôsobilo len toľko, že ich spočítam ľahko na prstoch jednej ruky. Tintinove dobrodružstvá sú naozaj výborne graficky spracované, to musím uznať a naozaj povedať, že niektoré scény vyzerali tak dôveryhodné akoby to hrali skutoční herci, ale čo sa tíka príbehu a zaujatia diváka hodnotím na priemerné. Osobne mi to dosť pripomínalo Indiana Jonesa a to s príliš zauzľujúcim sa dejom, skokmi z akcie do akcie a natiahnutou stopážou filmu. Takéto grafické spracovanie mi viacej sedelo v rozprávke Up - Hore do oblak ako v tomto príbehu o Tintinovi, ktorý by som prijal radšej v klasickom prevedení so živými hercami.Jednoducho poviem, že ma nesklamal, ale ani neprekvapil 50%. ()

Slarque

No sláva! Konečně zase někdo používá 3D k vyprávění příběhu a ne k zbytečným efektům. A zase je to filmař za staré školy, pro kterého je nejdůležitější vyprávět příběh. A dokáže k tomu nové technologie funkčně využít. Animovaná podoba Tintinovi sedí jako ulitá a Spielberg si díky ní může dovolit komiksovou nadsázku, jaká by v hrané verzi nemohla vůbec fungovat. Takže mnohé vtipy jsou dovedeny až do zcela absurdních point, k tomu je tu celá řada odkazů na Spielbergovy starší filmy, výborné přechody mezi scénami, skvělá hudba... výborné, téměř dokonalé dobrodružství (90%). ()

SeBig

Bavil jsem se každou vteřinu je to fakt napínavá podívaná u které se zasmějete a styl animace je perfektní! Ale to 3d mi přišlo naprosto zbytečně ;) ()

iamek

Od Tintina a hlavně Spielberga jsem moc nečekal. Spielberg už začíná nudit a původní Tintin mě taky nebavil. O to víc jsem byl překvapený po skončení projekce. Tintin není zase až tak klasický animák pro děti. U Tintina se budou bavit i starší a to hlavně díky skvělé akci a naprosto neuvěřitelné a dechberoucí animaci, která zatím nebyla v žádném animáku použita. Myslím, že za pár let už herci potřeba nebudou. Skvělá je taky hudba od Williamse. Uvidíme jak si s druhým dílem poradí Peter Jackson, ale to si budeme muset pár let počkat. ()

Chrustyn

Největší režisér všech dob (Steven Spielberg) a jeden z největších režisérů současnosti (Peter Jackson) spojili své síly a za použití nejmodernější počítačové technologie, oživili legendárního belgického hrdinů animovaných filmů ze 70. let, neohroženého Tintina. Jedná se o první nehraný Spielbergův film ale stále dokazuje, že odvázané dobrodružství s retro atmosférou je jeho parketa a stejně jako kolega Zemeckis i on ukazuje, že animovaný film může působit jako hraný. Nevím, jak by film vypadal v hrané podobě ale určitě by nebyl tak "cool" jako v té počítačové a Steven by si nemohl dovolit spoustu zábavných exhibic mezi kterými exceluje převážně fantastická honička prašným městečkem, která vypadá úžasně, je plná výborných nápadů a jako bonus je natočená na jeden zátah.A zde je nejhlavnější problém tohoto jinak po všech směrech neskutečně zábavného a svižného filmu. Ona úžasná honička je jedinou výbornou scénou z celého filmu, které se přibližuje snad jen závěrečný souboj s jeřáby. Neznamená to rozhodně, že by film nudil ale některé scény jsou přeci jen zbytečně dlouhé a pokud divák uvidí co tvůrci dokážou v akčních scénách, zamrzí ho, že jich ve filmu není více. Spielberg natočil dobrodružnou podívanou staré školy, za použití nejmodernější počítačové technologie, takže fanoušci "Indiana Jonese" ví co mohou očekávat. Čekal jsem bezchybnou bombu a dostal "jen" velice dobrý a nádherně zpracovaný film. Jen si poslední dobou říkám, že už ten Steven není takový jaký býval. ()

ainny

Nostalgický návrat o X let zpátky, kdy byl můj dospělák ještě chlapíčkem a já povinně koukala na Tintina v Magionu, nebo kde ho to dávali. Tenhle je sice oblečen do moderního hávu, ale úplně stejně nestárnoucí. Bavil mě, kapitán i několikrát rozesmál a ty nuly s jedničkami (tedy počítačová animace) mě nepřestávají fascinovat. Tak jak už tolikrát - IMHO Spielberg ví co dělá. Těším se na pokračování. ()

korbitch22

Tintin je pro mě milé překvapení.Spielberg od první minuty jede akční jízdu a Tintin se vrhá do nového dobrodružství doslova po hlavě.Příběh,jakkoliv je jednoduchý odsýpá rychle a nemá tak prakticky místo ke stagnaci či chvilce nudy.Po dlouhé době sem sledoval film s napětím a radostí jako malý prcek a moc rád sem si zavzpomínal na ty časy,když jsem Tintina četl po revoluci v Junáku :D Navíc je to tak dobře vizuálně našlápnutý,že jsem místy úplně zapoměl že sleduju animovaný film.Tintin je rychlý,akční a vtipný.Škoda že místy je film až moc naivní,dokonce i na animák jsou některé pasáže zbytečně odbyté,např. ukradení 3 lodě....no to bylo skoro až na pleskanec do čela,ale minutu na to to zase Spielberg dožene brutální honičkou,kde se bortí domy a přehrady :)) Od úplné spokojenosti dělilo Tintina hned několik faktorů,od základního že Spielberg neumí moc vyprávět,po klasický Hollywoodský neduh,uděláme to tak,aby mohla být případně dvojka a když nebude,je to vlastně uzavřený.To je přesně kámen úrazu,protože jak rychle Tintin začne,tak rychle i skončí.107 minut je na výpravný dobrodrůžo moc málo a kdyby Spielberg filmu přihodil 30 minut a zakončil tu jízdu pořádnou bitkou o poklad,někde v tajemných jeskyních pod mořem,to by byla kurva zábava a pořádný finiš.Jenže Spielberg si chtěl tuhle pasáž schovat na případný sequel,který díky malým tržbám nejspíš nebude a kdyby býval tohle nacpal do jednoho filmu,nemusel mít něco na půl a mohl mít i pořádný tržby.Jak řikám,konec mě zamrzel a byl dost odbytý,ale jinak jde o skvělou výpravnou zábavu,plnou super hlášek,odkazů,skvělých lokací v opravdu pěkné animaci a jak už sem se zmínil předtím,po dlouhý době jsem se při sledování cítil jako ten malý špunt.Děcka od 7 do 12 let budou nadšené a dospělý se na 107 minut skvěle zabaví.Vzít rozum do hrsti,mohlo to být dokonalé,ale to od Hollywoodu a už vůbec ne od Spielberga čekat nemůžete,ten to posere nějakou maličkostí vždycky :) 80% ()

Scalpelexis

Nejvhodněji bych to nazval takovou příjemnou jednohubkou. Příběh není nijak hluboký, lehce k pochopení a spletený tak, aby se k němu dospělo v co nejvíce vylomenostech a surrealních přežití místama až extrémních životních situacích. To je ale hlavní forma zábavy, která diváka zásobuje vyjma i povedených hlášek a dialogů. Nad čím vážně smekám je již neuvěřitelně pokročilé počítačové zpracování, které vypadá dokonale! Víceméně nejsem s ničím nespokojený a jako věrný fanda klasického kresleného seriálu byl snímek velmi důstojným následovníkem ságy. Jen ten pes byl až moc chytrý.. ()

Jirka_Šč

Pozitivum: Dostatečně originální a zajímavě udělané. Negativum: Působilo to na mě maličko sterilně (možná proto, že titulní hrdina projevuje minimum emocí). Ale zas až tak zlé, abych dal jen 3* to nebylo. ()

mcb

Spielberg jede ve šlépějích Indyho a pro mnohé si rozhodně zadělavá na nadmíru povedený reparát za Království křišťálové lebky. Tintinova dobrodružství jsou ve všech směrech působivá retro podívaná podpořená navíc zdaleka nejlepších využitím technologie performance capture, jejíž detailnost a prokreslenost doslova bere dech, a ze Zemeckisových "animáků" dělá školácké experimenty. Mimo tento nezanedbatelný technický bod k dobru (postavy vypadají vesměs reálně, i když jde jen o karikatury) se jedná o perfektně vyvážené dobrodružství pro celou rodinu, které nikdy nesklouzne k vyložené infantilnosti a naopak se nikdy nebere proklatě vážně. Vyprávění příběhu je i přes svou neobjevnost (nalezení ztraceného pokladu a šmitec) jako vždy u Spielberga dynamické a napínavé, stejně jako přemrštěná akce, která naplno využívá neomezenost digitálního prostoru. Proto se dočkáme i scén, jejichž natočení by v hraném filmu bylo téměř nemožné, což jen podtrhuje to, jaký je režisér nadšený a zapálený pro věc a nebojí se zkoušet nové věci. Lepší zacházení si slavný evropský komiks ani nemohl přát a já se ani nedivím, když Hergé řekl, že jediným, kdo by Tintina dokázal převést na filmové plátno, je Spielberg. Po tomhle mu budete muset dát jedině za pravdu. Teď jenom, aby film vydělal a Jackson mohl plynule navázat dvojkou. 8/10 P.S. A Filuta je boží. ()

Yardak

Reportér Tintin ožívá po dlouhé době na stříbrném plátně a není to žádná chyba, i když v pozadí stojí Hollywood:)! Spielberg, Williams = kvalita, takže nikoho nepřekvapí, že film se ocitá v červeném poli. Evropský hrdina byl citlivě natočen za mořem, což je jeho velká výhoda. Animace je též výborná, plus k tomu přidáme zábavný příběh, vtipné situace a dobrodružství "ala mladý Indiana Jones", tak vychází skvělý animovaný zážitek. Musí se nechat, že dokonce český dabing není špatný (csfd projekce). Kapitán Haddock je klasik! 5 hvězd - animák roku! ()

packa

Upozorňuji všechny, že následující text obsahuje spoilery!!! Zápory, které mi po celou dobu projekce pily krev - 1) Toho hyperinteligentního čokla bych s chutí zadávil. 2) Klišé č.1 - extrémně tupí policajti Kadlec a Tkadlec. 3) Klišé č.2 - scénátisté potřebují rozbít lodičku (důležité pro posun děje), tak necháme otevřené okno, kterým jakoby náhodou proleze kočka, která se pochopitelně začne honit s hyperinteligentním psem. Tintítko se jim v honičce snaží zabránit, bohužel velmi nemotorným způsobem, takže celá akce je uměle směřována k vysněnému cíli - rozbití lodičky... Takových mňamek bylo ve filmu daleko víc. Stevene, to sis mohl opravdu odpustit. - - - Hlavní hrdina vypadá na čtrnáct, takhle si reportéra nepředstavuji. Ožralý kapitán a jeho pirátské halucinace, to už je podle mě absolutní úlet. Otázkou je, nakolik za to může Spielberg a nakolik Žervé (nebo jak si vlasně Tintítkův tvůrce říkal). Humor - byl tam nějaký? Nebo jinak - byl tam nějaký, který by neby infantilní až na půdu? Dávám celé tři hvězdičky, přestože jsem se po celou dobu projekce nudil. Proč celé tři? Jednak proto, že nejsem znalec Tintítkova universa a všechny mnou vyjmenované zápory vlastně mohou být ve skutečnosti klady. A za druhé, technická stránka filmu je jedním slovem FENOMENÁLNÍ! ()

heyda

Poslední filmy Spielberga mě naprosto otrávily a nevěřícně jsem kroutil nad oskarovými nominacemi. Svoje renomé si však v tomto případě Spielberg alespoň na chvíli uhájil. Mně se totiž Tintin velmi líbil, animace je do detailu vymazlená, Williamsova hudba velmi podmanivá, příběh taky zajímavý. Navíc je to konečně animák, který nesází jen na humor a akci jako v případě Pixaru nebo Dreamworks, ale na atmosféru, která podle mě dokáže zaujmout i dospělé publikum. Takže tentokrát máš ode mě Spielbergu palec nahoru. ()

triatlet

Spielberg by dokázal poutavě odvyprávět snad i jízdní řád. Tintin s Filutou a Haddockem dokážou divy. Haddockova hláška "loupeživý loskutáku" mě dostala :-) ()

sharky

73% Tintina drží nad vodou dobrý scénář, který tři jednoduché komixy spíchl solidně dohromady do velkého příběhu (co taky čekat od scénáristy televizního Sherlocka) a neurazí ani milovníky komixové předlohy (i když si myslím, že trocha odvahy víc se utrhnout ze řetězu a trochu se odvázat k volnější adaptaci by se vyplatila, protoze Herge byl mnohem talentovanejsi kreslir nez autor propracovaneho deje a predevsim je jeho predloha misty dost infantilni, urcena predevsim detem na druhem stupni ZS). Další plus jsou vsemozne vtipky odkazujici na tu na Sherlocka, tu na Celisti apod. Blbé je, že jsem si při sledování vzpomněl na Indyho Jonese jenom dvakrát (rozumněj: dvě scény dosahují jeho kvalit) u souboje jednorožce s pirátkou lodí a u honičky s dravcem za ukradenými svitky. Ty jsou velmi povedené a propracované, zbytek už bohužel zdaleka tak propracovaný jako Indy není. Nejvíc mě zklamala avizovaná revoluce ve světě kinematografuie, když láká důchodce Spielberg na 3d musí chápat jeho zákonitosti, po technicjké stránce je film fiasko. Bohužel revoluce se nekoná a já bohuzel před týdnem viděl Tři mušketýry 3d, kteří měli 3D milionkrát kvalitnější. Tady se stříhá příliš rychle, takže scéna je místy nepřehledná a hlavně pozadí je místy velmi rozmazané jak u Souboje titánů (to u žádného animáku neuvidite, to je více než ostudný krok zpátky) a vše jepříšerně tmavé i v těch nejsvětlejších scénách, to by sice měl být hlavně problém digitálního promítání v normálním kině způsobený tím, jak brýle zatmývají obraz jednotlivých očí, ale když si člověk sundá brýle, obraz byl tmavý i tak, to mi napovídá, že bylo něco špatně i s filmem samotným a bez ohledu na to by mohly normálním kinům dodávat zesvětlenou kopii, aby toto kompenzovali. Mušketýři měli obraz světlý akorát. Třeba je to v imaxu lepší, ale Tintin zas není taková bomba, abych ho chtěl za pár dní vidět znova a vyhazovat peníze za předražené 3d vstupné. Alespoň, že české dabing se velmi povedl, hádám, že dabér kapitána Haddocka místy překonává i originál jak perfektně se vžil do technicky náročné role. Co se ovšem nedá Spielbergovi odpustit je, že když tak strašne miluje předlohu a Hergého, tak klidně nechal zkomolit jmého hlavní postavy z tenténa na tyntyna, čímž to spíš připomíná legendárního psa rintintina než hergého komix. To je k předloze neuctivé a zdůvodňovat to tím, že Američani jsou hloupí a většinou to tak čtou, je ještě hloupější, zvlášť, když je světová premiéra v Belgii, a neustále se mluví o tom, jak film byl točen hlavně pro Evropany. Ještě bych dodal, že Williamsova hudba je tentokrát dost slabá a kromě závěrečných titulků si jí člověk skoro ani nevšimne. a že mě dost naštvalo, že film končí v nejlepším, to je docela podraz na diváka, když nakonec nedojde na to, o čem se celou dobu mluví. ()

Flego

Bolo to niekedy po Dobyvateľoch keď belgičan Hergé povedal, že jedine Spielberg dokáže sfilmovať jeho Tintinove komiksové dobrodružstvá a prisľúbil mu autorské práva. Muselo ubehnúť 30 rokov, aby sa sen stal skutočnosťou a vznikol prvý Spielbergov počitačovo animovaný film. Za námet si vzal tri Hergého príbehy ( Tajomstvo jednorožca, Krab so zlatými klepetami a Poklad Červeného Rackhama ), scenáristi ich pretavili do jednoliateho celku, vizuál, efekty a celú animáciu si vzal na starosť Peter Jackson a vzniklo dielo, kedy som zabúdal, že sledujem animáciu. A tu niekde sa výpočet kladov končí, lebo Tintinove dobrodružstvá nie sú tým, čím mali byť. Renomovaný režisér sa nechal pohltiť technickou dokonalosťou ( aj prechody medzi scénami sú nenápadne pôsobivé ) a zabudol na všetky prednosti, ktoré kedy mal a zdobili jeho filmy. Táto diétna porcia je vskutku bez chuti a vône. ()

Dr.film

Mistrně nadupaná akce a citlivě použité 3D. Naproti tomu Spielberg absolutně nepracuje s postavami – humoru je minimum a Tintin zůstává prázdnou postavou s redukovanými vlastnostmi na jednoznačnou definici dobro VS zlo a neochvějnému postupu při akci. Nejeví se to jako zásadní problém. Tempo filmu je nezdolné a celková dynamika při snímání posunuje děj neustále kupředu. Je to chytře natočené, svou formou i zábavné, ale na emoce již místo nezůstalo. ()

MontyBrogan

Sky Captain and Indiana Jones of the Caribbean. ;) Prítomnosť alkoholu a zbraní napovedá, že tento animák asi pre deti nebude. Napriek tomu sa tu dá nakopnúť lietadlo opileckým dychom, alebo rozbiť nepriestrelné sklo hlasom opernej speváčky. To mi bolo v tomto prípade však ukradnuté ako peňaženky miestneho kleptomana. Pretože som sa náramne bavil. Takto nejak si predstavujem dobrodružný film. PS: Hodnotené s neznalosťou predošlých spracovaní alebo pôvodného komiksu. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga