Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná rozprávka s veľmi šikovným príbehom. Technicky vo svojom štýle zvládnutá vynikajúco. Nemôžem povedať, že každá momentka a každý vtip vyšiel, ale čo sa podarilo takmer dokonalo je zabezpečiť správny náboj. Celé by som to prirovnal k animovanému mladému Indianu Jonesovi, ... pričom vďaka tomu, že sa jedná o rozprávku človek si bez problémov a predsudkov vychutná aj svojské nezmysly. To think, all it took was one day in the Sahara! Congratulations, Captain, you're sober! ()

somnar

Kdo říkal, že Tintin je nový Indy, tak lhal! Zábavné, technicky obdivuhodné, ale ve výsledku vlastně docela obyčejné dobrodružství, ve kterém se spielbergovské trademarky moc nedaří prodat. 70% ()

Kryšpín

Steven Spielberg mě se svým Tintinovým dobrodružstvím vrátil do mých dětských let, kdy jsem hltal Hergého komiksy a tentokrát jsem se dostal přímo do středu dění, kdy mé ruce se nenamáhali otáčením stránek komiksu, ale drželi palce Tintinovi. Vyníkající režijní práce a způsob vyprávění příběhu, který vás dostane zpět do osmdesátých let dobrodružných filmů. ()

TheDarKnig

V jednoduchosti je krása po Spielbergovsku. Všechny neduhy tohoto filmu vyplývají už z předlohy, a jelikož jsem ji jako menší žral a ani teď ji nepohrdnu, když mám příležitost, v pohodě dokážu dát plný počet. Čistokrevné dobrodružství se skvělými byť jednoduchými postavami (Filuta rozhodně do síně nejmilejších a nejroztomilejších filmových bytostí), neustále přímo vpřed se hnajícím dějem (větší délka a rozložitější scénář by neuškodily, no beru to tak, že tvůrci chtěli do posledního písmene přesně vystihnout předlohu... a vlastně se jim to svým způsobem povedlo) a hlavně dokonalou, hravou, vynalézavou, technicky brilantně provedenou akcí.. U scény v poušti či v Maroku jsem nedýchal. Doslova. Spielberg vyždímal z technologie co se dalo, proto je film po vizuálu naprosto nádherný (směju se teď všem co tvrdili, jak moc velký je to Zemeckis) a hlavně taky naplno využívá možností, které se díky technologii otvírají. Kamerové průlety, oblety, prolínání scén - vše je prostě čistá exhibice filmařského umu. A k tomu všemu hraje neoposlouchatelný Williams, který asi vytáhl druhou mírně do dětských motivů upravenou verzi OST k Jonesovským dobrodružstvím a vytvořil přesně k filmu padnoucí soundtrack - jednoduchý, nijak odlišující se, ale stále připomínající staré dobré časy, kdy Spielberg vládl. Není to kvůli na začátku zmíněným problémům (i ta urychlenost děje dělá své no) čistých 5, ale kvůli nezpochybnitelné legendárnosti komiksu, vypravěčskému umu Spielberga (trailer opravdu nelhal), revolučnímu nádechu filmu a akce to je přesto 5. Ehm a samozřejmě kvůli Filutovi. PS: 3D velmi dobře využité, ale to asi není překvapení. Zato dabing překvapil opravdu velmi příjemně. Jsem za to kvůli sobě ale i kvůli filmu rád. ()

TeeAge

|| Scenár: Steven Moffat, Edgar Wright, Joe Cornish | Hudba: John Williams | Produkcia: Peter Jackson, Steven Spielberg, Kathleen Kennedy | Distribúcia: Paramount Pictures, Columbia Pictures | Štúdio: Amblin Entertainment, The Kennedy / Marshall Company, Nickelodeon Movies, WingNut Films | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 373,993,951 $ || Pri tomto kusu je otázne, kam ešte animácia môže kvalitatívne postupovať, minimálne čo sa scenérií týka. Žijúce elementy sú kameňom úrazu vždy - vadí mi ich štylizácia a väčná karikaturizácia z dôvodu vedomia nedokonalosi. Jedniné, čo Spielbergovnému Tintinovi chýba, je dospelosť, a to je veľká škoda. ()

genetique

Spielbergovi prestávka od rodinných filmov prospela a servíruje nám jedno z najlepších dobrodružstiev za posledné roky, pre všetky vekové kategórie. A aj keď som nemal šancu vychutnať tretí formát, tak zábava to bola naozaj veľkolepá. Vtipy a hlášky fungujú, či už tie slovné alebo vizuálne, režisérsky veľmi oku lahodiace, je to akčné, je tam humor, rozprávkovosť, proste rozkošné prevedenie viac-žánrovej zábavy. Verím, že postava Tintina je natoľko rozmanitá a jeho dobrodružstvá natoľko početné, že pokračovanie na seba nenechá dlho čakať. 90%. ()

StarsFan

Po vizuálně-technické stránce jeden z nejpropracovanějších, nejrealističtěji působících animáků, jaké doposud byly natočeny. Po stránce příběhové velmi prosté, povrchní a ke konci i bohužel nudné. ()

Hakha

Škoda nezáživné první poloviny, během které jsem měl problém ztotožnit se s umělými postavičkami a vžít do příběhu. Upřít se nedá cit pro detail, ale divácký zlom u mě začal až ve druhé polovině, kde začala ta pravá dobrodružná a totálně dechberoucí akční jízda, během které jsem si říkal, že tohle je ten Spielberg, kterého si pamatuji. Po projekci mám pocit, že tento film si už nepustím, jen si budu „donekonečna“ promítat vybrané akční sekvence, které mě v kině mistrovsky odnegrovaly. Mé hodnocení 4 hvězdičky… ()

3DD!3

Nejchytřejí postavou filmu je sice pes, ale veškerou jednoduchost vynahrazuje Spielbergova hravost a um zvláště v tomhle žánru. Špičková technická stránka (Zemeckisovo inovátorství dostalo pořádnou přes hubu, když to co on budoval roky, zvládl Steven za jeden film) je požehnáním hlavně při akčních scénách, které mají švih, nápad, vtip a jsou dokonalé. Závěr má i parádní gradaci, včetně grandiózního jeřábového střetu dvou hlavních protivníků. Krásná práce. ()

berg.12

Stokrát raději zabloudím do Spielbergova muzea než se brouzdat vodami současného mainstreamu. Jen málo filmařů má takové pochopení pro to, k čemu slouží filmové triky a filmová technologie. Na rozdíl od Zemeckise, který zůstal v pozici divácky nepřijatých experimentů, Spielberg dokonalým setřením hranice mezi animovaným a hraným filmem míří k úplně nové stylizaci. Vedle Tintina se mohou všechny komiksové filmy poslední dekády jít vycpat. ()

hellstruck

Bláhově jsem si myslela, že animovaný film alespoň mírně pozmění můj názor na Spielberga a ono se tak sice stalo, ale překvapivě k horšímu. Pro animáky mám slabost, ale tenhle mě vůbec nebavil. Sherlock Holmes a Piráti z Karibiku dohromady (od nich okoukal Spielberg opravdu hodně!), bohužel v rozvleklém a nudném podání. Občas jsem se zasmála, ale nakonec jsem to nevydržela a usnula. A když jsem zase otevřela oči, tak tam zase šermovali, zrovna tak jako předtím, než jsem je zavřela..Zkrátka zřejmě nejhorší animák, co jsem kdy viděla. A od Spielberga si snad už nikdy nic nepustím..PS:Jedna hvězdička za toho úžasného chytrého pejska. A hudbu. ()

NinadeL

Zdánlivě ideální kombinace Spielberga a Hergého komiksových alb Krab se zlatými klepety, Tajemství Jednorožce a Poklad Rudého Rackhama. Bohužel ale za využití animace motion capture, která to celé pohřbila. Osobně zůstávám věrná seriálu a stařičkému loutkovému filmu z roku 1947. ()

Falko

Pocas tohto animaku som musel asi najcastejsie mysliet na vsetky casti Indiana Jonesa, pretoze vsetky tie dobrodruzstva, akrobaticke kusky, Williamsova hudba a podobne mi to vsetko pripominalo, ale nieco mi tu predsa len chybalo. Mat tak 12 rokov, mal by u mna Tintin jednoznacnych 100%, ale teraz uz to nebol ten zazitok a od Spielberga som mozno ocakaval aj nejake tie emocie, aj ked samozrejme to tento animak nevyzadoval, len akcne, svizne a humorne dobrodruzstva. Avsak musim pochvalit animaciu, ta je jednoducho grandiozna, takze pri dalsej moznosti si urcite Tintina znovu zopakujem na HBO a ktovie, mozno este hodnotenie prehodnotim na 100%. Dnes sa uz neviem dockat na War Horse. _________ Jamie Bell - (Tintin) +++ Daniel Craig - (Ivanovich Sakharine) +++ Simon Pegg - (Inspector Thompson) +++ Cary Elwes - (Pilot) +++ Andy Serkis - (Kapitán Haddock) +++ Toby Jones - (Silk) +++ Nick Frost - (Thomson) +++ Sebastian Roché - (Pedro) +++ Mackenzie Crook - (Tom) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Peter Jackson, Kathleen Kennedy +++ (Videl v 3D kine 04.11.2011) +++ ()

castor

Komiksové sešity o Tintinovi táhly několik desetiletí. Diváci si ho hýčkali a nepustili by k filmu jen tak někoho. Mistr rodinné podívané Steven Spielberg má ale díky bohu stále hravou filmařinu v krvi, takže se jen čekalo, jak to celé dopadne. A nedopadlo to vůbec zle. Předesílám ale hned vzápětí, že nepadám na zadek - prostě docela jsem si další Spielbergův výlet do neznámého užil. Kdykoliv se totiž někdo v časech minulých odhodlal vstoupit do vod digitálních lidí, dopadlo to nevalně. Z detailností a propracovaností některých scén díky Spielbergovi docela mrazí. Tintin a jeho silně inteligentní psí parťák Filuta toho prožívají nemálo, ignorují fyzikální zákony, divák se docela dobře baví a vše je vedené pevnou rukou režiséra v letech, který ale dál překvapuje klukovským nadšením. Jen to bohužel docela rychle vyšumí. Pasáže po (skvělém) přistání v poušti bych trochu prostříhal. A humoru mělo být víc. Nicméně 3 až 4*, z nostalgie jdu nahoru.. ()

viperblade

Na tenhle animák jsem se fakt těšil, speciálně proto, že Spielberga stále považuju za světovou špičku, co se týče režie. A musím říct, že mě nezklamal. The Adventures of Tintin je opravdu fajn animák, který i když neznám předlohu, mě zabavil, pobavil a hlavně navnadil na případná pokračování. Pod Stevenovou taktovkou bych si jeden či dva díly tohoto dětského Indiana Jonese nechal líbit. Myslím, že vše ostatní u napsali jiní a lépe, takže stručně a jasně - 90 %. ()

D.Moore

Něco tam nebylo... Něco, něco, něco... Ale co? Film měl spád, byl vtipný i napínavý, animace dokonalá, Williamsova hudba bez výhrad (jak se mi stýská po těchhle poctivých orchestrálkách, ach) a Steven Spielberg své pověstné hračičkovství povýšil na novou úroveň. Pokud se taky ptáte, proč nebyl Tintin natočen s živými herci a v reálném prostředí, odpověď je snadná: Spielberg by přišel o kameru, se kterou si může dělat naprosto co chce, a to by byla obrovská škoda. Právě díky ní nám naservíroval slušnou řádku bez přehánění nezapomenutelných scén (kromě všemi zmiňované honičky v Maroku bych rád vyzdvihl hlavně dechberoucí námořní bitvu, která se vyrovná nejzběsilejším eskapádám Verbinského karibských pirátů, a finální bombastický duel jeřábů), kvůli nimž se na tohohle belgického pisálka rozhodně vyplatí vyrazit do kina. Na 3D. Jestli někomu vadí nevýrazný hlavní hrdina, určitě to není chyba filmu - Tintin trojrozměrný je prakticky totožný s tím papírovým, čili Mirek Dušín hadr a nikdo s tím jednoduše nic nenadělá. A je to dobře. Alespoň více vynikne kapitán Haddock, který je beztak hlavní postavou. Proč tedy nedávám plný počet, když jsem se vším tak spokojený? No, bude to kvůli závěru. Poslední minuty s "hledáním a nalezením" mi přišly až podivně roztahané a popravdě jsem se dost divil, že má Tintin "jen" hodinu a tři čtvrtě. Stopáž jsem totiž předem neznal a při zmíněném závěru jsem ji tipoval tak na dvě hodiny (a něco).__P.S. Parodie na Čelisti byla božská.__P.P.S. Hergého digitální cameo zrovna tak. ()

MM_Ramone

Mladý, odvážny reportér Tintin je postava, ktorú v roku 1929 stvoril belgický autor komiksov Georges Prosper Remi, známy pod pseudonymom Hergé. Tieto komiksy boli v roku 1990 filmovo spracované do podoby viacdielného televízneho animovaného seriálu "The Adventures of Tintin". Nijak zvlášť ma to však nenadchlo. "Tintinove dobrodružstvá" ma zaujali až v roku 2011, kedy mal v kinách premiéru rovnomenný celovečerný animovaný snímok (The Adventures of Tintin). Natočil ho skúsený hollywoodsky megaloman a perfekcionista Steven Spielberg. Odviedol kus dobrej práce. **** ()

PinokKio

Spielberg se rozhodl recyklovat Indiana Jonese, tentokrát je ovšem hrdina (Tintin) složený z jedniček a nul a navíc v báječném 3D. Stevenova honba za dalším akčním dobrodružstvím se rozjíždí naplno už od úvodních titulků (připomínajících mi jeho Chyť mě, když to dokážeš), aby polevila vlastně až na konci s příslibem dalšího pokračování. Jediné, co bych asi tomuhle animáku pro celou rodinu vytkl, je Williamsův ne tak výrazný soundtrack. 90% ()

Hild

Tak to byla paráda. Dobrodružný film se vším všudy, nechybí tady absolutně nic. Závratné tempo, které se nezastaví od začátku do konce. Dobrý příběh a hlavně je dobře vyprávěn. Ve filmu navíc naprosto perfektně funguje humor. Uznávám, je to možná trochu jednoduchý humor a místy i lehce dětinský, ale kdybych napsala, že jsem se nesmála, lhala bych. Spielberg techniku už dovedl k téměř dokonalosti, perfektní mimika tváří a v jednom záběru Tintina jako bych viděla skutečného herce. Po dlouhé době jsem vyrazila i na 3D, nejsem moc zastánce 3D, respektive nemám ráda filmy, které 3D využívají pouze jako svou atrakci, tohle ale samozřejmě není Spielbergův případ, tady po pár minutách naprosto přestanete 3D vnímat, dokonale vás to vtáhne a to je pro mě známka opravdu dobrého 3D. Vlastně asi nemám vůbec co vytknout a myslím, že by si měl Spielberg pomalu udělat na poličce další místo, protože oscara za animák roku už má téměř doma. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga