Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

togaf

Od Spielberga bych čekala něco víc, než vršení infantilních vtipů. Hlavní dvojce Tintin-Haddock byla nesympatická, druhá dvojce Tkadlec-Kadlec měla světlé chvilky a celý film zachraňoval Filuta a zajímavá animace. Že se nepovedl ani hlavní záporák, je ale opravdu na pováženou! Jako obvykle mě 3D spíš znervózňovalo, ale to je můj osobní problém. ()

Tuskík

Skvělá akční podívaná, technicky výborná, nápaditá a hlavně vtipná (!). Po Toy Story nejlepší počítačový animák, jaký jsem kdy viděl... Na tomhle si u mě Spielberg spravil reputaci, kterou trochu pošramotil až příliš kýčovitý War Horse. Jistě, Tintin taky má některé do očí bijící momenty, ale celé to působí dobře, kéž by podobně dobře dopadl i pátý Indiana Jones... Hudba mi přišla jako velmi povedená, Williams se k animáku výborně hodí, i když místy soundtrack připomíná něco mezi Potterem a Indym... ale skládejte si něco originálního, když máte pořád ty samé nástroje a pořád pro toho samého režiséra... K pěti hvězdičkám mi chybělo trochu větší rozpracování postav, vše mělo rychlý spád a kvůli přemíře akce na postavy nezbylo moc času, některé scénky pak neměly takovou hloubku, jakou asi mohly mít. Ale to nic nemění na tom, že se na Tintina klidně podívám znovu, protože je to prostě fajn dobrodrůžo... ()

m@rz

Graficky skvělé. Příběhově taky. Bohužel jsem doufal ve více realistický film. Zpočátku se tak i více méně jevil. Ale pak se začaly objevovat různé momenty, které film trochu kazily. ()

Duotone28

Neskutočne dokonalá animácia a zmysel pre detail, pri ktorom som sa občas prichitil, že ma zaujíma viac ako dej:). Ale keď dám audiovizuálne orgie (5/5) dokopy s dejovou stránkou (3/5), vijde mi záverečná štvorečka. Nazdar ()

Derek

spielberg stale vie ako na to (zemeckis si musi trieskat hlavu o stenu mumlajuc nieco o motion capture a preco to on nedokaze) a s prehladom si natoci prave pokracovanie indiana jonesa, film plny lahkosti, detskej hravosti a vynikajucich akcnych scen... tesim sa na druhe pozretie v 3d! ()

FilmFan24

Jejda to byla ale parádní jízda! Spielbergovo hravé dobrodružství žurnalisty Tintina plné do očí bijících odkazů na sebe sama. Spíš teda na Indyho hlavně co se týká pojetí honiček a pirátských soubojů. Moc se mě to líbilo. Netřeba dodávat, že hudba mistra Williamse je skvělá! ()

JohnMiller

Predlohu a teda animovaný seriál Tintinove dobrodružstvá (Komiksy idú mimo mňa) som ako dieťa zachytil iba nepatrne. Myslím že to bolo na nejakej maďarskej stanici (nepamätám si či to išlo u nás alebo nie). Tým chcem povedať že žiadnu časť toho seriálu som nevidel do konca takže som nevedel do čoho idem.. Malo to skvelý príbeh, dobrú réžiu (Spielberg nesklamal) Dych berúci strih a akciu, vtipy skvelé na ktorých sa dá nasmiať. Najviac ma s tohoto všetkého bavil Kapitán Haddock. S toho starého ožrana ktorý vypil aj čistý lieh som nemohol odtrhnúť oči. Od takých dvoch tretín som sledoval iba jeho príbeh. Tintin hral iba druhé husle. Ten alkoholik tam navystrájal toľko hovadín že by som túto snímku rovno premenoval na "Dobrodružstvá starého opilca Haddocka". Za zmienku stojí určite nádherná animácia... Lepšiu som ešte nevidel. Voda a vlasy mali také detailné spracovania že som si niekedy myslel že to nie je animák ale skutočný živý film. Suma sumárum..... Bavil som sa ()

K.B.L.

První polovina filmu mi přišla velmi nudná, druhá už byla lepší, ale přesto ne nikterak oslňující. Celý příběh byl velmi předvídatelný, což mě trochu zklamalo. O hvězdu víc dávám za dokonalé zpracování. Film jsem viděla ve 3D a nestačila jsem se divit, jak si filmaři pohráli s detaily. ()

Vědma

Já nejsem bůhvíjaká milovnice příběhů Indiany Jonese a vůbec těchto dobrodružných záležitostí, ale musím jednoznačně ocenit způsob, jakým je tato velkolepá dobrodružná jízda natočená. Nebudu se příliš rozepisovat, ale doporučuju těm, kteří dokáží ocenit Stevenovu nekončící hravost. ()

TominoLa

Začátek více než dokonalý. Hltal jsem každou minutku a nevěřícně jsem kroutil hlavou nad dokonalou animací a kamerou. Celkově, ale zážitek trošku kazí občas ty natahované akční scény, 80%. Jinak viděno ve 3D se slušným dabingem. ()

*Elfík*

Ačkoliv se mi nelíbí plakát (ty poslední tři jsou mnohem hezčí), filmem jsem uchvácená. A když říkám uchvácená, tak tím myslím velice uchvácená. Říkáte si, hm, ten blonďáko - zrzek, co pořád řeší nějaké záhady, neustále mu byt vykrádají kdejací chlápci, ten, co mluví se psem a ten, co nikdy nezestárne. Kruci, jak on to dělá? A proč zrovna na něj bychom se měli podívat? Pochybuji, že těch několik desítek dětí, co se nacpalo na sedačky kina někdy četlo Tintina, protože přiznejme si, děti už vážně vůbec nečtou. Ale ti, kteří na něm vyrostli nebo si občas přečtou nějaké to Tintinovo dobrodružství (já), zaručeně budou chtít na novinku Spilberga. A že mě tento režisér opravdu nezklamal. Sice mi celé dobrodružství připomíná honičky Indiana Jonese, ale vzpomeňme si, jak byly dobré! Plus přidejme pár dobrých vtipů, sympatických postav, absolutní ,,záporáky'' a ,,kladňáky'' a je z toho nepřekonatelná podívaná pro malé, ale hlavně velké. A nezapomínejme, jsou horší věci, než vystřízlivět! ()

Colonist

Tintin, to je moje srdeční záležitost! Pokud nepočítám Čtyřlístek, tak mé komiksové dětství tvořila svatá trojice Kačer Donald, Asterix a právě Tintin. Dva staré egmontovské sešity Krab se zlatými klepety a Tajemství Jednorožce (na kterých je shodou okolností tento film založen) jsem v dětství prolouskal snad milionkrát. Další příběhy, které vycházely na pokračování v časopisu Květy, jsem si vystřihoval a lepil do bloku (bohužel se mi nikdy nepodařilo sehnat všechny části). A hlavně jsem vyrostl na animovaném seriálu z 90. let, ten jsem na videokazetách sjížděl stále dokola. Když někdy kolem roku 2004 u nás konečně začalo pravidelné vydávání těchto komiksů, byl jsem přeci jen už trochu starší a peníze moji rodiče netiskli, a tak má sbírka končí někde u šestého dílu. I tak jsem ale všechna Tintinova dobrodružství četl (v elektronické podobě v anglickém překladu). No, touhle exkurzí do mé tintinovské historie, o kterou jistě nikdo neměl zájem, jsem jen chtěl říct, že i dnes ve svých dvaceti letech nedám na Tintina dopustit a nestydím se za to. Jak můžete vidět, film hodnotím pěti hvězdičkami, ale není to jen proto, že bych byl zaslepený fanoušek, který vlepí pět hvězdiček všemu, co souvisí s jeho dětským hrdinou. To opravdu ne. Ale Spielbergův film si je plným právem zaslouží. Původně jsem byl k filmu skeptický. Nemám rád tyhle 3D animované filmy, které se snaží vypadat co nejrealističtěji (vždy si pak říkám: "Proč si hrají na skutečnost a nenatočí normální hranej film?"). Obzvláště ve spojení s Tintinem jsem se toho bál, vždyť seriál ve 2D animaci vypadal skvěle. Ale starej Steven to zvládnul, Tintin vypadá skvěle i ve 3D. Na animaci si nepotrpím, ale tenhle film je vizuální bomba. Dějově je to také vymakané, líbilo se mi, jak scénář dokázal propojit dva různé komiksové příběhy tak, aby to dohromady fungovalo a všechno do sebe postupně zapadalo. Dokonce jsem ochoten odpustit to, že hlavního záporáka filmu si vycucali z prstu (v komiksu Sacharin není záporná postava, dokonce se ani nejedná o kdovíjak významnou postavu, a už vůbec to není příbuzný Rudého Rackhama). No ale každý blockbuster potřebuje pořádného záporáka s temnou historií :) Tenhle rok je ve znamení filmových poct. Jestliže J.J. Abrams v Super 8 vzdal poctu Spielbergovi, tak Spielberg vzdává v Tintinových dobrodružstvích poctu Hergému a jeho dílu. On totiž k dané látce přistupuje s respektem, zachovává ducha původních příběhů, a když už přináší něco nového, tak se snaží, aby to tam sedělo. Tohle není animák pro děti. Není ani pro ty, co Tintina neznají. Je to Spielbergův dárek Tintinovým fanouškům. Někdo, kdo nezná komiks nebo alespoň seriál, tak snímek nemůže plně docenit. Ano, bude se i tak bavit, neboť jsou zde zdařilé akční a napínavé scény a výborné Haddockovy hlášky a mladší diváci se budou za břicho popadat u několika infantilních momentů, které ve filmu možná být nemusely, jenže film stojí na tom, že divák ví, kdo je to Tintin, a má k němu určitý vztah (vždyť film kašle na nějaký úvod, rovnou se jde na věc a charakter Tintina nám ani není nijak hlouběji představen). A čeho já si na Spielbergovi cením nejvíce jsou ty krásné narážky na celou komiksovou sérii, kterých je na začátku filmu plno, a kterými nám Spielberg dává najevo, že ví, o čem je řeč. Ať už je to letištní tabule v úvodních titulcích s lokacemi, ve kterých se jednotlivé komiksy odehrávají (Black Island, Syldavia,...), novinové titulky v Tintinově bytě, jež chronologicky zobrazují příběhy, které v komiksové sérii předcházejí sešitům Krab se zlatými klepety a Tajemství jednorožce, ze kterých film vychází, anebo "cameo" samotného Hergého, který v první scéně kreslí Tintinův portrét. Tomuhle já zkrátka říkám cit a láska k předloze. Tintinova dobrodružství jsem si parádně užil a těším se na pokračování. () (menej) (viac)

grogodil

Megalomanské digitálne eskapády, ktoré v najnovšom Indym pôsobili dosť ťažkopádne, ktoré skôr rušili a otravovali, než by bavili a pri ktorých ste pochybovali o Spielbergovej súdnosti, pôsobia v animovanom Tintinovi náramne zábavne, sviežo a hlavne sú plné groteskných nápaditých karambolov. Veľkolepé dobrodružstvo, ktoré má triezvejší a inteligentnejší scenár než spomínaný Indy, nádhernú animáciu a ktoré poteší viac než akákoľvek iná hraná prepísknutá bombastická akcia. ()

Dont

Animovaný dobrodružný film o komiksovém Tintinovi. Nenudil jsem se, film má celkem spád, pořád se něco děje, resp. Tintin se chvilku nezastaví a pořád něco vymýšlí. Ale na druhou stranu mě to ani nenadchlo. Už jsem viděl i napínavější filmy, nevzbudilo to u mne vůbec žádné emoce a Tintin také není můj hrdina - nedokázal jsem s ním a s jeho psem ztotožnit. Kromě celkem napínavého příběhu a dokonale zvládnuté technické stránky filmu tam není nic navíc. Film ničím dalším nezaujme a připadá mi trochu prázdný. Možná ale nejsem ideální cílová skupina, pro kterou byl film určen, čímž nechci nic naznačovat... :)) Nejlepší byla scéna s kapitánem v letadle. ()

Foma

Je tam tolik akce a nafouknutých bublin, že ani nedejcháte, ale ono ani neni moc co dejchat, protože mimo těch bublin tam toho tam vlastně nic neni. Prostě trochu prázdný, takže moje hodnocení je hlavně za ty bubliny. ()

Huntelaar

Nejsem si jistý, jestli se na Tintina hodí označení staromodní podívaná anebo jde jen pouze o Spielbergův trademark s tou černou kaňkou v podobě posledního Indiana Jonese. Steven totiž ukazuje, že je největší machr na dobrodružné akce a CGI animace mu jen uvolnila ruce, co se týče kamerových a záběrových vylomenin. A to je další paralela s Křištálovou lebkou, která v podobných chvílích byla hodně přitažená za vlasy, a v poslední řadě se mladý belgický novinář může opřít o mnohem lepší scénář. Jediná věc co mi vadila byla nesourodost stylizace komiksu (především hlavní hrdina a duo debilních detektivů) v porovnání s ostatními postavami animovanými blíže skutečnosti. Ty pak v některých potemnělejších záběrech vypadají téměř až reálně a i mimo ně jde o další krok k dokonalosti. Serkis si po letošku nad sebou definitvně podepsal ortel, ten už by se jinak než cgi ve filmu neměl objevit. ()

fmash

Vizuálně skoro dokonalá realisticky vyfintěná paráda (když pominu zatím zřejmě nepřekonatelnou „loutkovitost“ pohybů postav), samá akce, místy i náběhy na humor, jakkoli pohříchu většinou dětinský. Kapitán Haddock působí o něco méně stupidně než v komiksech a celkově jsem si všiml mírných vylepšení v rámci „aggiornamenta“ — zkrátka zhruba padesáti nebo kolikaletý zastaralý nádech předlohy nebyl tak cítit. Pořád je to ale jenom Tintin, jeho fanoušci prominou, který mě nikdy moc nebavil a vždycky mi přišel tak trochu trapný. ()

Petfruf

Jako zábava pro celou rodinu ideální. Ve filmu je spousta vtipných vsuvek, akce ve 3D výborně provedená a detaily vůbec jsou skvělé. Hudbu jsem očekávala na úrovni a John opět nezklamal. Tintina mám z dětství ráda, ale ve filmu mě jeho vizáž příliš neuchvátila. Zato všichni ostatní jsou víceméně OK. Jsem však rozpolcená mezi tím, čím Tintin má být - třidééé příběhem alá komiks nebo dobrodružnou a napínavou podívanou ve stylu Indyho. Rozhodně by mi víc seděl Indy než lehce infantilní pohádka o hledání pokladu. Jen nevím, chvíli jsem měla pocit, že koukám na další pixarovskou pohádku pro děcka, kdy jsou postavy roztomile naivní a nešikovné a hnedle mě potěšilo, že Spielberg umí zahrát na tu temnou stránku, střlení, napětí, vážnost, zoufalství..., aby vše zase o chvíli později rozbil tou naivní hrou. Jsem rozpolcená z dvojité tváře filmového Tintina a nejsem si jistá, jestli ho chci ještě někdy vidět. Sorry, Stevene, ale tohle se mi u tvých filmů nestává... ()

kinderman

Steven Spielberg vyučuje- jednak svého bývalého chráněnce a žáka Zemeckise o tom, kdy má užití motion capture opravdu smysl, jednak všechny (s výjimkou J.Camerona), kteří si myslí, že točí ve 3-D (nebo že konverze do rádoby 3- D dodá jejich filmu "další rozměr"). A nesmím zapomenout, že přitom dokáže bavit báječnou dobrodružnou ("mcguffinovskou") honbou, která uspokojí celé spektrum publika- od nejmenších po dospělé. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga