Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

ScarPoul

Dobrodružstvo v takej podobe ako nám ho prezentuje Spielberg je raritou. Naposledy to dokázali prvý Transformeri - ostatné považujem za konštrukt producentov vytrieskať z divákov viacej peňazí a celá tá epickosť akosi postráda hravosť prvého dielu. Ale späť k Tintinovi. Tento film znovu vytvára a pretvára Tintinov mýtus. Pevne verím, že tí, ktorým film ulahodil siahnu po seriály a kreslených filmoch - ak ich samozrejme ešte nevideli a stiahnu si nejaké tie Tintinové dobrodružstvá aj v komiksovej podobe. A ak nie oni, ja to určite spravím. Film si pohráva s rôznymi motívmi, ktoré definujú dobrodružný film - sympatický hrdina, šťastná a náhodná strata cenných predmetov tesne pred príchodom zloduchov a prinavrátenie tých predmetov počas fantastických akčných scén, exotické lokácie a skvelý humor. Jediné čo tomu chýba je spanilá slečna, ktorú treba zachrániť, ale myslím si, že Tintin je natoľko výrazný hrdina, že sa bez toho zaobíde. Animácie dosahuje neuveriteľné rozmery. Detaily sú premyslenejšie,scény sú vizuálne atraktívnejšie a postavy vďaka tomu ožili do neuveriteľnej podoby. Film má niekoľko silných momentov a nebyť nedotiahnutého konca, kde chýbala gradácia, bolo by to perfektné. Každopádne Spielberg dokázal, že aj na staré kolená točiť vie - jednozáberová sekvencia mi vyrazila dych - a do starého železa sa ešte nechystá - čo dokazuje aj War Horse, ktorý príde čoskoro. Výnimočný film na poli animácie a dobrodružstva, ktorého pokračovanie uvítam s nadšením. ()

Lacike

Necakal som, ze to bude mat pribeh spracovany rovnako sterilne ako Scorseseho Hugo. Technicka stranka je uzasna, film obsahuje urcite kopu intertextovych odkazov (co ma absolutne nezaujima), ale postavy si ma neziskali a ani pribeh ma nedokazal strhnut. Jedina scena, ktora ma uchvatila je neskutocna akcna scena v Maroku. Vsetko ostatne islo mimo mna, co ma mrzi a necakal som ze nieco tak nezazivne natoci Spielberg. Jediny väcsi rozdiel oproti Hugovi je ten, ze Tintin obsahuje aj komicke sceny, ktore by mohli zaujat mensich divakov. Bohuzial mne nepripadali zabavne. Celkovo to je o chlp lepsi film ako Hugo, ale stale sa jedna o velke sklamanie. 5/10. ()

Genero

Když jsem ještě tahal kačera a studoval mateřskou školu, bylo vše tak prosté! Podlouhlý list bílého papíru se uprostřed přehnul a na vrchní část se nakreslil panáček ve stoji spatném. Na vnitřní části dvojlistu se potom obtáhla jeho věrná kopie, tentokrát s upaženýma rukama a nohama rozkročmo. Následovala nejdůležitější část výroby: vrchní část papíru namotat na verzatilku a tou pak rychle smýkat zpravidla zleva doprava. A vida, soudruh tančí! Nepřestane mě udivovat, jak animace za ta léta pokročila. Po trpělivém, ale nekompromisním výkladu od mého čtyřletého potomka jsem konečně i já vzal za své, že Tintin a Rintintin vykazují zásadní rozdíl v počtu nohou a délce ochlupení. Takto teoreticky připraven jsem se mohl zapojit do rodinného odpoledne u animovaného filmu. Nutno říct, že je to pokoukání pro děti i rozpustile infantilní starce pěkné, barevné, a postavičky se všechny hýbají! Dokonce si u mě můj oblíbenec pan Špilberk do značné míry napravil po tupém zaržání do prázdna reputaci a takto uspokojen ho mohu podmínečně zanechat ve své topce! Bohužel nejsem právě vášnivý obdivovatel moderních animáků, ale hráč, co si raději přivodí epileptický záchvat třebas u té zběsilé hlavy, která pojídá tečky v bludišti na obrazovce kompjůtru. Tintin můj názor nikterak nezviklal a tak v jeho případě řemeslo rozhodně ano, ale nějaký z nebe seslaný efekt na můj duševní vývoj nula. ()

Pepy

Konečně po dlouhé době možnost shlédnutí i na internetu. To je asi věc, kterou bych měl podotknout. Od premiéry uteklo sedm měsíců a na DVD byla možnost koupi myslím před měsícem. To je hodně opožděně! Jinak se tento animovaný snímek ničím výrazně neliší od jiných. Příběh není ničím extra originální. Akorát co se mi na tom líbilo, bylo grafické zpracování postav, krajiny, úplně jiná animace, než jsme zvyklý. ()

maseer2

poutavý dobrodružný příběh, dokonalá animace a absolutní nepochopení nenominování tohoto filmu na zlatou sošku za nejlepší animovaný film.. přesto ale v podstatě nic víc než nablýskaná zábavná jednohubka, která je uvnitř prázdná a vcelku rychle vymizí z hlavy.. slabší 4* ()

GeusX

Technicky dokonale realistická animace, výborná hudba. Příběh se mi také líbil, tak trochu mladý Indiana Jones. Hodně akce, hodně humoru. Výtečně jsem se bavil. ()

Tommassi3

"Tintine, co se to se mnou děje ??" - "Blahopřeji, kapitáne !! Obávám se, že jste střízlivý.." ;) Skvostná animace i funkční 3D - Nejen funkční, ale i nesmírně důvtipné odkazujíc se na samotné komiksové dialogové bubliny Hergého předlohy.. - ruku v ruce s volnou kamerou činí tenhle biják vysoce hravým i opojně fascinujícím zároveň.. Neotřesitelná režijní jistota, velký a co do filmografie vlastně nejevropštější Steven Spielberg, s Tintinem nechává Zemeckise s otevřenou hubou daleko za sebou a dává nakonec vzpomenout vedle té haldy aluzí i na svého Indianu Jonese.. Téměř bezvýhradně geniální narativní smršť !! ()

bouncer

Prázdný Spielberg. Asi by se slušelo napsat, že Tintin mi nikdy nebyl blízkou postavou a jeho příběhy mě moc "nechytly". Pokud jde o nový počin se zvučnými jmény, tak můžu napsat, že je dětinský (to by ani u animáku nevadilo), plochý a předvídatelný se nezajímavou animací (ale je to tři-dé, tak to stačí, nebo ne?) a scénáristicky nezvládnuté - chabé berličky už od první scény. Tak trochu bída... ()

st.ranger

Tintin ve filmové podobě nepřekvapil a neoslnil. Animace nasnímaného pohybu sice umožnila neskutečné hrátky s prostředím, na které by ani několik stovek milionů dolarů nestačilo (honička v Bagghar, souboj jeřábů). Celková animace je sice komixově věrohodná, ale v reálném světě zvláštní a těžko se na ní zvyká. Je zvláštní, že film, který počítá s pokračováním, neslaví nijak znatelný úspěch jak u kritiky, tak i z finanční stránky. Jako Indiana Jones pro děti celkem příjemný film, ale lepší je nic neočekávat. Forma humoru také není nijak zásadní a než vtipné situace, nastává předvídatelná souhra tuposti v podání dvou policistů. ()

Hismael

Příběh mě z nějakého důvodu moc nebavil a přitom je tam spousta dobrých nápadů s perfektní animací. Ani co se týče postav mi žádná k srdci nepřirostla, ani přes jejich herecké nasazení ve vizuálně zajímavých akčních scénách. Někdy se už trochu přehánělo a i vtipy ne vždy fungují, aby se jim dalo zasmát. Každopádně musím uznat, že jde o nadprůměrný animák, jen mě až tolik nezaujal. ()

Terva

Natočeno na motivy Herdého Tintinových dobrodružství. Úvodní animované titulky letmo připomenou film "Chyť mě, když to dokážeš". Jsou si graficky a hlavně hudebně podobné. Spielbergerův pohled do zpětného zrcátka, který můžeme vidět skoro v každém jeho filmu, je hned na začátku. Tintin poprvé uvidí maketu lodi zvané Jednorožec, v zrcadle. CITÁT - Věci se snadno ztrácejí............ Úžasný záběr je ve 44 minutě. Scéna "Zašlápnutá loďka" je nádherná. Tkadlec a Kadlec jsou zajímavá dvojka. Osobně se mi moc nelíbila scéna z letadlem na poušti v 56 minutě. Asi měla být vtipná, ale nějak jsem se nesmál. CITÁT - Jsou horší věci, než vystřízlivět......... V 81 minutě je k mání druhý a pravý pohled do zpětného zrcátka. Spielberg opět nezklamal. DIALOG : TKADLEC - Jsi zatčen. KADLEC - A já bych dodal, že jsi zatčen........... Líbezné dobrodružství ala Mladý Indiana Jones říznutý Lovci pokladů, to je Tintinovo dobrodružství. Pěkná hudba, povedená kamera. ()

jh666

Nádherná vzpomínka na dětství. Bál jsem se jak film dopadne, ale on dopadl velmi dobře. Kapitán Haddock byl snad lepší než v seriálu. Bohužel má film jednu chybu, za kterou musím strhnout hvězdu. Jak mohli vynechat profesora Fosfáta/Hluchavku? ()

Chermy

Neumím si dobře vysvětlit tolik pozitivních recenzí. Že bych už byl takový morous? Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Spielbergova aura přivírá oči všem kritikům stejně jako tomu bylo u čtvrtého Indiho. Je to dobrodružné, je to očividně drahé a je to dostatečně svižné. To mi ale nestačí. Připadá mi to stejné, jako úspěch fastfoodů. Hlavně, že člověk nemusí moc přemýšlet a dostane to rychle. Když pominu, že Tintin vypadá se zbraní směšně a svým věčným polopatickým vysvětlováním "nasadil jsem si botu, protože je mi zima" musí po čase otravovat i děti. Především si neumím užít film jen proto, že technika dovoluje průlet kapkou vody a létat kolem Tintina dostatečně efektně, aby působil zajímavě i pád na zadek. Neumím, když se pak mávne rukou nad logikou! Vyčítá to každý Andersonovým Třem mušketýrům, ale u Tintina to nevadí? Děkuji, ale tenhle hamburger nechám někomu jinému! Zasmějete se určitě, ale zmínění mušketýři mě bavili daleko víc i když jsou blbý jak Yorkšír v pleteném svetříku. ()

moviesfan

Animace je dokonalá, s tou musí být spokojený snad každý. Horši to u mě bylo s dějem, který sice byl dobrodružný, místy vtipný, ale bohužel mě zas tak moc neoslovil. Silnější 3*. ()

JohnCZ

Vizuálně jeden z nejhezčích animáků, co jsem měl doposud tu čest vidět. A to nejen samotnou animací, ale i kamerou a jejími všemožnými nálety a dlouhými záběry. Na Tintina jsem šel s tím, že uvidím Indyho v mladším provedení a zas jsem se tolik nespletl, byť jsem měl pocit, že největší brzdou filmu je samotný Tintin. Předlohu sice neznám, ale Tintin je nehorázně necharismatická postavička - vizuálně malej harant, co sotva vychodil základku, ale chová se jako dospělý dobrodruh (srovnání s Nathanem Drakem je celkem na místě), který všechno ví a všechno zná. I samotný příběh je tak trochu zmateně podaný a pocit dobrodružství tomu místy dost chyběl a to navzdory tomu, že film obsahuje množství exotických lokací a efektních akčních scén. Humor obstarává především Tintinův psí sidekick, který je jednoduše roztomilý, ale přeci jen srandy je spíše poskrovnu. Spielbergovy filmy se vyznačují především tím, že mají duši a ta Tintinovi trošku chybí. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga