Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

teseth

Naprosto vynikající animovaná jízda, která nadchne a místy uhrane, ale to je bohužel málo. Příběh je nijaký, postavy nevýrazné a pokusy o vtipnost ploché. Vždyť samotný příběh skýtal množství možností a příležitostí udělat z toho nejlepší animák všech dob. Škoda, že jeho potenciál byl využit jen při zpracování. I tak ale dám plnou palbu, protože to ztvárnění je luxus. ()

zekon

Nesnáším filmy, které naprosto nestydatě a cíleně směřují do 3D a ve 2D jsou spíš trapné. To je tento případ. K tomu takový stupidní děj nicméně ve fantasticky animovaném prostředí. Prostě těžce nahypovaná věc, která mě osobně vůbec nebere i když je to bohužel znak doby. Pro děti asi dobré ale pro ostatní velmi hluché. Za provedení a kameru 3*, jinak bych to sestřelil ještě víc. ()

Beawish

Nudné, sterilní, ploché. Občas i trochu vtipné, technicky slušně zpracované - ale to je vše. Abych si spravil náladu, podíval jsem se znova na Incredibles - animace z dnešního pohledu nic moc, ale naprosto úžasňá mimika, přitažlivý námět, hlasy či charaktery postav s přehledem natrhávají Tintinovi prdel. ()

ragtime

Brilantné. V tom filme je všetko. Dychvyrážajúca animácia, skvelý príbeh a gradácia, herci, ktorí filmu prepožičali hlas (originál, samozrejme) nemohli byť zvolení lepšie. Jednoducho brilantné. ()

Fritorick

Impozantní podívaná, jen co je pravda. Adventures of Tintin je předzvěstí vyzuality animovaných filmů budoucnosti, bohužel se nemohu ubránit pocitu že v ostatních filmových disciplínách je spíše zpátečnický. Spielberg si opět nedokázal vybrat věkovou katogorii svých diváků, dospělé Indiana Jonesovské dialogy kvapně střídají velmi nepříjemné nelogičnosti spolu s někdy až nevkusným přispůsobením si fyzikálních zákonů, k tomu přičteme uspěchanou zápletku i vyvrcholení a zbývá nám už jenom charizma hlavních postav, které na druhou stranu bylo takřka uhrančivé. Steven by se měl držet svého sci fi řemesla které bez pochyby ovládá, protože mám pocit že se na stará kolena trochu moc hledá. ()

J!b

Připadal jsem si jako bych pařil na PS3 jeden z infantilnějších, nicméně vcelku zábavných, kousků a neměl v ruce ovladač. Pozitivní bylo, že nás mistr nenechal trpět přehnaně dlouho. ()

Teen.AGE.r

Nebylo to to co jsem čekal, ale bylo to příjemné překvapení. Celý film jsem se parádně bavil a díky tomu jsem zavzpomínal na ty hodiny a hodiny čtení Tintina. Děkuji Spielbergu :) ...75% ()

nudlis

Tahle pohádka se mi líbila víc než seriál, akorát k plnýmu hodnocení mi trochu vadí až moc dokonale nakreslený postavy, obličeje a pohyby lidí. Stejnej problém jsem trochu měl s Polárním expresem (2004). I moje děti (3 a 6 let) na to koukaly divně, ale nakonec se jim to moc líbilo a už to viděly víckrát. ()

Mort09

Po technické stránce vybroušený diamant ždímající hranice animace a 3D na maximum. Po stránce příběhové, velmi jednoduchá a zoufale neoriginální pohádka. Tudíž velmi silný zážitek při projekci v kině, ale po opakovaném zhlédnutí bez prostorových brýlí, jen průměrný film, až nesmyslně nabitý akčními scénami a honičkami. Celkově velké zklamaní 60%. ()

Tomulka

Jak jsem již říkal (vlastně psal) povícerokrát nejsem fanda těchto technologií. I když je animace opravdu špičková nedokáže nahradit skutečné herce tak dokonale. Působí chladně a stačí pár scén kdy je vidět ten rozdíl mezi animací a hraným filmem a veškerý zážitek jde do kytek. Být film hraný dostal by ode mne rozhodně více jinak je to pro mne jen slušný koukatelný počin. ()

capone

Dej filmu, bol zjavný a predvídavý, je to vlastne rozprávka, ale spôsob jej spracovania ma dostala, úplne som pri nej prestal rozmýšľať a len som sa nechal unášať vlnou tohto rozprávkového filmu, ktorý vlastne nemal ani hluchú chvíľu. Kamera a 3D urobili svoje a určite patrí medzi tých málo diel, ktoré patria do kina, alebo pred veľký 3D televízor do obývačky. ()

ELDoctorow

Najlepší Spielbergov film za ostatných 10 rokov. Síce sa to rozbieha dosť pomaly a nezáživne, no keď sa konečne na plátno dostane kapitán Haddock chytí to tak potrebný (opilecký) dych, konečne sa dostaví aj humor, čo tomu dovtedy bolestne chýbal a začína sa adrenalínová, perfektne animovaná jazda, s vrcholom odohrávajúcim sa v Maroku a trvajúca až do záverečných titulkov. Nakoniec môžem len smutno konštatovať jediné - kiežby bol býval Spielberg takýto hravý aj pri natáčaní štvrtého Indyho, nebola by z toho potom možno vyliezla taká blbosť robiaca len hanbu svojim trom predchodcom. ()

Djflash

Po nemastném a neslaném dramatu Válečný kůň, který jsem měl možnost vidět nedávno, si u mě režiser Steven Spielberg vcelku dobře napravil reputaci dobrodružnou rozprávkou o zvídavém a nebojácném reportérovi Tintinovi. Tohle povedené dílo má v sobě snad všechno co má dodobrodružný snímek mít, tedy svižnou akci, správnou dávku humoru a solidní příběh, o kterém si, ale myslím, že má své slabiny. Spielberg má prostě svůj osobitý styl vypravění, ten však není vypilovaný uplně do detailu a je zde tak pořád co zlepšovat. ( co naplat Robert Zemeckis je jenom jeden) Jinak, ale snímku nelze nic moc vytknout. Dávkuje diváka spráným poměrem akce a zábavy a všechno to tak nějak odsýpá v příjemném a zároveň svižném tempu. O zábavu se stará notorický pijan kapitan Hedock a zdatně mu sekundují i dva popletení četníci Tkadlec a Kadlec. Po vizuální stránce je to přímo pastva pro oči, na kterou je radost se dívat. To Pan režiser zvládl na výbornou a zaslouží za to náležitou pochvalu. K tomu přidal opět vhodně zvolený hudební doprovod od filmového skladatele Johna Wiliamse (se kterým již řadu let dlouhodobě spolupracuje je to na filmu bezpochby znát ), a vytvořil tak 3D animovaný dobrodružný film, ve kterém snad najdou zalíbení, jak malí tak i dospělí diváci. ()

reccal

Jedna hvězda za příběh, druhá za nádhernou animaci, promakanou do posledního detailu. Jenže.... něco tomu chybí. Něco postatného, abych si po filmu mohla říct "to by nářez". Tintin je pěkný, milý, semtam i vtipný.... jenže také trochu nemastný a neslaný, postavy jsou ploché, neurazí ani děti, ani dospělé.... Ovšem výborný je věčně nalitý kapitán. A kdeže je ta třetí hvězda? U Simona Pegga, mého oblíbence. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga