Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

bif

Neskutečně zábavná jízda pod taktovkou mistra Spielberga a v produkci mistra Jacksona. V celé stopáži není slabé místo, ale na druhou stranu ani žádné dechberoucí. Efekty a herci nemají chybu a doufám, že se dočkám pokračování, tentokrát třeba v režii Jacksona. 80%. ()

jsemzuzu

Moc jsem od toho neočekávala a proto mě to možná tak bavilo :) vtipné, dobrá zápletka, Spielberg a jeho megalomanství šlo vidět skoro z každé větší scény :) možná bych ubrala Tintinovi na naivitě, ale tak beru, že tohle bylo spíše dělané pro děti ;) ()

mi-ib

Což o to vizuálně je to nádherně udělané. Jenže po ceklem slušné hodince a čtvrt plné napětí, akce a trochou toho humoru, přijde nudná závěrečná 20 minutovka. Ano, místo velkolepého vyvrcholení přišlo mdlé zakončení, které mě opravdu nudilo. A ten závěr odkazující na další pokračování mi přišel u takovéhoto "velkofilmu" celkem laciný. ()

misbos

V pátek odpoledne jsem to koupil dcerám (byly celý týden hodné :-)) )... a za víkend jsem to s nimi i bez nich viděl 4x :-)). Od úvodní poklony kreslené předloze až do konce je to chytré, hravé, nad věcí, a nesundá to nohu z plynu. Až se příště řekne ČISTÁ ZÁBAVA, představoval bych si něco jako tohle. ()

darkreider

Som dosť na vážkach. Stále zvažujem 4tú, pretože grafika je naozaj luxusná, ale dej ma mimo akčné pasáže často nudil. Keď ale prišlo na akciu, tak sa Spielberg vytiahol a jeho rukopis je jasný, ako by som sledoval ďalšieho Indiho. Dám tomu šancu pri druhej projekcii. ()

aR3Zz

Tintinova dobrodružství jsou něco mezi filmem, animákem a pohádkou. Všechno a tak trochu nic. Osobně mi forma a celé pojetí nesedlo, ikdyž umožňovalo nevídaný střih nebo naopak dlouhé akční sekvence v jednom "záběru". Velký potenciál ani zvučné jméno však zdaleka nebyly využity a tak za sebe dávám pouze průměrných 50% ()

Luisis

Skvělá vizuální jízda, která ovšem občas nudí a stává se fádní. Viděno v kině v 3D proto hvězda k dobru. Spielberg má určite na víc - 60% ()

VerenaLord

Myslím, že Spielberg se zrovna netrefil ve výběru. Příběh mi přijde celou dobu nezajímavý, celou dobu čekám, kdy se konečně něco strhne a odehraje, ale bohužel jsem se nedočkala. Chybí dynamika, originalita. Oceňuji zpracování (efekty, hudba), ale zůstává jen u toho. ()

Kadas97

Neuveriteľná animácia a parádny soundtrack sa kĺbia v dobrodružnej ceste po celom svete. Alkoholický kapitán je asi zapamätelnejšou postavou ako hlavný Tintin aj s jeho "Filutom". V tomto filme mi vôbec nevadil taký jemne suchý decentný humor, práve naopak celkom dobre som sa bavil. Jasne je vidno, že tento film bol natočený pod taktovkou Stevena Spielberga. 7 z 10. ()

FanKalEl

Highlight filmu je animácia a akčné scény. Čakal som viac a miestami to bolo menej pútavé až nudné, ale poväčšinu som sa bavil a celkovo sa mi to páčilo. Pekná dobrodružná detektívka aj pre starších, ale mala naviac. (75%) ()

Hpatrik

Dechberoucí fotorealistická animace, dva hvězdní režiséři, a jako vždy skvělá Williamsova hudba, ještě nemusí automaticky znamenat pětihvězdičkové hodnocení. Akce je tu na můj vkus až příliš mnoho, a je často příliš uspěchaná na to, abych si ji užil. A jak už podotkl POMO, žádná z postav, ačkoliv jsou krásně vytvořené, Vám nepřiroste k srdci natolik, abych Vám na ní záleželo. ()

Whitebeard

Dlouho jsem neviděl tak technicky dobře zmáknutý CGI. Krásná práce se světlem a stínama, vykreslení exteriérů (ulice jsem žral že jsou opravdický), mimika postav. Opravdu vizuální stránce filmu neni co vytknout. První půlka filmu utíká, odsejpá, ale postupně se nabalujou další a další zvraty a zápletky a člověk začne mít pocit, že ten film snad nemá konce (přitom má hodinu a půl). Úsměvný situace, vtípky, povedený do detailů. Za mě dobré 4* a kdo jste v mládí hltal kreslenýho Tintina, tak hurá i na tenhle kousek. ()

Pekisan

...skor dlhohrajuci trailer na hru nez skutocny film. Ma to humor ako pre 10 rocne deti, za to vsak akcne sceny pre dospelych. Vyzera to skvelo, ale to je ta vsetko. Rozmyslam, ze problem by mohla byt prave ta vyborna animacia. Postavy vyzeraju v niektorych chvilach naozaj takmer ako zive. Ale nie su. Pozeral som sa na ne cely cas ako na modely vo vyklade. A to je potom tazke vytvorit si k nim akykolvek vztah. ()

Vabr

Dávám 2 jen za zpracování a děj. Odebírám za hloupé řeči, hloupé postavy (dvojčata), "vtipný" hlášky nebo scény a za to, že se tam trochu vraždilo (vraždy mi nevadí, jen mi vadí to, že je to animovaná pohádka). ()

Dienzenhofer

Docela zkamání, i přes okouzlující animaci a sympatický protagonisty. Problém však je v konci který tam prostě není a hlavní záporák je slabý. Příběh zvlášť nezaujme a vtipných scén tu taky není zrovna tolik, kolik bych si představoval, ale aspoň když jsou tu nějaký tak jsem se pousmál. Akce je taky zábavná ale stále si furt říkám že tomu něco chybí. Je to mezi 3 a 4, ale kvůli konci se přikláním k horšímu hodnocení. ()

Razzor_82

"Hledám odpovědi." Po technické stránce je to brilantní. Nasnímaní postav a jejich animace ohromí i po letech. Příběhově je to však jen strohé plnění úkolů a přesuny do dalších lokací. Výrazně schází atmosféra i vtip.  Postavy jsou bez duše. Pro mě obrazově pestrý ale obsahově studený animák.  6/10 ()

NorseSword24

Spielberg+Moffat+Wright=jeden z mojich najobľúbenejších animovaných filmov. Indiana Jones na steroidoch s obrovskou výhodou animácie. Jeden z dôvodov prečo mám toľko rád ten film je, že sa mi zaľúbil keď som bol malý a teraz už ten dojem nezmením rovnako ako u Koraliny.  Nechcem tu písať 1000 slovnú recenziu kde len všetko vychválim. Bude stačiť to čo je v prvej vete. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga