Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Danny F.

Úchvatná animace, k dokonalosti přirozeného chování postav chybí krůček, tak jako u ostatních animovaných filmů tohoto typu, ale i přes to je dokonalá. Příběh plný humoru postupně se rozvíjejíci v průběhu a výborné dobrodružství, které mě uchvátilo. Zápory jsem však nijaké doposud nezaznamenal. Celý film je přiměřeně vtipný a naprosto dokonalý. 100% ()

Trustme

Spielberg se konečně vrací po všech těch žánrových peripetiích a diváckého zoufání, co, že je to s Mistrem a kam se podělo jeho filmové vizionářství, jeho genialita pro režii a čuch na témata, která přitáhnou lidi do kin. A hlavně, kde už je tá spielbergovská hravost, fantazie... Po zhlédnutí Tintinova dobrodružství mohu prohlásit, že Steven po celou tu dobu tohle své magické umění v sobě střádal, aby ho zde v podobě hyper nálože naplno odpálil. Už tolikrát jsem mu nevěřil, když jsem se dozvěděl co si to vybral za předlohy, témata. Ani tentokrát jsem si nebyl jist, zda jakýsi foglarovsky uvědomělý hoch, evokující ve mě Rychlonožku se psem Bublinou bude důstojný pro režiséra, jehož filmy jsou ve velkém očekávání. Někdy i několik let... Film má naštěstí pořádnou pojistku v podobě zpracování trikařským studiem Weta Digital. A opravdu jejich metoda je již natolik vizuálně texturově vyspělá a díky motion capture tak dokonalá, že spousty diváků si myslí, že jsou to živí herci v super maskách. Tady někde vidím budoucnost digitálních triků - reálný "analogický" pohyb člověka, na jehož tělo je počítačově nanesena textura kůže, vlasů. To se dělalo zjednodušeně sice už dávno u kresleného filmu, později bylo vybroušeno Zemeckisem do optimální podoby a následně Weta Digital dotažené do špičkové podoby digitálních herců a příšer. A tak se spolu s Tintinem můžeme nechat unášet světem, jaký nám poskytnou novější a výkonější počítače trikařů. Světem, co vypadá už jako živá fantazie a chrlí nápady, akci a legrácky, až je to originální! Díky všem těm velkým klukům jako byli a jsou Joe Dante, Tim Burton, Peter Jackson, Jim Henson, George Lucas, Frank Oz, Robert Zemeckis, Karel Zeman a Steven Spielberg máme my ostatní velcí malí naději, že Fantazie nebude pohlcena Nicotou. ()

VanTom

Komiksovou předlohu jsem nikdy nečetl, takže jsem byl zpočátku velmi nemile překvapen, jak moc dětský tento film je. Ona vůbec celá první polovina je hodně kostrbatá, Tintin pořád mluví a komentuje každou svou akci a myšlenku, a jelikož upřímně nesnáším nereálně inteligentní filmová zvířata a pes Filuta by nejspíš i přijímačky na VŠ zvládl na víc bodů než já, tak jsem docela trpěl. Pak se to ale velmi zlepšilo, přišly perfektní akční scény a i příběh docela zaujal. Technická stránka je úžasná. Celkový dojem: Indiana Jones pro děti. ()

lucascus

Tintinovy komiksy miluji, proto jsem se trochu obával, jak dopadne samotný film. Ovšem dopadlo to víc než dobře, z filmu čiší převeliká úcta Spielberga k autorovi komiksu - kterým není nikdo menší, než nezapomenutelný Hergé. Tato filmová adaptace si z celkových 24 komiksových příběhů vybrala tři (přesněji "Tajemství Jednorožce", "Poklad Rudého Rackhama" a "Krab se zlatými klepety"), které zkombinovala a vytvořila z nich tento příběh. Rovněž mě potěšilo, že čeští dabéři (mimochodem dabing je opravdu výborný) ponechali vedlejším hrdinům jména tak, jak je známe z komiksových příběhů a nesnažili se vytvořit nové překlady jmen (jak bylo původně v plánu). Jinak samotná animace je skvostná a nedá se proti ní nic namítnout (i když já samotný nejsem extra zastánce moderní digitální animace). Dal bych tedy pět, ale k úplné dokonalosti mi ještě něco scházelo... Ale snímek je opravdu povedený, a nehraje si na nic, čím není. ()

fefee

Nemôžem si pomôcť ale dojem aký vo mne zanechal tento "filmový" Tintin je jednoznačne príjemný. Veľmi krásne spravená rozprávka s množstvom akcie, pútavého príbehu,štipkou humoru ale hlavne nádherného príjemného realistického vizuálu. ()

Prekarkar

Tady dávám za pravdu POMOvi. Technicky skvělá věc se spoustou vizuálních nápadů. Asi nejrealističtější, co jsem zatím viděl, ale... Dýchá na mě komerční stránka díla. Pro mě průměr. ()

Sany33

Tintinove dobrodružstvá sa točia okolo potopenej lode Jednorožec, s ktorou sa spája legenda o obrovskom bohatstve a prastarej kliatbe. Mladý reportér Tintin sa dostáva doprostred honu za bájnym pokladom potom, čo na tržnici kúpi model Jednorožca, ktorý ukrýva stopu k nájdeniu bájneho pokladu. Spolu s kapitánom Haddockom, policajtmi Horvátom a Horváthom sa vydáva na výpravu, ktorej cieľom je nájsť poklad skôr než sa ho zmocní zákerný Ivanovič Sacharin. 59% ()

jitrnic

Beru všechno zpět - TOHLE je suverénně nejlepší filmový komiks, Spielberg zcela správně kašle na poselství a přidané hodnoty a soustředí se pouze a jenom na technicky bravurní animaci a nádherně přestřelenou akci. Po dloooouhých letech film, u kterého jsem se na necelé dvě hodiny ocitl v kině mimo čas a prostor (nepočítaje v to Antikrista, ale ten zasahoval úplně jiné části signální soustavy) a byl znovu dítětem. Ryzích 100%. ()

KASUGI

Vizuální žrádýlko, výtečná animace a použití 3D se mi líbilo snad ještě víc, než u Avatara. Finální honička "natočená" jedním záběrem je prostě WOW a scéna s piráty strčí do kapsy minimálně celý třetí Karibik . Jediná Tintinova nevýhoda je, že rychle vyšumí z hlavy, ale na druhou stranu si nehraje na víc, než na rodinnou podívanou, kterou si divák při sledování bohatě užívá. A to myslím není málo. ()

blackJag

Všude se píše o povedené Spielbergově rehabilitaci za čtvrtého Indyho, KRÁLOVSTVÍ KŘÍŠŤÁLOVÉ LEBKY ale nebylo tak špatné, no ne? Je pravda, že tentokrát je to trochu přesnější trefa do černého a jak divácká tak odborná obec mlaská o poznání slastněji :-) Mlaskám také. Dobrodružná jízda ve výborném technickém zpracování, s přípustnou komiksovou nadsázkou, v nezadržitelném tempu. Co víc si na plátně přát? Doufám, že film uspěje a pokračování od Petera Jacksona bude hotové co nevidět. 90% ()

latvar

Spielberg opět nezklamal a naservíroval nám krásný animák, který chvílemi vypadal jako reálný film a člověk by nepoznal, jestli je to živé, či kreslené. Děj byl hodně promyšlený a diváka určitě nenudí. Doporučuju ke shlédnutí. 85% ()

svobik

Řemeslná stránka jako z jiného světa, plná technických nápadů, vyprávění obrazem, fenomenální Maroko. Ale to je bohužel všechno. Srdce mi Tintin rozhodně nerozbušil. 7/10 ()

ghatos

Vyzdvihovat technickou stránku nebudu, to by mělo být u takového animáku samozřejmostí. V čem vidím problém je totálně nanicovatý příběh bez duše. Vypravěčskou fantazii nahrazuje přebujelá akce a ožralec. Také jsem nepochopil ty hnusné nosy. Steven Spielberg to má za sebou. Diváci budou dostávat pravidelně na prdel. 41%. ()

J-o-k-e-r

Spielberg si zřejmě zavzpomínal na slavnější období, kdy proháněl po filmovém plátně H. Forda s kloboukem a bičem. Dobrodružná, svižná podívaná, s detektivním poddtextem, s opravdu krásnou animací, kdy člověk někdy ani nevěří, že se jedná o animaci. Moc sem se bavil určitě lepší 4*, na plný počet to u mě asi nebude, asi z důvodu, že mě samotný film tak úplně do židle nezarazil, ani žádná scéna hodná zapamatování mi v hlavě nezůstala. Ale i tak nadšení bez debat...nejlepší postava rozhodně kapitán Haddock. ()

Dreadd

Snímek si udržel svou zábavnost téměř po celou dobu, nejen díky dvojce detektivů Thomsonovi a Thompsonovi. Tintin je postava zajímavá, pro mě nová a v první chvíli dost nesympatická, což se poměrně rychle změnilo. Je dost možné, že komiksoví znalci se bavili ještě víc. Miliony investované do filmu se vrátily v podobě propracované animace. Vizuální stránka nemá daleko k dokonalosti, Spielberg nám rozhodně ukázal současnou technickou špičku animované tvorby a to i v pouhých dvou rozměrech. Za skvělou animací a marockou jízdou se ale také skrývá poměrně jednoduchá dějová linka, které by neškodilo víc té mystérie. ()

Myrreczech

Neskutečná paráda. Tintin jak vtipem, tak akcí a příběhem připomíná mého oblíbeného Indiana Jonese a ano, nedá se to srovnávat, ale rozhodně Indymu tohle srovnání nijak neubírá. Animace je vyšperkovaná do detailu, kamera naprosto neuvěřitelná (hlavně během honičky ve městě), jediné co zklamalo je Williamsova hudba, postrádající jakoukoli výraznou melodii. Ale jinak nemám co vytknout, bavil jsem se od začátku až do konce jako u máločeho. Nejlepší animák roku. ()

Kurikmoon

Animovaný film s veľmi dobrým humorom a jedným najväčším štvronohým šefinom, ktorému sekunguje Tintin ;) Prvá polovica silné 4. V druhej tá akcia v mnohých miestach nudila. Vymyslené to bolo super, len bolo to moooc dlhé. Ale potom to vtipy opäť zachránili. Pravdepodobne robené pre 3D, kde možno tá akcia nenudila. V originálnom znení by to mohlo byť ešte o kúsok lepšie, avšak dabing nebol zlý. Rozhodne dobrý film na zabavenie. ()

kklepkaa

O Tintinovi jsem se dozvěděla až teď. A možná proto jsem z něj tak nadšená, že musím dát 4 hvězdy. Samozřejmě, že k jeho sledování mě donutil Steven Spielberg a musím tleskat tomuto počinu. Prázdné mi to opravdu nepřišlo. Celou dobu jsem se bavila a hltala nové poznatky až do konce. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga