Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

Beckett51

Silnější trojka. Ljůk je suprovej upír stejně jako Tywin Lannister a celý to má potřebnej spád a dobře natočenou akci. Co tomu ovšem chybí jako Hruškovi mozek je lepší scénárista (těch nesmyslů a nepozorností od tvůrců se tam pár našlo) a zkušenější režisér, který by navodil temnější atmosféru a dokázal by líp navodit skutečný dojem ze scén, který takhle vyšly trochu divně. Výrazně tomu uškodilo taky PG-13... chtělo by to víc utržených rukou, ukousnutých krků a useknutých hlav. Ale jinak docela líbilo. ()

Pilda17

Od Drákuly jsem moc nečekal, jelikož originál nebyl můj šálek čaje. Novodobý Drákula mi sedl daleko více, jak příběhově, tak dějově. Po celou dobu se něco děje, celkem slušná atmosféra a efekty. Škoda jen toho, že měl 3 dny trpět a děj se tomu nevěnoval více prostoru, mohlo to být daleko brutálnější a mohl více trpět. Ten děj tuto podstatu docela vynechal, mohlo se divákovi ukázat, jak si sahá na úplné dno, jenže to bylo docela opomenuto. Žádnou velkou bolest jsem neviděl, což je jedna taková větší chyba. Přesto jako celek Drákula docela funguje a pokud by jednou mělo vzniknout pokračování, nebudu váhat návštěvy kina .. 7/10 = 75% ()

S.Quentin QUALE

Neznámá legenda, co jest poplatňoučká současným antimuslimským náladám...jakoby z Rumunska někdy přišlo něco dobrýho. Ale ne, uplná mizérie to není, Luke Evans, jak ho nemám rád, hraje dobře, ale znovu bych ten film už nepustil. A přitom jsem se v první půli bavil i slušně....zapomnění hodná nicka. 49% ()

Foox

Slušná průměrná fantasy, která si nebrousí zoubky na nic víc než je. Luke Evans zvládne Drákulu utáhnout jen svým charisma a příjemná syrovost i zemitost je v poslední době nedostatkovým zbožím, kterého je tu dost. ()

misterz

No čo. Hlavne, že som sa bavil. Užil som si príbeh na míle vzdialený klasike (ale kde je napísané, že sa môže ísť len podľa klasickej dejovej linky?) a chrochtal blahom nad pekným obrazom, slušnými kostýmami, príjemnou muzikou a vôbec nie zlými hercami. A úprimne, Luke Evansa by som si celkom dobre vedel predstaviť aj v klasickejšom stvárnení Vlada Napichovača, pretože mu ani v tejto postave rozhodne nemožno uprieť veľkú dávku charizmy. Kto čaká jednoduchý, upírsky fantasy príbeh, osladený romantikou a ešte sladšou pomstou, zasadený do historického prostredia s dobrými efektami, akciou, peknou vizualizáciou a slušnou muzikou tak bude spokojný. Ostatným, čo chceli klasiku odporúčam radšej knižku alebo pána Murnau :). 75/100 ()

Mi Nü-Chai odpad!

Film, který nemá dno. Pokaždé, když jsem si říkala, že hůř už být nemůže, dokázal překvapit. Ovšem, abych mu úplně nekřivdila, dozvěděla jsem tu pár věcí - třeba, že turecká armáda používala teleportační svitky a že když k warriorovi multiclassujete upíra, dostanete kromě žízně a shapeshiftu taky devítilevelová druidská kouzla na ovládání počasí. Hlavní hrdina to žel nevytrhl, neboť je nejen (jako ostatně celý film) makabrózně špatně napsaný, ale též vyhnuslý. ()

HAL

Zapomenout na to že existuje nějaká upírská poetika, protože víc než upírské filmy to připomíná 300, a vzít to prostě jako silně nestandartní superhrdinský origin ve středověkém prostředí - a pak je to překvapivě docela dobré. A na vyměklý komiksový žánr pak také nestandartně drsné, když pominu fakt že titulní Vlad Napichovač je tu takový ultraklaďák, že i Spider-Man by si vedle něj připadal jak Hitler. Místy výživná řezničina, místy klasický cgi bordel, a k tomu nějaká ta patetická klišé omáčka navrch. Evansovi to každopádně sedne, zato Charles "Lanister" Dance tu působí jako pěst na oko. 7/10 ()

Peytl

Můj pokus o alespoň částečné a povrchní zhodnocení bude ještě minimálně o dva stupně, řády i neřády (už jsme téměř na hranici debility) níže, než je u nedouka mého ražení obvyklé. Tím důvodem je zaneprázdněnost a jakási frustrace trhající mé nitro. Frustrace z toho, že já vidět v zrcadle jsem, z čehož pramení další prohloubení estetické krize a zaneprázdněnost proto, že zahlcuji servery, poštovní holuby, ba ani žádná zeď si nemůže být přede mnou jistá... přede mnou a před mým vzkazem, prosbou... Sháním upíra, vampíra, netopýra, zkrátka jakoukoliv příšeru, nepohrdnu ani smrdutým a tuplovaným oposumem, za účelem prokousnutí jakéhokoliv údu, neboť jsem ochoten udělat cokoliv, abych aspoň na tři dny vlastnil exteriér pana řídícího Napichovače, tak pravím já s plným vědomím trapného heterosexuála. O tom, kdo by byl pak právem titulován jako Napichovač, či Opíchávač, o tom bychom mohli v teoretické rovině dlouze polemizovat. Narozdíl od ostatních nesdílím názor o nějaké lacinosti filmu, ale je jasné, že jako hysterická fanynka Evanse nebude můj názor dostatečně relevantní a pro místní macho kliku bude snad i směšný. Nicméně nemůžu zdrbat film jen proto, že chce má partnerka zcela evidentně šukat s Draculou a nepokrytě tvrdí, že ji piji krev. Nebudu ani pitvat historické údaje, dobové hadříky, Stokerovo dílo, ani to, kde se vůbec vzala ta umanutá a proklamovaná romanťárna, kdy hrábě celé generace hledá svou Minu jako svou Mícu. I přesto, že mohl být vizuál syrovější a vše tak nějak krutější, dávám plnou palbu proto, abych nasral nasrané pupkaté blby. ()

liskam

Člověk to dokouká, to jó, to bez debat. Ale že by z tohoto filmu něco měl a to ani raději nemluvím o tom, že by z filmu měl být nadšený... Tak to se samozřejmě nekoná vůbec. Dracula jako takový, byl ubožák, Vlado III. Zjevně celý život těžil z jeho divokého mladí v armádě (ať už si představíte pod jeho přezdívkou "napichovač" cokoli). Protože jako dospělý to byl ubožák. A nebo je Vlado i Dracula v pohodě a ubožáci jsou lidé kteří dali tuhle otravnou popcornovou jednohubku dohromady. No pokud opravdu nějaký ten drakula opravdu preživá až do dnešní doby a jestli viděl tenhle snímek, asi už má jasno o tom co bude několik dalších večerů na jeho jídelníčku a nebo zrovna telefonuje několika negrům s kleštěma a letlampama.... Za mě 45% a dvě slunce. ()

mzss1

|50%| Tak a jak mám tohle dílko zhodnotit ? Co jsem od toho vlastně očekával ? Určitě mě to nějak moc nelákalo. Předpokládal jsem, že to bude ujeťárna typu Frankenstein a podobné nesmysly. No, jsem rád, že tohle nebylo až do takové hloubky ujeté a přehnané co se týče těchto fantasy blbůstek. Paradoxně výhodou byl fakt, že to bylo nudně a v celku obyčejně pojato. Takže mě ve výsledku nic moc neuchvátilo, ale zase nepohoršilo. Dal bych lepší 2 hvězdy, ale nakonec jsem tu 3 dal (nejslabší možnou tedy). Ani nevím proč, asi mě překvapilo, že to není úplná sračka na odpad či 1 hvězdu. Velkým kladem je herec Luke Evans, který mě v poslední dobou baví a ve všem, v čem se objeví, téměř exceluje, alespon mě to tak připadá. V thrilleru Nikdo nepřežije, zahrál skvělého psychopatického zabijáka, zápornou roli si teda užil. V šestém Rychle a zběsile mě bavil ještě víc, opět role záporáka. No a pak měl skvělou roli, tentokrát kladnou v druhém a třetím díle o Hobitovi. Zde moc neexceloval, ale byl určitým kladem, hrál dobře. Hudba ? Nic moc. Ostatní herci, nevím nevím, šlo to. Nějaký zázračný příběh to nemá. Začátek mě ještě celkem zaujal, bohužel se na konci moc dobře neodrazil. Válečné souboje jsou dobře natočené, ikdyž mě moc nechytly. No, asi nemá cenu k tomu něco dodávat. Místy jsem se nudil. Takže slabší průměr. Tot vše. ()

kingik

Pít či nepít (lidskou krev). Tohle dilema bude udatný kníže Vlad Napichovač řešit v šibeniční lhůtě tří dnů, kterou má na rozhodnutí, než se z něj definitivně stane nejmocnější upír Drákula. Rozhodování to bude uvědomělé, zároveň však nelehké, nicméně to nic nemění na tom, že z Drákuly je maskot rumunské fotbalové reprezentace, až se kvalifikuje na MS za třicet stříbrných pod vedením trenéra José Jidáše. Film po slibném rozjezdu ve snaze nabrat epičnost, poté, co přejde k postupné proměně ústředního hrdiny v upíra, padne do jakési béčkové rutiny, u níž je distribuce do kin větší záhadou, než likvidace legendy o Drákulovi tak, jak je známa. Báchorka o muži, co nějak podezřele moc kamarádil s upíry a objevil bowling, když absolvoval v počtu jednoho vítězné tažení na turky, začne náhle upadat do stupidit i nesmyslů. Najdou se však i originálně pojaté scény, které například souvisí s nájezdy nepřátelských tureckých vojsk plenící zemi. Tyto scény se táhnou napříč filmem, i když bojová choreografie není nikterak mimořádně propracovaná, činí tyto scény z bojiště film atraktivním, současně však v důsledku toho je stále znatelnější odklon od hlavního hrdiny, který tímto antifocusem na jeho maličkost, postupně ztrácí na svém charisma i ukotvení v ději. Luke Evansovi tak v podstatě nezbývá nic jiného, než to po celou dobu hrát na útrpné výrazy a občas vznikal dojem, že se nenadále podívá do kamery a z pod kabátce vytáhne deodorant a pronese reklamní slogan "Nesmrdím jako upír, protože používám deodorant Transylvánia se 48 hodinovou ochranou, který pomáhá udržet moji svěžest i při extrémní zátěži na bojišti." Nechybělo mnoho, aby tvůrci přišli s odhalením, že Drákula je blízkým příbuzným Batmana, jak se film z minuty na minutu zhoršoval a zvolna se nořil do béčkových stupidit. Hlavně hrozilo, že při neobratnosti scénáře i režie, už z nich nevypluje. Skutečně se film sám v sobě zklamal, když náhled na legendu pojal až příliš v laciné formě. Když k tomu blbě inscenovanému scénáři připočtete lacině vyhlížející výpravu a okatě digitální triky, rozhodně se kvalitní divácký dojem hned tak nedostaví. O Luke Evansovi už řeč byla, zbývá zhodnotit herce ve vedlejších rolích. Vyjma jeho sličné manželky v podání Sarah Gadon, ve filmu vůbec nikdo nezaujme. Některé role budily dokonce pousmání, jak byly hrozně napsané i zahrané. Bojovný turecký sultán Dominica Coopera dokonce ví, jak upíra zabít, což bylo zvláštní v tom, že o možnostech zabití upíra nepadne ve filmu ani slovo. Zvláštní kapitolu i hledisko si zaslouží snaha o emocionální pouto ústředního hrdiny se svými rodinnými příslušníky - manželkou a malým synem (ten dokonce na začátku i na konci do děje promlouvá svým vnitřním hlasem, jimž diváka informuje o náležitosti daných událostí). Do hororu se tohle moc nehodilo, rušivý efekt se naštěstí tak úplně nedostavil, neboť to tvůrci nepřetáhli přes neúnosnou mez, i když těch citových výlevů bylo dost, přičemž některé si mohli odpustit, protože dohromady nebyly až tak nutné. Oproti tomu, závěrečné setkání v současnosti nebyl vůbec špatný nápad, jemuž k dokonalosti chybělo jen ho uspokojivě rozvést, či jinak impresivně s ním naložit. Debutující režisér Gary Shore se u mě etabloval béčkovým režijním stylem, se kterým v kině mnoho rozruchu nenadělá. Navíc to není ani příliš invenční režisér a už jeho prvotina nese evidentní rysy rutinéra, který není schopen dosáhnout potřebných řemeslných kvalit i epičnosti, o kterou se střídavým úspěchem tolik usiluje. I kdyby se na malé "batmaníčky" rozkrájel, stvořil jen lacině povrchní, málo působivou legendu atakující (pod)průměr. O nic moc to upíří legendu neobohatilo, avšak tak úplně nesympatické to také nebylo, nicméně čekání v upíří jeskyni na další, snad i působivější verzi, se protáhne na nekonečně dlouho. Zkrátka, jednou upír, navždy upír. 50% () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Zajímá vás jak „vzniknul“ Drákula? Tak se mrkněte. To je největší deviza filmu. Jinak celkem průměr, ale líbilo se mi pozadí a propojení se současností. ()

HoneyBunny

Můžeme všichni souhlasit s tím, že udělat z Drákuly film se zaměřením na rodinu, byl špatný nápad? Drákula má být cool, charismatický drsňák, kterého málokdy trápí svědomí. Luke Evans je sympaťák a možná v tom je ta chyba - jeho Drákula má uspořádaný americký rodinný život (vůbec nečekejte středověkou realitu) a v životě mu neuvěříte, že nechal stovky lidí napíchat na kůly. Zlatý Gary Oldman! Ten v sobě temnotu, kouzlo, starosvětskost. Drákula: Neznámá legenda je jen vyprávěnka napsaná hloupými lidmi pro hloupé lidi. Kdy už se sakra někdo natočí film o opravdovém Vladu Tepešovi? To by byla sakra drsná a zajímavá podívaná! ()

JosefGruber

Rozhodně zajímavý záměr. Myšlenka spolčení Vlada s přízrakem se mi moc líbila. I počáteční havraní efekty nebyly vůbec špatné. Ale jak to tak bývá všeho moc škodí a nic se nemá přehánět. A rozprášením osmanského vojska jedním "člověkem" to začalo jít pěkně z kopce. Jelikož však mám téma Vlada Draculi rád, zaokrouhlím hodnocení směrem nahoru. 3-4*, 22.11.2014, pc ()

Socrates

Ano, můj pane, tento budu považovat za prequel všech Draculů, dokud (pokud vůbec) se neobjeví nějaký lepší. Ale budou to mít filmaři nesmírně těžký, protože tady, až na manželský letecký manévry a samotnej konec, bylo u mě všechno naprosto bez výtek, prostě téměř dokonalý. [90%] ()

AppleCore

Když se točí film o upírech, jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu je krev. Když ale na tuhle tématiku naroubujete rating PG 13, načež ve filmu začnete sekat končetiny aniž by trocha tý krve zalila obrazovku, to jediný co zůstává je tupej výraz ve tváři a znechucení, jak je možný zobrazovat ve filmech násilí, když to ani nepůsobí věrohodně. Protože když už nic jinýho, živí diváka alespoň ta brutalita. Tady bohužel selhává ale úplně všechno, kdy je do diváka vprsknutej kýbl digitálního paskvilu v domnění, že právě to se mu bude líbit. Pokud je divákovi deset tak to asi zabere, pokud je mu dvacet, tak leda s tím, že je debil. Efekty ovšem, byť ne nejlepší, v několika mála scénách dokážou trochu pobavit. Jenomže zábava je to marná, když se celej film tváří neskutečně vážně. Tohle mělo bejt zatraceně sebe-parodický a vtipný, s nevtíravým humorem, jako je tomu třeba u Johna Wicka - tehdy bych Drákulu zbaštil se vsím všudy. Na filmu jsou skvělý asi tak čtyři stylový záběry, který do celkovýho vzhledu filmu ale vůbec nezapadaj. Není tu styl, není tu krev, není tu ani adekvátní provedení, je tu jenom změť komerčních trademarků, aby na to šel do kina každej mezi deseti a třiceti lety, když ale selžou i ty trademarky, je to fakt v prdeli. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné. I když je to vlastně slátanina, čekal jsem to horší. Hrabě Vlad Napichovač se musí vzdát svého lidství, aby ochránil svou říši před tureckou invazí. Luke Evans předvádí slušný výkon. Bitvy byly parádní. Je trochu blbé, že se většina filmu odehrává v noci. Ale Turci neměli šanci. Jeho žena byla taky celkem pěkná. :) Škoda že tam Charles Dance nebyl častěji. No jsem zvědavý, co bude dál protože podle konce by to ještě mělo pokračovat. Studio Universal chce prý udělat týmovku z těchhle hrdinů: Drákula, Frankenstein, Mumie a Bažináč, tak jsem zvědavý. ;) A hraje tam i Rickon z Got. "Napij se mé krve." ()

AllShallFall

Krasne pojeti o Drakulovi. Hrdina, ktery zaprodal dusi temnote, aby ochranil rodinu a narod pred Turky. Takove zpracovani se mi libi. Ctyri hvezdy za pribeh a ta pata, za posledni proslov! Jsem nadseny! ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)