V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

ARI50

Já prostě žeru katastrofické filmy a když dostanete skvělé herecké výkony do toho několik skvostných záběru katastrof dost dobře vymyšlený děj tak musíte film milovat tohle se nezkutečně dobře povedlo. ()

kajda.l

Proroctví aneb jak zahodit velmi solidní nápad. Úvodní hodinka velmi dobrá, drží diváka v napětí a seznamování a hra s čísly je zajímavá, ovšem přijde druhá část a je zle a takřka jediné dobré co zbyde je Nicolas Cage a skvělé efekty. Jsem zklamán, hodně chatrné 3*. ()

JASON_X

Po jisté sci-fi šaškárně pro děti se tvůrce temných pecek Crow a Dark City zase pochlapil, a naservíroval nám lahůdkový eintopf z jasnovidného proroctví jedné těžkomyslné holčičky, Ezechielova vidění, ohnivého konce světa, a blízkého setkání třetího druhu s anděly létajícími v kosmických lodích. Eintopf možná trochu překořeněný, afektovaný a fantasmagorický, ale zároveň výživný, záživný a hustoatmosférický. Scénář jak z pera mistra Kinga, což samozřejmě myslím jako pochvalu. Co dál... Cage trochu šílený jako vždycky (to, jak s jurodivým výrazem potulného prodavače biblí nastoupil v muzeu na Růženu mě rozesmálo), Byrne křehká a mateřsky krásná jako vždycky, triky levné ale zato stojí za to, patos snesitelný a bohatě vyvážený temnotou místy téměř horrorovou. A haluzní konec s "jehovistickou" planetou mě výborně pobavil. Vytknul bych jen... tedy "jen" poskakující ruční kameru v některých scénách, a snad ještě fakt, že má oblíbená pasáž z Beethovenovy Sedmé byla hrána nesnesitelně rychle. ()

MáŠa

Pro mě ve výsledku spíš zklamání. Možná, kdyby to tam nevysvětlovali, jak to, že to někdo věděl, snesl bych to víc. Nějaká poloha, kdyby zkoušeli těm nehodám nějak zabránit, by se mi asi líbila víc. Hraje si to na jakousi variantu jednoho z biblických příběhů. ()

Morholt

Poměrně slušná mysteriozní scifárna o konci světa, která hodně sází na vizuální stránku. Leč i tak mi připadalo, že jsou některé triky, třeba při pádu letadla či při vlakové nehodě, trošku odfláklé. Myslím, že při dnešních možnostech by se to stávat nemělo. Cage nemám moc v lásce a jeho psí oči mě neoslovily ani tentokráte, ale jeho výkon neurazil. Jeho spoluhráčka Rose Byrne se mi líbila jen do chvíle, kdy začala hysterčit. Každopádně jsem se slušně bavil. 70% ()

Sawy

Docela fajn katastrofická sci-fi, problém je ale v tom, že od Alexe Proyase čekám víc. A na Proyase je Proroctví prostě slabší kousek. Nenudí, stojí na hezké premise a má i své osobité a někdy i vyloženě brilantní scény (pád letadla), ale celkový dojem z něj vyšumí a v hlavě nakonec zůstane vlastně jen ten konec, který mě docela zklamal, po rozporuplných reakcích jsem jej čekal originálnější. Spíš žánrovka na jedno podívání než výraznější filmový zážitek. 65 % ()

ScarPoul

Je až veľmi vtipné, koľko nám samotný filmový plagát, môže povedať o posledných minútach filmu, a tiež je veľmi vtipné, že trailer vyzeral ako nejaké béčko, dokonca to malo aj béčkovú zápletku a jediný herec, ktorý je ako tak známy je nicolas cage a priznajme si to jeho filmy stáli poslednú dobu za veľký koňský prd. Ale najvtipnejšie zo všetkého je fakt, že Proyas aj napriek všetkému natočil film, ktorý má za prvé neskutočnú atmosféru, veľmi dlhý čas mi po chrbte nechodili také zimomriavky ako pri sledovaný tohoto filmu, za druhé, banálnu zápletku dokázal povzniesť na niečo viac a to na film, ktorý je síce béčko a je to hlavne na efektoch vidieť, že rozpočet je len taký aby sa nepovedalo a spravil s toho béčkový film, ktorý sa vysoko tvári ako áčkový film a je len a len na vás či tomu uveríte alebo nie. takže aby som to zhrnul film je vyskoko pozerateľný, Cage opäť hraje, aj keď zase musím priznať nie v každej scéne, je to plné prekvapivých zvratov, a niektorých , ktoré sú vysoko očakávateľné, koniec ako sa patrí, aj keď troška rozprávkový, je tam veľa smrti, sú tam týpci ako z Proyasovho Dark City, sú tam nejaké posolstvá a pár tých katastrof, a verte mi že keby ma ten film prinútil vôbec nerozmýšľať tak by to bolo za 5. Tento film inak dokazuje dve podstatné veci a to že Proyas je vlastne génius, a Cage je opäť na koni. ()

Fleur6

No ako prepáčte, ale tá druhá polka bola strašný trapas - nuda, wtf zmätky, gýčový koniec, len to "búranie domina" tam stálo za to. ()

Genero

Nicolas si nechal u optika přeleštit jelenicí své oduševnělé skleněné oči, paní maskérka mu vymodelovala na hlavě rošťácké vrabčí hnízdo, jak se na šíleného astrofyzika jeho úrovně sluší a vydal se vstříc lepším zítřkům. Z jeho spojení s panem Proyasem došlo ke zvěčnění několika kulervoucích okamžiků a už by se mohlo zdát, že se jedná o dílo skvělé až genitální! Ale když místo dechberoucí finálovky z lánu žita vystoupí obávaný táta kolonády a pán všehomíra Aštan Kaštan a řekne svůdným hlasem Děti, jestlipak chcete vidět chlupatého čertíka?, nejraději bych všem Vesmírným lidem pomazal ruce hovnem a týden k vodě nepustil! Neodpustím si příhodný citát, vystihující pravdu v celé nahotě: Objetí s touto krásnou bytostí je jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který tě, milý čtenáři, přivede až k pláči (Ivo A. Benda). ()

Lacike

Na prve pozretie to je perfektny thriller s pôsobivou hororovou atmosferou, ktory postupne meni zaner do globalnych rozmerov a konci odvaznym dychvyrazajucim finale. Este aj ten nabozensky podton, ktory nemam rad, je zakomponovany nenasilne. Cage zas po dlhsej dobe pôsobi prirodzene a podava kvalitny vykon. Ostatne postavy su uz len do poctu. Proyas vytazil 50 megovy rozpocet do posledneho centu a serviruje nam 2 pôsobive sceny nehody a aj skvele finale. Na prve pozretie to je proste pecka za 5*, ktora ma uplne odrovnala. Ale pri druhom pozreti uz moje nadsenie dost opadlo. Akonahle som vedel pointu, tak mi to mimo stale skvelych trikovych scen pripadalo take obycajne az nevyrazne. Drama okolo Cageovej rodiny tuctova a hororove prvy s tymi chlapikmi, ktori sa tam neustale objavovali tentoraz pôsobili hlupo az nelogicky. Pôsobivy zaver tomu stale dodava grady, ale predchadza mu dost obycajny film. Takze znizujem z 5* na 3*. 6/10. ()

maseer2

Cage zase po delší době v roli, ve které ukazuje, že hrát přece jen ještě nezapomněl.. námět vynikající, provedení hodně dobré, ale co měl proboha znamenat ten konec??? ()

PROROK14

Zo začiatku sa to zdal byť celkom solídny film. Páčila sa mi celkom pekne vykreslená atmosféra a tajuplnosť "časovej kapsule". Katastrofické scény boli tiež veľmi dobré a hlavne tá s lietadlom. Ale akonáhle sa tam začali objavovať tí "muži v čiernom" tak som začal tušiť nejakú debilinu, čo sa v závere aj potvrdilo. Ten vesmírny koráb ma skoro dorazil. Takže sa z toho vykľula zas nejaká ujetina. A samotné finále ma nijako zvláštne nezaujalo a síce dalo sa to už asi pol hodinu pred koncom čakať. ()

BoPo

Dobrý nápad a nie až tak zlé spracovanie ako som čakal, miestami dokonca dosť dobré. Len ako to už býva, konečný výsledok je ďalší film ktorý mohol, ale nebude dlho v mojej pamäti. No rozhodne lepšie ako Den, kdy se zastavila Země. ()

Tommassi3

"Oni na nás mluví !! Šeptají nám v hlavě.." Tady má někdo zjevně strach z albínů..;) Snímek v jednotlivostech a spoustě pasáží stejně tak skvostný jako v celku naprosto příšerný, jímž paradoxně supertalentovaný režisér Alex Proyas s nezměrným hororovým citem dává jasně najevo, že opravdu umí, nicméně umí i jednoho pořádně naštvat, když z nablblého scénáře činí svůj sympatický malý filmeček atmosférickým skvostem, zároveň však i příkladně nefunkčním hybridem, který s každým dalším zvratem stále více irituje.. Proyas tenhle sympaticky ambiciózní projekt, který však přes vizuální hody přesně neví, co chce sdělit, zkrátka znovu proyel, což zvlášť zamrzí, když si pozorný divák uvědomí, jak tenhle egyptský australan s řeckou krví dokáže překvapit, když zbytečně a hloupě nešpiní žánry a stejně jako Shyamalan se neutápí v bezútěšné manýře a iluzi své vlastní důležitosti.. Mimochodem profesora Cage jsem si užil měrou stejně vrchovatou jako tu veselou protipirátskou vsuvku v metru..;) ()

GeusX

Zajímavý mysteriózní námět, který mne baví. Je to trochu variace na Nezvratný osud, Blízká setkání třetího druhu či Noemovu archu. Z námětu se dalo vymáčknout rozhodně mnohem více, a na konec snad raději zapomenout - jak je skoro trapně naivní, ale i přesto dám (velmi slabé) 4 hvězdy. 71% (viděl jsem: 3x) ()

Hwaelos

Proyas není geniální režisér, to je zapotřebí si uvědomit. Já robot byl skrz naskrz normálni (dobrý) film. Dostal naleštěný nepůvodní look (applovský design robotů byl "vypůjčen" z Cunninghamova klipu All is full of love) a správnou porci akce a napětí. O nic víc se režisér nepokusil. Žádné stylistické vychytávky, nijak zvláštní koncepce vyprávění. Alex Proyas je velmi dobrý řemeslník. Že Knowing dopadlo hůř než předchozí hit, je vinou hlavně scenaristy. Režisér odvedl svůj kus práce dobře, takže je to celkem koukatelná podívaná, byť s velmi chabým dějem, hloupými zvraty a blbými dialogy. Dokonce jsem měl většinu filmu za to, že to budou lepší tři hvězdy. Jenže pak přišel konec. Celou dobu je totiž divák v očekávání, co ho v závěru celkem napínavého filmu překvapí. Bystřejší už chápou. Nic. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)