Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

Sany33

Fantasy ktoré obsahuje všetko a súčasne nič. Ale v podstate zostanem iba pri tvrdení, že film obsahuje všetko čo vo fantastike má byť ako sú draci, kúzelníci a kúzla, víly, druidi, peknú dobu, ktorá sa dokonalo hodí k čarovnému svetu a dokonca svet nesený na sloních chrbtoch, ktorý sú nesený na chrbte korytnačky aj to je Zemeplocha, ktorú vymyslel jeden z najuznávanejších spisovateľov 20 storočia Terry Pratchett. Mne to jednoducho nerezalo, humor bol ťahaný do dosť stupídnych a nelogických extrémov a niektoré scény mi celkom nedávali logiku ale to je možno to čo sa väčšine ľudí na Pratchettovom univerze tak páči ale ja to naopak hodnotím záporne bol som odchovaný a klasike ako je Lord of the Rings alebo Harry Potter a to sú pre mňa dobrodružné klasiky ktoré majú šťavu a nemusia sa na nič hrať toto bol iba mix rôznych fantasy príchutí, ktoré keď sme zmiešali sme dostali guláš plný nezmyslu. A celková honba za poznávaním sveta z ktorej sa ku koncu vykľuje záchrana sveta pred obrovskou hviezdou, z ktorej sa nakoniec vykľujú malé korytnačie detičky. Jedno treba uznať Terry má vynikajúcu predstavivosť. Ale ako som povedal nad týmto univerzom určite nelámem palicu a budem dúfať, že ďalšie príbehy zo Zemeplochy ma ohúria. 37% ()

Kalidor_

V tomto případě považuji roztáhlost filmu na škodu a neúměrnou k vložené fantastičnosti světa Terryho Pratchetta, prostě mě to potom začalo nudit, a to Zeměplochu miluji. ()

D28

Uvedomujem si, tak ako to zistili i mnohí ďaľší, že knižky tak veľmi zbožňujem a tak blízky mi je humor pána Pratchetta, jeho životná filozofia, tá pestrosť charakterov a tém a a a ...skrátka celý ten svet, že filmy nie len že nepotrebujem,ale vlastne ani nechcem vidieť.Pretože nie sú a nemôžu byť lepšie ako môj súkromný pobyt na Ploche pri čítaní.Nie je to chyba tvorcov,fakt sa snažili a môj zhrňujúci dojem je taký, že v zobrazení neživého sveta ma riadne tromfli.Joj,ale ten živý /plus Smrť a ďalšie neživé existencie/,tak to sa nedá porovnať.Neskromne tvrdím,že to sme s Terrym jednoznačne v nominácii na Oscara, o ktorú samozrejme stojím asi ako Mrakoplaš o rande so Smrťom. ()

Kurikmoon

Po vzhliadnutí prvej časti: Vcelku zábavný oddych. Ale mimo fanúškov Pratcheta ostatných len pobaví. Otec prasátek ma držal oveľa viac. ()

NDroo

Sice se tento film neda ani v nejmensim srovnavat s knizni predlohou, ale i po povazlivem zredeni ho povazuji za skvely snimek! ()

Ironfood

Extrémně nesympatické pojetí Mrakoplaše, chabý design Smrtě a hlavně to není skoro vůbec vtipné. Co se týče Pratchetta, doporučuju spíše zdařilé české inscenace divadla v dlouhé (soudné sestry, maškaráda), ať už naživo či ze záznamu. ()

IMPAIRED

Dejme tomu. Vážně nízkorozpočtový.. takže prakticky až nha draky byly vynechány všechny náročnější událsoti.. belshamharoth, vodní skřet, hydrofobové, chvíle v podtemnu.. ()

jefff

Tohla mohla být naprosto úžasná podívaná, bohužel režisér to sprasil jak mohl a vznikl z toho naprostý blábol a nuda na entou. ()

BMAJTZ

Já te Zeměploše proste na chuť nepříjdu. Nepříjde mi to nijak zvlášť vtipné ani nijak zvlášť chytré. Prostě jenom divné. Na televizní film to není špatné a fanouškům se to asi líbit bude ale mě pořád drží dojem, že knižní podoba může bát o něco lepší. Jediné co se mi na tom opravdu a bezmezně líbilo byla Smrt, ale ta se mi líbila už v Otci prasátek. Jinak nevím co na tom ostatní vidí tak zajímavého. ()

Marty89

Tak jsem se po dlouhé době nechal zlákat některým filmem na motivy knih Terryho Pratchetta a obávám se, že u shlédnutí tohoto filmu moje experimentování s jeho dílem skončí. Film byl tak nějak, jak to říct slušně, infantilní až do morku kosti. Drtivá většina postav mi neskutečně lezla na nervy, a to teda hlavně Mrakoplaš - ten herec se podle mě na tu roli vůbec nehodil. Dvě hvězdičky dám pouze za postavy Smrti a Twoflowera, protože jenom ty měly aspoň trochu nějakou úroveň. ()

Andy_Ziky

Přečíst si knižní předlohu je jako koukat do výlohy na krásné, veliké, červené a nablýskané jablko. Shlédnout film bych pak přirovnal ke koupi trpkého, nedošlého zelenáče. Film si vede natolik drze, že přeskakuje stěžejní zápletky a se zbytkem míchá jak v nudlové polévce. ()

Melios

Terry Pratchett svojim humorným sci-fi fantasy o mieste, kde žije Flat-earth society dokázal okúzliť nejedného čitateľa. Preto som nesmierne rád, že som na túto klasiku narazil aj vo filmovej adaptácii. Nie som nejaký veľký fanúšik knižného fantasy a tak na rovinu priznávam, že som knihy čítal len minimálne. No navzdory nízkemu rozpočtu ma dvoj-film ako taký (adaptuje prvé dva diely knižnej ságy) dokázal neskutočne uchvátiť a "nabaitiť" si knihu kúpiť i prečítať. S knihami pána Prattcheta mám už nejakú tú skúsenosť, a čo sa týka humoru si myslím, že by si čitatelia mohli prísť na svoje. Mierne sentimentálne, no farbité a naďalej geniálne. To dokázal film spraviť na výbornú. Čo sa mu, ale vyčítať dá sú CGI. Nie je ich tu veľa, no keď sa naskytne na nich pohľad, tak skrátka vyzerajú k smiechu (a to aj na pomery televíznej produkcie). V týchto pasážach snímok zachraňuje úžasne a pečlivo vybraný casting, ktorý sa k jednotlivým roliam skvelo hodí a zároveň dokáže prilákať známymi menami. Koniec vyvrcholí typicky Prattchetovsky s tým, že má príbeh svižné tempo a tak sa ani nenazdáte a už ste na konci. Celok ako taký sa vám bude zdať v pravý čas ukončený. Vo výsledku môžem tento menej známy britský počin len odporučiť a vďaka uzavretému príbehu nemám žiadny pocit, že by vo výsledku niečo chýbalo. Keď sa na natáčaní podieľa aj samotný autor predlohy, tak je výsledok vždy skrátka niekde inde. Len menšia výhrada. Zožeňte si legálne kompletnú televíznu verziu. Tých pár minút navyše ozaj stojí za to :) ()

BluT

Nebylo to zdaleka dokonalý, ale Pratchetta já beru v jakýkoli podobě. Pokud by tam nebyly tak známé a Úžasné postavy z Úžasné Zeměplochy, byl by film celkem obyčejným fantasy. Mírný nadprůměr. Ale v tomto případě, když mi to připomnělo, jak dáávno, jsem čet všechny "Pratchettovky" a na filmovém plátně oživilo Mrakoplaše, Dvoukvítka, Cohena a další, tak jsem ležel a kochal se. Sice chvíli trvalo, než jsem si na všechny herce zvyknul, páč po knížce (a po ilustracích z Umění na Zeměploše) jsem si některé představoval jinak, ale zato třeba Cohen byl vyveden luxusně. Takže celkem tak 80%, jelikož s přečtením jakékoli knihy páně Pratchetta se to nedá srovnávat, ale příjemný pokoukání to bylo. ()

SjamK

S knížkami se sice dost dobře rovnat nemůže, ale i tak, výborná práce. Skvěle vybraní herci především, Dvoukvítek je turistík jak má být a třeba takový Vetinari v podání Jeremyho Ironse nemohl ani dopadnou lépe. Paráda. ()

Wally

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení...asi sem divnej, ale vůbec se mi to nelíbilo a ..prostě hrůza. Mrakoplaš mi přišel jako senilní kombinace Harryho Pottera a Čáryfuka. Jen Tačud chyběl.... S. Austin hrál věčně se podivujícího, naivního a přiblblýho cestovatele a T. Curry snad umí jen jeden výraz tváře a to ten při kterém cení zuby v širokém úsměvu. Jedinou hvězdičku dávám za vtipnou postavu Smrti s hlasem Ch. Leeho. Za mne katastrofa a zbytečně ztracené tři hodiny života... ()

Zagros

Terry Pratchett patří k mým oblíbeným spisovatelům, Zeměplochu mám doma komplet a rád si ji často čtu. S filmy mám ale problém. Právě díky literární Zeměploše mám vytvořenou její ideální podobu se všemi postavami a příběhy ve své vlastní hlavě. K ní se tvůrci dokáží přiblížit jen stěží. Bez zatížení předlohou bych film jen chválil. Obsazení, herecké výkony, imaginace, příběh, vtip, celková atmosféra,... vše se povedlo a když si uvědomím, že jde "jen" o televizní film, hodnocení by mělo být vyšší. Ale já zkrátka nemůžu, není to ta má parádní Zeměplocha, to je však jen můj problém a na mé tři hvězdy nemusíte moc brát ohled. ()

Fary

Perfektni. Stejne jako Hogfather. Na to, ze jde o televizni produkci si myslim, ze tohle by jen tezko hledalo konkurenta. Obe zfilmovane pratchettovky stoji myslim za to videt. ()