Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

DHDV

Ničím mě to nepřekvapilo, naprosto průměrný thriller. Režie i kamera byla bez chyby. Bohužel John i Denzel ze sebe nedali vše a to ublížilo filmu nejvíc. ()

Hapretor

Obyčejné, brzo zapomenutelné. Já to přál Travoltovi. Proč musejí tyto klišoidní thrillery končit pokaždé stejně - jako pohádky - dobro vítězí nad zlem?! ()

Lyžař

Travolta opět v hlavní roli záporáka, to miluju. No a navíc pod režisérským vedením Tonyho Scotta? Jen první minuty mně nebilo srdce rychleji, než běžně. Pak se doslova rozběhlo a do svých klasických rytmů se vrátilo až při závěrečných titulcích. Mimo jiné odpočítávání hodiny, které prostupuje celým filmem a zajímavý závěr si mě prostě získaly. Jednu hvězdičku si však musím nechat pro sebe..celou poslední sekvenci filmu jsem se těšil na závěrečnou scénu s mlékem..no a nechám si pro sebe, proč tu pátou hvězdičku dát prostě nemůžu:-) ()

fr3ak

Tonyho mám rád. Líbí se mi jeho styl (kamerové filtry, cit pro akci). Ale nějak nechápu proč se zrovna pustil do tohodle filmu. Tady už ani Toni nic nezmohl, protože mu to scénář prostě nedovolil. Film mi sice utekl a ani na chvíly jsem se nenudil, ale už teď vím že se na něj podruhé nepodívám. ()

Olík

Hra na kočku a myš, kde je kočkou psychopatický únosce soupravy metra (J.Travolta) a myší traťový dispečer (D.Washington), který je jménem města New Yorku nucen s teroristou vyjednávat. Travolta opět dokázal, že mu skok z komických rolí do akčních nedělá sebemenší problém a jeho postava inteligentního psychopata je ukázkovou prací. Někomu však může mít problémy s přílišným patriotismem a náhlými záchvěvy hrdinství, především u postavy hrané D.Washingtonem, která se mění ze zaměstnance metra v Bruce Willise stejně rychle jako Clark Kent v Supermana. Ačkoliv nejde o převratnou žánrovou událost, Tonny Scott opěk ukázal, že jde o starého rutinéra. ()

hororwatch

Takový lehký nadprůměr na který to vytahuje akorát herectvo. Jinak scénář nic moc a film těží hlavně z dobrých kamerových záběrů z NY a ze scén kdy jsou v záběru padouch a dobrák. Jinak představit si v tomhle filmu Stívna Segala a jako zlouna někoho, koho radši ani neznat... tak by ten film si myslim spadl do hodně velkých černých hlubin v hodnocení. ()

mourinho

Další z řady skvěle obsazených amerických remaků se myslím docela povedl. Zápletka je jednoduchá, děj celkem napínavý a režie Tonyho Scotta film táhne jednoznačně do první ligy. Travoltovi role záporáka sedla perfektně a bylo vidět, že si ji užívá. Původní film z roku 1974 neznám, ale tady jsem spokojen. ()

jirkis

Svižný film, který nějak nedbá na pomalý rozjezd. Akce od začátku do konce, neustále se je na co koukat. Nenudí a Travoltovi role sedí. Ale..děj je milionkrát přehraný, název filmu vypodívá o příběhu - to by nemělo být, některé dialogy nemístné....je jich moc. Zřejmě ten, kdo psal ten scénář, tomu moc času nedal. Přijde mi to jako za každou cenu natočíme film. A Garber, co by dispečer, nakonci lepší než policie? Haha, ale alespoň jsem se nenudil a dobře se pobavil./55%/ ()

helloween93

Klasickej Pelham s Matthauem je o třídu výš, a to hlavně díky napětí a atmosféře. Tony Scott to pojal samozřemě víc hi-tech a akčně. Jeho vizuál (klipovitý střih), připomíná tvorbu Michaela Baye. Travolta si zahrál záporáka už podruhé a přijde mi, že vyšinuté postavy umí. Jen dodám, že film skončil komerčním neúspěchem. Tady se Columbia spálila. ()

MickeyStuma

Snímek je remake stejnojmenného snímku z roku 1974, kde vynikl Walter Matthau v roli policejního kapitána Zacharyho Gerbera. A právě na něj tvůrci odkazují spojením hercova křestního jména s příjmením jeho postavy pro roli, kterou si v remaku s chutí zahrál Tonyho herecký soukmenovec, Denzel Washington. Nejedná se však opět o policejního kapitána, ale o dispečera newyorského metra. Tvůrci si z původního snímku vzali pouze námět a děj na dnešní dobu naprosto překopali. Zápornou roli Rydera si zahrál John Travolta a přesně tak, jak on to umí. Příběh v této realizaci sleduje dvě postavy najednou. Počínání Gerbera a Rydera. K tomu temný obrazový filtr, rychlý klipový střih, svěží akční tempo, napětí a dobře napsaný scénář. Tony Scott se na režisérské stoličce opět předvedl v plné parádě. I tento jeho film se vyznačuje energií, zoomy, rychlými střihy a samozřejmě na pořádný ´akčňák´ akční scény vzdorovací fyzické zákony a logiku. Oba filmy si jsou naprosto neporovnatelné. 35 let odstup je hodně a doba se holt razantně změnila. Původní i tento snímek má tedy své vlastní přednosti a tak záleží jen na divákovi, kterému dá přednost. ()

Faila

Akční sníme s Washingtonem a Travoltou, který se odehrával v poměrně netypickém prostředí a jehož aktéři také nebyli zcela typičtí. Mělo to náboj a nebylo to nudné, ale žádná extra pecka to podle mě taky nebyla. ()

GOREGASM

Scénář je rutina, což zamrzí, protože Tony Scott má určitě na víc, než jen roubovat svůj epilepsii navozující režijní dynamit na tak zaprděnou scénáristovu báchorku. Herce přitom nalákal jako vždycky prvoligové, hlava vás z té jeho kamerové gymnastiky a změn tempa taky brzy rozbolí a Travolta je sakra lepší MotherfuckeR, než je Denzel hrdina. Hlavním motorem je interakce těchto dvou pánů, zbytek se spoléhá na režisérovu schopnost vymýt vám mozek ještě před závěrečnými titulky. Neříkám, že se mu to historicky už aspoň jednou nepovedlo, ale tentokrát jsem byl rychlejší. 60% ()

Skleni

Tam kde Tony víťazí je jeho obrazové poňatie každého detailu. Strih, hudba.... A ostatné tech. parádičky. V poslenej dobe dajako aj scenárovo ma uspokojuje ako pri deja Vu. Ale pri tomto..no nvm... na remake mi ot prišlo až príliš .chabé. Totiž ak máte predlohu a viete že bola dobrá, tak z "obnovy" by som sa snažil vytrieskať čo najviac. Atu sa tak nestalo. hmm.. Ďalšou vecou čo mi vadila, bola nepochopiteľná "kulisáž" a totálne odbočenie od deju v podobe rozmlátení policajného auta, zbytočného výstrelu snipera a pod. Proste to som nepochopil. Niekedy som sa pozeral na krásnu scenériu mesta, na špičkovo vybavený dispečing dopravy a potom na hnusný vlak a tmu. Film teda pre mňa obsahuje veľa protikladov. No aj tak ma zaujal a nenudil som sa pri ňom. A to stačí. Aspoň v dnešnej dobe. 64% ()

salamandrr

Díky za parádní předpremiéru, kterou jsem měl možnost vidět díky csfd.cz..... film rozhodně stojí za shlédnutí, v popisu totiž chybí komedie, vtipné narážky jsou totiž to jediné co odtrhává tento snímek od šedého průměru ostatních jeho žánru a taky velmi dobré herecké výkony ()

Blondak80

Ještě že to Travolta trochu tahal z toho srabu, ve kterém se to většinu potácelo. Denzel byl tentokrát poloviční. Neurazí, nenadchne. Díky za vstup zdarma! ()

guri

Iny ako original, no bezpochyby horsi. Chyba mi hlavne aspon minimalny naznak napatia, nikto sa v priebehu filmu nezamysla nad tym, ako sa z metra s peniazmi dostanu a Scott asi zabudol na svoje tempom nabite predosle filmy. Hoci to nedopadlo najhorsie, cakal som vyrazne viac. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)