Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

darkreider

Som sklamaný a nebudem to skrývať. Remake staručkého únosu vlaku Pelham síce z 90tich percent kopíruje svojho predka, ale najlepšie črty boli vynechané a pridali sa úplne predvídateľné kraviny. Ani Washington a neskutočne drsný Travolta tento film nezachránia. Kam sa podeli páni s farbami dúhy? Kam zmizla nonšalantnosť únoscu? A ten záver, no fuj. Nakoniec si neviem vybrať, čo mi vadilo viac: až neuveriteľne kľudný(miestami namachrovaný) rukojemníci alebo náušnica v Denzlovom uchu? ()

ZackSawyer

Dobrej nápad, skvělej plán, slušný prachy, Travolta potěšil, já jsem mu teda fandil... ale bylo to tak móc kýčovité, že prostě víc jak 3 * nemůžu dát. Hlavní je, že Garber nezapomněl na to mléko :-) ()

aR3Zz

Na tento film mě nalákaly trailery už dlouho dopředu. Následná reklamní kampaň jen potvrdila, že parta kolem Tonyho Scotta potřebuje zaplatit hvězdné herce. Ti podávájí standardní výkony, protože k tomu mají prostor, to vše na úkor akce, které bych očekával (a chtěl) více. Sled událostí není vždy úplně logický, a ani by být nemusel, kdyby byl polepen lépe zpracovanými honičkami, přestřelkami nebo aspoň kvalitními dialogy. Vše ve filmu najdeme, ale ne v takovém množství, jaký průměrný divák vyžaduje. 60% (jestli nemáte rádi Travoltu jako charismatického darebáka, ještě si musíte odečíst minimálně 10%) ()

nurielka

spoillery - Neviem ako by som to mala pomenovať, ale keď som si pri ňom sama tak pekne popíjala vínko, tak proste mi to prišlo, že má to šmrnc, akúsi iskru. Je to síce otrepaný dej, rukojemníci, peniaze, zabíjanie po minúte. Ale takéto frázy ako nadhadzuje Travolta, že ,, To je Ramos, mozek naší akce." Juj, tak na tom som sa zabávala až mi pulzovali žily na čele. Ja neviem, ale Travolta ako herec mi príde s každým filmom lepší a hm.. ten výraz - no takpovediac sa na takéto filmy priam hodí a rola záporákov mu pristane neskutočne. Ľudia, ja som mala pôžitok a držala som s ním, keď chcel tie prachy a hovorila som si s ním, že tie prachy už tam mali byť v tom čase aký si povedal a nechcem to napísať hnusne, ale takmer som stláčala gombík na tej zbrani také som s ním mala nervy. Tým policajtom to neskutočne trvalo. Akože pardon, ale komu nestačí hodina na doručenie. Ja som bola neskutočne dožratá tým koncom tak som mu fandila. (!) No možno, že som sa do toho filmu položila viac ako sa patrilo a musela som sa teda aj rozkecať, ale keď ja si neviem pomôcť. Ten Travolta s Washingtonom tam tak pasovali jak prasce do chlieva, a aj keď to nebolo celkom ako ten film Training day s D.W. (ten sa mi tiež tak páčil, aj keď trochu iná méta) pre mňa to bola mňamka. Zožrala som to aj s navijákom. ()

bif

Tony Scott si chtěl odpočinout od náročných projektů, tak vzal pár hereckých Es a natočil zbytečný, ale celkem dobře natočený film. ()

Yancl

Kvalitní, ale nijak převratné .. Od režiserského esa T.Scotta jsem čekal něco vybroušenějšího a pestrejšího, nevím co měly znamenat ty přešlapy, kterých je k vidění více. Travolta předváděl roli krutého drsňáka a šlo mu to, škoda, že se mu režie nevěnovala více, vynořil se z neznáma, žádné vykreslení postavy a to samotné se týče i pasažérů ve vlaku, velmi chudé a letmé seznámení. To je asi největší slabina. Já si naopak vážil poutavé atmosféry a reálného nadhledu, který dotvářel určité napětí. [68%] ()

Lucas87

Tomuto filmu o únosu vlaku metra, především dobře kralovali Washington a Travolta, mile mě to překvapilo. Zaslouží si to více jak 64 % ()

Torgal

Rutinný akčňák podľa šablóny. Žiadne prekvapenia ani zvraty nehrozia a scenár sa nesie v duchu jednoduchých béčiek z rokov dávno minulých, kedy proti sebe stoja vyšinutý magor a poctivý policajt (v tomto prípade vlakový dispečer, ktorý zas až tak poctivý nie je). Akcie ako takej je navyše prekvapivo málo, takže typický videoklipový vizuál Tonyho Scotta pôsobí dosť mimózne. 6-/10 ()

Pekisan

V nicom vynikajuci film o unose metra. Unos sa vlastne mohol odohravat uplne hocikde, lebo okrem jednej divokej jazdy (vyplnac minutaze) je to len maly priestor 1 - unoscovia, maly priestor 2 - policajti. Vsetko to zabija koniec, ktory len potvrdzuje reziserovu impotentnost co sa tyka napadov. ()

ozeki

Hodně slabé 3 hvězdy. V takto schématickém typu filmu, který každý viděl x krát, je na pováženou, když tvůrci nepřijdou ani s nejmenším detailem, který by ho odlišil od konkurence. Na Toníkův nápaditý obraz, snažící se neustále přijít s něčím novým, jsme si už poměrně zvykli. A proto bych očekával, že se tenhle matador, co má řemeslo v malíku, zaměří nejen na vizuál, ale i jakousi nedemenci určitých scén, které by ho právě odlišily, ale které asi musejí být součástí každého podobného filmu (viz. průjezd peněz městem - obrazově dokonalé, ale není přece možné, aby se na každé druhé křižovatce semlela nějaká nehoda, působí to potom jako pěst na oko a já si mohl krk ukroutit :). ()

ortoncz

Velmi dobré herecké obsazení s ústřední dvojicí Denzelem Washingtonem a Johnem Travoltou. Sice příběh a zápletka nejsou zrovna dvakrát inovativní, ale pořad jde o slušnou podívanou. Ani bych neřekl , že je to pro mě zklamání. Lehce nadprůměný thriller. 70% ()

Kadas97

Dobrý thriller s charizmatickým Travoltom, ktorému som fandil 100x viacej ako Washingtonovi, ktorý tam predstavoval kancelársku krysu, s predpokladmi, že všetkých na konci zachráni. Už z princípu držím pri týchto filmoch palce záporákom, lebo majú vždy prepracované plány a nejaký "hrdina" im to všetko zruší a po zachránení sveta nezabudne kúpit mlieko svojej despotickej manželke. 5 z 10 bez mihnutia oka. ()

Jakubik

Super herci obsazené metro, které není ničím novým pod sluncem. Tisíckrát ohrávaná zápletka bez jakékoliv režisérské invence nemůže dopadnout jinak než průměrným výsledkem. Škoda. Po spoustě super Scottových filmů je tu zase pád na zem… ()

Whitebeard

Travolta si opět střihnul padoucha, vypadá jako že se jenom nechal ostříhat, otetovat na krku a okamžitě odskočil ze Swordfishe do New Yorku do metra. A opět škodí. Zajímavá vyjednávačka. Washington si to s Travoltou pěkně střihli. Za mě ok a hodnocení horší 4* ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)