Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Papaboot

Ten film je špatnej v tolika ohledech, že by nestačily dva internety k tomu, abych je popsal. Slabý příběh, sterilní akce, špatní herci (Channing Tatum by dokázal udržet poker face snad i kdyby ho penetrovali rozžhaveným pohrabáčem), přesto to nějakým zázrakem dokázalo stvořit poměrně stravitelnou a zábavnou směsku u které je ale funkční mozek celkem na obtíž. ()

Erik7595

Možno hovadina, ale zábavná to určite. Zo začiatku a aj v strede ma film vtiahol do deja zaujímavou formou a to flashbackami. Práve flashbacky medzi Snake Eye a Storm Shadowom boli tými obohacujúcimi a najzaujímavejšími prvkami filmu, ktoré dodávali veľmi rýchlemu tempu filmu určitú "brzdu" . Vyzdvihol by som niektoré akčné scény, zvlášť tú najlepšiu v strede filmu - naháňačku po Paríži (hm, či Prahe?) a následná deštrukcia Eiffelovky (moja najobľúbenejšia scéna). Od tohto bodu sa výborná kvalita filmu začína trochu znižovať, nie je to so zvyškom filmu tak katastrofálne. Bohužiaľ takmer trištvrtehodinová finálna Star Wars vybíjaná začne po nejakej dobe nudiť. Škoda, dávam silné 3* práve za tú prvú polovicu, za ninja súboje a tiež za Siennu :) 69%/ ()

Flopik

Tak celkom slušný film.Akcia nechýba, G.I.Joe tím je sympatický a ide im to.Mega veci sú tam tak isto . No ku koncu už začína trochu nudiť .... Začne tam byť veľa nezmyslov.Inak super 4* a 80%. ()

Hepy13

Český dabing mám rád, často býva velmi kvalitní, a dobrých dabérů máme taky hodně. Ale tak příšernej a směšnej dabing jako byl tady jsem už dlouho neslyšel. Když se někdo snaží z počítačové hry udělat film, je mizivá šance že to bude kvalitní počin. A tak se aspoň musíte snažit, aby film byl co nejvic Cool když už nic jiného. Bohužel tady to není ani Cool, ale průser a velká trapárna. ()

ViktorEl

Asi najdrahší prepadák aký kedy bol natočený! Ale nie, až také zlé to nie je. Aj keď čakal som veru viac nie len akčný film pre deti. Tento film bol natočený podľa hračiek, ale ja fakt neviem podľa akých a netešil som sa preto, že by som bol veľkým fanúšikom G.I.JOE, ale podľa trajleru to vyzeralo na pekný Blockbuster. Počas pozerania sa mi striedali len dva pocity: Hmm pekné efekty, a o pät minút len nuda a tak sa to opakovalo až do konca. Na blockbustery sa stále teším, lebo je to čisto popcornová záležitosť. Len vypnúť mozog a sústrediť sa na bitky, prestrelky a najmä pekné efekty. Tento film má všetko čo som vymenoval, ale chýba mu jedna maličkosť a to dej, a trošku logigy. A posledná vec, niektoré dialógy, a herecké gestá sa mi zdali dosť trápne. Chcel by som to všetko zhrnúť, kto číta tento komentár, tak sa asi čuduje, prečo som dal 3 *, a odpoveď je jednoduchá, aj keď sa mi to nepáčilo, tak len kôli tým efektom a možno keby som mal 12, 13 rokov tak by som bol z toho hotový, ale roky pribúdajú a takéto filmy ma už akosi neberú. ()

MAJkLSON

"Bude to bolet jenom trochu... ... to co prijde potom... daleko vic" // Profesor: "BUDETE MI ŘÍKAT KOMANDÉR!" // Duke: "Jdu si pro tebe Rexi!" Rex: "Hahahaha, ty a jaká armáda?" Duke: "Moje armáda" // Superstíhačka ovládaná keltštinou atd. Prostě sranda a akce od začátku do konce a větší než u Transformers 2 a 3 vysílaných duálně! ()

TaanStari

Nejlepší letní blbost 2009! Hned nazačátku jedno velké plus za to, že Marlon Wayans nepůsobí jako naprostý dement (narozdíl od zbytku jeho filmografie). Další plus za Rachel Nichols a Siennu Miller. A další plus za to, že i když tam všechno bouchá a lítaj tam letadla, je to mnohem lepší a víc svěží než Transformeři 2. Mínus za to, že všichni (někdo více, někdo méňe) přehrávali. A taky za ten utnutý konec. Zrovna když se na scéně objeví Dr Doom a Darth Vader, tak to musí utnout... Aspoň se můžu těšit na sequel. ()

LordBeeDoO

Film, na který jsem šel s velkým očekávním a odcházel s velkým zklamáním. Provedení je sice pěkné, ale vypnutí mozku v tomto případě nepomáhá. Film zabředává do vědeckých pojmů a otřepané naivity a frází a používá je tak nesmyslným zpsobem, že skoro každá vyřčená věta hrdinů bolí. Film z kategorie Odpad ! zachraňují jen některé propracované souboje, kterých je ale pomálu. Ty ostatní jsou jen high-tech břečkovou variací na to, co jsme už všichni viděli. ()

yAku

Na tenhle film jsem čekal hodně dlouho a vyplatilo se! Je to sice taková "pohádka", ale heslo zní: efekty především :) Rozhodně jsem se nenudil, ba naopak, příjemně jsem se bavil a film si patřičně užil, tohle je prostě z mého soudku... :) ()

Grizzly

No tak objektivne by to musela byt kokotina jak zvon, ale to bych tak musel nazvat i Transformers nebo Terminatora. Guilty pleasure jako prase, stojici na maximalni coolovosti akcnich scen a vyzaze vsech hrdinu (kladnych i zapornych). Trosku mi jen nesedela ta prilisna rodinna atmosfera mezi postavama, ale co uz. Logika i scenar je derava jak vrata, ale vsechno zachranuji ultra hightech oblecky a rozezrana eifelovka. Ja nemuzu jit pod 70% ()

Honny2

Blbost, ale baví a to je hlavní! Někdy jsem se fakt už chytal za hlavu, co tam bylo za p i c o v i n y, ale kupodivu ten pozitivní zážitek z tohoto filmu převládl nad tim, že to je vpodstatě béčková sci-fi akčňárna.... nakonec ale musim doporučit, užil jsme si to! ()

ddf76

Megasracka pro deti do 10 let. Dej o nicem, obslehnuty z kde ceho. Scenaristi byli asi na poradnym tripu. Triky se taky moc nevydarily. ()

Meteorista

Je to plný výbuchů, honiček, střílení, speciálních efektů... Je to akční, napínavý, místy nepřehledný - přesně to jsem potřeboval. Takovýhle film tu dlouho nebyl a občas něco takovýho neuškodí. ()

Stejk

Na to, že jsem čekal další průměrák .. docela mile překvapil .. o dějové zvraty postaráno a v moderním kabátci. No v dnešní době .. jak jinak. ()

KOZEL84

Zase slátanina.Od Sommerse už asi nejde nic jiného čekat.Co mě překvapuje nejvíc je že i když to měl být akcí nabitý film,já se nijak zvlášt' nebavil.Ani nevím proč dávám 3. ()

Money_too

Výpravný akční film,který dokáže potěšit...jediné co mě drobet zklamalo byly efekty při honičce po Paříži ( aneb počítačově upravené nehody vozidel atd. ) ()

Gerrard8

Páčilo sa mi to, hlavne scény kde bol Lee. Dosť dobre spracované, ale občas sa mi zdal Tatum fakt biedny. Nepatrí do kategórií tých najlepších hercov, ale jeho parťák Wayans to zachraňoval. Tatum sa snažil byť vážny, ale humor v tomto prípade vyhráva. Takých 70%. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)