Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

jjjerry

Trailer byl famózní. Snímek je velmi dobrý, ale nepřekvapí ani nezklame. Od Rodrigueze jsem čekal trochu více tajemna a napětí příběhu jako v SinCity. Určitě daleko lepší zpracování anime než zklamání Ghost in the Shell. Alita to táhne, škoda že ostatní postavy jsou velmi slabé. V orginále tomu tak není a tam ten příběh funguje bohužel lépe. ()

jirka159

Není to špatný film na jedno zkouknutí určitě super. Hezké akční scény, pěkná atmosféra takové typické japonské mangy. Akorát bohužel to má otevřený konec a druhý díl se neplánuje. ()

tchempi

Lákat lidi do kina na film a pak jim naservírovat pilot seriálu není košer. À propos, že se cyborgové milují, OK... ale jak provádějí koitus? Nejzákeřnější byl ale „southpark“ mustr. Vizuál jako pro dětičky, ale zvraty jako pro otrlé dospělé. ()

bonovox

Alita je príjemným prekvapením. Svet budúcnosti je tu vykreslený veľmi vierohodne a ak by tvorcovia neboli obmedzení ratingom a pribudlo by trochu viac krvi bolo by to dokonalé. Hlavná hrdinka stvorená kompletne v počítači je neuveriteľne realistická, taktiež ostatní herci si to všetko užívajú. Dúfam, že dôjde aj k pokračovaniu. Za mňa 80%. ()

Tribe

Trailer - totální brak. Film - boží! Alita byla skvělá a snímek má celkově parádní tempo. Ani chvíli jsem se nenudil. Pevně doufám, že se dočkáme pokračování. ()

brasek

Mierne tuctový príbeh bez hlbšej zápletky a bez veľkého finále. Animácia pekná, chcelo by to možno viac dynamiky a tempa. Nič výnimočné vo filme nie je, aby som si ho pozrel znova alebo aspoň zopakoval niektoré scény. ()

Ace.A.T.L.

A mě se to líbilo, ne že ne. Měl jsem strach, co z oho vznikne, v dnešní době digitálních masáží a sci-fi megaboomů. A vzniklo z toho něco, co je samostatný, na ničem nezávislý a přitom si to jede parádně. Rosa Salazar to celý parádně táhne a její roztomilost i drsnost jsou prostě parádní. Christoph Waltz taky zaválel a byl zvolenej dobře. Nevím, jestli by měla vzniknout sága Ality, ale druhej díl si to určitě zalsouží. Za mě 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Novko

Přiznám se, nesnáším Manga, anime a věci okolo toho, ale tohle celkem ušlo. CGI je propracovaný,ale s tím už jsem tak nějak počítal. Herecký výkony nejsou zlý. Přesto si nemůžu pomoct,ale Christoph Waltz je skvělej (asi jako v každé roli). 7/10. ()

Heywood

Nápad je výborný, bez druhého dílu to není dokončené. Zamilovaný kyborg - zde ona - je tak trochu plagiátem A.I. Umělá inteligence, kde je také milující robot, ale máme tu výborné graficky úžasné gladiátorské hry a ty to přebijí. Všudypřítomnost slídila NOVY a zjednodušený počet postav to trochu kazí, lovci odměn jsou pro změnu nápadití.Dá se to vidět. Za srdce to ale nechytá. ()

serdehelan

Príjemné prekvapenie. Ale stále to CGI pri kinetických scénách pôsobí strašne umelo a do očí bijúco a kazí dojem. Inak vizuál nádherný a príbeh dobrý. Rodriquez to celkom drží v rukách. ()

Emperor1

Žánrově mě to zcela míjí, příběh jak z dětského leporela (aha, ono to je podle komiksové předlohy), slovutní herci zbyteční, protože počítače, postavy tak neměly moc šanci získat byť jen ždibec mých sympatií. Prostě jsem nezáměrně shlédnul tuhle chladnou, neosobní a na efekt hrající slátaninu, plnou naspeedované akce a vizuálních orgií a víc jsem neřešil. Od dob, kdy diváci žasli nad efekty v Jurském parku, uběhla, koukám, dlouhá cesta. Grafika mého stařičkého notebooku se občas zakuckávala a můj mozek jímala závrať. Gratuluji petabajty dat nabušeným počítačům k zisku tří hvězdiček, vidět to v kině a ve 3D, tak bych za tu virtuální realitu možná i další přidal. ()

MrKrahujec

Teď trošku nadhodnocuji, ale to je jen tím, že mi tenhle film tak neodolatelně připomněl zapomenutý český románový klenot "Dům o tisíci patrech" od Jana Weisse, že jsem si chvílemi dokonce říkal, že to snad je opravdu ten román už konečně zfilmovaný (čehož se v duchu dovolávám přes třicet let). Takže tato okolnost zase vrátila tu jednu hvězdičku, kterou bych teoreticky strhl za to, že tento příběh je přece jenom trochu méně symbolický a zacílený, než ten Weissův, ale prostředí a postavy - 100%! (z čehož plyne i to, že Dům o tisíci patrech bohužel nikdy zfilmován nebude, protože ty triky a animace musí být minimálně na této úrovni a to samozřejmě u nás nikdy nikdo nezaplatí). ()

Střelec17

Ačkoliv jsem od Ality moc neočekával, tak jsem dostal celkem dobrou akční podívanou se zajímavým prostředím. Nicméně ve filmu je hodně otevřených míst, do kterých bych chtěl více nahlédnou, abych pochopil lépe svět, ve kterém se to všechno odehrává, ale film jakoby ani nechtěl, aby jsme nahlédli za oponu. Ale když jsem se oprostil od zbytečných otázek, film se dá celkem dobře zhlédnout od začátku, až do konce. Pozitiva: Zachráněný kyborg, se ztrátou paměti, je celkem dobrý námět. Negativa: Zajímavý systém vyšetřování vražd. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů