Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

agassi68

Veľmi svižná scifi jednohubka na spôsob A.I. Schéma je daná - spústu rozličných androidov oháňajúcich sa rezacími, sekacími či píliacimi nástrojmi dopĺňa romantická linka RČBT, zlosyn aj čierny aj biely, vedec okuliarnatý. Zvíťazí hádajte kto?.. ()

GOREGASM

Dobrodružství přecpané až na půdu CGI, které ale svým živým světem schová do kapsy celý zmutovaný Marvel. Alita není jen trojrozměrná postava, ale má hmatatelné emoce, které by ji mohl Glum závidět. Zpracování titulní hrdinky, bylo alfou a omegou úspěchu/tvrdého pádu na Hollywoodský chodník. A protože se povedlo,tak je komu fandit a celá tahle scifi postapo pohádka uteče v solidním tempu, že vás ani nenapadne, že to má dvě hodiny. Tomu říkám rodinný popcorn. 80% P.S. Mohlo by to Robertovi vydělat na nějakou tu jeho odvázanou řezničinku :-). ()

loki5

Není to nic převratného. Není to ani nic extra originálního a promyšleného. Ale je to prostě jedna skvělá akční jízda, která se prostě skvěle sleduje. 75% ()

hEROic

Parádně zpracovaná manga. Příběh dobrej, akce skvělá, digitální provedení víc než slušné. Christoph Waltz jako vždy excelentní. Jen to chtělo vyšperkovat konec, to byla celkem slabota. 75% ()

helloween93

Rodriguezův pokus o adaptaci téhle mangy z devadesátek dopadl lépe, než mohl kdokoliv čekat i s přijlédnutím k jeho tvorbě posledních 10 let. Alita divákům servíruje úžasnou CGI podívanou, sympatický cast a hodně akce, ale emocionálně to na mě nefungovalo. Film jako takový funguje jako bait nebo pilot do světa Ality jehož pokračování se vzhledem k tržbám asi nikdy nedočkáme. To je škoda, protože jako rozjezd bych to bral, ale jako samostatný příběh je tam toho málo. Plus nefunkční záporák a absence závěrečné gradace děje také body nepřidají. Alita je dobré cyberpunkové scifko, ale čekal jsem od filmu trochu něco jiného. 3* ()

Puol

Sympatické nakuknutie do cyberpunkového sveta Alita: Battle Angel, ktoré ale bez ďalšieho pokračovania vyznieva doprázdna. Technické spracovanie je špičkové a digitálna Alita to celé tiahne. Scenár sa snaží zobrať čo to z predlohy, ale pôsobí zľahka chaoticky a má až príliš otvorený záver. Ale zábava je to viac ako slušná! ()

Azurovydrak

K Alitě může mít člověk spoustu výhrad, a nutno říct že oprávněných. Příběh je klasický předvídatelný origin hrdinky, která je výjimečná, nepamatuje si svou minulost a hledá někoho, komu by na ní záleželo. Víceméně nemá čím překvapit. Stejně tak romanická zápletka je (ne)překvapivě plytká a Keean Johnson se ani nemusí moc snažit, aby byl otravný. Nemluvě o klišé formátu idealizovaného ráje jako vystřiženého z Ostrova anebo Nevědomí, který se ukáže být tím skutečným zlem. Přes to všechno si Alita dokázala získat srdce nespočtu fanoušků, včetně mého. Film je totiž čistá adrenalinová jízda ve stylu Ready Player One, dopřává efektní souboje, oku lahodící choreografii a všemu vévodí samozřejmě sama Alita, která jakožto nečekaně sympatická a roztomilá protagonistka dodává snímku emoční složku. Škoda, že ostatní herci sekundují relativně chabě, s výjimkou zlaté stálice v podobě Chrise Waltze. No a vzhledem k tomu, jakým odporným cliffhangerem film skončil, očekávám dvojku do pár let - 90% ()

Wallis3

Brutální a přece nekrvavý, svižně vyprávěný a neměl jsem s tím nijaký velký problém. Škoda jen, že se asi pokračování nedočkáme. Kdoví, co zas za blbečky to potopilo. ()

Fionor

Alita je film, který bych chtěl pomluvit, ale nebylo by to fér. To, o co se snaží, dělá dobře a čistě formálně to nejde kritizovat (pokud nejste Spáčilová) - to už bych si rovnou mohl stěžovat, že v Pánu prstenů jsou elfové a Harry Potter používá magii. Je to prostě limonádový akční film pro mládež - nic extra, ale v podstatě neslibuje víc, než kolik dokáže dát. A navzdory tomu, že nejsem cílovka, jsem se nenudil a dobře bavil. Kdyby většina současné filmové produkce byla takhle dobře řemeslně zvládnutá, asi bych měl vyšší standardy, ale takhle dávám uznalý palec nahoru a doporučení, abyste vzali do kina své mladší sourozence. ()

Ema57

Polorobotka Alita s velkými emocemi, bojovnice která má potenci zachránit svět. To zní nadějně a dobře se na to kouká. Trikové exhibice, precizní zvuk. Zážitek. ()

FanKalEl

Film je bomba, škoda že jeho koniec bol akokeby odobraný od celého filmu kvôli rozpočtu. Ako tradične to už u mňa býva, predlohu nepoznám a veľmi ťažko sa mi súdi manga. No a tie flashbacky do minulosti bola čisto psychická vydieračka pre divákov. Každopádne ide o zaujímavé dielo kyberpunku ktoré vyhráva nad minuloročným Ghost in shell ktorý síce má jednu vec ktorú Alita postráda, a to je kvalitný epilóg. (80%) ()

Critic

Vidět tenhle film před deseti lety, dám mu 5* a pustím si ho hned několikrát, protože bych z tak kvaliního CGI byl prostě tak odvařenej, že bych ani neměl šanci si uvědomit, jak je místy děj stupidní a dost násilně cilený na všechny ty mladé fanoušky Hunger Games, Maze a nevím čeho všeho. Dnes v roce 2019 jsem si všechnu tu akci sice užil, ale už mi asi přestává u akčních futuristických filmu stačit jen úžasná vizuální stránka. ()

TheSompeque

Pro fandy mangy a všeobecně anime je Alita: Bojový anděl, splněný sen. Pro ostatní diváky, včetně mě, to je jen další zapomenutelný kousek, jehož předností není příběh, dobře napsané dialogy nebo snad uvěřitelné vztahy mezi postavami, ne, Alita sází na visualní stránku, která je sice místy působivá, ale celkově to je jediná vlastnost filmu, která stojí za zmínku. Asi jsem moc sushi neměl a body-pillow mi stále přijde jako zločin proti lidskosti, ale zkrátka tenhle film, ze kterého srší japonská kultura, se nepovedl. Dočkáte se sice akce, na kterou se dobře dívá, ale celkově to je jenom bezduché mlácení, které nikam pořádně nevede. A konec? Ten byl tak špatně nicneříkající, že se až bojím, aby tenhle dvouhodinový kus nudy neměl pokračování. 2/5 ()

Torpid

Další dívenka zachraňující postapo svět. Tantokrát s mečíkem a na bruslích. Skvěle animovaná , sympatická, v nádherně provedeném vizuálu. Tvůrci nekompromisně dávkují klišé na klišé v hodně dementním příběhu, který pokud bude vydělávát, má zaděláno na vydatnou franšízu. Cíleno výhradně na teen generaci, ostatní populace se ignoruje. ()

HenryIvan

Tak treba uznať, že to CGI v tomto filme je teda iná kvalitka. Konečne sme sa dočkali Hollywoodskej doramy, ktorá znesie tie najvyššie kritéria. Keď sa pred pár týždňami Cameron vyjadril, že film nevznikol skôr hlavne kvôli tomu, že nemali k dispozícii Rosu Salazar, tak som to bral s rezervou, no až teraz mi dochádza, ako perfektne obsadená hlavná postava naozaj je. Akcia veľmi svieža, uvedenie do postapokaliptik sveta nadmieru trefné. Nevadili mi aj menšie nedoladené detaily a miestami slabší dej. Na Alitu som sa tešil veľmi dlho a aj napriek zhliadnutiu mnohých trailerov a iných podobných vecí, som nebol presýtený, ba skôr natešený. Vedľajšie postavy boli v pohode, Waltz ako otcovský charakter ušiel, Connelly som v podstate neriešil, Ali zahraje pravdepodobne všetko a záverečné Nortonové cameo bolo síce trošku zvláštnym ťahom, no nie nutne neprospešným ( pre prípadné pokračovanie ). Spokojnosť. 80 %. ()

misbos

Příhody Ality/Sofie a jejího "tatínka" Světlonoše (jo, TOHO Lucifera) - aneb - jak začala druhá vzpoura proti Demiurgovi. Je to bomba, protože tenhle film má rovnou TŘI paralelní vzájemně nekolidující roviny čtení: za prvé gnostickej mýtus, za druhý drama dospívání mladý holky, za třetí trable střední třídy, která je buzerovaná aliancí těch nahoře a těch dole (Nova + železnej hromotluk z podzemí). Všechno jasný, přehledný, čitelný. A sem tam drobný poučení navíc, jako že když zbůhdarma machrujete, najde se někdo, kdo Vám zatne tipec. Těžko jsem si pro svoje dcery mohl představit lepší spektákl, a proto za pět. ()

Kingjiri

Hodně fajn akční scífko s puncem cyberpunku, který má velice sympatickou hlavní kyborgovou hrdinku (paradoxní je, že s ní člověk soucítí mnohem víc než s lidskejma postavama kolem ní). Vizuál je pěkně vypiplanej a ačkoliv o Rodriguezovejch kvalitách vůbec nepochybuju, svý v týhle oblasti určitě udělal taky James Cameron z pozice producenta. Příběh sice neni nijak objevnej (staví se na standardní zápletce o světě "poddanejch a elit") a žádnej ze zvrátů zásadně nepřekvapí, ale tempo vyprávění je pořádně svižný, akce je spoustu, nějaký napětí se občas dostaví a postapokalyptická atmosféra funguje. Výtky mám v podstatě jenom dvě. Námětu by určitě víc slušel pořádnej Rkovej kabátek než opatrnej rating v podobě podivaný pro celou rodinu (ale samozřejmě chápu, že tohle u blockbusteru nelze čekat) - nicméně v druhý půlce se Rodriguez aspoň občas odvázal a oživil děj nějakym sprostym slovíčkem nebo rozpůlenim kyborga. A pak mám trochu strach z otevřenýho konce, protože ačkoliv bych si pokračování hned z fleku dal, nejsem si uplně jistej, jestli se ho vzhledem k finančním výsledkům dočkáme. Takže budu s těšenim na pokračování radši hodně opatrnej. Velice sympatická žánrovka, čtvrtá jistá hvězda za vizuál a akci. ()

bararich8

Vizuální a akční nádhera střídá krásu. Alita je sympaťačka a Christoph Waltz si svou roli vodí jako obvykle. Akce je pěkně přehledná, svěží a zábavná. Prostředí je slušně zpracováno a příběh není k zahození. Moc rád si nechám naservírovat další pokračování, 5*. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů