Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

Marius_ss

Tento film má len jednu podstatnú chybu (ktorej som sa aj trochu obával), že sa film sprístupni mladšiemu publiku (čo nakoniec ukázal aj rating ešte pred filmom) a že sa dej zjednoduší a urýchly kvôli masám ľudí, ktorí nepoznajú predlohu. Ide ale o logicky ťah takze to Cameronovi nemôžem vyčítať, Alita je (dúfam že len zatiaľ) pre mnohých neznámy pojem, od tohoto filmu a jeho tržieb závisí či sa to celé ukončí, alebo tu budeme mat ďalšiu úspešnú sériu možno aj univerzum, takze dva hodiny plne akcie bez hluchých miest sú vítane (škoda). Inak je to ale fantasticky film plny úžasnej až umeleckej akcie, skveleho audiovizuálnu a paradneho soundtracku. Držím palce nech sa Alite darí (aspoň kým príde Captain Marvel v marci) aby sme tu mali ďalšie pokračovania, ktoré verím že budú ešte lepšie (kto iný ako Cameron by to dokázal). ()

Strandmon

Rozhodovat se mezi 3 až 4 nebo 4 až 5 hvězdičkami je normální, ale stalo se vám někdy, že jste se rozhodovali mezi 3 až 5? V téhle situaci přesně totiž jsem já. Nevím, jestli je tenhle film naprostá pecka se vším všudy, nebo jenom luxusně natočená scifárna s průměrným příběhem. To prostředí je opravdu úžasný a můžu říct, že pro mě je tohle jeden z nejlepších filmových světů, co jsem viděl. I Alita se vážně povedla a dokonale u ní funguje rozpor mezi její roztomilostí a tím, že vlastně zmasakruje všechno co se na ní pokusí sáhnout. Příběh je ovšem zvláštní a prostě nedokážu popsat jestli vlastně kladnou formou nebo zápornou. Je poměrně originální, ovšem např. ty sekvence těch závodů mě příliš nebavili a přišli mi až přehnané. Ani žádné akční hody to nejsou, navíc film začíná opravdu hodně pozvolně a nějaká první akce se koná až dost pozdě. Každopádně mě snímek bavil opravdu dost, takže zvolím zlatý střed. ()

vodafone

4 za celkem svěžest "novoty" (i když předloha docela stará) a za grafickou stránku, jinak prosím zkratit o 45min teen nesmyslů a bude to pěkné - spíše tedy z milosti 4 jinak tak mezi 2-3 ()

Prochy38

Já se nehodlám moc rozepisovat. Vše už udělali jiní. Z kina jsem odcházel nadšený. Jeden z nejlepších vizuálů poslední doby. I v té konkurenci Avengers, DC, apod. Perfektní volba hlavní hrdinky ale i ostatních postav. Sice nám tam lovestory trochu bortí jinak super směr, ale zase si to našlo více diváků. Beru, líbí, snad pojedeme dál! ()

peetriss

Příjemné překvapení. Vizuálně kvalitní sci-fi romantická pohádka, která si na nic nehraje a snaží se být nenáročnou popcornovou podívanou s digitálními efekty, které nepůsobí rušivě. Alita umí divácky vtáhnout, má to správné filmové srdce i sympatické obsazení. ()

Asmodin

Komiks neznám, ale sledovatelné to rozhodně bylo a podle neuzavřeného konce nejspíš bude i pokračování na které se ráda podívám. ()

Paldiny

Ponorný mixér v kuchyni sa mi pri pohľade na Alitu asi 2x pustil, ale to je tak všetko. U živej duše tento neškodný blockbaster nezanechal žiadnu emóciu, ani nadšenie. Skrátka nehrozí, že by som sa k nemu musel za každú cenu vrátiť, o prípadnom pokračovaní a jeho túžbe ho vidieť nemá cenu hovoriť. Bol to taký ten tienitý projekt ako keby točený strojovo. V náznakoch som tam cítil stopu Camerona, no výraznejšie bola citeľná otrocká práca Rodrigueza, ktorý snáď aj vstával, kedy mu železný Jim nakázal. Preto za mňa hrubý priemer, ktorý v žánri sci-fi do čela odboja určite nevykročí. ()

Piri

Pekne a nie až tak gýčovito a infantilne spracovaný šablónový scenár o privilegovanej vrstve, tí dole a tí hore, ujo stvoriteľ a jeho hračka. Aj keď zopár detinských scén by sa našlo. Sci-fi štandard ala Elysium a im "stovky" podobných. Vizuálne nadpriemerné. Teším sa na dvojku. Český dabing obzvlášť vydarený, najmä dabérka Ality (A. Brousková), réžia P. Pospíchal. Zaujímavé, že v USA to zarobilo iba polovicu čo tento film stál. Ešteže vo zvyšku sveta to malo väčší úspech a film zarobil viac než dosť. Lebo ako to býva hollyzvykom, málokedy čo nezarobí dostatok peňazí bude mať pokračovanie, bez rozdielu ako je film dobrý. ()

Patrik256

Rozpočet_ $170,000,000 // Tržby_ $404,980,543 // 1. víkend v USA_ $28,525,613 // Tržby v USA_ $85,838,210 // Tržby v ČR_ Kč 20 859 007 // Diváci v ČR_ 124 868 // Tržby v SR_ $290,779 ()

Jaro_slav

Budu si muset spravit náladu a pustit si něco vizuálně podobnýho, ale mnohem lepšího. Tak rád bych tomu dal aspoň ty čtyři rudý, ale nejde to. Když do hlavních týnejdž rolí dáte herecký prkna, do vedlejšich dospělejch rolí sice dosadíte herecký esa, ale scénářem z nich uděláte žehlicí prkna, a to všecko zahalíte ratingem PG-13 (jednou tam zaznělo fuck a jednou piss), aby se výslednej produkt líbil hlavně dnešním ufňukanejm genderově zmatenejm teenagerům, je vlastně úspěch, že to neskončilo naprostym průserem a ve výsledku je z toho jenom vizuálně poutavá nuda. Myslim, že nejlíp dnešní problematiku cílení filmů na přecitlivělý publikum vystihne citace z imdb: »Violence & Gore: Alita cuts a (sic!) enemy robot's face off. No blood was seen but his tougue was visible.« Chápete, no blood! Je nesmírně důležitý pěstovat v dětech pocit, že zranění nekrvácej, ALE BYL VIDĚT JAZYK! Rozumíme si, J_A_Z_Y_K_!!! Je zkrátka vidět, jak moc velký slovo maj dneska producenti. Tenhle režisér totiž umí mnohem líp a nejspíš by s výchozím materiálem scénáře natočil něco krásně temnýho, syrovýho a přitom furt dost fantaskního. Jenže to by mu do toho nesměli kecat hejlové, který chtěj v kině děti Hodně dětí v doprovodu platících rodičů. A na plátně žádnou krev a maximálně jeden jazyk. Achjo. Tři rudý fakt jen za skvělej vizuál. ()

filipvrbik

Krásná cyberpunková pohádka pro malé i velké (no nejvíc tak pro ty střední:12-20let), postava Ality se svýma krásnýma velkýma hnědýma očima je nejlepší a nejsympatičtější CGI postavou vůbec, tu postavu si prostě nejde nezamilovat (ano lepší i než Glum, nebo obyvatele Avatarské Pandory- Na’vi, jako jasně "hraje" ji skvěle Rosa Salazar, ale i tak), teprve teĎ jsem si všiml, že je tu uvedeno i romantický a ano to bezesporu je. Celkově ale je film koncipován na PG-13 docela temně a drsně, chvílemi by si to zasloužilo Rko, ale Cameron asi zatahal za nitky- čekal trochu více podobnosti s Matrixem, a dočkal se spíš prostředí jako ze Star Wars... Taky se mi hodně líbil otevřený konec, snad jen škoda, že jsme se do Salemu nepodívali :-(. Asi nejlepší ze všeho jsou skvělé bitky, kde vidím i jedinou slabinu- je jich moc a jsou jak přes kopírák. Ještě bych chtěll říct, že český dabing se mimořádně povedl a vůbec neruší. Měl jsem vysoká očekávání (scénář James Cameron - a jeho rukopis je dost znát! ) a do puntíku byla naplněna....viděno v kině (3D cz verze)...98% A ano, byl jsem na Valentýna v kině sám... ()

kamigava

Alita mě dostala! Málem to bylo i na plný počet, což dávám zřídka. Rodriguez s Cameronem mě moc potěšili a předhodili mi slušnou porci kyberadrenalinu v postapo žánru, nádhernou a roztomilou hrdinku Alitu, fungující romanci (i slza byla na krajíčku), spletitý příběh plný zvratů v rychlém tempu, že bych chtěl vidět rovnou dvojku. Prostě mě to očarovalo jako naposledy Ready Player One. Už z traileru jsem tušil, že to bude nářez. Hudba taky skvěle doplňuje celý film. Rád jsem po dlouhé době zase viděl oblíbené herce jako Jennifer Connelly a Ch. Waltze, i Skrein alias nový Kurýr zahrál slušný vedlejší part. Cameron to mohl původně nechat v R ratingu a byla by to dokonalost. Už se nemůžu dočkat, až to uvidím znovu ale v původním znění. 80 %. ()

WayDott

Pan doktor nalezne hlavu a hrudník kdesi na skládce. Sice tam ten zbytek těla ležel cca 300 let, ale bylo hned nahoře. Dá Alitě kybertělo své mrtvé dcery a z najivní holčičky, která si nepamatuje ani své jméno, se v nebezpečných situacích intuitivně stává nebezpečný stroj na zabíjení..... A stálo to sakra za to. Pozná i lásku, které by klidně dala své nano srdce, aby ho mohl prodat a jít si za svými sny. Ten otevřený konec mě trochu štve. Ale ty závody jsou asi opravdu jediná možnost jak se dostat nahoru a dokončit misi. ()

javaznenevim

Sedím tu, a přemýšlím, jestli 3 nebo 4. Už hodně dlouho jsem neviděl film, který by byl hodnocením tak na hraně, že bych se donutil k tomu vidět ho okamžitě znovu abych si názor vytvořil opravdu důkladně. Už to samo o sobě asi něco znamená. Jelikož jsem se nakonec rozhodl pro 4, tak začnu s výčtem záporů, abych pak nějak uvedl, co je převážilo. Zaprvé, film neadaptuje kompletní příběh mangy. Je to náběh na trilogii, o které těžko říct, jestli se jí někdy dočkáme. To je asi největším záporem celého filmu. Dalším je už tradiční absence logiky v některých pasážích, povinná klišé a průběh některých scén jde naprosto přesně odhadnou dopředu. V jeden moment filmu mě napadlo "ha, teď přijde Jon Wick scéna" (při vidění poznáte kdy to je) a hle, moje předpověď se splnila do puntíku. V jiné scéně mě zase napadlo "Tady by mohla udělat skvělou referenci na Chrám zkázy" a bum - Indy na pásu už je tam. Nicméně se musím přiznat, že většina těchto referencí na mě působyla spíš dobře než špatně. A teď k těm pozitivům. Mám rád Rodriguezův styl a tohle přomíná jeho starší snímky. Potom je to herecké obsazení. Rosa Salazar odvedla při tvorbě skvělou práci, Waltz standardně výkon na úrovni, a spousta dalších jmen které rádi uvidíte. Celá výtvarná stránka filmu je mimořádně povedená a na rozdíl od Avatara a podobných filmů nepůsobí prázdně a samoúčelně. A poslední věc, která nakonec převážila v tu čtvrtou hvězdičku, je samotná Alita, kterou si prostě zamilujete. Mezi všemi těmi náhodnými Marvelovskými blockbustery (které si upřímně po měsíci už stejně nikdo nepamatuje) je tohle taková příjemná oddechovka, která rozhodně stojí za vidění víc než Kapitán Blbák po sto prvé. ()

Klajnik odpad!

Nejotravnější je ta vynucená romantická linka, která na city zahraje jen malym holkám. Lepší než Smrtelné Stroje a horší než Ready Player One. Suma sumárum - velmi bezcharakterní, zaměnitelný a nepamětihodný film. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů