Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

dr.fish

Kolik už takových filmů jsme už viděli? Standardizovaný odtučněný pasterizovaný produkt bez krve a sexu určený pro znuděné diváky multikin. Nejhorší a zároveň nejobsazovanější herečka Hollywoodu Julianne Moore odvádí svou obvyklou práci. Jediný Jeff Bridges je alespoň divný. Snímek nezačíná ani nekončí, jen zmateně přebíhá sem tam. Vůbec se to nepovedlo.50% ()

Lopezka1982

Fantasy mám ráda, tak za mě dávám 4 hvězdičky, tu jednu nedám za ten špatný konec. Celkový námět i děj se mi moc líbil, postavy a jejich proměny byly super, vymazlené, ale myslím, že si s tím tvůrci mohli mnohem více vyhrát. Julianne Moore byla super v roli zlé čarodějky, trochu mě zklamalo, že můj oblíbenec John Snow hned na začátku umře, mohli mu dát více prostoru. Konec byl špatný, předvídatelný a nechápu proč to tak usekli, celý film byl napínavý, trikově bohatý, ale na konci je to hodně přitažené za vlasy a konec jsem čekala mnohem více zamotaný a propracovanější. Hlavně závěrečný souboj čarodějky Malkin a sira Johna tam prostě není a je to fakt dost chudé.... Jinak pěkná podívaná, myslím, že se dočkáme i pokračování :) ()

Doudis19

Poměrně zábavná fantasy, které do senzace Jeníčka a Mařenky chybí alespoň trošku sympatické obsazení (Barnes je fakt příšernej :-D) a především trošku drsnější následky po například úderu meče. Temná fantasy bez krve? Prd! Takhle je to pro děcka. ()

Motinski

Jeff Bridges slušne utiahne toto podpriemerne  béčko. Ak ste ale videli Pána prsteňov alebo aspoň Hobita tak vás Siedmy syn néma čím zaujať a až moc sa podobá na ostatné fantasy filmy čo poznáte. Škoda, všetko už to pôsobí obohrane, bez nápadu a ajkeď triky ujdú a príbeh nenudí, nemá potrebné čaro. Sklamanie ()

PabloFuentes

Neočekával jsem nic a dostal jsem hodně. Je škoda, že se příliš mnoho fantasy filmů netočí. Děj byl sice klasickým klišé a o neschopném učňovi, který nakonec zachránil svět, ale bylo to svižné, zábavné, vtipné a nebyly zde hluchá místa. A Jullianne Moore byla moc fajn :) Za nedostatek považuji akorát úplné finále, které bylo... no vždyť uvidíte. ()

LiborGondek

Nebylo to špatné, nebylo to dokonalé. První učeň ve filmu strávil celých pár minut, druhý o něco déle. Jeho výuka ze strany mistra Gregoryho byla, tedy spíš nebyla. Přesto se z nicky stal během minutového zádušního rozhovoru s mrtvou čarodějkou lovec démonů, jakého svět dosud nespatřil. Ten obrat byl dokonce rychlejší jak v Čarodějově učni... Nebylo to špatné, nebylo to dokonalé. ()

Mrkvič

Ve chvíli kdy se ukázalo, že hlavní hrdinové jsou vlastně Zaklínači, jsem zpozorněl a byl pln očekávání. Nějaké to přeříznutí čarodějnice by bylo, ale drsné vystupování Jeffa Bridgese má ke Geraltovi z Rivie dost daleko. To ale nemůžu téhle pohádce vyčítat, když je to natočeno podle jiných pramenů. Sedmý syn občas postrádal logiku a trpěl občas velmi hloupými dialogy. Akce dejme tomu, i když té počítačové animace bylo příšerně moc, takže to většinu akcí degradovalo na nějaké poletování a hopsání. Vztahy čarodějek a jejich minulost bylo ale něco, na čem se dalo stavět, bohužel to zůstalo trestuhodně nevyužito. SPOILER ALERT Když zemřela matka hlavního hrdiny, dalo se na emocích stavět, ale ono nic. Když po finálním střetnutí mistr Gregory šel dorazit Merit (nebo jak), dalo se z jejich minulosti a vztahů vytřískat také hodně. Místo toho přiběhne učeň a mrskne po čarodějce kudlou a je po ní? To bylo hodně slabé a nepochopitelné. ()

kumpi

Jediný pocit co jsem si z tohohle filmu zapamatoval, je obrovská úleva, že jsem za něj neutratil peníze v kině! Ale i tak jsem nasraný ze ztráty necelých dvou hodin, které jsem mohl vyplnit užitečněji a jít si vyšlapat pár psích výkalů do nedalekého parku. Jediná světlá stránka filmu? Bridges. ()

filmmovier

Tak hele, já už fakt nevím, co se vám tady zase nelíbí. Jako jo, potenciál to mělo větší, stejně tak to mohlo být temnější, možná by tam nemusel být Ben Barnes... ale jinak skvělé. Takhle dobrá fantasy tady už spoustu let nebyla (Hobit je kapitola sama pro sebe) a asi zase dlouho nebude, neboť pokračování se nejspíš nekoná, což je dle mého názoru věčná škoda. Juliane Moore byla naprosto neskutečně úchvatná, Jeff Bridges byl kůl jako vždycky, nechyběli draci, magie, kouzla, brutálně výživné digitální efekty a naprosto dokonalá temná atmosféra - jak už jsem ale psal na začátku, s tím mohli ještě maličko přidat, i když temné to bylo sakra dost. Navíc se to odehrává v parádní zřícenině, v horách, lesích a prostě ve středověku a působí to dospěleji než Harry, ale dětských prvků tam pár je, což není úplně efektivní. Alicia Viklander byla skvělá a Jon Sníh moc dlouho nevydržel (a pak že neumře). Já se bavil, skvělá podívaná, parádní výkrmová fantasy která mi dala všechno, co jsem si už dlouho přál. A stejně tak dlouho, jako jsem na Sedmého syna čekal, tak minimálně tak dlouho na něj budu i vzpomínat, ale ještě uvidím, jak v mých očích dopadnou knihy. Dal bych plný počet, abych to třeba jen o maličko zvednul, ale něco mi tam chybělo... jen nevím co, když tam vlastně bylo všechno. A Rusové točí čím dál lépe, takže alespoň za něco si zaslouží pochvalu, neboť soudruh Bodrov to fakt natočil dobře. A jen tak mimochodem, hudba taktéž výborná, jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. A už radši končím, nějak nebezpečně se začínám rozepisovat. Délka vyhovující, film nenudí, až na několik málo momentů, které tomu jako celku ale neuškodiliy A teď už vážně konec... 75%. ()

Lachtaan

Nevím co mě kdysi táhlo se na tenhle fantastický bordel dostat do kina a jsem přímo převelice rád, že jsem si až v březnu onoho roku dal k večeři prapodivný kinorip. Ano, z jakýchsi důvodů jsem toužil Sedmého syna vidět natolik, že jsem si nemohl pár týdnů počkat na HD soubor s titulky. Na fakt, kolik se této dobrodružné "věci" upsalo zvučných hollywoodských jmen, jsme dostali šíleně divnou záležitost. A děkuju všem možným božstvům, že se s tímto žánrem scházím už jenom ve velmi výjimečných případech. ()

Hillock

Sedíte v čele krásně vyzdobeného jídelního stolu a oni vám naservírují hovno na zlatém podnosu. Hovado si pochutná, my ostatní si vezmeme ten podnos. ()

ywo666

Lepšie 3*. Zaujímalo by ma, ako to vlastne prerobili a čo mal byť originálny film. Ako fantasy to funguje dobre. Ale je to príliš tuctové. Krátka stopáž nedáva šancu, aby sa rozbehlo nejaké epickejšie dobrodružstvo. Osudovosť Bena Barnesa bola skôr na škodu. Oveľa lepšie by to bolo, keby Jon Snow prežil a celé by to bolo o tom ako s Bridgesom killujú čarodejnice. Až do epického finále. Ou? skutočne epického? Ten koniec je brutálne odfláknutý. Asi došli peniaze. Alebo je režisér debil. Neviem teraz. Bridges vs Hounsou mohlo byť asi sto krát lepšie. Julianne Moore tomu na konci tiež nejak nepridala. Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Mám celkom fantasy rád. Ale tu sa to len lízlo okolo toho, čím to mohlo byť. 65-70% ()

noriaki

Takže tenhle film není inspirovaný skvělou knížkou Orsona Scotta Carda. Škoda. V tom případě by mě ale zajímalo podle čeho se vymýšlel příběh, nebo jestli u toho někdo vůbec myslel. Děj totiž ubíhá jako by mimochodem. Ona musí udělat tohle, on je předurčený k tomuto, oba směřují k tamtomu. A na konci se všichni sejdou aby si vyřídili účty. K polovičatém závěru se příběh prokousal sledem hloupých akčních scén. Jeden příklad za všechny - vojáci chytili nepřítele, zavřeli ho do klece, přichystali způsob jak ho zabít, zavolali si na pomoc hrdinu, ten ho nechal utéct, znovu ho dostal do klece, nechal vojáky aby ho konečně odpravili a pak shrábl odměnu. Režisér se tetelil blahem že má podle čeho točit, produkce se spokojeně usmívala protože se podařilo naplnit předepsanou stopáž a já jsem si v duchu gratuloval, že jsem na to nešel do kina. ()

Pavlínka9

"Já Vás budu strašit" - když tuto větu prohlásila na konci postava Julianne Moore, odvětila jsem pouze - "Ne, ten film mě bude strašit!" Mých 103 minut života je nenávratně pryč!!! Pro mě neskutečně zkažený výtvor, který mi přišel tak přeplácaný, jak nejvíce to šlo...A bohužel mimo Moore i veškeré hereké výkony stály za nic. A moje otázka zní - opravdu se s ním ta mladá čarodějka vyspala takhle na potkání a milovala ho hlubokou a neskonalou láskou??? :D :D ()

Phietros

Pěkná fantasy výprava za honbou na čarodějnici, která mě mila překvapila. Vizuálně moc povedené, ikdyž nedotažené scény a hlavně závěr, což filmu zbytečně ubralo na atraktivitě. Jinak chytlavé a celkem i zajímaví herci. 70% ()

venison

Sice se na film "Sedmý syn" skládaly asi čtyři státy, ale slovutná jména jako Jeff Bridges, Julianne Moore nebo Alicia Vikander mne přesvědčila, že má cenu tahle fantasy pohádka pro dospělé smysl pouštět.. Byla to chyba.. Čekala jsem nějaký podobný kousek jakým byl první díl filmu "Sněhurka a lovec" a místo toho dostala céčkovou "kejdžovinu bez Kejdže" .. Už chápu proč to tolik zemí produkovalo - musely se pořádně plácnout přes kapsu, ale výše zmínění herci v podobné kokotině účikovali.. Námět úplně blbej nebyl, ale režisér to měl spíš jako rchlokvašnou brigádu než srdcovou záležitost.. Škoda promarněné šance na obstojné béčko.. ()

Sany33

Plnokrvné fantasy so všetkým čo k tomu patrí. Áno,, priznávam, že film obsahoval niekoľko nudných dokonca až hluchých miest ale bolo to celkom dobre vyvážené s podanou animáciou a akciou. nenastal síce žiaden epic fight, ale asi na neho nezostali prachy, keď obsadíte Julianne More do role hlavnej záporáčky niet sa čo čudovať. Siedmy syn je perfektný príbeh s perfektným univerzom a ponúka divákovi množstvo súbojov s démonmi ako aj nádherný vizuál okolitej krajiny či sympatické herecké výkony ak sa to teda dá tak nazvať. Nemám moc k filmu čo vytknúť neprekvapil ma ani neurazil a tak si ho možno ešte niekedy pozriem znova. Len tak na okraj z Juliannne More aj napriek jej veku vyžaroval neuveriteľný sexapeal. 65% ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)