Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Terva

Celkem laciná záležitost, bez nějakého vnitřního konceptu. Hudba dobrá, to dnes dokáže každý, Triky výborné, ale to už dnes není žádný problém, ale scénář, to je humus. Ne nadarmo jsem si vzpomněl na Shyamalanovo drama "Poslední vládce větru", to každý odsoudil, ale dle mého názoru je tohle hodně podobné. Opět se ukazuje, že trailery dokážou hodně a výsledek stojí za starou bačkoru. ()

MoiJe

Nedava to ziaden zmysel, ani na pomery rozpravky. Jeff Bridges mi tentokrat vylozene vadil. Apprentica je tazke brat ako mladika s cistym srdcom, ked si ho clovek pamata ako 30+ rocneho arogantneho chumaja z Westwordu. Vizualna kvalita je rozporuplna, low-budget to zjavne nie je, a predsa casto tak posobi. Mozno je to scenarom ci reziou no, ani jedni se nevyznamenali. Ale suma sumarum, ako televizna rozpravka ok. ()

Xquick

Na Syna jsem se těšil poměrně dlouho a podle traileru jsem měl poněkud vysoké očekávání. Bohužel scény v traileru byly vybrány opravdu pečlivě a jednalo se o ty (jediné) nejlepší scény z celého filmu. Film působí nedomyšleně ačkoliv námět má určitě potenciál. Například Finále je příšerně odbyté, film by si zasloužil mnohem monumentálnější zakončení (došel filmařům keš ??). Veškeré nestvůry působí úžasně, ale nedostávají ve filmu dostatek prostoru a jejich síly jsou velmi velmi relativní (v závěru slabé). Velké zklamání - 1*. ()

JohnCZ

Po formální stránce obstojná fantasy jednohubka, ale nemůžu si pomoct, přišlo mi to tak strašně klišovité a nenápadité jak vizuálně, tak dějově i režijně, až to bylo špatné. A k mému překvapení i hudebně, což u Marca Beltramiho není zvykem. Je to ploché, je to hodně digitální, ale zase to nenudí. Herecky, až na Bridgesovo přehrávání a conneryovský styl mluvy ok. Jedno zkouknutí ale úplně stačí. ()

joehot

Že se film hrubě nepovedl dost dobře zjistíte, když se přistihnete při pokusu vypáčit si zuby a vdechnout je, abyste jej nemuseli dokoukat. A Sedmý syn se hrubě nepovedl. ()

Padme_Anakin

Ani dnes nemám problém nazout dětské střevíčky a sledovat nenáročnou dobrodružnou jízdu s draky, duchy, přízraky.. Celý tenhle žánrový mix drží nad vodou výborní herci, Julianne Moore jako královna temnoty úžasná, Alicia se mi jako zamilovaná čarodějka moc líbila, no a Olivia Williams v roli milující matky-ochránkyně báječná.. Kritizovat nebudu, nechce se mi.. ()

corpsy

V prvej polhodinke sa plnia detské sny - rozprávka ako lusk, plná všetkých ingrediencií, ktoré do toho náležia - potom však príde zopár naťahovaných a hlavne nudných pasáží, ktoré cestu k maximálnemu hodnoteniu zatarasia. Je veľká škoda, že takto perfektne budovaný začiatok ( milovníci žánru verte, je to za 100% ) zhorí v plameňoch nezáujmu. Sergej Bodrov natočil fantasy plnú motívov z jeho vlastných ruských koreňov ( naozaj, ako keby ste sa pozerali na nejakú sovietsku báchorku ), určite nie lacnej výpravy a trikov, hereckých výkonov, v ktorých kraľuje jak formálna stránka ( pre chlapov - chlapcov Alicia Vikander, pre ženy - dievčatá Ben Barnes ), tak umelecká ( Jeff Bridges rulez ) a veľkej dávky úcty pre žáner. Rozhodne ide o najlepšiu ´´podradnú´´ fantasy´´ posledných, minimálne 10 rokov. ()

draculca

Já jsem se prostě a jednoduše bavila. Ale předesílám, že fantasy obecně nemám moc ráda, tudíž na tom filmu bude asi něco špatně :) ()

salisbury

Sedmý syn, sedmého syna je legendární song kapely Iron Maiden a bohužel musím konstatovat, že v tomto filmu nic tak legendárního nerezonovalo i příběh jen proplul sálem jako kdyby se venku nechumelilo, což byla pravda, neb k chumelení došlo až den následující. Jeff Bridges odehrál svuj part jak je jeho zvykem a ač měl stále v hubě narvanou něčí pěst, která mohla někoho i trochu rozhodit, nelze mu nic vytknout. Julianne Moore byla ďábelsky přitažlivá a myslím, že je velkým kladem této zkornatělé pohádky, která bohužel neoslnila i přes démonickou temnotu projekční místnosti. ()

ConanVJ

Já jsem po návštěvě kina hodně spokojený a mám z toho lepší zážitek než z posledního Hobita. A to jsem myslel, že pořádný fantasy zas dlouhý léta nebude. Herecky se to povedlo nejen pěkně obsadit, ale i zahrát. Julianne je opět nelítostná mrcha a role jí sedla. Jeff je hláškař a jako přísnej mentor nemá chybu. Ben jako hlavní hrdina neměl chybu a člověk mu musel fandit už od začátku. Co se týče příběhu, tak ten je pěkný a má spád, i když by mohl být trošku protáhlejší, co se týče cesty za cílem. Akce je zde docela slušně natočená a prokládaná parádními efekty. Ono celkově je vizualizace a výběr prostředí hodně chytlavá a pěkná na oko. Co mělo být epičtější je hudba, z té si nepamatuji žádný motiv. Celkově je to jednoduchá a pěkně vypadající zábava a doufám, že bude pokračování. Za mě 95% :) ()

DEXTER099

Tohle Fantasy vás vtáhne do příběhu lovců čarodějnic,který jako mladý zajal královnu čarodějnic do které byl zamilovaný,ale ona se dostala ze skrýše ven a přitom jak si zneškodnila spolupracovníka našeho velkého lovitele a tak musí povolat na pomoc jiného pomocníka a to sedmého syna jiné čarodějnice,která,ale už žije s lidmi.Spolu se snaží zneškodnit královnu čarodějnic v podobě Julianne Moore,ale i mladý pomocník se zamiluje do čarodějnice a historie se málem opakuje...Jinak triky jsou dobré,atmosféra ucházející,vtáhnutí do děje už pro mě hapruje a celkově je příběh opravdu jednoduchý bez špetky tajemna atd.Za mě tedy celkově trošku lepší průměr a 60% a tři hvězdy. ()

PauloZ

Zábavná fantasy jednohubka, nic víc, nic míň. Přímočaré, pěkně efektní a s poctivou dávkou líbivé akce. Proti tomu děravý scénář s naprosto šablonovitým a tiscekráte viděným dějem. Tudíž žádná hloubavá sonda, ani velkolapé dobrodružství. Typická střední cesta pro šíroké publikum s cílem pobavit. To se Bodrovovi povedlo a to dle mého i zamýšlel. Takže cajk, bavil jsem se dobře, ale... a těch ale je dost. Navíc když se v tomhle filmu podle trailerů skrýval velký potencál a většina diváku také čekala něco víc, něco temného a opravdu zdařilého. Bohužel, nic nad možnosti stadardů fantasy žánru se nestaly. Taky bych totálně vystřihl romantickou dějovou větev a místo toho to vyplnil další akcí, protože ta je vydařená. ()

schizmo

Sterilní, odbyté, plytké, trapné. Šišlající Bridges, nepovedené efekty, prázdnota. Tady se nepovedlo snad vůbec nic, takže ani citovaný výraz "zkurvená drakiáda" nemůže film dostatečně charakterizovat. Doporučuju vyhnout se obloukem! ()

Kryton

Neuvěřitelně pitomé fantasy! Je rok 2015 a máme za sebou LOTR trilogii, sérii Harryho Pottera, pár povedených/nedoceněných (Hvězdný prach) a taky ty hodně nepovedené fantasy paskvily (Uwe Boll vede!). Sedmý syn je jen o něco dražší verze Ve jménu krále s Dračím doupětem dohromady. Jen jednu malou výhodu oproti těma dvěma odpadům to má - Jeff Bridges. On hraje od Opravdové kuráže pořád stejnou postavu, ale je zábava ho pozorovat. To on je jediný důvod, aby to člověk dokoukal. Ostatní postavy jsou vám totálně ukradené a romance nezajímavá. Pokud by se vyměnily postavy učedníků, pak by byl Sedmý syn i více koukatelný. Ben Barnes nemá žádné charisma! John Sníh utřel a sním i valná většina fantasy fanoušků. Scénář jako takový je tupý opis průměrné rpg rubačky, kde se jde z jednoho místa na druhý, ale na posuv dějem to nemá vliv. Vše je tak rychlé, že finále se doslova odhodí do kouta. Za celý film není ani jedna zapamatovatelná akční fantasy scéna a pokud k ní byl náběh viz útok na město, pak se opět odhodí jako mokrý hadr do kouta. Opakuji ještě jednou a to, že Sedmý syn je Neuvěřitelně pitomé fantasy!. Hodnocení OST: Zahrajeme si hru na schovávanou. Marco......Marco.....Marco...Beltrami. Sakra, kde si celý film byl? Však ty si udělal velmi pěkný fantasy OST k filmu Hellboy. Proč mě to připadalo, že seriálový Herkules nebo Xena měl lepší hudbu? Tohle není jeho nejlepší,dobrá a vlastně vůbec to nemá jeho rukopis. 1/10 ()

draggo

Průměrná a ničím zvlášť originální fantasy. Sice dávám tři hvězdy, protože se na to docela dalo koukat, ale v hodnocení musím hlavně kritizovat - příběh je předvídatelnej a nijak zvlášť zajímavej, digitální triky jsou sice povedený, ale akci strašně kazí PG-13 rating a tudíž absence jakékoli krve (vypadá to fakt divně). Obsazení není nic moc, radost mi udělala akorát Alicia Vikander (a to nikoliv svým hereckým uměním). Jinak Jeff Bridges je většinu filmu děsně nesympatickej, Ben Barnes je totální poleno a Kit Harington se odporoučí až příliš brzy. Každopádně i přes všechny chyby se na to docela dá koukat, nenudil jsem se u toho a na zabití času to docela ujde. /50% a 3*/ ()

hous.enka

Nesmrtelná pohádka o neustálém souboji dobra se zlem, přičemž hned v úvodu je nám vysvětleno, kdo je hodný a kdo je padouch. Ano, je to předvídatelné, jednoduché a Julianne Moore má ošklivě propadlé tváře.... ()

maddy

To sa človek teší, že si napraví tú jemnú pachuť v ústach z posledného Hobbita nejakou slušnou fantasy a nakoniec si chuť skazí úplne. Seventh Son síce nie je vyslovene zlým filmom alebo zlou fantasy, ale všetko tu je tak štandardné a iba priemerné až beda. Vizuál síce skvelý, ale príbeh o ničom a Siedmy syn siedmeho syna zo siedmych ... no to je jedno, ani raz vyslovene neprekvapí, nemá totiž čím. Nie žeby to vyslovene nebavilo, v podstate sa tu neustále niečo deje a ide od súboja s jedným fantasy monštrom k druhému, ale nie je to nijako strhujúce, napínavé alebo výrazne zaujímavé, čo je za tie peniaze, ktoré sa do filmu vrazili rozhodne škoda. Toto všetko sme tu totiž už vo všetkých tých Hobbitoch a Eragonoch mali tisíc krát. Seventh Son, tak vyzerá, že niekto zobral z každého kúsok, zostrihal to dohromady a čakal na výsledok. Z raz prevarených ingrediencií však už chuťovo výrazný guláš neuvaríš. Vznikla tak klasická oddychová fantasy rozprávočka, ktorá ničím nevybočuje z radu konkurencie a pri ktorej hlavne zamrzí ten až trestuhodne nevyužitý potenciál. Seventh Son totiž má skvelých hercov (Bridges, Moore), veľkolepú trikovú stránku, aj slušné tempo, ale vo výsledku nie je ničím iným než jemne infantilnou digitálnou hopsačkou, ktorá raz pobaví, ale absolútne nie je dôvod sa k nej niekedy vracať (popravde 3 dni po projekcii si už nevybavujem ani jednu jedinú scénu!). Jednoducho neškodný priemer, ktorý má ďaleko k osudovosti Pána Prsteňov, ale rovnako ďaleko aj k mizérii typu Narnia, preto CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

MartinezZ

Nic proti ničemu. Efektní příběhově značně urychlená (na nějaké vysvětlování zákonitostí světa ani nemyslete) fantasy prďárna bez větších ambicí, která ale zasytí. Pokud k něčemu přirovnávat, tak mě napadá (co mi v hlavě a paměti zůstalo) asi tak jen Eragon a Season of the Witch - jen tady není božská Safira, ale celkem dobře umrmlaný Bridges. A to je asi tak všechno. Jen škoda, že těch záporáckých magických zlounů bylo na plátně tak poskrovnu a nakonec se poroučeli mávnutím střihačova proutku. Ono vůbec ke konci je znát jeho poměrně značné máchání. Nicméně co, kdo by to byl od ruského filmového 66 letého veterána čekal, co. (Timure, máš tu bratrskou konkurenci :) ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)