Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Elmster

Tak jsem se na tento film těšil a opět byly ty nejlepší sekvence zachyceny v traileru, dokonce se mi i zdálo, že ve filmu nebyla ani snad polovina toho, co jsem z ukázek očekával. Místo tradičního vyprávění příběhu, aby jsme alespoň měli nastíněno, o čem zhruba film je, jsme opět vhozeni do studny, z které se nevyškrábeme, ani kdybychom byli osmdesátýtřetí pravnuk. Veliké zklamání, jedna hvězdička za semtam dobré efekty a druhá kvůli trailerům, které mě aspoň chvíli držely v naději. ()

zeromen

Docela slušné fantasy ale mohlo být lepší. Je pravda, tady dole uvedeno v komentáři že vesměs ty nejlepší scény daly do ukázek. Ale i tak jde o slušné fantasy. ()

Nobunaga

Nečekané guilty pleasure. Gandalf v Jeníčkovi a Mařence- lovcích čarodejnic, stříknutý Hvězdným prachem a já nevím čím ještě? No nečekal bych, že takovou vykrádačku ocením nějak vysoko, ale bylo to vcelku svěží a já jsem se bavil dobře. 4* ()

flouny8

Po dlouhé době měla konečně přijít pořádná fantasy nálož, ale bohužel zůstala daleko za mým očekáváním. Nemastné, neslané a proklatě málo akce. Úroveň tu zachraňuje Jeff, který tradičně nezklamal. ()

zanvalzans

Rozprávka!!!Musím povedať že to dostalo try hviezdy len zo zatvorenými očami a to už koli Julianne Moore i ked totu zahrala skoro príšerne.Jeff Bridges mi tu skoro pripomenul Gandalfa,než zurvalého lovcu príšer. ()

Martin.Proko

Pohádka na nudné víkendové odpoledne... ...ten film není ničím příběhově originální, je to klasické fantasy klišé... ...děj je lineární... ...postavy jsou předvídatelné... ...ale ono je to takové nekonfliktní a uhlazené a prostě hezké. Prostě hezká pohádka i pro menší diváky s tím, že dospělci z toho nebudou tak unudění... ...po technické stránce má film velice kvalitní výpravu a efekty... ...film by tak byl super jako úvod k výpravnému seriálu z ranku epické fantasy... ...chápu, že po takové žhavé zkušenosti Jon Snow se odstěhoval na sever. ()

Xmarc

70 %. Docela pohodové fantasy, které nepotřebuje stát se nezapomenutelným nebo v čemkoli vynikat, ale i tak se na něj dobře kouká ()

MoziMedve

Víte když v South Parku, Futuramě nebo jiné satyře koukají na cynickou a trapnou parodii fantasy? To koukají na sedmého syna. Skoro bych dal odpad, ale ono je to tak blbý, že se na tom už lze ironicky bavit. O to tvůrcům možná šlo... ()

babuška

já čarodejnice rád, nejvíc na hovno je v tomto filmu jeff, jako by ho to sralo, tím ovšem padá linie příběhu, pár knižních předloh(série na díly) jsem čet, ale dát to dohromady v jednom, ne a ne, tři a to za vizuál, příbeh i když zpracovanej na hovno a jednu za ženský představitelky ()

Chicharron

Spousta kostýmů, úžasný vizuál a prostředí, skvělé efekty...přesto tomuto filmu něco chybí - a to je pořádná story. Jeff Bridges hraje seč může, ale celkový dojem z filmu je neslaný nemastný, při srovnání s o několik let starším "Solomonem Kainem" neobstojí... ()

cenitel

Rovněž, taky jsem musel navštívit předpremiéru v cinestaru. S filmem jsem byl docela spokojen, charakter herců dobrý. Překvapilo mě, že tento film natočil rusák, asi má nestvůry v oblibě, protože jich tady bylo dost, což v jen tak nějakém filmu není, ale mě to nevadilo. Pro mě to byla taková pohádka pro dospělý. Hudba zněla pro tento druh filmu lahodně- byla vhodná. Sem tam se něco dalo předvídat, co právě teď nastane. Jen ze začátku filmu jsem byl lehce opařený. Nevěděl jsem co, jak, proč, v průběhu filmu, ale byly karty postupně odkrývané, tak dobrý. Dávám 3 hvězdy za Juliannu Moore a Jeffa Bridgese. ()

galfaroth

Byl Silvestr, v jedné ruce Cola, v druhé Popcorn, na očích brýle na 3D a pln očekávání jsem přetrpěl prvotní upoutávky v kině a pak hurá na filmové dobrodružství se sedmým synem, sedmého otce. Měl jsem trochu obavy z toho, jak to Bodrov zvládl a jen tiše koukal. Téma, které se prolínalo celým filmem, tzn. boj mezi rytířskými zastánci dobra vs. čarodějnickými zastánci zla je možná klišé, nicméně ne, pokud za jednoho z rytířů dosadíte Jeffa Bridgese, který stejně jako v Opravdové kuráži, ztvárnil sympatického mrzouta. A za jednu z čarodějek Julianne Moore. Vše přikořeníte dech beroucími efekty a ještě k tomu si pohrajete s příběhem, aby klišé nezůstalo jen klišé. Trochu mne sice mrzelo, že jsem hned na začátku pochopil, že sedmý syn, sedmého otce, je ke všemu syn čarodějky, nicméně mi to na prožitku neubralo. A tak se stalo, že jsem koukal na film, který byl prošpikovaný vtipnými hláškami, akcí, efekty, příběhem a i když se stihla odehrát i milenecká zápletka, vcelku se tam i hodila a nebyla, jak erotická pěst na oko. Celou dobu jsem si užíval tenhle zážitek a u dalšího z mála filmů mě naštval konec, protože tím pádem bylo po všem. Přemýšlel jsem, zda dát 4, nebo 5 hvězd, nicméně tenhle žánr mám rád a pokaždé potěší, když se někomu povede dobrý fantasy film a tenhle patří k těm minimálně lepším. A proto 5*. Pokud neholdujete tomuto žánru, dejte si 4*. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)