Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Benedygtus

Kdyby si dali vice zalezet na celem filmu, na misto asi hodne dlouheho premlouvani J. Moore a dalsich jmen, tak by to vsem hodne prospelo, zejmena pak samotnemu divakovi. Je to propadak, velky a snad ani nema smysl to nejak dal rozvadet.. spatne je uplne vse. ()

iXtr3m3

Áno, hodnotím zasa vyššie, ale len preto, že fantasy, keď nerátam Hobbita v posledných rokoch umrelo. Tak trochu podpory nezaškodí. Obsadenie fakt potešilo, toľko super mien pokope v síce ambicióznom ale vo svojej podstate béčkovom počine sa len tak nevidí - Ben Barnes, Alicia Vikander, Djimon Hounsou, Kit Harrington a k tomu Julianne Moore a Jeff Bridges? Tomuto jednoducho menej nedám, aj keď si film nezaslúži viac ako tri hviezdy... :) ()

Han22

Tradiční fantasy. Máme tu mistra a učedníka, kteří putují, aby zlikvidovali vládkyni čarodějnic, než převezme vládu nad světem při krvavém úplňku. Mistr je zkušený a arogantní, učeň je váhavý a neschopný, ale zlepšuje se, matka čarodějnic mega zákeřná, nechybí tu mladá láska a s tím související měnění stran a samozřejmě pár pěkných monster, akcí (přepadení města, závěrečná čistka). Dobře se na to kouká, rychle to uteče, Bridges hraje výborně, jen to je prostě až příliš tradiční fantasy, které ničím nevybočuje. 3*. ()

Mazlik4

Klasická popcornovka pro zabití sobotního večera. Co k tomu dodat? Jestliže se bavíme o sekci filmů určených pro samoúčelné pobavení - mě osobně tohle potěší více než např.: přeceňovaný HOBIT. ()

Zmrv

A mě se to líbilo. Je to sice jedno velký klišé, ale který funguje. Jak díky hercům, tak dobrým trikům a jak je u fantasy zvykem i lokacemi. Sem tam se objeví nějaký logický laps, ale u tohohle typu filmu logiku asi nikdo nečeká (a jestli jo, tak je naivní). Sedmý syn sice není nic světoborného a nijak zvlásšť neoslní, ale zároveň ani neznechutí a já osobně jsem si to v kině užíval. 60% ()

LittleMonste

Knižní předlohu jsem nečetl, ale snad u každé scény ve filmu jsem si říkal "Dalo se to udělat lépe", zbytečně promarněný potenciál. Seventh Son zachraňují nadpřirozené postavy (hlavně sympatická Olivia Williams a samozřejmě Julianne Moore v netradiční roli Matky všech čarodějnic). Přisluhovači neměli větší význam, jen se mihly před kamerou a to je velká škoda. Dále jsem nemohl překousnout "dědouškovskou" mluvu Jeffa Bridgese, která mě iritovala od začátku do konce. Celkově film zapadá do fantasy průměru a drží se pevně zakotvené osnovy. Děj nenudí, ale po nějaké době si na něj nevzpomenete (60%) ()

dopita

Slátanina. Sice evidentně přiznaně trashovitá, ale dá se říct, že koukatelná. Pravda, nebejt Jeffa Bridgese a Julianne Mooreové (kterou dabuje Zlata Adamovská a její hlas se k ní absolutně nehodí), hodnotil bych výrazně negativněji. Ben Barnes stojí za hovno, triky jsou několikrát strašlivě odfláknutý a závěr tak nějak blbě vyšumí do ztracena... ()

Corpsegrinder

Klasický tupý fantasy pro blbečky kde první nepřípustná chyba nastává už v prvních 10 minutách kde Jon Sníh zařve a vymění ho za nějakou no name buzničku která akorát zastiňuje Dudea. Takový sračky si strčte někam. ()

Hanys_

Tuctová a ne moc zajímavá fantasy, ve které Bridges slušně hláškuje a.. to je asi tak všechno. Prostě to hodně rychle vyšumí z hlavy. Za rok megafilm na nově. ()

ti88na

Nemôžem sa tváriť, že to bolo dobré, a už vôbec nie že ma to bavilo, lebo presný opak je pravdou a ja som skoro umrela od nudy. Siedmy syn je totiž film, kde som si celý čas hovorila, že všetko čo tam ukazujú som už veľa krát videla, niekde inde. Scenár, efekty, kostýmy všetko je bez nápadu a snahy priniesť do žánru niečo nové, pričom príbeh je tak predvídateľný, že vás nevytrhne z dumania nad tým, kde všade ste už videli takmer rovnaké príšerky, bojové scény, drakov a čarodejnice. Tu je to navyše cekom bez vtipu a nadhľadu, a aj napriek tomu sa film vôbec nedá brať ako temné fantasy. Samozrejme nesmie chýbať trápna love story, taktiež kopírujúca mnoho a mnoho iných podobných filmov. Jeff Bridges ma skôr sklamal, aj keď si nemyslím, že to bola jeho vina, skôr scenár ho nepustil a celkovo pôsobil veľmi únavne a ťažkopádne. Cez nánosy make-upu sa nepredrala ani charizma Julianne Moore, Ben Barnes mi stále nie je pochuti a tu ako trdlo v bielej mikine, ktorý nakonci zakilluje všetky naj naj naj mocnosti temnôt ma vôbec nepresvedčil. Vynechať Siedmeho syn, o nič v živote neprídem! ()

Litvicek

Ztráta času, ztráta peněz. Absolutní zbytečnost, která se dala natočit mnohem, mnohem lépe. Zaprvé, příběh jde zatraceně rychle kupředu, což bych většinou viděl spíš jako klad, né zápor, ovšem né tady. Bum bum, někdo mrtvý, bum bum, příjde na scénu sedmý syn, jenž trénoval ledatak hod nože do stromu, náhle je z něj ale učedník a mistr světa. Bum bum, sedmý syn si našel šuknu. Zaplane veliká láska a to vše během asi 15 ti minut společných scén. Absurdní postup, absurdní a směšné scény a místy i ty herecké výkony jsou víc než otřesné. Ben Barnes je dřevo, které bych nepoužil ani pro výrobu hajzl papíru. Absolutní herecká neschopnost v jedné postavě. Jeff Bridges docela jede ale jeho postava dojíždí na debilně napsaný scénář. Alicia Vikander je boží herečka, rozhodně má veliký potenciál a díky její herecké účasti, to bylo lépe koukatelné. Scéna s Tuskem visícím na skále, zatímco sedmého zmrda obtěžovala jeho mrtvá matka svým vypravným dialogem o tom, že dokáže porazit Matku Malkin, mě vyloženě pobavila. Chudák Tusk tam musel viset jenom takových 15 minut a to minimálně. No nemá to trollík snadné. Dostávám se k finální bitvě. Probírat to celé nebudu ale u čeho se zastavím, jsou vojáci. Postavy, o nichž naprosto nic nevíme. Jsou tam jen proto, aby to nebylo suché a byly tam nějaké menší bojové scény. Absolutně na piču. Sedmý syn tam nastupuje suverénně a s bojovým uměním jako Liam Neesom tam morduje jednu mrdku, za druhou. No, je tu konec a Jeff nechává skvělého Bena osamotě s tím, že ho opouští. Tohle má být konec? Vždyt ho absolutně nic nenaučil. Tohle je teda konec? Nevím no, takhle dobře natočené fantasy vypadat rozhodně nemá. Dvě hvězdy, absolutní nuda, nezáživná akce, špatné herecké výkony (na dvě vyjímky), ostudný scénář a dialogy spolu se špatným hudebním doprovodem. Aspon, že ta kamera nebyla zase tak otřesná. ()

Krabak

V téhle době už hezké efekty nejsou všechno. Film má tak jednoduchý příběh, že by ho vymyslelo 5ti leté děcko. Akce tam více méně není, bojové scény jsou víc než trapné. Jsem více než ohromen, že si J. Moore a J. Bridges vybrali tento film. Museli jim za to nabídnout opravdu neskutečný honorář. --->25% ()

Ripley

Dopadlo to podobně jako Eragon,možná ještě hůř.Vypravěčská neschopnost režiséra současně s neuvěřitelně špatným scénářem.To jsou největší zla tohoto propadáku.Přidám ještě dvě.Film se jmenuje Sedmý syn i v originále,takže by to na něm mělo stát.Naopak.Ben Barnes je v této roli tak prkenný a nevýrazný,že ho zastiňuje bohužel spíše trapný Jeff Bridges,který je víceméně tragikomickou postavou nežli hrdým posledním rytířem bojujícím s démony a čarodkami.Dialogy i monology jsou tak otřesné,že jsem se mnohokrát přistihnul,že obracím oči v sloup nebo hladím psa.Pozn.pokud hladím psa u filmu je to špatné,nudím se.Pokud byl film určen dětem,což by odpovídalo,tak proč Bridges neustále hlastá a močí do ohně!Jediné dvě věci,které stáli za to jsou kvalitní digitální triky a výrazná avšak nevyužitá Julianne Moore.Celkově 20%. ()

Ledkodlaq

No bylo tam pár nesrovnalostí, uznávám, ale jinak to je poměrně povedená adaptace mé oblíbené knihy s docela pěkným zpracováním. Popravdě nečíst knihu, bylo by to o hvězdu míň a obsazení překvapivě plné známých tváří taky trochu pomohlo. ()

Harapes

No trapnost nade vše.Holky se tam měněj na nějaké psudodraky.Hlavní hrdina měl matku čarodějnici a sám se stal lovcem duchů...Chlápkovi tam vyskakujou z ruky nějaký pařáty s mečema.Fakt už nevěděj co natočit. ()

bloodcountes

Jsem maximálně spokojená, dostala jsem, co jsem očekávala - velmi příjemné, celkem střízlivé a ukázněné fantazy s velmi pěknými hereckými výkony, několika hlavumotajícími záběry a dokonce i SPOILER romantickým nehappyendem. ()

Prochy38

V rámci žánru dobrý nadprůměr. Bohužel tím myslím fantasy B-čka. Doufal jsem, že to bude slabší, když už ne dobré, fantasy, blízké Lovcům čarodějnic nebo temné smrti, ale tohle kleslo mnohem níže. Kromě nekonečné hromady klišé bylo jasné, jak to dopadne už od představení hrdinů. Zachraňují to fajný J. Bridges, nádherná J. Moore i další dvě čarodějky. Trochu mě mrzí, že tak solidní efekty odpadly na úkor slabého scénáře.... Škoda škoda škoda. Bavilo, ale čekal jsem větší pecku a aspoň trochu originality... ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)