Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Kurikmoon

Taká rozprávočka. Podľa hodnotenia som čakal katastrofu, ktorá sa nekonala. Dokonca som sa i zasmial. "Nesmíš si toho dát víc než jeden hlt!"... ()

Luksa

Jednoduchá fantasy monster vybíjená ve stylu nového Souboje Titánů aneb z pasáka vepřů na zabijáka čarodějnic tě za pár dnů vycvičím, jelikož se Jeff Bridges jmenuji. Ničím snímek nepřekvapí, má vše co podobné současné fantasy mají a postrádá vše co podobné současné fantasy postrádají. Alespoň jsou tam pěkné čarodějky, efektní příšery a mumlající Jeff. ()

zolo23

Bodrov nevýrazný ako vždy, nedokáže diváka strhnúť, celé je to akoby v jednej rovine. Ani jedna scéna nad ktorou by som dokázal zhíknuť, alebo skôr, ktorá by vybočila zo šedého priemeru fantasy žánru. Ale keďže tých kvalitných rozprávok sa toľko netočí, vďačný som aj za takýto kúsok. Veď Jeff je pohoďák a na Jullianu Moore sa konečne dalo pozerať = po "ryšavke" ani stopy :) ()

Hollohlaway

Plytká hovadinka hrající si na fantasy. Ovšem přidáním draka a čarodějnic z toho fantasy neuděláte. Celý film je spíchnutý horkou jehlou, postavy dějem podivně proplouvají, z žádnou z nich se v podstatě nelze ztotožnit, a není to ani dramatické, ani zábavné. Kromě pár slušných triků se nedočkáte ničeho a je trapný neakční konec. Začínám si skoro víc a víc vážit filmů s Harrym Pottrem, protože co se teď rojí za rádoby " ságy " to je děs. ()

Trapper33

Škoda hodně odfláklého konce a strašně nesympatické dvojice lovců. Herecky to tahaly hlavně Julianne Moore a Alicia Vikander, a nebýt jich, možná jsem to vůbec nedokoukal. ()

Ironfood odpad!

V podstatě taková kombinace německé pohádky s béčkovou americkou fantasy. A to možná německým pohádkám trošku křivdím. Příběh o ničem, hlavní hrdina naprosto zoufalý a ani ten Dude mi tu vůbec nesedl. ()

herr_carter

Ani vlastně nevím, za co tu jednu mizernou,prašivou hvězdu dávám - byl jsem bohužel svědkem naprosto bezduché sračky, kde ,,dobro,, (zastoupené těmi největšími mamlasy), bojuje proti ,,zlu,, ( dream team čarodějnic a čarodějů, jejichž schopnosti byly tak hrozivé,že je radši tvůrci divákovi vůbec neukázali)...hodně debilní film.........moje hodnocení = 1, 5 z 10. ()

sedm.1

Velice zábavná a sympatická dobrodružná fantasy pohádka, u které se může bavit divák každého věku, pokud tedy ovšem bude ochoten tolerovat poměrně dost plochou zápletku, v čemž já osobně ale určitě neshledávám zas až tak závažný problém, neboť tím film naopak získal na opravdu parádním tempu, kdy se neustále něco děje, a to od samého začátku, až po závěrečné finále, akce je zde dostatek a navíc je i velice slušně zpracovaná, a především po choreografické stránce soubojů jsem byl vážně mile překvapen, velmi přínosné je skvělé obsazení, Jeff Bridges jako mentor válí, je zábavný, vtipný a celé to zvládá i po dramatické stránce, Ben Barnes mi tu přišel jako hodně velký sympaťák a dokonce i Jullianne Moore jako hlavní záporák je po dlouhé době snesitelná a dá se na ní i koukat. Krapet diskutovatelný je Sedmý syn po stránce trikové, kdy je kvalita jednotlivých efektů výrazně kolísavá, nicméně ikdyž tedy nějak neohromí, tak ve výsledku vyloženě urážlivé nejsou, je jich dost a jsou i nápadité, takže nakonec i v tomto ohledu film funguje poměrně obstojně. Mě prostě vážně moc nenapadá, co bych Sedmému synovi vyloženě vytknul, v rámci žánru sice nepřináší nic originálního, zajímavého, či jinak působivého, zároveň ale celou tu podívanou musím jednoznačně označit za vážně zábavnou a líbivou jízdu, která upřímně pobaví a potěší. Já jsem zkrátka s touto podívanou naprosto spokojen. ()

Maynard.

Uf, ještěže sem na tohle svýho času nešel do kina, páč sem o tom chvíli vážně přemejšlel. Zhodnitil bych to asi stejně jako novýho drákulu. Ničím nepotěší, ničím neurazí, prostě taková průměrná/poprůměrná americká pohádka. Co mě na podobných filmech vadí,je že mladej týpek, kterej nikdy nedržel meč a kterej absolvoval třídenní kurz od svýho mitra. Tak že tehle týpek na konci filmu zachází s mečem jako profík a bez problémů sejme kupu zabijáků. Jefry B. mi do role postaršího rytíře nesednul ani na chvíli. Hlavně čarodějka - Joodie, tak tý to dost seklo, ale že by z ní šel strach nebo něco takovýho, to nee. Málo akce, málo pohádky. Prostě nič moč. ()

Gyrphos123

No, jak to zhodnotit...Vzhledem k tomu, že mě skoro celý film někdo doma rušil, až na finální půlhodinku, tak jsem se do toho pořádně nevžil a ve výsledku tomu zatím udělím 3 hvězdy, ale není to konečný stav. Časem mám v úmyslu to zkouknout znovu a v klidu. Největším plusem tohoto filmu, kterého jsem si všiml, i když jsem byl roztěkaný je, že tu dlouho nebylo tak epický fantasy, stvůry jsou zde fakt propracované a herecké obsazení je výborné, rozhodně slast pro vás, kdo si libujete v čarodejnicích,dracích a jiných úžasných bytostích. Pří příští projekci to vidím, že to zvednu aspoň na 4 hvězdy, nejspíš. ()

Wally

Trošku strašidelnější než jsem čekal....očekával jsem něco jako byla Zloba, ale tohle bylo temnější a drsnější...no příště si lépe přečtu recenzi než ne to půjdeme celá rodina :-) Ale tvrdí, že to bylo super...tak jsem se asi bál sám :-)) ()

Rudinsky odpad!

Keby to bola česká koprodučná rozprávka s Bolkom Polívkom a Mádlom v hlavných úlohách, umrel by som v kine blahom...Tento predražený bullshit s nezvládnutou réžiou, zemiakovým Dude Bridgesom, ktorého ochvíľu budú musieť dabovať aj po anglicky, drevom Barnesom a pekelne zle napísanými (aj zahranými) postavami vyzerá, akoby mu premiéru odkladali od osemdesiatych rokov. Minimálne po hudobnej a trikovej stránke. Malkin mal hrať Ozzy Osbourne. "Hell is here!" ()

serger

Master Gregory by si měl zajít na logopedii, poslouchat ho bylo utrpení. A 3D tomuhle filmu taky úplně nesvědčí. Ale nuda to nebyla... ()

yoshua87

Tak jsem se na nej odhodlal, na snimek jenz mel 2 roky zpozdeni kvuli dlouhe postprodukci. Uprimne, 2 roky prace nejsou na vyslednem dile tolik videt. Clovek si rika zda by nebylo lepsi kdyby snimky byly v kinech tak jak bylo puvodne v planu - vysledek by byl pravdepodobne stejny, prumerna podivana. Tento snimek patri mezi ty, ktere vas dokazou zaujmout na jisty cas, ale v celkovem kontextu po jeho shlednuti na nej dokazete lehce zapomenout. Snimek nebyl spatny ale ani dobry, vylozene nemel zadnou silnou stranku. Clovek si az rika, ze scenar se jeste narychlo prepisoval primo na place. Neni totiz mozne aby jste v jedne scene dostali tvrzeni, ktere bude nakonec roztrhano a vy si jen rikate, ze tady nekdo lehce zakopl. Viz scena o elitnich zabijacich. Film chce pusobit impozantne, ukazat nam komplexne fantasy svet, jehoz bysme chteli byt soucasti. Ale v konecnem dusledku film na to nema silu, protoze je presprilis primocary a jakekoliv odboceni pusobi tak, ze kdyby tam vubec nebylo, tak jste to v samotnem filmu ani nepostrehli. Bohuzel film nedokaze bavit dlouhodobe a i kdyz na nej kouknete, tak na vas nezanecha dojem, ze na nej proste musite jit znova ci si koupit dvd. Celkove hodnoceni tedy 6 z 10 bodu ()

KoRner

Škoda, že tvorcovia nezapracovali na veci zvanom "príbeh", má to pekné triky, dobrých hercov, ale aj zaujímave postavy, ktoré bohužiaľ nemajú čo robiť, pretože scenár je iba o tom, ako prejdú z bodu jedného do bodu jedna a pol. Dej sa proste neposunie vpred a keby to nemalo dobre a napínavo natočené akčné scény (páčil sa mi útek pred slepým obrom), bol by to vyložene prúser. ()

Seti

Nevím, jak je na tom předloha, ale filmový Sedmý syn na mě svým námětem působil jako obšlehnutá premisa ze Zaklínače doplněná o motivy z Pána Prstenů a pravděpodobně dalších fantasy, a úhledně zabalená do moderního CGI kabátku. Po stránce příběhu a zpracování pak člověk většinu nápadů a atrakcí viděl jinde a lépe, navíc akce také nebyla ze strany režiséra příliš zvládnutá (sakra rejža nám představí bandu ultimátních záporáků a pak je všechny nechá pochcípat v 5ti záběrech, přičemž stejně neuspokojivě působila větší část akční složky filmu). Sedmý syn je tudíž dost tuctová fantasy báchorka, která absolutně ničím nepřekvapí a nikdy nenaplňuje svůj potenciál. Jako dobrodružná jednohubka na sobotní odpoledne může Sedmý syn obstát, ale prachy jsem za kino vyhazovat nemusel. Jinak právě na tomto místě je příhodné říci: " Haló, páni producenti, já už chci kurva vidět na plátně řádného a plnohodnotného Geralta z Rivie!" ()

666Carnage

Sedmý syn je pouhým průměrným fantasy filmem. Nabídne dost akce a triky nejsou nejhorší ale scénář trochu pokulhává. Na nedělní oddych to, ale úplně stačí. 50% ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)